ford mondeo

Ford Mondeo – samochód klasy średniej sprzedawany przez Ford Motor Company na całym świecie.


 • Ranking kredytów samochodowych – luty 2015

  Ranking kredytów samochodowych – luty 2015

  Eksperci TotalMoney.pl ponownie prześwietlili oferty finansowania zakupu aut nowych oraz używanych. Najniższe oprocentowanie nominalne to nie wszystko – warto również zwrócić uwagę na pozostałe opłaty. Który z banków proponuje najkorzystniejszą formę kredytowania? Zapraszamy do zapoznania się z lutowym rankingiem kredytów samochodowych.

  czytaj więcej

 • Chcesz kupić auto i potrzebujesz pieniędzy? Najnowszy ranking kredytów samochodowych

  Chcesz kupić auto i potrzebujesz pieniędzy? Najnowszy ranking kredytów samochodowych

  Eksperci TotalMoney.pl przygotowali kolejny ranking kredytów samochodowych. Jeśli więc planujemy zakup nowego pojazdu, koniecznie zapoznajmy się z aktualnym zestawieniem. Sprawdźmy, w którym banku koszt kredytu samochodowego będzie najmniejszy.

  czytaj więcej

 • Nadchodzi radarowe lato: Będą nowe urządzenia i surowsze kary

  Nadchodzi radarowe lato: Będą nowe urządzenia i surowsze kary

  Jeszcze przed wakacjami liczba urządzeń rejestrujących przy polskich drogach wzrośnie o 25 proc. Zaostrzone zostaną też przepisy.

  czytaj więcej

 • Gminy tracą na fotoradarach i próbują się ich pozbyć

  Gminy tracą na fotoradarach i próbują się ich pozbyć

  Nie wszystkie miejscowości zrobiły dobry interes na rejestratorach prędkości. Teraz próbują się ich pozbyć

  czytaj więcej

 • Bąk: Jedź szybciej, będziesz zdrowszy

  Bąk: Jedź szybciej, będziesz zdrowszy

  Jak wszyscy zmotoryzowani wiedzą, obecnie bardzo ryzykowne jest przekraczanie prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h. I – co wielu może zdziwić – ja się z tą filozofią całkowicie zgadzam. Oczywiście pod warunkiem, że ten teren zabudowany nie oznacza pola kukurydzy i schowanych w nim stodoły oraz psiej budy oraz że nie jest trzecia w nocy. W miastach i miasteczkach jeżdżenie ponad 100 km/h powinno być surowo karane. A gdy grubo przeszarżujecie w pobliżu przedszkola, szkoły, przychodni albo Biedronki, oprócz prawa jazdy powinni wam zabrać również dom, dzieci i obie nerki.

  czytaj więcej

 • Kia Cee'd na drodze? Policja powiększa foltę. Będą nowe wozy pościgowe

  Kia Cee'd na drodze? Policja powiększa foltę. Będą nowe wozy pościgowe

  Na 1600 nowych samochodów, które w tym roku trafią do policji, zdecydowana większość to auta patrolowe. Na największe dostawy czeka Śląsk. Są dwa zamówienia na wozy pościgowe. Szybkie, ale w przystępnej cenie.

  czytaj więcej

 • Stocznie wypłynęły na powierzchnię

  Stocznie wypłynęły na powierzchnię

  Prywatne zakłady obrały kurs na sukces: dynamicznie się rozwijają i bez pardonu wciskają w najmniejszą niszę na rynku. W tym samym czasie ich państwowe odpowiedniki nieuchronnie zmierzają w kierunku dna

  czytaj więcej

 • Nowy Ford Mondeo Vignale rusza na podbój polskiego rynku. Czas to luksus w standardzie

  Nowy Ford Mondeo Vignale rusza na podbój polskiego rynku. Czas to luksus w standardzie

  Ręcznie wykonane wnętrze przypominające luksusowy salon, najlepsze silniki w gamie, znakomity komfort podróżowania, elegancka prezencja oraz pakiet specjalnych usług w standardzie. Tak nowy Ford Mondeo Vignale kusi na polskim rynku.

  czytaj więcej

 • Bąk: Trójkąt, w którym Koreanka pobiła Francuza i zawstydziła Japonkę

  Bąk: Trójkąt, w którym Koreanka pobiła Francuza i zawstydziła Japonkę

  Naukowcy z kanadyjskiego Uniwersytetu Alberty dostarczyli mi właśnie mocnego argumentu do wszelkich dyskusji z żoną zaczynających się od słów: „Dlaczego codziennie pijesz?”. No więc teraz mogę ją zbywać krótkim: „Ja nie piję. Ja ćwiczę”. Bo jak dowiodły badania Kanadyjczyków, wino poprawia sprawność fizyczną, pracę serca, zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania na raka oraz przeciwdziała starzeniu.

  czytaj więcej

 • Bąk: Tak. Piłem i jeździłem

  Bąk: Tak. Piłem i jeździłem

  Nie ma tygodnia, w którym policja nie chwaliłaby się swoimi dokonaniami w łowieniu pijanych kierowców. Sam bywałem wstrząśnięty tymi tysiącami nietrzeźwych złapanymi w ciągu jednego weekendu, a limit ustalony na poziomie 0,2 promila uznawałem za co najmniej racjonalny. Jednak po niedawnej wizycie na Malcie całkowicie zmieniłem zdanie – wydaje mi się, że nasze przepisy są idiotyczne. Ich największą ofiarą są ci, którzy wypili kieliszek czy dwa wina do obiadu i nie stanowią absolutnie żadnego zagrożenia na drodze.

  czytaj więcej

 • Bąk: Ford? To takie lepsze audi

  Bąk: Ford? To takie lepsze audi

  Po tym, do czego się wam przyznam w następnym zdaniu, prawdopodobnie całkowicie stracicie do mnie szacunek. No więc moim pierwszym samochodem w życiu było renault. Serio. Miałem 19 lat, zaczynałem studia i w Pabianicach kupiłem model 5 GT.

  czytaj więcej

 • Bąk: Passat, kryj się! [Kia Optima GT]

  Bąk: Passat, kryj się! [Kia Optima GT]

  Jakiś czas temu powiedziałem „żegnaj” polskim sklepom internetowym i zaprzyjaźniłem się z chińskim Aliexpress. Oczywiście zanim to nastąpiło, przez pół roku starałem się pokonać wewnętrzną barierę mentalną – za każdym razem, gdy w polu „numer karty kredytowej” wpisywałem ostatnią cyfrę, w głowie dźwięczały mi złowrogie słowa: „Xi Jinping wyczyści twoje konto, a jego ludzie wydłubią ci oczy pałeczkami do ryżu”. I wycofywałem się rakiem. Jednak któregoś wieczoru wypiłem za dużo, omsknął mi się palec na klawiaturze i doprowadziłem sprawę do końca.

  czytaj więcej

 • Salon Samochodowy Genewa 2017: Panie ministrze, zapraszamy na ziemię

  Salon Samochodowy Genewa 2017: Panie ministrze, zapraszamy na ziemię

  Ruszyły przygotowania do budowy polskiego samochodu elektrycznego – Remember Patriot. Będzie tak dobry, że na salonie motoryzacyjnym w Genewie dostanie stoisko gdzieś między szatnią a schowkiem na miotły.

  czytaj więcej

 • Zapewnienia o odbudowie przemysłu stoczniowego to rejs w nieznane

  Zapewnienia o odbudowie przemysłu stoczniowego to rejs w nieznane

  Zapewnienia rządu o odbudowie przemysłu stoczniowego są niczym rejs we mgle. Choć wyszliśmy z portu, to nie do końca wiadomo, dokąd statek płynie, a ryzyko wpadnięcia na rafy jest ogromne.

  czytaj więcej

 • Bąk: Półprodukt [Jaguar XE 25d AWD R-Sport]

  Bąk: Półprodukt [Jaguar XE 25d AWD R-Sport]

  Pamiętam swoją pierwszą przejażdżkę jaguarem – modelem XJ mark III – jakieś 11–12 lat temu. Na tle ówczesnych wozów niemieckich prezentował się jak 80-latek. Miał dużo gorsze wyposażenie niż konkurenci znad Renu, elementy na desce rozdzielczej przeszczepione z forda mondeo, a w jego wnętrzu unosił się zapach fajki, drewna palonego w kominku i naftaliny.

  czytaj więcej

 • Bąk: Julio, wszystko Ci wybaczam

  Bąk: Julio, wszystko Ci wybaczam

  Dziś proces wprowadzenia na rynek nowego samochodu niczym nie różni się od akcji wprowadzenia nowego rodzaju płatków zbożowych do sklepów. W poniedziałek świat obiegają zdjęcia najnowszego modelu, we wtorek ma on premierę na targach motoryzacyjnych, a już w środę możecie iść go obejrzeć na żywo w salonie za rogiem. Nie ma w tym najdrobniejszej nawet nutki tajemniczości, choćby skromnego dreszczyku wyczekiwania ani źdźbła emocji. Wyjątkiem od tej reguły jest alfa romeo.

  czytaj więcej

 • Wypadek w Blachowni: Życiu poszkodowanych w wypadku nic nie zagraża

  Wypadek w Blachowni: Życiu poszkodowanych w wypadku nic nie zagraża

  Spośród 12 osób, poszkodowanych w sobotnim wypadku w Blachowni (Śląskie), w szpitalach pozostają już tylko dwie osoby. Jak informują lekarze, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Pozostałe osoby, po opatrzeniu, opuściły szpitale.

  czytaj więcej

 • Nie trzeba kupować auta, by nim jeździć. A samochód lepiej wyposażony… jest tańszy

  Nie trzeba kupować auta, by nim jeździć. A samochód lepiej wyposażony… jest tańszy

  Coraz więcej firm, a także osób fizycznych, nie chce już mieć samochodu. Zamiast tego wolą z niego korzystać. Dlatego wynajem długoterminowy staje się przebojem w Polsce. Co ciekawe, im  samochód lepiej wyposażony, tym mniej kosztuje. Jakim cudem?

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników