finansowych głupców

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu finansowych głupców. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące finansowych głupców.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Afera Banku Śląskiego: miliarderzy w kilka sekund

  Afera Banku Śląskiego: miliarderzy w kilka sekund

  Sprzedaż Banku Śląskiego to sztandarowy przykład tego, że prywatyzacje są prawdziwym polem minowym dla rządzących

  czytaj więcej

 • Czego nie robić w kontaktach z urzędami skarbowymi, czyli przychodzi Polak do fiskusa

  Czego nie robić w kontaktach z urzędami skarbowymi, czyli przychodzi Polak do fiskusa

  Urzędnicy skarbowi. Dla jednych – tych bardziej „przedsiębiorczych”, choć nie idących drogą prawa, niemal diabły wcielone. Dla innych obrońcy budżetu i wolnej konkurencji. Dziś to oni opowiadają nam o sposobach, jakich imają się niektórzy podatnicy, aby zaoszczędzić na daninie, którą powinni oddać do kasy państwa. To pieniądze z których – o czym wielu zapomina – buduje się drogi, utrzymuje armię i szkoły.

  czytaj więcej

 • Sherron Watkins - kobieta, która ujawniła nieprawidłowości w Enronie. Jak korporacje niszczą życie sygnalistom

  Sherron Watkins - kobieta, która ujawniła nieprawidłowości w Enronie. Jak korporacje niszczą życie sygnalistom

  Enron był przez lata jedną z największych spółek w branży energetycznej w USA. W 2001 roku po raz szósty z rzędu magazyn "Fortune" ogłosił go najbardziej innowacyjną firmą w USA. I w tym samym roku spółka upadła.

  czytaj więcej

 • Hillary Clinton - Feniks amerykańskiej polityki

  Hillary Clinton - Feniks amerykańskiej polityki

  Niezliczoną ilość razy wysyłano już ją na polityczną emeryturę lub wręcz grzebano na politycznym cmentarzu. Jednak Hillary Clinton nigdy się nie poddała.

  czytaj więcej

 • Sprawozdania finansowe: Europejski regulator stawia na jakość

  Sprawozdania finansowe: Europejski regulator stawia na jakość

  ESMA wydała zalecenia, aby pomóc emitentom uniknąć dotychczasowych błędów. Zawierają one wskazówki dla notowanych spółek sporządzających sprawozdania finansowe zgodne z MSSF za rok 2015.

  czytaj więcej

 • Dziś oferta specjalna: 500 zł z aborcją i Smoleńskiem w pakiecie. Bierzecie? [FELIETON]

  Dziś oferta specjalna: 500 zł z aborcją i Smoleńskiem w pakiecie. Bierzecie? [FELIETON]

  Ilu z państwa podoba się program 500+, opodatkowanie banków, podwyżka minimalnej stawki godzinowej do 12 zł i zapowiedzi naprawy zdeformowanego rynku pracy? Wielu. Tak po prawdzie to pewnie moglibyście nawet zagłosować na partię, która takie hasła ma na sztandarach.

  czytaj więcej

 • Komorowski: Po Brexicie Polska powinna wspierać głębszą integrację UE

  Komorowski: Po Brexicie Polska powinna wspierać głębszą integrację UE

  Brexit w ogromnym stopniu osłabia Unię Europejską, a słaba UE to też słabsza pozycja Polski, dlatego Warszawa powinna skorygować swoją politykę wobec Brukseli i dążyć do zacieśniania integracji - powiedział w piątek były prezydent Bronisław Komorowski.

  czytaj więcej

 • Vladimir Plahotniuc. Ballada o człowieku, który ukradł państwo

  Vladimir Plahotniuc. Ballada o człowieku, który ukradł państwo

  Zaplanowane na niedzielę wybory prezydenckie w Mołdawii, niezależnie od wyniku, wygra człowiek, który nawet w nich nie kandyduje. Vladimir Plahotniuc, oligarcha, a formalnie tylko poseł, kontroluje najważniejsze firmy, służby specjalne, wymiar sprawiedliwości i niemal całą scenę polityczną.

  czytaj więcej

 • Leszczyna: Na kogo zrzucimy winę jutro

  Leszczyna: Na kogo zrzucimy winę jutro

  Czytając artykuł Ignacego Morawskiego w Dzienniku Gazecie Prawnej z 31 października pod tytułem „Dług nas nie zabije, ale osłabi”, zastanawiałam się, co właściwie autor chciał nam powiedzieć. Czy to, że informacje o skutkach rosnącego długu publicznego są przesadzone, czy jednak to, że skutkiem narastającego długu będzie osłabienie Polski, a nawet wstrząs społeczny? Po lekturze całości skłaniam się ku drugiej tezie, choć w jej kontekście nie rozumiem konkluzji, która mówi, że nie będziemy Grecją i dług nas nie zabije. Ale przecież Grecji dług też nie zabił, tylko osłabił, bardzo osłabił. O ile jednak wizja naszego państwa, mniej lub bardziej uginającego się pod ciężarem zadłużenia, może być uznana za licentia poetica autora, o tyle opis działań rządu Platformy Obywatelskiej, zmierzających do obniżenia deficytu i długu publicznego, jest zwyczajnie nieprawdziwy.

  czytaj więcej

 • Lewestam: Marks 2.0, czyli konsumenci populizmu [OPINIA]

  Lewestam: Marks 2.0, czyli konsumenci populizmu [OPINIA]

  O tym, dlaczego wydaje nam się, że nikt lepiej nie opisał dzisiejszego świata niż Karol Marks.

  czytaj więcej

 • Lelonek: Zamiast walczyć, dumamy, czy to już wojna

  Lelonek: Zamiast walczyć, dumamy, czy to już wojna

  Podczas gdy Europa w najbardziej napiętych momentach relacji z Rosją zdaje się kierować myślą niemieckiego kompozytora Carla Orffa: „Bądź uroczy dla swoich wrogów, nic ich bardziej nie złości”, Moskwa prezentuje postawę Wiaczesława Mołotowa: „Sprawa nasza jest słuszna. Wróg będzie rozgromiony”. Problem w tym, że Zachód nawet nie wie, jak tę Rosję rozzłościć, a co dopiero jak poradzić sobie z latami zaniedbań i ignorancji wobec wrogich działań – wojen informacyjnych i psychologicznych.

  czytaj więcej

 • Rząd Pakistanu: Za wcześnie, by ocenić implikacje zawieszenia pomocy USA

  Rząd Pakistanu: Za wcześnie, by ocenić implikacje zawieszenia pomocy USA

  Jest za wcześnie, by ocenić implikacje zawieszenia pomocy finansowej USA dla Islamabadu - głosi oświadczenie, które rząd Pakistanu wydał w piątek, dzień po ogłoszeniu przez Biały Dom decyzji o wstrzymaniu finansowania dla tego kraju.

  czytaj więcej

 • Polskę zalewa kicz. Ale państwowy mecenat nie jest lekarstwem na niego

  Polskę zalewa kicz. Ale państwowy mecenat nie jest lekarstwem na niego

  Jak artyści uprawiający „sztukę wysoką” radzą sobie na wolnym rynku? Na pierwszy rzut oka nie radzą sobie wcale. Oto stan naszego podwórka – w muzyce palmę pierwszeństwa wyrywają sobie napakowany raper z wytatuowanymi gałkami ocznymi, którego ulubioną tematyką jest seks, oraz wąsaty aktor piosenkarz uprawiający kunktatorski mariaż rocka i disco polo; w kinie rekordy biją filmy wulgarnie karykaturujące służbę zdrowia i gloryfikujące szumowiny, a w telewizji coraz mocniej okopują się formaty reality show i paradokumentu, których siłą przyciągania jest podglądactwo; teatr komercyjny oferuje niezbyt mądre komedie o zdradach małżeńskich, a pisarze najlepiej czują się w oklepanych formułach kryminału i powieści fantasy.

  czytaj więcej

 • Zlęknione mocarstwa, czyli czego historia nauczy Donalda Trumpa?

  Zlęknione mocarstwa, czyli czego historia nauczy Donalda Trumpa?

  Wzrost znaczenia Niemiec pod koniec XIX w. spowodował, że Wielka Brytania – największa potęga morska i gospodarcza, trzymająca się z dala od europejskich wojen – postanowiła podpalić świat. Czy pamięta o tym Donald Trump, kiedy myśli o Chinach?

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników