firma mcafee

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu firma mcafee. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące firma mcafee.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Antywirus to za mało. Jak skutecznie chronić komputery?

  Antywirus to za mało. Jak skutecznie chronić komputery?

  Oprogramowanie antywirusowe to najczęściej stosowana ochrona urządzeń komputerowych i sieci w polskich firmach. Jednak sam antywirus to za mało, gdyż liczba zagrożeń rośnie

  czytaj więcej

 • Karta kredytowa pozwala zachować płynność finansową. Wybierz najlepszą

  Karta kredytowa pozwala zachować płynność finansową. Wybierz najlepszą

  Prowadzenie własnej firmy wiąże się z wydatkami. Część z nich możemy zrealizować za pomocą kredytu, nawet w postaci karty kredytowej. To elastyczne rozwiązanie kredytowe zarówno dla klienta indywidualnego jak i firmowego.

  czytaj więcej

 • Internet zabija gospodarkę

  Internet zabija gospodarkę

  Nowe technologie i internet to jedyne spektakularnie rozwijające się branże w świecie trwającego już piąty rok kryzysu. Czy ich sukces jest wart zapaści innych rynków?

  czytaj więcej

 • Bodyguard biznesu

  Bodyguard biznesu

  We współczesnym świecie nie istnieje praktycznie biznes, który nie byłby wspierany przez technologie informatyczne. Nie tylko stały się one powszechne, ale również - ze względu na potrzeby firm chcących zwiększać swoją konkurencyjność - coraz bardziej skomplikowane. Ich wszechstronność jest jednak dla biznesu wyzwaniem, bo sprawia, że w większym stopniu jest on narażony na rożnego rodzaju zagrożenia. Dlatego tak istotne jest odpowiednie zarządzanie bezpieczeństwem informatycznym. (artykuł promocyjny)

  czytaj więcej

 • Sieć pożytecznych idiotów

  Sieć pożytecznych idiotów

  Do tej pory dominowało przekonanie, że internet jest dobrodziejstwem, które wyzwoli nas z problemów codzienności, zwiększy efektywność w pracy, poprawi jakość życia i relacje z bliskimi, pomoże stworzyć lepsze społeczeństwo, usprawnić administrację państwową i naprawić politykę. Kto z nas nie zna takich haseł, jak wolna kultura, otwarte oprogramowanie czy administracja 2.0?

  czytaj więcej

 • McAfee, Gates, Bezos, Sanders - panteon krzemowych prezesów

  McAfee, Gates, Bezos, Sanders - panteon krzemowych prezesów

  Geniusz, narcyz, egoista, paranoik. Prezes firmy z Doliny Krzemowej musi być każdym po trochu. Jednak nie osiągnie sukcesu, jeśli nie będzie umiał zyskać wyznawców

  czytaj więcej

 • Banki pod ostrzałem hakerów

  Banki pod ostrzałem hakerów

  Ataki cyberprzestępców na instytucje finansowe i ich klientów nasilają się podczas dużych zmian w systemach transakcyjnych. A taka się zdarzyła w miniony weekend

  czytaj więcej

 • Przyszłość rynku pracy

  Przyszłość rynku pracy

  W ciągu najbliższych 20 lat niemal połowa (a dokładnie 47 proc.) miejsc pracy stanie się zbędna z powodu rozwoju technologii komputerowych. Ta prognoza zmienia postrzeganie problemów, wokół których toczy się kampania wyborcza, nieprawdaż?

  czytaj więcej

 • Ile zarabiają cyberprzestępcy na skradzionych danych?

  Ile zarabiają cyberprzestępcy na skradzionych danych?

  Zdaniem ekspertów wojna między cyberprzestępcami, a organami ścigania zaostrza się. Statystyki pokazują, że z roku na rok liczba ataków rośnie, a ceny zleceń dla hakerów rozpoczynają się już nawet od kilkunastu dolarów za „usługę”.

  czytaj więcej

 • Kolejne ataki phishingowe: Dostałeś e-mail od firmy kurierskiej? Uważaj na hakerów

  Kolejne ataki phishingowe: Dostałeś e-mail od firmy kurierskiej? Uważaj na hakerów

  Koniec roku to żniwa nie tylko dla handlu, w tym szczególnie e-commerce. Wokół biznesu świątecznego działają firmy usługowe, które dostarczają nam zamawiane przesyłki. Niestety na tym związanym z ilością transakcji zamieszaniu korzystają także cyberprzestępcy.

  czytaj więcej

 • McAfee chce się włamać do iPhone’a terrorysty

  McAfee chce się włamać do iPhone’a terrorysty

  Znany autor programów antywirusowych John McAfee powiedział, że włamie się do iPhone’a terrorysty, by odzyskać potencjalnie ważne dane. Wcześniej producent telefonu, firma Apple odmówiła odblokowania aparatu - wbrew sądowemu nakazowi.

  czytaj więcej

 • Tim Clapham: 146 osób, które kontrolują świat

  Tim Clapham: 146 osób, które kontrolują świat

  Poprosiłem moich studentów o posłuchanie/obejrzenie dowolnej prezentacji wideo związanej z zagadnieniami ekonomii lub psychologii ekonomicznej oraz napisanie jej streszczenia. Bardzo mnie ciekawiło, co wybiorą, bo przecież ci młodzi ludzie należą do pokolenia, które w 2050 r. będzie zajmowało kluczowe stanowiska kierownicze. Dlatego starałem się im ani nie podpowiadać, ani niczego im nie sugerować (choć każdy nauczyciel akademicki przyzna, że bezwzględny obiektywizm jest równie możliwy co istnienie jednorożców i rusałek).

  czytaj więcej

 • Dane medyczne pacjentów można sprzedać. Cyberprzęstępcy uderzają w branżę medyczną

  Dane medyczne pacjentów można sprzedać. Cyberprzęstępcy uderzają w branżę medyczną

  Nowoczesne rozwiązania IT mogą zmienić funkcjonowanie służby zdrowia i wpłynąć na jakość leczenia poprzez precyzyjną analizę danych. Jednak jak czytamy w najnowszym raporcie „Intel Security McAfee Labs Health Warning”, pomimo tego, iż dane medyczne są tańsze na czarnym rynku niż dane finansowe, problem kradzieży tego typu informacji pogłębia się na całym świecie. Główny powód – brak przygotowania branży medycznej do ochrony przed cyberatakami.

  czytaj więcej

 • Prawo robotów, czyli jak sztuczna inteligencja odpowie za szkody i przestępstwa

  Prawo robotów, czyli jak sztuczna inteligencja odpowie za szkody i przestępstwa

  Stworzenie systemu odpowiedzialności za szkody i przestępstwa powodowane przez sztuczną inteligencję jest konieczne. Bo to, co jeszcze wczoraj wydawało się science-fiction, dziś jest rzeczywistością.

  czytaj więcej

 • Science fiction dziś staje się faktem

  Science fiction dziś staje się faktem

  Sztuczna inteligencja, inteligentne czujniki, niskie koszty przetwarzania danych, powszechny dostęp do internetu, informatyzacja – IV rewolucja przemysłowa zmienia nasze życie i biznes.

  czytaj więcej

 • Sroka: Migracja bez wstawania zza biurka

  Sroka: Migracja bez wstawania zza biurka

  Na jednym z rysunków Marka Raczkowskiego naukowiec przedstawia drugiemu swój najnowszy wynalazek. „To jest nasz megainteligentny robot, który poleci na Marsa” – mówi. „Nigdzie nie polecę” – odpowiada robot. Dziś jeszcze nas to bawi, ale jak zareagujemy za kilka lat?

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników