firmy fisher

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu firmy fisher. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące firmy fisher.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Wypożyczyć można już praktycznie każdą rzecz. Wszystko dzięki internetowi

  Wypożyczyć można już praktycznie każdą rzecz. Wszystko dzięki internetowi

  Najtańszy pakiet kosztuje 69 złotych za cztery zabawki wypożyczone na dwa miesiące. Najdroższy to 8 rzeczy na miesiąc za 139 złotych. – Wybierać można spośród 250 zabawek najlepszych firm od Fisher Price po Disneya.

  czytaj więcej

 • Europa walczy z deficytem, podnosząc koszty pracy. Efekt – bezrobocie rośnie

  Europa walczy z deficytem, podnosząc koszty pracy. Efekt – bezrobocie rośnie

  Większość krajów Unii Europejskiej poszła po linii najmniejszego oporu i aby tylko załatać dziury budżetowe, podnosi podatki od dochodów pracowników oraz składki, które muszą płacić oni sami oraz ich pracodawcy.

  czytaj więcej

 • Akcje globalnych przedsiębiorstw są tanie

  Akcje globalnych przedsiębiorstw są tanie

  Akcje spółek notowanych na giełdach krajów rozwiniętych są obecnie tanie. Świadczy o tym wskaźnik cena do zysku indeksu MSCI World – wskazują eksperci. Warto dokupować je podczas ewentualnych spadków na rynkach.

  czytaj więcej

 • Księżniczka Leia powróci w siódmej części "Gwiezdnych wojen"

  Księżniczka Leia powróci w siódmej części "Gwiezdnych wojen"

  Producenci siódmego epizodu kultowych "Gwiezdnych wojen" pozyskali do obsady Carrie Fisher, która ponownie zagra księżniczkę Leię. 56-letnia dziś aktorka dołączyła w ten sposób do 70-letniego Harrisona Forda. Ten ostatni ma się znów wcielić w rolę Hana Solo.

  czytaj więcej

 • "Man of Steel" zarobił 170 mln dolarów... przed premierą

  "Man of Steel" zarobił 170 mln dolarów... przed premierą

  Czy to ptak? Czy to samolot? Nie! To reklama! W ten sposób "The Hollywood Reporter" informuje o rekordowej liczbie około 100 partnerów reklamowych filmu "Man of Steel". Umowy partnerskie przyniosły wytwórni Warner Bros. 170 mln dolarów. Produkcja nowej wersji przygód Supermana (koszt około 225 mln dolarów) w większości zwróciła się jeszcze przed premierą.

  czytaj więcej

 • Małe i średnie spółki kontynuują rajd

  Małe i średnie spółki kontynuują rajd

  Dziś na naszym parkiecie należy się liczyć z możliwością lekkiej korekty ostatnich wzrostów. Część inwestorów może zechcieć zrealizować zyski, tym bardziej, że końcówka miesiąca może być nerwowa za sprawą zmian w OFE. Lekkie osłabienie w segmencie blue chips widoczne było już w poniedziałek. Indeksy małych i średnich spółek wciąż na fali.

  czytaj więcej

 • Od treści umowy najmu zależy stawka VAT na media

  Od treści umowy najmu zależy stawka VAT na media

  Unijny Trybunał Sprawiedliwości ma rozstrzygnąć, jak ustalać podatek od dostawy wody czy prądu dla wynajmujących lokale. Zanim to zrobi, firmy powinni się kierować dotychczasowymi wytycznymi izb skarbowych i sądów.

  czytaj więcej

 • Upadłe biura podróży: kto zniszczył Polakom urlopy?

  Upadłe biura podróży: kto zniszczył Polakom urlopy?

  Każdego roku w sezonie letnim spotykamy się z lawiną informacji dotyczących bankructw biur podróży. Te nieprzyjemne dla przedsiębiorców sytuacje na własnej skórze odczuwają szczególnie klienci, którzy w momencie ogłoszenia upadłości przez touroperatora przebywają za granicami kraju na wymarzonej wycieczce. Prezentujemy 10 najgłośniejszych upadłości biur podróży na polskim rynku, które spowodowały, iż wielu turystów utkwiło na zagranicznych lotniskach.

  czytaj więcej

 • Sztuczki nie wystarczą do zmiany trendu

  Sztuczki nie wystarczą do zmiany trendu

  Dobra końcówka poniedziałkowego handlu w Warszawie nie zrobiła jednak chyba zbyt dobrego wrażenia. Tym bardziej że w przypadku WIG20 zapracowały na nią jedynie dwie znaczące spółki. Przez ponad sześć godzin zmiany indeksu blue chips nie przekraczały siedmiu punktów. Jedyne pozytywy to obrona poziomu 2400 punktów oraz nieco wyższe niż ostatnio obroty.

  czytaj więcej

 • Najważniejsze wyroki TSUE w sprawach podatkowych

  Najważniejsze wyroki TSUE w sprawach podatkowych

  W 2014 r. sądy administracyjne skierowały cztery pytania prejudycjalne dotyczące VAT i PCC, w tym roku na razie jedno. W marcu unijny trybunał rozstrzygnie o odpowiedzialności komornika jako płatnika podatku od towarów i usług, a do wakacji wyjaśni się, czy w sprawie jednostek organizacyjnych gminy zapadnie wyrok, czy postanowienie

  czytaj więcej

 • Płeć w reklamie i sprzedaży. Dlaczego kobiety kupują inaczej niż mężczyźni

  Płeć w reklamie i sprzedaży. Dlaczego kobiety kupują inaczej niż mężczyźni

  Kobiety kupują inaczej niż mężczyźni. Przeciętny konsument zadowala się dwiema – trzema cechami produktu, które są dla niego najważniejsze, a konsumentka ma ich całą listę. Z Katarzyną Pawlikowską, pomysłodawczynią badania "Polki same o sobie" i autorką pierwszej polskiej publikacji o marketingu skierowanym do kobiet  rozmawia Dorota Kalinowska.

  czytaj więcej

 • Dług to nie wina. Niby należy go spłacać, ale w ekonomii...

  Dług to nie wina. Niby należy go spłacać, ale w ekonomii...

  Długi należy spłacać. W pierwszym odruchu większość z nas pewnie się pod tym zdaniem bez wahania podpisze. Ale w ekonomii to, co na pierwszy rzut oka oczywiste, bywa zazwyczaj skomplikowane. I tak jest z długiem. Najżywiej dyskutowaną dziś koncepcją w debacie ekonomicznej

  czytaj więcej

 • Dzień na rynkach: Wzrosty na Wall Street, w centrum uwagi Fed i dane makro

  Dzień na rynkach: Wzrosty na Wall Street, w centrum uwagi Fed i dane makro

  Poniedziałkowa sesja na Wall Street przynosi wzrosty głównych indeksów, a ich notowaniom pomagają dane wskazujące na rosnące wydatki amerykańskich konsumentów. Wpływ mają również spekulacje na temat terminu podwyżki stóp procentowych w USA po piątkowych deklaracjach członków Fed w Jackson Hole. Na rynku walutowym umacnia się dolar.

  czytaj więcej

 • Dzień na rynkach: Spadki na Wall Street, traci Apple po karze Komisji Europejskiej

  Dzień na rynkach: Spadki na Wall Street, traci Apple po karze Komisji Europejskiej

  Wtorkowa sesja na amerykańskich rynkach akcji przebiega pod znakiem niedużych spadków indeksów, a ich notowaniom szkodzi zniżkujący kurs Apple po tym, jak spółka ta została ukarana przez Komisję Europejską za nieprawidłowości przy płaceniu podatków. W centrum uwagi są spekulacje na temat terminu podwyżki stóp proc. przez Fed, które umacniają dolara.

  czytaj więcej

 • Francuzi przygotowują się do wyborów, a ich firmy przygotowują plan B

  Francuzi przygotowują się do wyborów, a ich firmy przygotowują plan B

  W zachodniej Europie na giełdach małe wzrosty indeksów. Francuzi przygotowują się do wyborów, a szefowie firm w tym kraju opracowują "awaryjne scenariusze" - podają maklerzy.

  czytaj więcej

 • Rynki finansowe: Europejskie indeksy w dół. W centrum uwagi dane makro z Europy

  Rynki finansowe: Europejskie indeksy w dół. W centrum uwagi dane makro z Europy

  Na giełdach w Europie przewaga spadków. W centrum uwagi znajdują się dane makro, w tym wyższe od oczekiwań odczyty na temat produkcji przemysłowej w krajach Europy oraz dane z amerykańskiego rynku pracy. Rynkowi gracze wciąż przysłuchują się też sygnałom płynącym z największych banków centralnych. Ceny ropy zniżkują - zapasy w USA spadły, ale produkcja surowca poszła w górę.

  czytaj więcej

 • Birma. Żywe legendy tracą niewinność

  Birma. Żywe legendy tracą niewinność

  W Birmie trwają etniczne czystki wymierzone w muzułmanów z ludu Rohingya. I coraz częściej słychać głosy wzywające do odebrania Aung San Suu Kyi Pokojowej Nagrody Nobla.

  czytaj więcej

 • [KONKURS] Wygraj książkę na wakacje

  [KONKURS] Wygraj książkę na wakacje

  Siedem znakomitych historii napisanych przez siedmiu utalentowanych autorów. W najnowszym cyklu konkursowym przygotowaliśmy dla naszych Czytelników książki, które warto zabrać na wakacyjny wypoczynek. Trzeba tylko odpowiedzieć na pytanie konkursowe. Regulamin konkursu znajduje się na końcu tekstu.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników