firma

Firma – w ujęciu prawnym, jest to nazwa podmiotu gospodarczego ujętego w Kodeksie cywilnym.


 • Wiceprezes PGNiG: 40 proc. kraju jest niezgazyfikowane. Zmienimy to [WYWIAD]

  Wiceprezes PGNiG: 40 proc. kraju jest niezgazyfikowane. Zmienimy to [WYWIAD]

  Do 2022 r. powstanie 120–150 sieci wyspowych, do których gaz przyjedzie cysternami - mówi w wywiadzie dla DGP Maciej Woźniak, wiceprezes PGNiG.

  czytaj więcej

 • „Firma CIA" i „Polowanie na czarownice". Początek roku w CBS Europa

  „Firma CIA" i „Polowanie na czarownice". Początek roku w CBS Europa

  Nawet w czasach, gdy walczyły ze sobą Wschód i Zachód trudno było wyraźnie określić, po której stronie byli dobrzy a po której źli agenci. Firma - CIA przedstawia historię CIA z tamtych czasów, historię równie krętą i zapierającą dech w piersiach, jak jazda na najszybszym rollercoasterze świata. Oto kulisy tajnej wojny pomiędzy CIA i KGB, które przeniosą nas z Moskwy do Berlina, z Budapesztu do Londynu i z Waszyngtonu na Kubę.

  czytaj więcej

 • Liderzy polskiego włókiennictwa

  Liderzy polskiego włókiennictwa

  Biliński – fabryka kolorów

  czytaj więcej

 • "Ślubu nie będzie" Cooneya i Chapmana. Premiera w łódzkim Teatrze Nowym

  "Ślubu nie będzie" Cooneya i Chapmana. Premiera w łódzkim Teatrze Nowym

  Pierwszą w tym roku premierę przygotował Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. W piątek widzowie zobaczą komedię muzyczną "Ślubu nie będzie" autorstwa brytyjskiego duetu – Ray Cooney i John Chapman. Spektakl wyreżyserował Paweł Pitera.

  czytaj więcej

 • Z miłości do natury

  Z miłości do natury

  Przez wiele dekad Polska była czołowym producentem ziół. Od kilku lat udział zielarstwa w gospodarce stale się zwiększa, czemu sprzyja moda na zdrowy styl życia.

  czytaj więcej

 • ESV – energia dla biznesu

  ESV – energia dla biznesu

  W każdym kraju wytwarzanie i przesyłanie energii elektrycznej warunkuje sprawne funkcjonowanie gospodarki. Na polskim rynku zdominowanym przez zależne od Skarbu Państwa koncerny energetyczne wciąż jest miejsce dla mniejszych graczy, czego świetnym przykładem jest spółka ESV (Siechnice woj. dolnośląskie).

  czytaj więcej

 • Uczmy się od najlepszych

  Uczmy się od najlepszych

  O tym czym są innowacje procesowe, także w kontekście zawodowego kształcenia dualnego i szansach na przeniesienie tych wzorców do Polski, w rozmowie z Ewą Brzozowską, Członkiem Zarządu ALPLA Opakowania z Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o.

  czytaj więcej

 • BorgWarner Poland stawia na kolejne inwestycje

  BorgWarner Poland stawia na kolejne inwestycje

  Zlokalizowany w miejscowości Jasionka koło Rzeszowa BorgWarner Poland od kilku lat produkuje turbosprężarki do silników benzynowych i diesla, które trafiają do producentów motoryzacyjnych w każdym zakątku świata. Firma wciąż kontynuuje rozbudowę polskiego oddziału, coraz silniej zaznaczając na naszym rynku swoją obecność.

  czytaj więcej

 • Nowa instalacja Polwax w Czechowicach zwiększy produkcję w Jaśle

  Nowa instalacja Polwax w Czechowicach zwiększy produkcję w Jaśle

  W śląskim zakładzie spółki Polwax, pod koniec 2019 r. zostanie uruchomiona instalacja odolejania rozpuszczalnikowego. Plan zakłada, że rocznie będzie na niej przerabiane około 30 tys. ton gaczy parafinowych. Blisko połowa uzyskanych surowców trafi do dalszego przerobu do zakładu firmy w Jaśle. Dodatkowo właśnie tam Polwax, chce rozwijać produkcję emulsji parafinowych, m.in. dla szybko rosnącej branży opakowań.

  czytaj więcej

 • Mam bitcoina i co dalej. Czy z kryptowaluty da się żyć?

  Mam bitcoina i co dalej. Czy z kryptowaluty da się żyć?

  Kiedy Jeremy Gardner pierwszy raz płacił za środki czystości cyfrowym kluczem, miał 21 lat, duszę na ramieniu i był przekonany, że w każdej chwili mogą go aresztować. Dzisiaj mieszka w słynnym Crypto Castle i należy do najwyższej półki bitcoinerów. Z milionami na koncie.

  czytaj więcej

 • Spedytor godny zaufania

  Spedytor godny zaufania

  C. Hartwig Szczecin Spedytorzy Międzynarodowi Sp. z o.o. zajmujący się międzynarodowymi usługami spedycyjnymi z uwzględnieniem wszystkich środków transportu i kierunków geograficznych, w przyszłym roku obchodzić będzie 160-lecie. To ewenement w Polsce wśród firm tego sektora. Firma właśnie zdobyła Złote Godło QI 2017 w Programie Najwyższa Jakość Quality International za wdrożony System Zarządzania Jakością.

  czytaj więcej

 • Stalowa jakość

  Stalowa jakość

  Meprozet Stare Kurowo Sp. z o.o. to firma z ponad pięćdziesięcioletnią tradycją. Podstawowy segment działalności spółki to cynkowanie ogniowe zanurzeniowe - trwały, bezpieczny i ekonomiczny sposób zabezpieczenia stali.

  czytaj więcej

 • Rewolucja w infrastrukturze

  Rewolucja w infrastrukturze

  Laureat ogólnopolskiego konkursu „Lider Społecznej Odpowiedzialności”, „Przedsiębiorstwo przyszłości” i „Eko-inwestycja”, nagradzane wielokrotnie złotym godłem QI Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach stawia na nowoczesne technologie i społeczną odpowiedzialność biznesu.

  czytaj więcej

 • ŠKODA Leasing Niskich Rat zdobywa Złote Godło Quality International 2017

  ŠKODA Leasing Niskich Rat zdobywa Złote Godło Quality International 2017

  W XI edycji konkursu Najwyższa Jakość Quality International 2017, Złote Godło w kategorii QI Product zdobyły dwa bliźniacze produkty finansowe Volkswagen Financial Services: ŠKODA Leasing Niskich Rat i ŠKODA Kredyt Niskich Rat.

  czytaj więcej

 • Radomsko musi otworzyć się na świat

  Radomsko musi otworzyć się na świat

  Z inicjatywy Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Radomsku 23 czerwca br. odbyło się Radomszczańskie Forum Przedsiębiorczości. Dzień zaowocował ważnymi i rzeczowymi dyskusjami o potencjale rozwoju gospodarczego miasta i regionu.

  czytaj więcej

 • Uzdrowiskowy program leczenia osteoporozy

  Uzdrowiskowy program leczenia osteoporozy

  „Osteoporoza cichy zabójca kości... Nie daj się złamać” to hasło przewodnie kampanii profilaktycznych, realizowanych przez Dolnośląskie Centrum Diagnostyki i Terapii Osteoporozy w Lądku-Zdroju, nagrodzonych Złotym Godłem Najwyższa Jakość Quality International 2017.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników