Finnair

Finnair – narodowe linie lotnicze Finlandii, z siedzibą w Vantaa.


 • Odpraw się na samolot na… Facebooku

  Odpraw się na samolot na… Facebooku

  Fińskie linie lotnicze Finnair wprowadziły nową usługę, która umożliwia pasażerom odprawę na swój lot poprzez Facebooka, najpopularniejszy na świecie serwis społecznościowy.

  czytaj więcej

 • Rusza nowa edycja Quality Hunters 2013 - latanie samlotami Finnair ma być wygodniejsze

  Rusza nowa edycja Quality Hunters 2013 - latanie samlotami Finnair ma być wygodniejsze

  Linie lotnicze Finnair oraz Finavia, firma zarządzająca lotniskiem w Helsinkach, rozpoczęły nową edycję projektu Quality Hunters, który ma za zadanie znaleźć sposoby na poprawienie jakości podróży lotniczych. Tym razem zwrócą się o pomoc do niezwykle aktywnej i pomysłowej społeczności internetowej, która utworzyła się podczas poprzednich edycji projektu Quality Hunters i której zaangażowanie stanowi siłę napędową debaty o możliwościach podnoszenia komfortu podróży lotniczych.

  czytaj więcej

 • Jest nowy plan restrukturyzacji LOT-u. Alternatywa: upadłość

  Jest nowy plan restrukturyzacji LOT-u. Alternatywa: upadłość

  Ministerstwo Skarbu Państwa może wykorzystać najbliższe walne zgromadzenie akcjonariuszy do przeprowadzenia LOT-u przez kontrolowaną upadłość – uważają eksperci. Resort może jednak ulec żądaniom spółki. Zatwierdzając dalsze istnienie firmy, wypłaci jej kolejną transzę pomocy. Po 400 mln zł przelanych na ratowanie w grudniu zeszłego roku firma otrzyma drugie tyle na restrukturyzację.

  czytaj więcej

 • Finnair zdobywa nagrodę IATA

  Finnair zdobywa nagrodę IATA

  Fińskie linie lotnicze Finnair zostały wyróżnione nagrodą IATA „Fast Travel Gold Award”, za zrealizowanie założeń programu „Fast Travel” na lotnisku w Helsinkach. Program ten opracowany został, by skrócić czas oczekiwania na lotniskach oraz umożliwić pasażerom samodzielną odprawę, nadanie i odbiór bagażu, kontrolę dokumentów, oraz zmianę rezerwacji.

  czytaj więcej

 • Finnair ulepsza system rozrywki pokładowej oraz modernizuje strefę lounge

  Finnair ulepsza system rozrywki pokładowej oraz modernizuje strefę lounge

  Linie lotnicze Finnair wprowadzają z myślą o swoich pasażerach wiele nowych udogodnień: zmieniony został wystrój kabin samolotów, trwają także prace nad poszerzeniem oferty systemu rozrywki pokładowej oraz modernizacją strefy lounge na lotnisku w Helsinkach.

  czytaj więcej

 • Finnair wybrany Najlepszą Europejską Linią Lotniczą

  Finnair wybrany Najlepszą Europejską Linią Lotniczą

  Finnair został uhonorowany prestiżowym tytułem Najlepszej Europejskiej Linii Lotniczej podczas 24 gali TTG Travel Awards. Doroczne spotkania przedstawicieli branży turystycznej z rejonu Azji i Pacyfiku mają na celu wyróżnienie organizacji, które podnoszą poprzeczkę doskonałości w dziedzinie organizacji podróży i rozwoju turystyki w regionie.

  czytaj więcej

 • Zaskakujący pomysł LOT-u: Polskim Dreamlinerem będą latać Finowie

  Zaskakujący pomysł LOT-u: Polskim Dreamlinerem będą latać Finowie

  LOT wyleasinguje Dreamlinera fińskim liniom lotniczym Finnair. Boeing 787 będzie latał w fińskich barwach od 27 grudnia do 3 stycznia 2014 roku.

  czytaj więcej

 • Lot na czas: ranking najbardziej punktualnych linii lotniczych

  Lot na czas: ranking najbardziej punktualnych linii lotniczych

  FlightStats – amerykańska firma gromadząca informacje z branży lotniczej  – ogłosiła doroczną listę linii lotniczych nagrodzonych za punktualność obsługi pasażerów. Wyróżnienia przyznano w ośmiu kategoriach. Zobacz, która linie okazały się najsolidniejsze.

  czytaj więcej

 • LOT: Kolejny Dreamliner będzie stał bezużyteczny

  LOT: Kolejny Dreamliner będzie stał bezużyteczny

  Szósta z zamówionych maszyn, która wkrótce dotrze do Polski, zapewne będzie stała bezużyteczna. Nie da się jej wykorzystać w obecnej siatce połączeń LOT-u. Firmie nie udało się porozumieć z Eurolotem w sprawie wykorzystania nowego boeinga, prawdopodobnie nie zostanie on też wynajęty innej linii. Za niewykorzystywaną maszynę też trzeba będzie płacić raty leasingowe – kilka milionów dolarów rocznie. Nasz narodowy przewoźnik znów ma problemy. Jeden z najnowszych samolotów, który kosztuje przedsiębiorstwo ok. 7 mln dol. rocznie, będzie stać bezczynnie na Okęciu

  czytaj więcej

 • Niebo otwarte nie tylko dla bogaczy. Dziś każdy może latać

  Niebo otwarte nie tylko dla bogaczy. Dziś każdy może latać

  Dziesięć lat temu podróże samolotami były przywilejem osób zamożnych, a faktycznym monopolistą na polskim rynku był LOT. Wejście na rynek tanich linii przyniosło rozwój regionalnych lotnisk i obniżki cen biletów. W ciągu ostatnich 10 lat ruch pasażerski wzrósł ponadtrzykrotnie. I ciągle rośnie

  czytaj więcej

 • LOT chce urosnąć, ale nie ma za co

  LOT chce urosnąć, ale nie ma za co

  Ze strategii LOT-u najbardziej przebił się do opinii publicznej pomysł budowy Centralnego Portu Lotniczego i zamknięcia Lotniska Chopina, o którym informowaliśmy w DGP w czwartek jako pierwsi. To już kolejny oprócz elektrowni jądrowej i kolei dużych prędkości mocarstwowy projekt w polskiej infrastrukturze. Żeby od zbyt szybkiego tempa wstawania z kolan nie nabawić się kontuzji, skupię się na kwestiach bezpośrednio zależnych od LOT-u. Spółka chce do 2020 r. wywindować liczbę obsługiwanych rocznie pasażerów do ponad 10 mln (ponad dwukrotnie), podpompować udział w rynku z 20 do 25 proc., a pod względem skali działalności wskoczyć na półkę linii Aer Lingus, Austrian i Finnair.

  czytaj więcej

 • Finlandia: Ponad tysiąc sztuk bagażu utknęło na lotnisku w Helsinkach

  Finlandia: Ponad tysiąc sztuk bagażu utknęło na lotnisku w Helsinkach

  Na lotnisku Helsinki-Vantaa z powodu piątkowego zakazu pracy personelu lotniskowego w nadgodzinach ponad tysiąc sztuk bagażu nie zostało rozdzielonych lub załadowanych do dalszej podróży, co w okresie przedświątecznym jest dla pasażerów szczególnym problemem.

  czytaj więcej

 • Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości: Rewolucja technologiczna przyspiesza

  Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości: Rewolucja technologiczna przyspiesza

  Nowym metodom wytwarzania i zarządzania towarzyszy dynamiczny rozwój nowych usług, zarówno konsumenckich, jak i przemysłowych. Dlatego temat kolejnej debaty w ramach cyklu „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości” to „Rozwój i finansowanie technologii kluczem do nowoczesnej niepodległości”.

  czytaj więcej

 • Większość biur podróży odwołuje wycieczki z Polski do Chin

  Większość biur podróży odwołuje wycieczki z Polski do Chin

  Z powodu epidemii koronawirusa większość działających w Polsce biur podróży odwołuje zaplanowane na najbliższe tygodnie wycieczki do Chin - poinformowała PAP Polska Izba Turystyki. Wyjazdy w późniejszych terminach pozostają w ofercie operatorów.

  czytaj więcej

 • Chińskie linie nadal obsługują połączenie Warszawa – Pekin

  Chińskie linie nadal obsługują połączenie Warszawa – Pekin

  Nie ma planów wstrzymania lotów Air China. Jednak, jak dowiedział się DGP, Urząd Lotnictwa Cywilnego analizował taką możliwość.

  czytaj więcej

 • Koronawirus coraz bardziej dotyka branżę lotniczą. Przewoźnicy tną siatkę połączeń

  Koronawirus coraz bardziej dotyka branżę lotniczą. Przewoźnicy tną siatkę połączeń

  Pasażerowie rezygnują z lotów. A firmom nie opłaca się wysyłać pustawych samolotów.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników