fundacja rockefellera

Fundacja Rockefellera (ang.


 • Klan Rothschildów: Bankierzy świata, kreatorzy imperiów

  Klan Rothschildów: Bankierzy świata, kreatorzy imperiów

  Pieniądze, jak wiadomo, najlepiej mnożą się w ciszy. Dlatego klan Rothschildów zawsze wzbudzał tyle kontrowersji, bo do perfekcji opanował sztukę dyskretnego powiększania fortuny

  czytaj więcej

 • Biznes na garnuszku rodziców: Wygodny, ale krótkotrwały

  Biznes na garnuszku rodziców: Wygodny, ale krótkotrwały

  Kochane pieniążki przyślijcie rodzice. A jeszcze lepiej wpłaćcie je na moje firmowe konto, bo tym razem mam pomysł na naprawdę świetny biznes. Przecież jak nie wypali, to darujecie, prawda? Przecież mamie czy tacie zwracać nie trzeba.

  czytaj więcej

 • Dzisiejszy rynek to pole bitwy: Na pasku konkurencji

  Dzisiejszy rynek to pole bitwy: Na pasku konkurencji

  Rynki to pola bitwy, firmy to armie, przedsiębiorcy to generałowie. Państwa biorą udział w globalnych zmaganiach, używają finansowej artylerii i toczą wojny walutowe. O gospodarce i biznesie opowiadamy militarnym językiem, szukając zwycięzców i przegranych. Dlaczego? Padliśmy ofiarą szkodliwej ideologii konkurencji.

  czytaj więcej

 • Strach i krach. Zapomniany kryzys naftowy

  Strach i krach. Zapomniany kryzys naftowy

  Drugi kryzys naftowy ogarnął świat nie dlatego, że na rynku zabrakło ropy naftowej, lecz w momencie, gdy wszyscy uwierzyli, iż wkrótce musi jej zabraknąć. Wróżeniem zmiany cen na rynku paliwowym powinni się zająć psycholodzy, bo analitykom ta sztuka zupełnie nie wychodzi. Pod koniec kwietnia Międzynarodowy Fundusz Walutowy opublikował raport, w którym zaleca krajom arabskim dostosowanie się do długotrwałego spadku cen ropy naftowej za pomocą cięcia wydatków socjalnych i dywersyfikacji źródeł dochodów. Gdy powstawał wspomniany raport, ceny „czarnego złota” zaczęły sukcesywnie piąć się w górę.

  czytaj więcej

 • Pobłocki: Kapitalizm umiera, ale się nie poddaje

  Pobłocki: Kapitalizm umiera, ale się nie poddaje

  Na naszych oczach ścierają się dwie wizje: z jednej strony słyszymy o socjalnych eksperymentach, z drugiej mamy globalny renesans faszyzmu. Obawiam się, że centrum czuje się dzisiaj lepiej z faszystami niż z lewicą - mówi w wywiadzie dla DGP Kacper Pobłocki antropolog, aktywista miejski.

  czytaj więcej

 • Pamięć to za mało. Mamy obowiązek pomagać, i to każdego dnia

  Pamięć to za mało. Mamy obowiązek pomagać, i to każdego dnia

  Prawda jest taka, że o bohaterach wojennych pamiętamy głównie wtedy, gdy przychodzi ich święto – ocenia Rafał Szczepański.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników