fortune

Fortune – amerykański dwutygodnik o tematyce biznesowej wydawany przez Time Inc.


 • Big Data nie tylko dla dużych firm?

  Big Data nie tylko dla dużych firm?

  Big Data przestaje obecnie być specjalistyczną technologią wykorzystywaną wyłącznie przez duże firmy i tym samym trafia do głównego nurtu technologicznego. IDC przewiduje, że rynek BDA (Big Data & Analytics) osiągnie wartość 150 miliardów dolarów do końca 2017 roku, odnotowując roczny wzrost powyżej 12 proc.

  czytaj więcej

 • Długa lista problemów amerykańskiego Ubera

  Długa lista problemów amerykańskiego Ubera

  Przed firmą Uber spiętrzyło się mnóstwo problemów. Oprócz typowych dla dynamicznie rozwijających się nowatorskich przedsiębiorstw kłopotów finansowych i personalnych Uber boryka się z wieloma problemami prawnymi oraz konkurencją z strony naśladowców.

  czytaj więcej

 • Ministerstwo Finansów a bezpieczeństwo. Sprawdź, gdzie trafiają dane z JPK

  Ministerstwo Finansów a bezpieczeństwo. Sprawdź, gdzie trafiają dane z JPK

  Rozwiązania chmurowe odgrywają kluczową rolę w rozwoju nowoczesnych przedsiębiorstw. Korzysta z nich już 90 procent firm z listy Fortune 500, a analizy przygotowane przez Instytut Gartnera prognozują aż 18-procentowy wzrost w 2017 roku. Zmiany widać także na polskim rynku, który coraz częściej stawia na chmurę. Najlepszym przykładem jest Ministerstwo Finansów, które używa platformy Azure do przechowywania zaszyfrowanych danych na jednym z etapów obsługi Jednolitego Pliku Kontrolnego. Oznacza to, że dane większości przedsiębiorców w Polsce już trafiły do chmury Microsoft.

  czytaj więcej

 • Trenerzy kapitalistów. Miejsce po autorytetach rynek wypełnił coachami

  Trenerzy kapitalistów. Miejsce po autorytetach rynek wypełnił coachami

  Świat cierpi na deficyt autorytetów? Możliwe, ale rynek nie znosi próżni. Miejsce po autorytetach wypełnił „coachami”. I nie trzeba nad tym załamywać rąk

  czytaj więcej

 • Wyspy i zamczyska. 7 miejsc do zwiedzenia w Szkocji

  Wyspy i zamczyska. 7 miejsc do zwiedzenia w Szkocji

  PODRÓŻE | Północne krańce Wysp Brytyjskich skrywają nie tylko piękno dzikiej przyrody - wyspy, pogórza i góry - ale także zamki i zamczyska w filmowych sceneriach. Dech zapiera.

  czytaj więcej

 • Jak zyskać w biznesie i życiu?

  Jak zyskać w biznesie i życiu?

  Wyżsi zdobywają kobiety i lepsze prace, a do tego budzą zaufanie. Badania pokazują, że z metra cięci mają w życiu pod górkę. Wydawać by się mogło, że nie ma na to rady - nic bardziej mylnego! Drobna zmiana, jaką jest kilka dodatkowych centymetrów, daje naprawdę olbrzymie efekty. Jak się za to zabrać?

  czytaj więcej

 • Zapomniał wół, jak cielęciem był: Duże firmy udają start-upy

  Zapomniał wół, jak cielęciem był: Duże firmy udają start-upy

  Wielkie firmy uwielbiają opowiadać, że chcą działać jak start-upy. Okazuje się to bardzo trudne w realizacji

  czytaj więcej

 • Przekręt kołem się toczy. Prokuratura nadal nie potrafi łączyć faktów

  Przekręt kołem się toczy. Prokuratura nadal nie potrafi łączyć faktów

  Żerowanie przez oszustów na naiwności (i chciwości) ludzi wciąż jest bardzo proste – bo prokuratura nie potrafi łączyć faktów. Oszukiwanie naiwnych ludzi, którzy mają trochę pieniędzy do zainwestowania, jest w Polsce banalnie proste. Wystarczy kilka współpracujących ze sobą osób, kilkanaście tysięcy złotych, brak skrupułów i umiejętność przekonywania, że białe jest czarne. Jak to działa?

  czytaj więcej

 • PGNiG podpisało umowy na dostawy amerykańskiego LNG

  PGNiG podpisało umowy na dostawy amerykańskiego LNG

  PGNiG podpisało porozumienia z firmami Venture Global LNG i Port Arthur LNG, spółką zależną Sempra LNG & Midstream, ws. podstawowych warunków umowy długoterminowej na dostawy gazu skroplonego z USA.

  czytaj więcej

 • Chuck Fishman: Polska od zawsze była kolebką diaspory żydowskiej

  Chuck Fishman: Polska od zawsze była kolebką diaspory żydowskiej

  Nie uważam, że moja zdjęcia mogły coś zmienić; to informowanie było od samego początku najważniejsze - powiedział PAP fotograf Chuck Fishman, którego zdjęcia można zobaczyć na wystawie w Żydowskim Instytucie Historycznym im. Emanuela Ringelbluma w Warszawie.

  czytaj więcej

 • USA: Tygodnik "Time" kupiony przez amerykańskiego miliardera

  USA: Tygodnik "Time" kupiony przez amerykańskiego miliardera

  Amerykański tygodnik "Time" po ośmiu miesiącach znowu zmienia właściciela. Jego nabywcą został miliarder Marc Benioff - współzałożyciel, prezes i dyrektor wykonawczy firmy Salesforce.com., która oferuje usługi w chmurze obliczeniowej.

  czytaj więcej

 • Uzależniony syn i zagubiony ojciec. „Na głodzie” i „Mój piękny syn”

  Uzależniony syn i zagubiony ojciec. „Na głodzie” i „Mój piękny syn”

  Ojciec i syn. Miłość i żal. Uzależnienie i terapia. Bunt i pojednanie. Prawdziwa, przejmująca historia zwykłej rodziny, opowiedziana z dwóch perspektyw – Davida Sheffa i Nica Sheffa, ukaże się w styczniu nakładem wydawnictwa Poradnia K: pamiętnik syna pod tytułem „Na głodzie” i relacja ojca – „Mój piękny syn”. Na początku stycznia 2019 roku premierę będzie miał film, którego scenariusz został oparty na obu książkach.

  czytaj więcej

 • Merytokracja, czyli mniej emocji i więcej konkretów [WYWIAD]

  Merytokracja, czyli mniej emocji i więcej konkretów [WYWIAD]

  - Polskie start-upy stały się synonimem braku odpowiedzialności. To często kopiści bazujący na kompilowaniu w jedno czyichś rozwiązań. Taka innowacja wystarczy może na polskie podwórko, ale na globalnym rynku nie zda egzaminu - mówi Jarosław Królewski socjolog, programista, współtwórca Synerise – jednego z najciekawszych start-upów technologicznych w Polsce. Inicjator zbiórki pieniędzy na rzecz piłkarskiej Wisły Kraków, dzięki czemu klub uniknął bankructwa.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników