formy dystrybucji

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu formy dystrybucji. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące formy dystrybucji.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Ceny transferowe. Lawina wniosków o uprzednie porozumienia cenowe

  Ceny transferowe. Lawina wniosków o uprzednie porozumienia cenowe

  Ponad 100 kontroli cen transferowych po trzech kwartałach 2018 r. zakończyło się doszacowaniem dochodu do opodatkowania na łączną kwotę przekraczającą miliard złotych.

  czytaj więcej

 • Elastyczne podejście do klienta

  Elastyczne podejście do klienta

  Józef Piętoń: Nie zamierzamy konkurować z bankami komercyjnymi. Ściśle z nimi współpracujemy Finansowanie inwestycji infrastrukturalnych, samorządowych, przemysłowych – w tym głównie specjalizuje się BGK. Czy w pana regionie jest podobnie?

  czytaj więcej

 • Rząd zajmie się projektem noweli prawa farmaceutycznego

  Rząd zajmie się projektem noweli prawa farmaceutycznego

  We wtorek po godz. 10 rozpoczęło się posiedzenie rządu. Ministrowie zajmą się projektem noweli prawa farmaceutycznego dotyczącym penalizacji nielegalnego wytwarzania i dystrybucji produktów leczniczych oraz projektem noweli ustawy o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków unijnych.

  czytaj więcej

 • Sprzedawcy: Ustawa o zakazie handlu w niedziele nas wykończyła

  Sprzedawcy: Ustawa o zakazie handlu w niedziele nas wykończyła

  Prawo ograniczające handel w niedziele weszło w życie rok temu. Miało przywrócić godność pracownikom, wspomóc polski handel w walce o rynek z zagranicznymi sieciami. Dziś jedno jest pewne: przysłużyło się dyskontom i stacjom paliw.

  czytaj więcej

 • Jak przygotować się do raportowania schematów podatkowych?

  Jak przygotować się do raportowania schematów podatkowych?

  KOWEX SA jest dużym podmiotem handlowo-produkcyjnym zajmującym się wytwarzaniem i dystrybucją zaawansowanych urządzeń i podzespołów elektronicznych. Firma wchodzi w skład grupy kapitałowej (niestanowiącej podatkowej grupy kapitałowej), w której jest spółką dominującą. Polityka grupy jest taka, że każda z tworzących ją spółek ma swoją własną księgowość, jednak wiele działań jest podejmowanych z istotnym udziałem wyższej kadry zarządzającej KOWEX. Przy czym spółka dominująca jako jedyna w grupie ma zawartą umowę z kancelarią doradcy podatkowego czy kancelarią prawną, a ich koszty są odpowiednio refakturowane na poszczególne spółki z grupy.

  czytaj więcej

 • Ubrania zyskają głos. Oto wizja naukowców z Politechniki Rzeszowskiej [EUREKA DGP]

  Ubrania zyskają głos. Oto wizja naukowców z Politechniki Rzeszowskiej [EUREKA DGP]

  Jeśli ziści się wizja naukowców z Rzeszowa, wkrótce nasze ubrania będą miały nam do powiedzenia znacznie więcej niż dziś.

  czytaj więcej

 • Ograniczenia w sprzedaży się zmienią. Zostaną zaostrzone czy złagodzone?

  Ograniczenia w sprzedaży się zmienią. Zostaną zaostrzone czy złagodzone?

  Dokładnie rok po wprowadzeniu zakazu handlu w niedziele dyskusja o zasadności jego wdrożenia sięga zenitu. Co więcej, przyjmuje coraz bardziej karykaturalną formę. Przeciwnicy i zwolennicy ograniczeń przerzucają się danymi, z których wynika, że albo zakaz pozytywnie wpłynął na rynek i trzeba go jeszcze zaostrzyć, albo wręcz odwrotnie – powoduje upadek wielu małych sklepów i konieczne jest jego cofnięcie lub co najmniej złagodzenie.

  czytaj więcej

 • Sejm za utworzeniem Funduszu Polskiej Nauki

  Sejm za utworzeniem Funduszu Polskiej Nauki

  Utworzenie Funduszu Polskiej Nauki, czyli nowego mechanizmu finansowania badań naukowych i prac rozwojowych - zakłada ustawa uchwalona na piątkowym posiedzeniu Sejmu. Fundusz ma powstać w Banku Gospodarstwa Krajowego.

  czytaj więcej

 • Oferta dla start-upów i wielkich firm

  Oferta dla start-upów i wielkich firm

  Marcin Wiecki: Otwieramy polskim eksporterom drogę na rynki o podwyższonym ryzyku we współpracy  z instytucjami rozwoju z grupy PFR – m.in. z PAIH i KUKE

  czytaj więcej

 • Karolina Lewestam: Poruszalni, czyli najważniejsza cecha w demokracji

  Karolina Lewestam: Poruszalni, czyli najważniejsza cecha w demokracji

  Poruszalni, czyli najważniejsza cecha w demokracji.

  czytaj więcej

 • Odcinki serialu Gra o tron wykorzystywane do rozprzestrzeniania trojanów

  Odcinki serialu Gra o tron wykorzystywane do rozprzestrzeniania trojanów

  Cyberprzestępcy aktywnie wykorzystują nowe odcinki popularnych seriali telewizyjnych w celu rozprzestrzeniania szkodliwego oprogramowania - tak wynika z badania przeprowadzonego przez Kaspersky Lab. Największym zainteresowaniem wśród atakujących cieszą się takie tytuły jak "Gra o tron", "The Walking Dead" oraz "Arrow".

  czytaj więcej

 • Wydawcy gier mogą zapłacić za geoblokowanie

  Wydawcy gier mogą zapłacić za geoblokowanie

  Komisja Europejska zarzuciła jednemu z największych na świecie producentów gier video Valve, że jego praktyki mogą naruszać unijny zakaz geoblokowania. Zastrzeżenia zgłosiła wobec pięciu innych wydawców i studiów gier komputerowych, którzy dystrybuują swoje produkty za pośredni ctwem platformy dla graczy Steam, którego właścicielem jest właśnie Valve. Amerykański koncern, twórca m.in. popularnej serii Counter-Strike, dostarcza im także kluczy aktywacyjnych do gier.

  czytaj więcej

 • TVP wzmacnia dystrybucję i zmienia strukturę

  TVP wzmacnia dystrybucję i zmienia strukturę

  Publiczna telewizja wprowadzi do emisji naziemnej nie więcej niż trzy kolejne stacje. Przejdzie też na nowocześniejszy standard nadawania sygnału.

  czytaj więcej

 • Wiceszef KAS: Tu nie ma miejsca na nudę [WYWIAD]

  Wiceszef KAS: Tu nie ma miejsca na nudę [WYWIAD]

  -Jeśli ktoś w KAS chce dynamicznej służby, to ją znajdzie. Jeśli jest specjalistą od techniki, to może konstruować dla nas nawet gadżety Bonda. Jeżeli zaś woli pracę za biurkiem i bezpośrednią obsługę podatników, to też w KAS ma do tego pole. Pracownik cywilny, który lubi pracę dynamiczną i pełną adrenaliny może dostać propozycję bycia funkcjonariuszem. Jesteśmy elastyczni - mówi nadinspektor Piotr Walczak, wiceszef Krajowej Administracji Skarbowej.

  czytaj więcej

 • KAS, czyli Każda Anomalia Skasowana. Tak wygląda specgrupa walcząca z wyłudzeniami podatkowymi

  KAS, czyli Każda Anomalia Skasowana. Tak wygląda specgrupa walcząca z wyłudzeniami podatkowymi

  Uzbrojeni, umundurowani i biegli w analizie big data. Tak wygląda najskuteczniejsza w Polsce specgrupa walcząca z wyłudzeniami podatkowymi.

  czytaj więcej

 • Ustawa o cenach prądu: Prezes URE krytykuje, resort energii broni

  Ustawa o cenach prądu: Prezes URE krytykuje, resort energii broni

  Prezes Urzędu Regulacji Energetyki (URE) Maciej Bando krytykował podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego ustawę o cenach prądu, zarzucając rządowi doprowadzenie do chaosu na rynku. Regulacji bronił wiceminister energii Tomasz Dąbrowski.

  czytaj więcej

 • Rząd sprawdza, czy firmy lekowe nie stosują niezdrowej konkurencji

  Rząd sprawdza, czy firmy lekowe nie stosują niezdrowej konkurencji

  UOKiK prowadzi postępowanie dotyczące możliwego łamania prawa konkurencji przez kilka wielkich międzynarodowych koncernów farmaceutycznych. Z kolei UODO postanowił przyjrzeć się działaniom jednej z firm w związku z możliwym naruszaniem RODO.

  czytaj więcej

 • Walka z nielegalnym wywozem farmaceutyków za granicę po nowemu. Co zmieni się w przepisach?

  Walka z nielegalnym wywozem farmaceutyków za granicę po nowemu. Co zmieni się w przepisach?

  Już 6 czerwca wejdzie w życie nowelizacja prawa farmaceutycznego. Ma ona zapobiec procederowi wywozu leków z Polski. Za złamanie zakazów grożą nie tylko dotkliwe sankcje finansowe, ale także kary pozbawienia wolności – w skrajnych przypadkach nawet do 10 lat.Kluczowa dla ogółu aptekarzy zmiana znajduje się w znowelizowanym art. 86a prawa farmaceutycznego. Ustawodawca przesądził, w jakich sytuacjach apteka ogólnodostępna lub punkt apteczny może zbyć produkt leczniczy. Apteka chcąca oddać za darmo leki, np. hospicjum, musi uzyskać na to zgodę inspektora farmaceutycznego. Przekazanie bez akceptacji narazi osobę odpowiedzialną za to nawet na odpowiedzialność karną!Zwiększono uprawnienia inspekcji farmaceutycznej. Co istotne – będzie mogła ona poprosić o pomoc policję.Nowe regulacje to w przeważającej mierze przepisy karne. Ustawodawca przewidział znaczące ich zaostrzenie. Osobom, które podejmą współpracę z mafią lekową i zostaną ukarane, grozić będzie też inna, dotkliwa konsekwencja: brak możliwości otwarcia apteki. Główny Inspektorat Zdrowia, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Sprawiedliwości oraz przedstawiciele samorządu aptekarskiego mówią wręcz jednomyślnie: wchodzące w życie zmiany są konieczne, ale to wciąż za mało. Już dziś trwają przygotowania do kolejnych reform.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników