fryzjerami

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu fryzjerami. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące fryzjerami.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Zmiany w VAT 2019: Na to muszą się przygotować firmy

  Zmiany w VAT 2019: Na to muszą się przygotować firmy

  Obecnie na różnym etapie procedowania jest aż pięć projektów nowelizacji VAT. Już od 1 stycznia 2019 r. podatników czekają pierwsze zmiany. A w trakcie roku będzie ich jeszcze więcej i będą miały dużo większe znaczenie. Kluczowe będą te dotyczące kas online oraz duży pakiet uszczelniający i porządkujący VAT. Projekty te początkowo też miały zacząć obowiązywać od przyszłego roku, jednak prace nad nimi się opóźniają.

  czytaj więcej

 • Francja: Rachunek strat po zamieszkach "żółtych kamizelek" w Paryżu

  Francja: Rachunek strat po zamieszkach "żółtych kamizelek" w Paryżu

  Władze Paryża zaczynają szacować straty po "czarnej sobocie żółtych kamizelek", jak nazwano manifestacje w stolicy, które przerodziły się w akty przemocy i wandalizmu. Szkody spowodowane zniszczeniami paryskich fasad, sklepów i samochodów oceniono na miliony euro.

  czytaj więcej

 • Stawki karty podatkowej w 2019 roku

  Stawki karty podatkowej w 2019 roku

  Podatnicy mają czas do 20 stycznia 2019 roku na decyzję ws. formy opodatkowania zarobków. Jedną z możliwości jest zastosowanie karty podatkowej. Kiedy to rozwiązanie będzie opłacalne i kto może z niego skorzystać? Znamy już stawki karty podatkowej obowiązujące w 2019 roku.

  czytaj więcej

 • "Zimna wojna" i "Jeszcze dzień życia" z szansami na Europejskie Nagrody Filmowe

  "Zimna wojna" i "Jeszcze dzień życia" z szansami na Europejskie Nagrody Filmowe

  Dwa polskie filmy - "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego i "Jeszcze dzień życia" Damiana Nenowa i Raula de la Fuente - mają szanse na Europejskie Nagrody Filmowe. Tegorocznych laureatów poznamy podczas gali, która odbędzie się w sobotę wieczorem w hiszpańskiej Sewilli.

  czytaj więcej

 • Joanna Kulig z Europejską Nagrodą Filmową dla najlepszej aktorki

  Joanna Kulig z Europejską Nagrodą Filmową dla najlepszej aktorki

  Europejską Nagrodę Filmową w kategorii europejska aktorka roku otrzymała Joanna Kulig, która zagrała w "Zimnej wojnie" Pawła Pawlikowskiego. Gala wręczenia nagród Europejskiej Akademii Filmowej odbywa się w sobotę z Sewilli.

  czytaj więcej

 • Podatnicy zastosują nową ordynację podatkową w 2020 r.

  Podatnicy zastosują nową ordynację podatkową w 2020 r.

  Resort liczy na to, że w przyszłym roku Sejm uchwali nową ordynację podatkową – mówił podczas debaty DGP wiceminister Filip Świtała. Uczestnicy spotkania podkreślali jednak, że aby los podatników się polepszył, nie wystarczą nowe przepisy, musi się zmienić przede wszystkim mentalność urzędników

  czytaj więcej

 • Raport: Przeciętnie na zabawę sylwestrową wydamy ponad 300 zł

  Raport: Przeciętnie na zabawę sylwestrową wydamy ponad 300 zł

  Statystyczny Polak wyda na zabawę sylwestrową ponad 300 zł; część osób jest nawet skłonna pożyczyć pieniądze, by tej nocy się bawić - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BIG InfoMonitor.

  czytaj więcej

 • Szkolnictwo branżowe: MEN planuje nowe zawody

  Szkolnictwo branżowe: MEN planuje nowe zawody

  Od 1 września 2019 r. wprowadzone zostaną nowe zawody. Wśród nich znajdzie się operator maszyn i urządzeń przeróbczych – z kwalifikacją wspólną dla zawodu technik przeróbki kopalin stałych, technik programista, pracownik pomocniczy gastronomii – kształcenie wyłącznie dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, a także kelner – z kwalifikacją wspólną dla zawodu technik usług kelnerskich.

  czytaj więcej

 • Mały ZUS do korekty [WYWIAD]

  Mały ZUS do korekty [WYWIAD]

  - Termin zgłoszenia się pracodawcy do skorzystania z ulgi ubezpieczeniowej powinien mijać 31 stycznia danego roku - mówi Adam Abramowicz dla DGP. 

  czytaj więcej

 • Kasy fiskalne online: Jest nowy termin wdrożenia

  Kasy fiskalne online: Jest nowy termin wdrożenia

  1 maja br. ma wejść w życie nowelizacja ustawy o VAT, która da fiskusowi bieżący dostęp do ewidencji sprzedaży.

  czytaj więcej

 • Kasy działające online: Cel projektowanej nowelizacji ustawy o VAT

  Kasy działające online: Cel projektowanej nowelizacji ustawy o VAT

  Przyspieszenie prac nad rewolucyjnymi zmianami w ewidencjonowaniu sprzedaży i wyznaczenie terminu ich wejścia w życie już za dwa miesiące to kłopot dla tych, którzy paragony zaczną wystawiać od maja lub czerwca.

  czytaj więcej

 • Kozierowska o feminizmie: Jestem zmęczona radykalizmem

  Kozierowska o feminizmie: Jestem zmęczona radykalizmem

  "Jestem przekonana, że jeśli feminizm będzie kojarzony z aborcją na żądanie, to przepadną inne, o wiele ważniejsze kwestie, o które powinien zabiegać. Pracuję na co dzień z tysiącami kobiet w całej Polsce i dla nich najistotniejsze jest to, by móc równo korzystać z tego, co oferuje życie zawodowe i osobiste." Z Olgą Kozierowską rozmawia Magdalena Rigamonti.

  czytaj więcej

 • Rabiej: Nie zmieniajmy społeczeństwa na siłę. Wpierw związki partnerskie i równość małżeńska, potem adopcja dzieci

  Rabiej: Nie zmieniajmy społeczeństwa na siłę. Wpierw związki partnerskie i równość małżeńska, potem adopcja dzieci

  - Jeśli byłaby równość małżeńska, chciałbym zawrzeć małżeństwo. Jestem zwolennikiem małżeństw homoseksualnych, bo jest to rozwiązanie w gruncie rzeczy bardzo konserwatywne - mówi w wywiadzie dla DGP Paweł Rabiej polityk Nowoczesnej, wiceprezydent Warszawy.

  czytaj więcej

 • Szef domu maklerskiego: Spekulacja nie jest zła [WYWIAD]

  Szef domu maklerskiego: Spekulacja nie jest zła [WYWIAD]

  Ludzie inwestują w rynki, które znają. Stąd rynek rodzimy zawsze będzie atrakcyjniejszy. Więc to nie jest tak, że dostęp do giełd amerykańskich osłabia GPW – choć na tej samej platformie można kupić zarówno akcje KGHM, jak i Apple’a. - mówi w wywiadzie dla DGP Omar Arnaout szef domu maklerskiego X-Trade Brokers specjalizującego się w rynku walutowym.

  czytaj więcej

 • Pierwsze kasy online będą od 2020 r.

  Pierwsze kasy online będą od 2020 r.

  Sejm przyjął w piątek dwie ważne nowelizacje. Pierwsza ma wprowadzić do ustawy o VAT obowiązek stosowania kas online, które będą przesyłać dane o transakcjach do fiskusa w czasie rzeczywistym. Druga odnosi się do wymiany informacji podatkowych z innymi państwami. Obie trafią teraz do Senatu.

  czytaj więcej

 • Agata Kowalska: Tęczowe rodziny w Polsce potrzebują zabezpieczenia prawnego [OPINIA]

  Agata Kowalska: Tęczowe rodziny w Polsce potrzebują zabezpieczenia prawnego [OPINIA]

  Czy społeczeństwo skrzywdzi dziecko pary jednopłciowej, nie tolerując jego rodziców lub rodzicielek? Istnieje taka możliwość. Ale dlaczego rozwiązaniem ma być zakaz adopcji dzieci przez gejów lub lesbijki, a nie karalność homofobicznej mowy nienawiści i przemocy motywowanej homofobią oraz – uwaga – edukacja równościowa w szkołach?

  czytaj więcej

 • Od kiedy kasy fiskalne online? Sprawdź terminy

  Od kiedy kasy fiskalne online? Sprawdź terminy

  Senatorowie nie wprowadzili żadnych poprawek do nowelizacji ustawy o VAT, co oznacza, że ustawa trafi teraz do podpisu prezydenta. Dzięki niej fiskus będzie na bieżąco otrzymywał informacje o ewidencji sprzedaży.

  czytaj więcej

 • Ulga tylko na kasę online

  Ulga tylko na kasę online

  Wprawdzie obowiązek stosowania kas nowej generacji dla pierwszej grupy przedsiębiorców pojawi się dopiero od 2020 r., ale już teraz rozpoczęcie ewidencjonowania sprzedaży na starszych modelach pozbawi preferencji podatkowej.

  czytaj więcej

 • Reforma zawodówek to klapa? Lista absurów jest długa

  Reforma zawodówek to klapa? Lista absurów jest długa

  Edukacja zawodowa miała odpowiadać na potrzeby rynku i zaangażować pracodawców. W rzeczywistości dyrektorzy szkół nie wiedzą nawet, jakie kierunki otworzą we wrześniu. MEN nadal nie przygotowało podstawy programowej. Kuleje też współpraca z firmami. Środowisko mówi dość zgodnie: to wina resortu edukacji, który wprowadza zmiany chaotycznie, strzelając pomysłami jak z karabinu maszynowego. Resort edukacji przekonuje zaś, że ustawa o szkolnictwie branżowym jest przemyślana, a jej wdrażanie będzie na bieżąco weryfikowane i w ramach potrzeby korygowane.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników