fundusze europejskie dotacje

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu fundusze europejskie dotacje. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące fundusze europejskie dotacje.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Lubelska multikulti, czyli jak miasto zarabia na zagranicznych studentach

  Lubelska multikulti, czyli jak miasto zarabia na zagranicznych studentach

  Polski student w Lublinie co miesiąc wydaje na życie 550 zł, ten z Ukrainy ok. 1000 zł. A już „zagraniczniak” studiujący medycynę wydaje ponad 3000 zł. Nic dziwnego, że Lublin hołubi prawie 6 tys. cudzoziemskich studentów.

  czytaj więcej

 • Nowa szansa dla programistów

  Nowa szansa dla programistów

  Informatycy nie mają dziś problemów ze znalezieniem atrakcyjnej pracy w dużych korporacjach. A co z osobami, które nie chcą rezygnować z ciekawych wyzwań, ale wolą działać na własny rachunek? Odpowiedzią może być e-Pionier

  czytaj więcej

 • Polskie firmy międzynarodowo

  Polskie firmy międzynarodowo

  Nasz eksport ma się dobrze, jednak poziom internacjonalizacji rodzimych przedsiębiorstw nie jest wysoki. W nawiązywaniu głębszych powiązań biznesowych wspierają je między innymi Fundusze Europejskie,

  czytaj więcej

 • Europa się zbrojeniowo integruje, a Polska stoi w rozkroku

  Europa się zbrojeniowo integruje, a Polska stoi w rozkroku

  Właśnie zatwierdzono 13 mld euro na Europejski Fundusz Obronny, trwają też rozmowy w sprawie współpracy zbrojeniowej Francji i Niemiec. Polska dotychczas stawiała na USA.

  czytaj więcej

 • Świeże pomysły na „Czyste powietrze” [WYWIAD]

  Świeże pomysły na „Czyste powietrze” [WYWIAD]

  Zdajemy sobie sprawę, że 16 wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i ich oddziały to nie jest wystarczająca sieć dystrybucji dotacji. Dlatego Ministerstwo Środowiska zaczęło dialog ze starostami, czy byliby w stanie włączyć się do programu „Czyste powietrze”. Myślimy też, aby wciągnąć do tego projektu gminy, bo one są bliżej obywateli. Trzeba ustalić zasady współpracy między rządem a instytucjami samorządowymi i przeszkolić urzędników, często już dobrze przygotowanych w tych kwestiach.

  czytaj więcej

 • BGK spłaci kredyt innowacyjnego przedsiębiorcy

  BGK spłaci kredyt innowacyjnego przedsiębiorcy

  Innowacyjność to słowo, które zrobiło w ostatnich latach zawrotną karierę. Dziś nie trzeba już nikogo przekonywać, że firmy, które szukają nowych rozwiązań i technologii zyskują na rynku przewagę konkurencyjną. Aby zbudować innowacyjną przewagę potrzeba dwóch rzeczy: dobrego pomysłu i pieniędzy na jego wdrożenie. Polskim przedsiębiorcom nigdy nie brakowało pomysłowości, a dostęp do środków na wykorzystanie tego potencjału umożliwiają Kredyt na innowacje technologiczne dofinansowany premią na spłatę kapitału i Gwarancje Biznesmax z dotacją na spłatę odsetek.

  czytaj więcej

 • Nowe gwarancje kredytów na inwestycje dla rolników. Prezydent podpisał ustawę

  Nowe gwarancje kredytów na inwestycje dla rolników. Prezydent podpisał ustawę

  Prezydent podpisał nowelizację ustawy, która wprowadza instrumenty zwiększające finansowanie obszarów wiejskich - poinformowała we wtorek Kancelaria Prezydenta. Chodzi o gwarancje kredytów na inwestycje, z których będą mogły skorzystać także większe gospodarstwa.

  czytaj więcej

 • To nie koniec energetycznego bałaganu. KE nadal ma zastrzeżenia do nowelizacji ustawy prądowej

  To nie koniec energetycznego bałaganu. KE nadal ma zastrzeżenia do nowelizacji ustawy prądowej

  KE uważa, że nowelizacja ustawy prądowej nie usunęła jej wszystkich błędów. A to może oznaczać, że chaos nie zniknie wraz z publikacją rozporządzeń.

  czytaj więcej

 • Oferta dla start-upów i wielkich firm

  Oferta dla start-upów i wielkich firm

  Marcin Wiecki: Otwieramy polskim eksporterom drogę na rynki o podwyższonym ryzyku we współpracy  z instytucjami rozwoju z grupy PFR – m.in. z PAIH i KUKE

  czytaj więcej

 • Zmieniamy się wraz z rynkiem

  Zmieniamy się wraz z rynkiem

  Anna Bułło: Dzięki rozbudowie zakładów firmy mają szansę na ekspansję zagraniczną

  czytaj więcej

 • Trump chce ograniczyć wydatki na obronność. Kosztem Polski

  Trump chce ograniczyć wydatki na obronność. Kosztem Polski

  Trwa wojna o pieniądze dla Pentagonu. Żeby rozumieć istotę filozofii Donalda Trumpa w wydatkach na obronność i zapewnianie Ameryce bezpieczeństwa, trzeba pamiętać o sprawie muru na południowej granicy USA. Prezydent potrzebuje w sumie blisko 13 mld dol. na bieżący i przyszły rok fiskalny, i to w ramach uproszczonej procedury alokacji środków, bo cały czas obowiązuje wprowadzony w lutym stan wyjątkowy. Obie izby Kongresu zagłosowały za jego zakończeniem, ale prezydent zgłosił weto.

  czytaj więcej

 • Zielone światło dla ciepłowni. Będzie możliwe spalanie resztkowe odpadów

  Zielone światło dla ciepłowni. Będzie możliwe spalanie resztkowe odpadów

  Rząd łagodzi swój dotychczasowy opór wobec spalania odpadów resztkowych. Jednak w tym przypadku samorządy nie mogą liczyć na wsparcie UE

  czytaj więcej

 • Unia sporo daje. I sporo kosztuje

  Unia sporo daje. I sporo kosztuje

  Utrzymanie dużych inwestycji powstałych dzięki dotacjom z UE kosztuje samorządy 8–10 mld zł rocznie. Rząd chce, by jednym z kryteriów udzielenia dofinansowania była ocena, czy gminę będzie stać na to w przyszłości.

  czytaj więcej

 • Czerwińska o "piątce Kaczyńskiego": O budżecie trzeba myśleć w horyzoncie lat [OPINIA]

  Czerwińska o "piątce Kaczyńskiego": O budżecie trzeba myśleć w horyzoncie lat [OPINIA]

  Wszystkim zależy na tym, żeby nie tylko środków do wydawania było jak najwięcej, ale też żeby wydawać je jak najbardziej efektywnie. Mówimy o odpowiedzialności, wiarygodności przy podejmowaniu decyzji finansowych czy inwestycyjnych. Podejmowanie ich nie jest łatwe. Decyzje budżetowe muszą być pewną wypadkową naszych oczekiwań i możliwości. Są one wyznaczane nie tylko przez sytuację bieżącą, ale muszą uwzględniać też takie czynniki jak cykl koniunkturalny, prognozy i ryzyka, która mają wpływ na średniookresowe trendy w gospodarce. Muszą też uwzględniać prawa i dobrobyt przyszłych pokoleń.

  czytaj więcej

 • W ustawie pekaesowej zapomniano o związkach międzygminnych

  W ustawie pekaesowej zapomniano o związkach międzygminnych

  Projekt ustawy o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej (z 11 marca 2019 r.; dalej: ustawa pekaesowa), według jego pomysłodawców, ma dokonać rewolucji w finansowaniu przewozów autobusowych w Polsce powiatowej. Przewoźnicy mają powrócić na dawno zapomniane trasy i dzięki zaproponowanym rozwiązaniom, czyli specjalnie utworzonemu funduszowi, otrzymywać za to godziwy zysk. Jednak choć projektowana ustawa jest intencjonalnie słuszna, to może spowodować niemały chaos i dyskryminację niewystarczająco szybkich organizatorów publicznego transportu zbiorowego. Może też wcale nie poprawić sytuacji wykluczenia transportowego znacznych części kraju.

  czytaj więcej

 • Będą wydatki na piątkę Kaczyńskiego. Szukanie finansowania rozpoczęło się dopiero teraz

  Będą wydatki na piątkę Kaczyńskiego. Szukanie finansowania rozpoczęło się dopiero teraz

  W najbliższych dniach do resortów może trafić pismo nakazujące ministrom szukać rezerw i zastanowić się nad możliwymi cięciami w wydatkach na przyszły rok. Wbrew pozorom możliwości jest sporo.

  czytaj więcej

 • Resort zdrowia: Komitet Stały Rady Ministrów potwierdza 6 proc. PKB na zdrowie w 2024 r.

  Resort zdrowia: Komitet Stały Rady Ministrów potwierdza 6 proc. PKB na zdrowie w 2024 r.

  Wysokość nakładów na ochronę zdrowia w relacji do PKB nie jest zagrożona i w 2024 r. osiągnie poziom 6 proc.; potwierdził to Komitet Stały Rady Ministrów – poinformował PAP w środę resort zdrowia.

  czytaj więcej

 • Urzędy pracy czekają na zmiany: Ale reforma będzie przesunięta w czasie

  Urzędy pracy czekają na zmiany: Ale reforma będzie przesunięta w czasie

  Na majowym posiedzeniu Sejmu ma zostać uchwalona nowela likwidująca profilowanie bezrobotnych. Więcej zmian w ustawie o promocji zatrudnienia w tej kadencji nie będzie. Rząd uważa bowiem, że dopóki sytuacja na rynku pracy jest dobra, nie trzeba się z tym spieszyć. Tymczasem urzędy pracy same pokazują miejsca, w których korekty bardzo by się przydały. I to szybko

  czytaj więcej

 • Czerwińska: Ponad bilion złotych na projekty z unijnych środków w ciągu 15 lat

  Czerwińska: Ponad bilion złotych na projekty z unijnych środków w ciągu 15 lat

  W ciągu 15 lat członkostwa w Unii Europejskiej Polska wykorzystała – łącznie z unijnych funduszy strukturalnych i w ramach wspólnej polityki rolnej - ponad bilion złotych, przy wkładzie krajowym rzędu 375 mld zł – poinformowała minister finansów Teresa Czerwińska.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników