firmy agro

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu firmy agro. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące firmy agro.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Leasing: Raty zero procent i uproszczone procedury to niemal standard

  Leasing: Raty zero procent i uproszczone procedury to niemal standard

  Leasingodawcy wyczuli biznes. Przed kolejnym boomem otwierają się szerzej na rynek maszyn i urządzeń.

  czytaj więcej

 • Antyki emigrują z Polski

  Antyki emigrują z Polski

  Od stycznia do sierpnia wyjechały dzieła o wartości 78,5 mln zł. Wiele znalazło się w zagranicznych domach i apartamentach Polaków.Jeszcze daleko do końca roku, a „eksport” antyków jest już o ponad 7 mln zł większy niż w całym ubiegłym roku – wynika z danych GUS.

  czytaj więcej

 • Iran: Gospodarka zaniedbana, ale przez to obiecująca

  Iran: Gospodarka zaniedbana, ale przez to obiecująca

  Ponad 80-milionowe państwo, które przez lata było odizolowane na skutek nałożonych sankcji, teraz deklaruje otwarcie na świat i zapowiada duże wydatki inwestycyjne. Na pierwszy rzut oka wydaje się rajem dla eksporterów i inwestorów

  czytaj więcej

 • Leasing otwarty na inwestujących w maszyny i urządzenia

  Leasing otwarty na inwestujących w maszyny i urządzenia

  Eksport z Polski znowu nabrał tempa. W ubiegłym roku, w porównaniu z poprzednim, zwiększył się o 7,8 proc., sięgając 178,7 mld euro. Dla porównania rok wcześniej dynamika wyniosła 7 proc. Stopniowa poprawa koniunktury na rynku europejskim, a także większa konkurencyjność unijnej gospodarki spowodowana osłabieniem euro będą sprzyjać utrzymaniu tego trendu. Jak oczekuje Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych KUKE, w 2016 r. dynamika eksportu wyniesie 8,6 proc., a w 2017 r. zwiększy się do 9,6 proc.

  czytaj więcej

 • Za nami II Europejski Kongres Jakości

  Za nami II Europejski Kongres Jakości

  Podsumowaliśmy II edycję Europejskiego Kongresu Jakości! - Blisko 600 uczestników, 10 paneli tematycznych, warsztatów i spotkań oraz 3 wystąpienia specjalne. Tak w liczbach przedstawiała się II edycja Europejskiego Kongresu Jakości, która 17 marca 2016 roku odbyła się w Warszawie. Jedyne tego typu wydarzenie w Polsce zgromadziło przedstawicieli świata biznesu, nauki oraz samorządów, którzy przez cały dzień dyskutowali na tematy poświęcone w całości zagadnieniom związanym z jakością. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem: JAKOŚĆ. Po prostu.

  czytaj więcej

 • Diamenty Polskiej Chemii Rozdane

  Diamenty Polskiej Chemii Rozdane

  21 listopada w hotelu Sheraton w Warszawie odbyła się V edycja „Chemical Industry Summit & Awards Gala” zwieńczona uroczystością Diamentów Polskiej Chemii. Tematami tegorocznego szczytu były m/in. konkurencyjność polskiej i europejskiej chemii, projekt zgazowania węgla, przemysł chemiczny w kontekście „planu Morawieckiego” i metody podniesienia innowacyjności rodzimych firm. Wśród laureatów Diamentów znalazły się spółki takie jak Grupa Azoty Puławy, Fluor czy BASF Polska.

  czytaj więcej

 • Ukraińska hossa w cieniu krymskiej wojny

  Ukraińska hossa w cieniu krymskiej wojny

  Na rynku kapitałowym, wbrew popularnemu powiedzeniu, ważniejsze bywa to, jak zaczynasz, niż to, jak kończysz. Najlepiej pokazuje to przykład ukraińskich spółek notowanych na GPW.

  czytaj więcej

 • Polskie firmy międzynarodowo

  Polskie firmy międzynarodowo

  Nasz eksport ma się dobrze, jednak poziom internacjonalizacji rodzimych przedsiębiorstw nie jest wysoki. W nawiązywaniu głębszych powiązań biznesowych wspierają je między innymi Fundusze Europejskie

  czytaj więcej

 • Polskie firmy międzynarodowo

  Polskie firmy międzynarodowo

  Nasz eksport ma się dobrze, jednak poziom internacjonalizacji rodzimych przedsiębiorstw nie jest wysoki. W nawiązywaniu głębszych powiązań biznesowych wspierają je między innymi Fundusze Europejskie,

  czytaj więcej

 • Konkurujemy jakością i gwarancją, a nie ceną

  Konkurujemy jakością i gwarancją, a nie ceną

  Rozmowa z Wojciechem Wiktorowiczem, współwłaścicielem spółki AGRO-WIKT.

  czytaj więcej

 • Radomsko musi otworzyć się na świat

  Radomsko musi otworzyć się na świat

  Z inicjatywy Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Radomsku 23 czerwca br. odbyło się Radomszczańskie Forum Przedsiębiorczości. Dzień zaowocował ważnymi i rzeczowymi dyskusjami o potencjale rozwoju gospodarczego miasta i regionu.

  czytaj więcej

 • Radomsko musi otworzyć się na świat

  Radomsko musi otworzyć się na świat

  Z inicjatywy Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Radomsku 23 czerwca br. odbyło się Radomszczańskie Forum Przedsiębiorczości. Dzień zaowocował ważnymi i rzeczowymi dyskusjami o potencjale rozwoju gospodarczego miasta i regionu.

  czytaj więcej

 • Milenialsi finansują swoje firmy głównie z własnych oszczędności. Nie omijają jednak wsparcia z instytucji finansowych i UE

  Milenialsi finansują swoje firmy głównie z własnych oszczędności. Nie omijają jednak wsparcia z instytucji finansowych i UE

  Najczęściej wybieranym przez milenialsów źródłem środków finansowych na założenie firmy były własne oszczędności – tak wskazała ponad połowa przedsiębiorczych „Igreków” (52 proc.). Co ciekawe, wśród najmłodszych szefów do 24 r.ż. ten odsetek wyniósł aż 94 proc. 4 na 10 milenialsów wzięło w tym celu pożyczkę z banku, a co czwarty zapożyczył się u rodziny lub znajomych – wynika z raportu EFL „Milenialsi w MŚP. Pod lupą”. W tym kontekście słabo prezentuje się publiczne wsparcie finansowe – tylko co dziesiąty milenials skorzystał z dotacji z Urzędu Pracy lub rządowego dofinansowania na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

  czytaj więcej

 • Łączenie handlu dzieli załogę Azotów

  Łączenie handlu dzieli załogę Azotów

  Puławska część grupy grozi strajkiem po podpisaniu umowy zacieśniającej współpracę spółek przy sprzedaży nawozów.

  czytaj więcej

 • Polisy rolne z dopłatą można już nabyć na Poczcie

  Polisy rolne z dopłatą można już nabyć na Poczcie

  Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych rozpoczęło wiosenny sezon sprzedaży ubezpieczeń upraw rolnych pod marką „AGRO Ubezpieczenia”. Polisy z dopłatą budżetową można nabyć w placówkach pocztowych w całym kraju - poinformował pocztowy TUW.

  czytaj więcej

 • Debata DGP: Zbyt wysoka cena bezpieczeństwa zadłużonego rolnika

  Debata DGP: Zbyt wysoka cena bezpieczeństwa zadłużonego rolnika

  Ochrona polskiej ziemi i zabezpieczenie interesów rolników – takie cele miały przyświecać rządzącym przy pracy nad dwoma aktami prawnymi: tzw. ustawą o ziemi rolnej, która wprowadza obostrzenia, kto i ile może jej kupić, a także rozporządzeniem ministra sprawiedliwości określającym przedmioty należące do rolników i niepodlegające egzekucji. Dziś coraz częściej mówi się, że regulacje te zabetonowały rynek nieruchomości rolnych i uderzyły w cały agrobiznes. Włącznie z finansującym go sektorem bankowym. Eksperci dyskutowali na ten temat w DGP.

  czytaj więcej

 • Drób przed podróżą za Wielki Mur

  Drób przed podróżą za Wielki Mur

  Batalia o przywrócenie eksportu polskiego mięsa drobiowego do Chin wkracza na ostatnią prostą. To ważne w sytuacji, gdy na unijnym rynku coraz bardziej rozpychają się producenci z Brazylii.

  czytaj więcej

 • Zyski w cieniu słabej giełdy i afery GetBacku

  Zyski w cieniu słabej giełdy i afery GetBacku

  Koniunktura na rynku kapitałowym nie zachęcała do kupowania funduszy inwestycyjnych. Mimo to branża powiększyła zyski.

  czytaj więcej

 • Jak zniszczyć firmę, czyli kontrole, kary i znikające dowody

  Jak zniszczyć firmę, czyli kontrole, kary i znikające dowody

  W tej sprawie, niczym w soczewce, skupiają się nieprawidłowości polskiej transformacji i patologie naszego wymiaru sprawiedliwości. Spółki Farm Agro Planta nie ma, a jej właściciel od lat walczy o wolność i dobre imię.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników