Fortune 500

Fortune 500 to ranking 500 największych firm na świecie według przychodów.


 • Ekonomia internetowego spaghetti: Jak sieć zmieniła gospodarkę

  Ekonomia internetowego spaghetti: Jak sieć zmieniła gospodarkę

  Świat bitów miał zbawić świat atomów, a przynajmniej zapewnić ludzkości dobrobyt i stabilny rozwój. Internet zmienił rzeczywistość, ale czy do tego stopnia, że sam potrzebuje – jak twierdzą niektórzy – odrębnej teorii ekonomii?

  czytaj więcej

 • Inwestycje w Iranie i na Kubie to ryzyko, które się opłaci

  Inwestycje w Iranie i na Kubie to ryzyko, które się opłaci

  Zdeterminowany przedsiębiorca wciśnie się wszędzie. Od miesięcy zachodnie firmy z nadzieją patrzą na Iran, Kubę czy Zimbabwe. Ale to dopiero początek długiej kolejki krajów kwalifikujących się do biznesowej konkwisty

  czytaj więcej

 • HRCI i Top Employers Institute nawiązały współpracę

  HRCI i Top Employers Institute nawiązały współpracę

  HR Certification Institute (HRCI) i Top Employers Institute z główną siedzibą w Holandii ogłosiły dzisiaj nawiązanie strategicznego partnerstwa globalnego. Współpraca poszerzy zasięg globalny obu organizacji, których wspólną misją jest podnoszenie poziomu profesjonalizmu w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi na całym świecie. Wachlarz certyfikacji oferowanych przez HRCI potwierdza wysokie kwalifikacje osobiste w zakresie HRM, zaś Top Employers Institute certyfikuje najlepsze praktyki HR, wdrażane przez pracodawców w celu zapewnienia rozwoju pracowników.

  czytaj więcej

 • Islandia - mały kraj, który poszedł na wojnę z bakierami

  Islandia - mały kraj, który poszedł na wojnę z bakierami

  Pismo Święte twierdzi, że przed upadkiem zazwyczaj kroczy pycha. Ale w świecie finansów lubią jej towarzyszyć jeszcze głupota i brak nadzoru.

  czytaj więcej

 • SAP i Lenovo planują zaawansowane rozwiązania dla nowej gospodarki cyfrowej

  SAP i Lenovo planują zaawansowane rozwiązania dla nowej gospodarki cyfrowej

  Szefowie działów biznesowych i IT nieustannie poszukują nowych rozwiązań, które zwiększają wydajność, zmniejszają złożoność infrastruktury oraz generują wartość w nowej gospodarce cyfrowej.

  czytaj więcej

 • Jak sponsorować Nagrodę Nobla

  Jak sponsorować Nagrodę Nobla

  Edukacja to popularny wybór dla firm inwestujących w społeczną odpowiedzialność biznesu, bo często dobrze się wpisuje w charakter działalności przedsiębiorstw. I opłaca się nie tylko z powodów wizerunkowych.

  czytaj więcej

 • Cyberbezpieczeństwo: Najsłabszym ogniwem może być pracownik firmy

  Cyberbezpieczeństwo: Najsłabszym ogniwem może być pracownik firmy

  – Cyberprzestępcy stosują coraz bardziej wyszukane metody. Przedsiębiorstwa muszą zdać sobie sprawę z tego, że za każdym ukierunkowanym atakiem stoi człowiek, który oprócz arsenału dostępnych środków może wykorzystywać różne sztuczki.

  czytaj więcej

 • Big Data nie tylko dla dużych firm?

  Big Data nie tylko dla dużych firm?

  Big Data przestaje obecnie być specjalistyczną technologią wykorzystywaną wyłącznie przez duże firmy i tym samym trafia do głównego nurtu technologicznego. IDC przewiduje, że rynek BDA (Big Data & Analytics) osiągnie wartość 150 miliardów dolarów do końca 2017 roku, odnotowując roczny wzrost powyżej 12 proc.

  czytaj więcej

 • Ministerstwo Finansów a bezpieczeństwo. Sprawdź, gdzie trafiają dane z JPK

  Ministerstwo Finansów a bezpieczeństwo. Sprawdź, gdzie trafiają dane z JPK

  Rozwiązania chmurowe odgrywają kluczową rolę w rozwoju nowoczesnych przedsiębiorstw. Korzysta z nich już 90 procent firm z listy Fortune 500, a analizy przygotowane przez Instytut Gartnera prognozują aż 18-procentowy wzrost w 2017 roku. Zmiany widać także na polskim rynku, który coraz częściej stawia na chmurę. Najlepszym przykładem jest Ministerstwo Finansów, które używa platformy Azure do przechowywania zaszyfrowanych danych na jednym z etapów obsługi Jednolitego Pliku Kontrolnego. Oznacza to, że dane większości przedsiębiorców w Polsce już trafiły do chmury Microsoft.

  czytaj więcej

 • Trenerzy kapitalistów. Miejsce po autorytetach rynek wypełnił coachami

  Trenerzy kapitalistów. Miejsce po autorytetach rynek wypełnił coachami

  Świat cierpi na deficyt autorytetów? Możliwe, ale rynek nie znosi próżni. Miejsce po autorytetach wypełnił „coachami”. I nie trzeba nad tym załamywać rąk

  czytaj więcej

 • Jak zyskać w biznesie i życiu?

  Jak zyskać w biznesie i życiu?

  Wyżsi zdobywają kobiety i lepsze prace, a do tego budzą zaufanie. Badania pokazują, że z metra cięci mają w życiu pod górkę. Wydawać by się mogło, że nie ma na to rady - nic bardziej mylnego! Drobna zmiana, jaką jest kilka dodatkowych centymetrów, daje naprawdę olbrzymie efekty. Jak się za to zabrać?

  czytaj więcej

 • Przekręt kołem się toczy. Prokuratura nadal nie potrafi łączyć faktów

  Przekręt kołem się toczy. Prokuratura nadal nie potrafi łączyć faktów

  Żerowanie przez oszustów na naiwności (i chciwości) ludzi wciąż jest bardzo proste – bo prokuratura nie potrafi łączyć faktów. Oszukiwanie naiwnych ludzi, którzy mają trochę pieniędzy do zainwestowania, jest w Polsce banalnie proste. Wystarczy kilka współpracujących ze sobą osób, kilkanaście tysięcy złotych, brak skrupułów i umiejętność przekonywania, że białe jest czarne. Jak to działa?

  czytaj więcej

 • PGNiG podpisało umowy na dostawy amerykańskiego LNG

  PGNiG podpisało umowy na dostawy amerykańskiego LNG

  PGNiG podpisało porozumienia z firmami Venture Global LNG i Port Arthur LNG, spółką zależną Sempra LNG & Midstream, ws. podstawowych warunków umowy długoterminowej na dostawy gazu skroplonego z USA.

  czytaj więcej

 • Merytokracja, czyli mniej emocji i więcej konkretów [WYWIAD]

  Merytokracja, czyli mniej emocji i więcej konkretów [WYWIAD]

  - Polskie start-upy stały się synonimem braku odpowiedzialności. To często kopiści bazujący na kompilowaniu w jedno czyichś rozwiązań. Taka innowacja wystarczy może na polskie podwórko, ale na globalnym rynku nie zda egzaminu - mówi Jarosław Królewski socjolog, programista, współtwórca Synerise – jednego z najciekawszych start-upów technologicznych w Polsce. Inicjator zbiórki pieniędzy na rzecz piłkarskiej Wisły Kraków, dzięki czemu klub uniknął bankructwa.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników