firma kurierska

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu firma kurierska. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące firma kurierska.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Bardzo wiele możemy się nauczyć na cudzych błędach

  Bardzo wiele możemy się nauczyć na cudzych błędach

  Właściciele i menedżerowie ponad 82 proc. polskich przedsiębiorstw mają świadomość zagrożeń cyberbezpieczeństwa – wynika z raportu firmy Vecto. Jednak tylko połowa z nich monitoruje je od czasu do czasu, a regularne testy i szkolenia robi jedynie niewielki odsetek

  czytaj więcej

 • Przestępcy bardzo celnie trafiają w czułe punkty

  Przestępcy bardzo celnie trafiają w czułe punkty

  Konieczność wdrożenia rozwiązań zgodnych z wymogami RODO zwiększyła zainteresowanie cyberbezpieczeństwem w polskich firmach. Sytuacja poprawiła się na tyle, że według analizy firmy Trend Micro z października 2018 r. Polska znajduje się obecnie poza pierwszą dziesiątką krajów najbardziej zagrożonych cyberprzestępczością. Pytanie tylko, jak długo taka sytuacja potrwa

  czytaj więcej

 • Prezes Poczty Polskiej: Wielka logistyczna gra z pocztą w tle

  Prezes Poczty Polskiej: Wielka logistyczna gra z pocztą w tle

   Światowa gospodarka przeżywa rewolucję. Technologie cyfrowe spowodowały gwałtowny rozwój e-handlu, wymiany międzynarodowej i wzrost znaczenia logistyki. W rezultacie na znaczeniu zyskają te państwa, które opanują i wykorzystają zarówno wspomniane technologie, jak i logistykę. O to toczy się gra.

  czytaj więcej

 • Świąteczna gorączka w szeregach Poczty Polskiej. Jest więcej pracowników

  Świąteczna gorączka w szeregach Poczty Polskiej. Jest więcej pracowników

  Największy polski pracodawca zatrudnił dodatkowo prawie 1,2 tys. osób. Mają one zadbać, by bożonarodzeniowe paczki dotarły na czas do odbiorców . Spółka spodziewa się pobicia rekordu liczby przesyłek z ubiegłego roku

  czytaj więcej

 • Operatorzy pocztowi pod większym nadzorem

  Operatorzy pocztowi pod większym nadzorem

  Opis oferowanych usług, wielkość rocznego obrotu, liczba dostarczonych paczek – to tylko niektóre dane, które regularnie będą musieli przekazywać operatorzy pocztowi do Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Jeśli tego nie zrobią, staną przed ryzykiem kary pieniężnej sięgającej nawet 2 proc. rocznych przychodów.

  czytaj więcej

 • Rosną wydatki Polaków na święta: Coraz więcej kupujemy przez internet

  Rosną wydatki Polaków na święta: Coraz więcej kupujemy przez internet

  Dane pokazują, że z roku na rok Polacy coraz więcej wydają na święta Bożego Narodzenia. Szacuje się, że na tegoroczne przeciętna rodzina przeznaczy 1200-1700 zł, z czego nawet 40 proc. wydamy na prezenty – mówi PAP dr Mariusz Woźniakowski z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

  czytaj więcej

 • Nie ma mocnych na fałszywe wiadomości tekstowe

  Nie ma mocnych na fałszywe wiadomości tekstowe

  Niemal każdy, kto ma telefon komórkowy, otrzymał SMS podszywający się pod firmę kurierską czy bank. Niestety, ochronić może nas tylko czujność.

  czytaj więcej

 • Zatrudniasz Ukraińca? Sprawdź jego adres, możesz mieć problemy z rozwiązaniem umowy

  Zatrudniasz Ukraińca? Sprawdź jego adres, możesz mieć problemy z rozwiązaniem umowy

  Gdy cudzoziemiec porzuca pracę, firmie nie pozostaje nic innego, jak rozwiązać z nim umowę. Ale jak to zrobić, gdy obcokrajowiec wyjechał z Polski? Na jaki adres doręczyć mu zwolnienie z pracy? A w razie jego nieodebrania – kiedy można przyjąć fikcję, że doręczenie jest skuteczne? I wreszcie, kiedy w związku z tym można uznać, że np. stosunek pracy ostatecznie ustał?

  czytaj więcej

 • Lenczewski z KGP: Klasyczni przestępcy coraz częściej zmieniają się w cyber [WYWIAD]

  Lenczewski z KGP: Klasyczni przestępcy coraz częściej zmieniają się w cyber [WYWIAD]

  Lenczewski: Podstawowym wyzwaniem jest znalezienie sposobu na opanowanie darknetu. Wymaga to wdrożenia nowych metod pracy policji

  czytaj więcej

 • Ewidencja sprzedaży. Nie każda firma transportowa to kurier

  Ewidencja sprzedaży. Nie każda firma transportowa to kurier

  Jeżeli towar dostarczy do klienta poczta lub firma kurierska, sprzedaży nie trzeba ewidencjonować w kasie fiskalnej. Co innego, gdy dostawcą są inni przewoźnicy – stwierdził dyrektor KIS w interpretacji.

  czytaj więcej

 • Umowa sprzedaży między firmami nie musi być pisemna

  Umowa sprzedaży między firmami nie musi być pisemna

  Prowadzę działalność gospodarczą w zakresie cyklicznego dostarczania artykułów biurowych prosto do firm. Praktyka jest taka, że towar zamawiany jest drogą elektroniczną. Potwierdzany jest przez pracownika mojej firmy. Sporządzane są lista zamówienia i faktura VAT. Dokumenty te przekazywane są w formie elektronicznej. Zamówiony towar przesyłany jest za pośrednictwem przewoźnika (firmy kurierskiej). Odbiór kwitowany jest przez pracownika podmiotu kupującego. Jedna ze spółek, z którą stale współpracuję od 2015 r., nie opłaciła faktury VAT w wysokości w sumie 30 tys. zł. Właściciele tej spółki uważają, że nie podpisali ze mną żądanej umowy. Ponadto kwestionują podpisy pracowników spółki na listach przewozowych. Twierdzą, że nie są to osoby upoważnione do jej reprezentowania i widniejące w Krajowym Rejestrze Sądowym. Czy umowa musi być pisemna?

  czytaj więcej

 • Zgromadzenie wspólników: Nad wszystkimi uchwałami będzie można głosować pisemnie

  Zgromadzenie wspólników: Nad wszystkimi uchwałami będzie można głosować pisemnie

  Każdy, kto zdecydował się na prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, wie, jak ważny jest właściwy tryb podejmowania uchwał przez wspólników oraz zwoływania i odbywania ich zgromadzeń. Zgromadzenia wspólników to jednak nie tylko nużący obowiązek, ale i świetna okazja do weryfikacji działań zarządu i doskonałe narzędzie kontroli. To także potężny oręż w ręku wspólników, którzy mają odrębne zdanie od pozostałych odnośnie do tego, jak spółka ma funkcjonować. Warto go sobie przypomnieć, a także zapoznać się nowymi informacjami na ten temat, bo za niespełna miesiąc wchodzą znowelizowane przepisy kodeksu spółek handlowych (dalej k.s.h.), który reguluje działanie m.in. spółek z ograniczoną odpowiedzialnością.

  czytaj więcej

 • Zadłużenie branży taksówkarskiej wynosi ponad 29 mln zł

  Zadłużenie branży taksówkarskiej wynosi ponad 29 mln zł

  Branża taksówkarska jest winna swoim wierzycielom ponad 29 mln zł, wynika z danych Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej. Jeszcze dwa lata temu było to o 10 mln zł mniej.

  czytaj więcej

 • Lubię budować od podstaw

  Lubię budować od podstaw

  To, co dziś robię, jest moją prawdziwą pasją. Nowe technologie, dynamiczny rozwój, praca z ludźmi to mnie pasjonuje i pochłania – mówi Agnieszka Świerszcz, CEO DHL Parcel Polska

  czytaj więcej

 • Gołębia grypa na poczcie. Kurdziel: 1 tys. zł podwyżki dla listonoszy spowoduje zapaść płynności finansowej

  Gołębia grypa na poczcie. Kurdziel: 1 tys. zł podwyżki dla listonoszy spowoduje zapaść płynności finansowej

  - Roczne wydatki ponoszone przez gospodarstwo domowe na listy to 70,87 zł. Po zmianach będzie o 9 zł więcej. W ciągu dwóch lat cena listu wzrosła w 18 krajach, tylko w 10 stawki się nie zmieniły - mówi Grzegorz Kurdziel, członek zarządu Poczty Polskiej, odpowiedzialny m.in. za pracę listonoszy.

  czytaj więcej

 • Rolnicy mogą składać wnioski o dopłaty bezpośrednie

  Rolnicy mogą składać wnioski o dopłaty bezpośrednie

  Od piątku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich przez internet w aplikacji eWniosekPlus - poinformowała ARMiR. Dokumenty złożone po 10 czerwca nie będą rozpatrywane.

  czytaj więcej

 • Samoobsługowe automaty Poczty Polskiej do odbioru przesyłek staną m.im w Biedronce

  Samoobsługowe automaty Poczty Polskiej do odbioru przesyłek staną m.im w Biedronce

  Samoobsługowe automaty Poczty Polskiej do odbioru przesyłek staną wkrótce w placówkach pocztowych i w sklepach sieci Biedronka - poinformowała w środę w komunikacie Poczta. Urządzenia do odbioru przesyłek dostarczy firma SwipBox.

  czytaj więcej

 • Papierosy bez kodu będą nielegalne. Ale Track & Trace przemytu i tak nie zlikwiduje

  Papierosy bez kodu będą nielegalne. Ale Track & Trace przemytu i tak nie zlikwiduje

  Chaos i niepewność towarzyszą wprowadzeniu unijnego systemu śledzenia wyrobów tytoniowych Track & Trace. Przedsiębiorcy się skarżą, że dostali zbyt mało czasu na spełnienie obowiązków. Resort finansów zapowiada jednak, że nie będzie taryfy ulgowej. Ale sam nie poczuwa się do kontrolowania. A Ministerstwo Zdrowia też nie.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników