forum biznesu

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu forum biznesu. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące forum biznesu.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Prawo z tektury. Państwo mogło zapobiec problemom frankowiczów [HISTORIA KRYZYSU]

  Prawo z tektury. Państwo mogło zapobiec problemom frankowiczów [HISTORIA KRYZYSU]

  Państwo, choć mogło, nie zapobiegło kryzysowi frankowemu, a teraz nie potrafi skutecznie tym kryzysem zarządzać. Na placu boju pozostały sądy.

  czytaj więcej

 • ZUS to niezatapialny statek. Nie wywróci go ani spowolnienie gospodarcze, ani demografia

  ZUS to niezatapialny statek. Nie wywróci go ani spowolnienie gospodarcze, ani demografia

  Wszystko wskazuje na to, że ani spowolnienie w gospodarce, ani spadająca liczba Polaków nie wywrócą ZUS.

  czytaj więcej

 • Mamy dobre chęci. Pytanie o możliwości [POLEMIKA]

  Mamy dobre chęci. Pytanie o możliwości [POLEMIKA]

  W komentarzu z 10 września „Politycy wypełnili próżnię po was” redaktor Marek Tejchman stawia ludziom gospodarki nie tylko retoryczne pytania. To bardzo ważny głos. Zmusza przedsiębiorców i ich organizacje do wiwisekcji. Jaką rolę odgrywamy w życiu publicznym? Czy angażujemy się w sprawy całego kraju?

  czytaj więcej

 • Ministrowie zjadą do Rzeszowa na dyskusje z biznesem

  Ministrowie zjadą do Rzeszowa na dyskusje z biznesem

  Po raz czwarty w Jasionce koło stolicy Podkarpacia odbędzie się Kongres 590. Tegoroczna edycja będzie się koncentrować na współpracy międzynarodowej i wyzwaniach dla polskiego biznesu.

  czytaj więcej

 • Wspólne dobro – czy i jak rozwijać firmy rodzinne z korzyścią dla Polski i Polaków

  Wspólne dobro – czy i jak rozwijać firmy rodzinne z korzyścią dla Polski i Polaków

  Przyszłość polskiej przedsiębiorczości rodzinnej była tematem dyskusji, jaka miała miejsce 17 września w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich w Warszawie, jednej z najstarszych i najbardziej zasłużonych firm rodzinnych w stolicy. Inicjatorem debaty było Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych, a partnerem wydarzenia Family Business Network Poland. Pierwszy raz w Polsce politycy debatowali nad sprawami dotyczącymi tej ogromnej rzeszy przedsiębiorców. – Mam nadzieję, że spotkanie to rozpocznie szeroką debatę o firmach rodzinnych i ich roli w naszej gospodarce – powiedział Łukasz Rotarski, członek zarządu krajowego i prezes Oddziału Śląskiego Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych (IFR), inaugurując obrady. Jak podkreślił, reprezentuje on też własną firmę rodzinną jako sukcesor w drugim pokoleniu.

  czytaj więcej

 • Emilewicz:Troska o środowisko jest wpisana w myśl konserwatywną [WYWIAD]

  Emilewicz:Troska o środowisko jest wpisana w myśl konserwatywną [WYWIAD]

  Kraje zachodnie, które najbardziej zrujnowały środowisko i się na tym niezwykle wzbogaciły, powinny w najwyższym stopniu ponieść koszty swojej polityki - mówi Jadwiga Emilewicz minister przedsiębiorczości i technologii, wcześniej podsekretarz stanu w resorcie rozwoju. Wiceprezes partii Porozumienie.

  czytaj więcej

 • Prawnicy też muszą mieć nawyki serca

  Prawnicy też muszą mieć nawyki serca

  Boty w kancelariach i sądach, wpływ korporacji i rządów, nieracjonalny ustawodawca i problemy etyczne – oto wyzwania, z jakimi już się zmagają lub będą się zmagać prawnicy. O tym, jak dziś powinni być kształceni i jaka jest rola uczelni, rozmawiali w Gdańsku dziekani z całego świata

  czytaj więcej

 • CIMAT – wyważony sukces

  CIMAT – wyważony sukces

  Przedsiębiorstwo CIMAT Sp. z o.o. powstało ponad 30 lat temu w Bydgoszczy. Zostało utworzone przez trzech wykładowców ówczesnej Akademii Techniczno-Rolniczej. Spółka od tego czasu przebyła długą drogę, stając się liderem w produkcji i sprzedaży wyważarek dla różnych branż przemysłu w Polsce, a także liczącym się dostawcą tych rozwiązań na świecie. 

  czytaj więcej

 • Zabezpiecz siebie, zabezpiecz swój dom

  Zabezpiecz siebie, zabezpiecz swój dom

  Kiedy myślimy o naszym domu, jakie obrazy jako pierwsze malują się w naszej głowie? Dom to ludzie, którzy go tworzą. Jest to miejsce, ostoja gdzie razem z najbliższymi chcemy się czuć przede wszystkim bezpiecznie. Statystycznie w samej Europie rocznie wybucha ok. 2,2 miliona pożarów, z czego to właśnie w naszych domach zanotowano około 800 tysięcy przypadków, a 350 tysięcy dotyka właścicieli aut również w czasie podróży.

  czytaj więcej

 • Generalny wykonawca o polskim kapitale doceniony poza granicami kraju

  Generalny wykonawca o polskim kapitale doceniony poza granicami kraju

  Branża budowlana w Polsce przechodzi transformację na skutek dynamicznych zmian sytuacji rynkowej, nawiązując tym samym do tendencji zauważalnych w krajach Unii Europejskiej. Potwierdza to najszybciej rozwijający się w Polsce generalny wykonawca F.B.I. TASBUD S.A., który poprzez obecność na rynkach zagranicznych aktywnie rozwija budownictwo w technologii prefabrykacji. Za powyższe osiągnięcia grupa kapitałowa F.B.I. TASBUD otrzymała niedawno Złote Godło Quality International 2019 przyznane za produkt najwyższej jakości – innowacyjne złącze prefabrykowane.

  czytaj więcej

 • Piękne deklaracje i podatkowa mitręga. Czy warunki prowadzenia biznesu poprawiły się za rządów PiS?

  Piękne deklaracje i podatkowa mitręga. Czy warunki prowadzenia biznesu poprawiły się za rządów PiS?

  Postawa rządu wobec przedsiębiorców przez ostatnie cztery lata była pełna kontrastów. Z jednej strony deklaracje ułatwień, z drugiej – duża nieufność.

  czytaj więcej

 • Quo vadis, Caritas? [OPINIA]

  Quo vadis, Caritas? [OPINIA]

  Sto tysięcy – tyle osób w Polsce jest zaangażowanych w działania Caritasu. Organizacja ma markę, wiarygodność. Największa instytucja charytatywna w Polsce powinna być jak żona Cezara. Czy jest?

  czytaj więcej

 • Muszynianka - naturalnie mineralna w szklanej odsłonie!

  Muszynianka - naturalnie mineralna w szklanej odsłonie!

  Zdrowy styl życia, to podstawa dobrego samopoczucia i kondycji. Dbać o to należy każdego dnia, dobierając właściwą dietę i pijąc odpowiednią ilość płynów w ciągu dnia. Woda - to najważniejszy z nich, mineralna, z dużą zawartością życiodajnych pierwiastków. To odpowiedni wybór.

  czytaj więcej

 • Stale podnosimy nasze kompetencje

  Stale podnosimy nasze kompetencje

  Stworzona przez polskich specjalistów lina płaska, wyrównawcza stalowo-gumowa typu SAG zrewolucjonizowała branżę górniczą w wielu krajach na świecie. Wyrób został właśnie nagrodzony  prestiżowym Złotym Godłem QI 2019.

  czytaj więcej

 • NPBP: Cracking down on illegal operations and fraud

  NPBP: Cracking down on illegal operations and fraud

  A stable regulatory environment is a prerequisite for long-term business planning and one of the key aspects of economic growth.

  czytaj więcej

 • Informatyzacja ledwo nadąża za zmianami w podatkach [DEBATA PODATKOWA]

  Informatyzacja ledwo nadąża za zmianami w podatkach [DEBATA PODATKOWA]

  Informatyzacja zmienia sposób rozliczania podatków niezależnie od działań fiskusa. Jednocześnie działania fiskusa wkraczają w te rozliczenia i zmieniają systemy. Jak informatyzacja zmienia postrzeganie podatków w firmach?

  czytaj więcej

 • Babones: Jesteśmy złymi populistami straszeni, ale nie ma dowodów, że stanowią oni niebezpieczeństwo [WYWIAD]

  Babones: Jesteśmy złymi populistami straszeni, ale nie ma dowodów, że stanowią oni niebezpieczeństwo [WYWIAD]

  Populizm odbiera elitom poczucie wyjątkowości, niszczy ich tożsamość klasową, więc się przed nim bronią. Naturalna reakcja. Jesteśmy tymi złymi populistami straszeni, ale tak naprawdę nie ma dowodów, że stanowią oni niebezpieczeństwo.

  czytaj więcej

 • Wielkie zmiany na polskiej kolei

  Wielkie zmiany na polskiej kolei

  Do 2023 r. w naszą kolej zostanie zainwestowane ok. 100 mld zł. Dzięki tym środkom zmodernizowane zostaną linie kolejowe, dworce, tabor oraz usprawniony zostanie transport towarów. Uczestnicy debaty „Polska Kolej Przyspiesza”, która odbyła się podczas Kongresu 590 w podrzeszowskiej Jasionce, dyskutowali na temat realizacji tego największego w historii programu inwestycyjnego polskiej kolei.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników