fundusze emerytalne axa

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu fundusze emerytalne axa. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące fundusze emerytalne axa.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Emerytura na Hawajach? Jak wypracować sobie kapitał na przyszłość

  Emerytura na Hawajach? Jak wypracować sobie kapitał na przyszłość

  Większość z nas na samą myśl o emeryturze dostaje białej gorączki. Ze wszystkich stron słychać narzekania, że zapewne do tego czasu ZUS upadnie, a jeżeli nawet jakimś cudem uda mu się dalej funkcjonować, czekające nas emerytury będę w głodowej wysokości… Sprawdźmy, jak będąc zaradnym można samemu wypracować sobie godziwy kapitał na przyszłość.

  czytaj więcej

 • Tylko dwa procent z nas będzie miało za co żyć na emeryturze

  Tylko dwa procent z nas będzie miało za co żyć na emeryturze

  Donald Tusk i Waldemar Pawlak spotykają się dzisiaj w sprawie wydłużenia wieku emerytalnego. Dotychczas nie udało im się znaleźć porozumienia w tej sprawie. Lider PSL powiedział niedawno że, o wiele istotniejsze jest to, czy na przyszłe emerytury odkładamy także poza ZUS i OFE. Tymczasem robi to jedynie 2 proc. Polaków, co jest rażąco małą liczbą w porównaniu z sąsiednimi krajami - wynika z analizy przeprowadzonej przez Money.pl

  czytaj więcej

 • PTE zarobiły miliony, OFE straciły miliardy

  PTE zarobiły miliony, OFE straciły miliardy

  Powszechne towarzystwa emerytalne zarządzające otwartymi funduszami emerytalnymi zarobiły w 2011 r. 616 mln zł, podczas gdy OFE straciły nieco ponad 11 mld zł – wynika z danych opublikowanych przez Komisję Nadzoru Finansowego.

  czytaj więcej

 • Dodatkowa emerytura - jedyna szansa na godne życie

  Dodatkowa emerytura - jedyna szansa na godne życie

  Systematyczne oszczędzanie nie jest zbyt częstym nawykiem u większości z nas. Jednak biorąc pod uwagę grożące nam głodowe emerytury, warto zaprzyjaźnić się z III filarem i zapoznać się z możliwościami, jakie nam daje.

  czytaj więcej

 • OFE bez zagranicznych inwestycji

  OFE bez zagranicznych inwestycji

  Akcje, depozyty i obligacje podmiotów zagranicznych stanowią ułamek inwestycji krajowych funduszy emerytalnych. Powód: nie ma przyzwolenia władz kraju na wysyłanie do obcych krajów pieniędzy emerytów.

  czytaj więcej

 • Oszczędzasz na emeryturę? Zapłacisz niższy podatek

  Oszczędzasz na emeryturę? Zapłacisz niższy podatek

  Komisja Nadzoru Finansowego ma nowy pomysł na popularyzację oszczędzania na emeryturę. Emerytalne konto oszczędnościowe (EKO) dawałoby prawo do ulgi podatkowej.

  czytaj więcej

 • Likwidacja OFE? Trudno to sobie wyobrazić

  Likwidacja OFE? Trudno to sobie wyobrazić

  To był bardzo dobry, ale i dość nietypowy rok, gdyż zarówno część obligacyjna, jak i akcyjna przyniosły wysokie zyski. Stopa zwrotu 16 proc. rocznie to przyzwoity wynik - mówi Robert Garnczarek prezes Axa PTE.

  czytaj więcej

 • Czy reforma Rostowskiego pogrąży OFE?

  Czy reforma Rostowskiego pogrąży OFE?

  Konieczność pozbywania się obligacji może kosztować OFE więcej, niż wynosi wartość tych papierów. Problem będzie też wtedy, gdy towarzystwa będą miały ich więcej, niż wynosi limit narzucony przez Ministerstwo Finansów.

  czytaj więcej

 • ZUS może sprzedawać obligacje firm

  ZUS może sprzedawać obligacje firm

  Do końca tygodnia powinno być jasne, które aktywa funduszy emerytalnych trafią do ZUS w wyniku rządowych zmian w OFE. Resorty pracy i finansów kończą już prace nad projektem ustawy, która ma to uregulować.

  czytaj więcej

 • Korporacje międzynarodowe są ważniejsze niż państwa

  Korporacje międzynarodowe są ważniejsze niż państwa

  Mam nadzieję, że zgnieciemy w zalążku arystokrację naszych majętnych korporacji, które odważyły się rzucić naszemu rządowi wyzwanie i usiłowały stawiać opór prawom ich własnego kraju” – napisał prezydent USA. „Wolność demokracji nie jest bezpieczna, jeśli ludzie tolerują wzrost prywatnej potęgi do stopnia, kiedy staje się ona silniejsza od własnego państwa. To jest, w swej istocie, faszyzm” – mówił Kongresowi jeden z jego następców. Autorem pierwszych słów jest Thomas Jefferson, drugie sto lat później wygłosił Franklin D. Roosevelt. Jak widać, konfrontacja państw z potentatami biznesowymi trwa od wieków – i wciąż bez rozstrzygnięcia.

  czytaj więcej

 • OFE uciekły spod gilotyny. Ponad milion złożonych deklaracji

  OFE uciekły spod gilotyny. Ponad milion złożonych deklaracji

  Za dużo, by zginąć, za mało, by żyć – tak można podsumować kończącą się akcję zapisów do otwartych funduszy emerytalnych. Ten rynek nieuchronnie czeka konsolidacja.

  czytaj więcej

 • Banki wejdą w rolę OFE i pomogą odkładać na starość

  Banki wejdą w rolę OFE i pomogą odkładać na starość

  Finansiści zachęcają do długoterminowego oszczędzania, ale na rynku nie widać wysypu nowych produktów dla przyszłych emerytów

  czytaj więcej

 • Bardzo słaba OFErta: Fundusze szykują się do walki o składki emerytalne

  Bardzo słaba OFErta: Fundusze szykują się do walki o składki emerytalne

  1 kwietnia otwiera się okienko transferowe, ale fundusze będą miały problem ze zdobyciem nowych klientów. Waloryzacja składek w ZUS prezentuje się znacznie lepiej. OFE liczą, że w nowym okienku transferowym przybędzie chętnych do wpłacania im części składki. Ale aby ich zdobyć, nie wytoczą ciężkich dział.

  czytaj więcej

 • Kiedy składki po zmarłym można dziedziczyć także z ZUS

  Kiedy składki po zmarłym można dziedziczyć także z ZUS

  Część składki emerytalnej przekazywanej do ZUS lub OFE może być dziedziczona przez małżonka czy osoby wskazane przez zmarłego.

  czytaj więcej

 • Niższy wiek pułapką dla członków OFE

  Niższy wiek pułapką dla członków OFE

  O 18 miesięcy zostanie skrócony okres umożliwiający dziedziczenie środków zgromadzonych na subkontach przez kobiety, które wystąpią o świadczenia w obniżonym wieku emerytalnym.

  czytaj więcej

 • Fundusz zdefiniowanej daty, czyli dopasowane do celu

  Fundusz zdefiniowanej daty, czyli dopasowane do celu

  Środki uczestników pracowniczych planów kapitałowych, z których będą korzystać po 60. roku życia, pomnażane będą w funduszach zdefiniowanej daty zwanych też funduszami cyklu życia. Strategie zdefiniowanej daty od wielu lat realizują na rynkach rozwiniętych potrzeby emerytalne. Do tej pory, ze względu na odmienne oczekiwania regulatora, mechanizm ten nie był stosowany nawet przez OFE, choć strategie oparte na cyklu życia uczestników mogą zasadniczo poprawić relację pomiędzy oczekiwaną stopą zwrotu a poziomem akceptacji ryzyka rynkowego, charakterystycznego dla każdej inwestycji. Nadchodzi czas, kiedy będą powszechnie dostępne także u nas.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników