Firmy rowerowe

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu Firmy rowerowe. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące Firmy rowerowe.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Długołęka - gmina wielu możliwości

  Długołęka - gmina wielu możliwości

  Gmina Długołęka to prężna jednostka: rozwojowa, dynamiczna, postępowa. Potwierdzeniem tych słów jest wiele inwestycji zrealizowanych z powodzeniem w ubiegłych latach. Chodzi nie tylko o wielomilionowe działania, ale także te na mniejszą skalę, równie potrzebne mieszkańcom jednej z największych gmin w Polsce.

  czytaj więcej

 • Brwinów stawia na rozwój

  Brwinów stawia na rozwój

  25 km na południowy zachód od stolicy, świetna komunikacja dzięki A2 i połączeniom kolejowym, dobre warunki życia i dużo zieleni – gmina Brwinów przyciąga nowych mieszkańców oraz inwestorów lokujących się w strefie przemysłowej.

  czytaj więcej

 • Kolejny ambitny plan rozpędzenia polskiej kolei

  Kolejny ambitny plan rozpędzenia polskiej kolei

  Samorządy przekażą PKP PLK 4,5 mld zł ze środków unijnych. Cel: poprawić lokalną komunikację. Taką kwotę pochodzącą z regionalnych programów operacyjnych (RPO) PKP Polskie Linie Kolejowe powinny wydać i rozliczyć z Brukselą do 2023 r.

  czytaj więcej

 • Dotacje czekają na małe i średnie firmy w funduszach regionalnych

  Dotacje czekają na małe i średnie firmy w funduszach regionalnych

  Pieniądze na tworzenie żłobków i przedszkoli, na organizację centrów biznesu (które oferują na wynajem pomieszczenia biurowe, handlowe, magazyny czy sale konferencyjne), na budowę instalacji do wytwarzania energii wykorzystujących m.in.: wiatr, biomasę, biogaz, promieniowanie słoneczne lub geotermię. Gdzie je można znaleźć? W regionalnych programach operacyjnych.

  czytaj więcej

 • Kluby osiedlowe nie zniknęły wraz z Polską Ludową. Wciąż z powodzeniem działają

  Kluby osiedlowe nie zniknęły wraz z Polską Ludową. Wciąż z powodzeniem działają

  Warszawa, połowa 1990 r., jedno z osiedli na Woli. U zbiegu ulic Skierniewickiej i Siedmiogrodzkiej, na tyłach zajezdni tramwajowej stoi niepozorny trzypiętrowy budynek z przyległym pawilonem. Poza mieszkańcami zbierają się tutaj ludzie z całego osiedla. Transformacja ustrojowa dała pole do popisu animatorom działań lokalnych. Ludzie mają zapał, chcą zrobić coś dla wspólnoty. W pawilonie przy Siedmiogrodzkiej 11 powstaje klubokawiarnia, w której Waldemar Czapski, jeden z inicjatorów nowego miejsca, prowadzi warsztaty plastyczne. Ludzie wpadają tam nie tylko porysować, lecz także pogadać o muzyce, obejrzeć wspólnie ambitny film. Klientela szybko zaczyna się krystalizować. – W naszym klubie osiedlowym odbywały się pierwsze zloty fanów The Doors – wspomina Czapski. – Pamiętam, że na tę okazję pożyczyliśmy od kolegi z bloku telewizor Rubin, ale przy próbie odtworzenia kasety VHS poszedł z dymem. Puszczaliśmy też dużo muzyki punkowej i progresywnego rocka.

  czytaj więcej

 • Battery Experts Forum w Polsce

  Battery Experts Forum w Polsce

  Od 19 do 21 września w Gliwicach będą gościć przedstawiciele najważniejszych marek w branży technologii baterii i elektromobilności, jak LG, Samsung, Sony, oraz przedstawiciele producentów pojazdów elektrycznych, m.in. Ursusa oraz Solarisa

  czytaj więcej

 • Ruchy miejskie genetycznie obciążone

  Ruchy miejskie genetycznie obciążone

  Niewiele jest lokalnych stowarzyszeń, które nie były straszone pozwami o naruszenie dóbr osobistych. Bo u źródła ich narodzin niemal zawsze leży niezgoda na działania władz.

  czytaj więcej

 • Trzaskowski: Nie będę zabiegał o poparcie pani prezydent. Domyślam się, że ona nie zagłosuje na PiS [WYWIAD]

  Trzaskowski: Nie będę zabiegał o poparcie pani prezydent. Domyślam się, że ona nie zagłosuje na PiS [WYWIAD]

  Zdaję sobie sprawę, że łatwo jest dokleić mi łatkę urodzonego w czepku, więc tym bardziej wiem, że moim obowiązkiem jest zająć się ludźmi, którym żyje się ciężej - mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti Rafał Trzaskowski, poseł PO i kandydat tej partii na następcę Hanny Gronkiewicz-Waltz na stanowisku prezydenta Warszawy.

  czytaj więcej

 • Warszawa chce promować auta w cenie biletu na autobus

  Warszawa chce promować auta w cenie biletu na autobus

  Władze miast zaczynają wspierać car sharing. Liczą, że dzięki niemu zmniejszy się liczba prywatnych aut. A to ograniczy korki i zmniejszy problemy z parkowaniem.

  czytaj więcej

 • Wypożyczalnia rowerów po chińsku. Jednoślad można zostawić gdzie się chce

  Wypożyczalnia rowerów po chińsku. Jednoślad można zostawić gdzie się chce

  Biznes miejskich jednośladów pojechał w kierunku sprawdzonym za Wielkim Murem – w Warszawie można zostawiać bicykla, gdzie się chce.

  czytaj więcej

 • Rząd chce nawet trzykrotnie podwyższyć opłaty za parkowanie w centrum. Miasta są ostrożne

  Rząd chce nawet trzykrotnie podwyższyć opłaty za parkowanie w centrum. Miasta są ostrożne

  Nawet trzykrotnie wyższe opłaty za postój w centrum. To nowy pomysł rządu na odkorkowanie ulic. Samorządy są na tak, ale do rewolucji na swoim terenie podchodzą z rezerwą

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników