Firmy rowerowe

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu Firmy rowerowe. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące Firmy rowerowe.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Nowe priorytety dla samorządowców: Czyste powietrze i auta elektryczne

  Nowe priorytety dla samorządowców: Czyste powietrze i auta elektryczne

  Samochody należą do największych miejskich trucicieli i współsprawców alarmów smogowych. Dlatego ograniczenie ich szkodliwego wpływu na środowisko to jeden z samorządowych priorytetów.

  czytaj więcej

 • Zakupoterapia. Kupowanie podnosi poziom kontroli nad życiem

  Zakupoterapia. Kupowanie podnosi poziom kontroli nad życiem

  Przymilają się, poniżają, szukają autorytetu. Coraz więcej Polaków twierdzi, że kontakt ze sprzedawcą to najlepszy sposób na odreagowanie i poprawę samopoczucia.

  czytaj więcej

 • Warto mieszkać i pracować w Bolesławcu

  Warto mieszkać i pracować w Bolesławcu

  W Bolesławcu zwolnione są z podatku od nieruchomości budynki mieszkalne i lokale mieszkalne, które nie są zajęte na prowadzenie działalności gospodarczej, oraz grunty pozostałe (pod budynkami mieszkalnymi, lokalami mieszkalnymi i pozostałymi budynkami).

  czytaj więcej

 • Długołęka - gmina wielu możliwości

  Długołęka - gmina wielu możliwości

  Gmina Długołęka to prężna jednostka: rozwojowa, dynamiczna, postępowa. Potwierdzeniem tych słów jest wiele inwestycji zrealizowanych z powodzeniem w ubiegłych latach. Chodzi nie tylko o wielomilionowe działania, ale także te na mniejszą skalę, równie potrzebne mieszkańcom jednej z największych gmin w Polsce.

  czytaj więcej

 • Brwinów stawia na rozwój

  Brwinów stawia na rozwój

  25 km na południowy zachód od stolicy, świetna komunikacja dzięki A2 i połączeniom kolejowym, dobre warunki życia i dużo zieleni – gmina Brwinów przyciąga nowych mieszkańców oraz inwestorów lokujących się w strefie przemysłowej.

  czytaj więcej

 • Kolejny ambitny plan rozpędzenia polskiej kolei

  Kolejny ambitny plan rozpędzenia polskiej kolei

  Samorządy przekażą PKP PLK 4,5 mld zł ze środków unijnych. Cel: poprawić lokalną komunikację. Taką kwotę pochodzącą z regionalnych programów operacyjnych (RPO) PKP Polskie Linie Kolejowe powinny wydać i rozliczyć z Brukselą do 2023 r.

  czytaj więcej

 • Dotacje czekają na małe i średnie firmy w funduszach regionalnych

  Dotacje czekają na małe i średnie firmy w funduszach regionalnych

  Pieniądze na tworzenie żłobków i przedszkoli, na organizację centrów biznesu (które oferują na wynajem pomieszczenia biurowe, handlowe, magazyny czy sale konferencyjne), na budowę instalacji do wytwarzania energii wykorzystujących m.in.: wiatr, biomasę, biogaz, promieniowanie słoneczne lub geotermię. Gdzie je można znaleźć? W regionalnych programach operacyjnych.

  czytaj więcej

 • Kluby osiedlowe nie zniknęły wraz z Polską Ludową. Wciąż z powodzeniem działają

  Kluby osiedlowe nie zniknęły wraz z Polską Ludową. Wciąż z powodzeniem działają

  Warszawa, połowa 1990 r., jedno z osiedli na Woli. U zbiegu ulic Skierniewickiej i Siedmiogrodzkiej, na tyłach zajezdni tramwajowej stoi niepozorny trzypiętrowy budynek z przyległym pawilonem. Poza mieszkańcami zbierają się tutaj ludzie z całego osiedla. Transformacja ustrojowa dała pole do popisu animatorom działań lokalnych. Ludzie mają zapał, chcą zrobić coś dla wspólnoty. W pawilonie przy Siedmiogrodzkiej 11 powstaje klubokawiarnia, w której Waldemar Czapski, jeden z inicjatorów nowego miejsca, prowadzi warsztaty plastyczne. Ludzie wpadają tam nie tylko porysować, lecz także pogadać o muzyce, obejrzeć wspólnie ambitny film. Klientela szybko zaczyna się krystalizować. – W naszym klubie osiedlowym odbywały się pierwsze zloty fanów The Doors – wspomina Czapski. – Pamiętam, że na tę okazję pożyczyliśmy od kolegi z bloku telewizor Rubin, ale przy próbie odtworzenia kasety VHS poszedł z dymem. Puszczaliśmy też dużo muzyki punkowej i progresywnego rocka.

  czytaj więcej

 • Battery Experts Forum w Polsce

  Battery Experts Forum w Polsce

  Od 19 do 21 września w Gliwicach będą gościć przedstawiciele najważniejszych marek w branży technologii baterii i elektromobilności, jak LG, Samsung, Sony, oraz przedstawiciele producentów pojazdów elektrycznych, m.in. Ursusa oraz Solarisa

  czytaj więcej

 • Ruchy miejskie genetycznie obciążone

  Ruchy miejskie genetycznie obciążone

  Niewiele jest lokalnych stowarzyszeń, które nie były straszone pozwami o naruszenie dóbr osobistych. Bo u źródła ich narodzin niemal zawsze leży niezgoda na działania władz.

  czytaj więcej

 • Trzaskowski: Nie będę zabiegał o poparcie pani prezydent. Domyślam się, że ona nie zagłosuje na PiS [WYWIAD]

  Trzaskowski: Nie będę zabiegał o poparcie pani prezydent. Domyślam się, że ona nie zagłosuje na PiS [WYWIAD]

  Zdaję sobie sprawę, że łatwo jest dokleić mi łatkę urodzonego w czepku, więc tym bardziej wiem, że moim obowiązkiem jest zająć się ludźmi, którym żyje się ciężej - mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti Rafał Trzaskowski, poseł PO i kandydat tej partii na następcę Hanny Gronkiewicz-Waltz na stanowisku prezydenta Warszawy.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników