finansowanie banków

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu finansowanie banków. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące finansowanie banków.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • BGK: Do końca marca udzielono gwarancji de minimis na ponad 57,5 mld zł

  BGK: Do końca marca udzielono gwarancji de minimis na ponad 57,5 mld zł

  Do końca marca br. wartość gwarancji udzielonych przez BGK w ramach programu de minimis wyniosła 57,559 mld zł - poinformował w piątek Bank Gospodarstwa Krajowego. Jak dodano, gwarancją zostały zabezpieczone kredyty o wartości 102,5 mld zł.

  czytaj więcej

 • Kim jest bogacz, który stoi za Zełenskim?

  Kim jest bogacz, który stoi za Zełenskim?

  Znany komik, aktor i tancerz szedł do władzy jako nowa jakość spoza establishmentu, która zakwestionuje stare reguły gry. Faktycznie może być nową twarzą konserwującą stare układy oligarchiczne.

  czytaj więcej

 • W dziale compliance będą musiały pracować omnibusy

  W dziale compliance będą musiały pracować omnibusy

  Zakaz pełnienia przez członka zarządu TFI funkcji inspektora nadzoru i wykonywania zadań z zakresu nadzoru zgodności działalności z prawem oraz szczególne wymogi dotyczące wiedzy i kompetencji osób odpowiedzialnych za compliance – to tylko niektóre ze zmian dotyczących organizacji i funkcjonowania compliance w TFI, które zakłada projekt rozporządzenia ministra finansów w sprawie sposobu, trybu oraz warunków prowadzenia działalności przez towarzystwa funduszy inwestycyjnych.

  czytaj więcej

 • Pożyczamy niemal jak przed kryzysem

  Pożyczamy niemal jak przed kryzysem

  Duży przyrost zobowiązań gospodarstw domowych może oznaczać problem z finansowaniem inwestycji.

  czytaj więcej

 • Będą pieniądze na piątkę Kaczyńskiego. Przegląd zmian podatkowych 2019-2020

  Będą pieniądze na piątkę Kaczyńskiego. Przegląd zmian podatkowych 2019-2020

  Danina solidarnościowa, obowiązkowy split payment, rozszerzenie struktur JPK czy kasy fiskalne online to tylko niektóre narzędzia, które mają wzmocnić budżet państwa. Dodatkowe miliony pomogą sfinansować programy socjalne partii. Uszczelnienie podatków nie oznacza jednak wyłącznie obciążenia przedsiębiorców. Ma ono poprawić kondycję finansów publicznych, co w dalszej perspektywie ma przełożyć się m.in. na obniżkę stawek VAT.

  czytaj więcej

 • Merytokracja, czyli mniej emocji i więcej konkretów [WYWIAD]

  Merytokracja, czyli mniej emocji i więcej konkretów [WYWIAD]

  - Polskie start-upy stały się synonimem braku odpowiedzialności. To często kopiści bazujący na kompilowaniu w jedno czyichś rozwiązań. Taka innowacja wystarczy może na polskie podwórko, ale na globalnym rynku nie zda egzaminu - mówi Jarosław Królewski socjolog, programista, współtwórca Synerise – jednego z najciekawszych start-upów technologicznych w Polsce. Inicjator zbiórki pieniędzy na rzecz piłkarskiej Wisły Kraków, dzięki czemu klub uniknął bankructwa.

  czytaj więcej

 • OFE przekleństwem polskiej giełdy. Po ich likwidacji rynek kapitałowy wydostanie się z zapaści?

  OFE przekleństwem polskiej giełdy. Po ich likwidacji rynek kapitałowy wydostanie się z zapaści?

  Na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych już dawno nie było zielono. Inwestorzy nad Wisłą raczej odzwyczaili się od widoku koloru hossy. WIG-20, indeks największych spółek notowanych na GPW, w połowie kwietnia miał wartość ok. 2360 pkt – mniej więcej tyle, ile przed wybuchem światowego kryzysu 11 lat temu. Dla porównania, nowojorski Dow Jones od tamtego momentu zdążył się podwoić. Na dużych rynkach w Europie też jest jakby lepiej: frankfurcki DAX od 2008 r. zyskał 75 proc. Nawet targana niepewnością związaną z brexitem giełda w Londynie dała zarobić inwestorom około 20 proc. Na tym tle warszawski parkiet wypada więc bardziej niż blado.

  czytaj więcej

 • Wytyczne OECD pomogą ustalić rzeczywistych beneficjentów

  Wytyczne OECD pomogą ustalić rzeczywistych beneficjentów

  Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju opracowała nowe wytyczne, które mają pomóc administracjom podatkowym w identyfikowaniu faktycznych właścicieli kapitału.

  czytaj więcej

 • Banki chcą przykręcić kurek z kredytami. Także dla klientów indywidualnych

  Banki chcą przykręcić kurek z kredytami. Także dla klientów indywidualnych

  Trudniej o pożyczkę będzie nie tylko firmom, lecz także klientom indywidualnym. To efekt m.in. wzrostu obciążeń nakładanych na sektor.

  czytaj więcej

 • Spór o 2 mld zł. Jest luka w podatku bankowym

  Spór o 2 mld zł. Jest luka w podatku bankowym

  NSA konsekwentnie uznaje, że jeśli kilka zakładów ubezpieczeń jest kontrolowanych przez zagraniczną spółkę, to nie muszą się dzielić kwotą wolną 2 mld zł.

  czytaj więcej

 • Banki nie będą miały zdolności wspierania gospodarki. Rosnące obciążenia odczują klienci [DEBATA]

  Banki nie będą miały zdolności wspierania gospodarki. Rosnące obciążenia odczują klienci [DEBATA]

  Warunki działania banków stały się tak trudne, że mogą pojawić się problemy z finansowaniem gospodarki. Klienci odczują również wzrost cen usług bankowych – oceniają najważniejsi przedstawiciele sektora. W ubiegłym roku ich banki okazały się najlepsze w konkursie „Gwiazdy Bankowości” organizowanym przez DGP i firmę PwC. Na początku czerwca rozstrzygnięcie piątej edycji konkursu.

  czytaj więcej

 • Krzysztof Kalicki: Okazaliśmy się bazarem Wschodu [WYWIAD]

  Krzysztof Kalicki: Okazaliśmy się bazarem Wschodu [WYWIAD]

  Czy jest w Europie inny kraj, w którym koszt jest nazywany zyskiem i de facto trzeba od niego zapłacić podatek? Dopóki takie rzeczy w Polsce nie zostaną uporządkowane, nikt nie będzie nas traktował perspektywicznie

  czytaj więcej

 • Fotowoltaika pomoże ustabilizować koszty energii

  Fotowoltaika pomoże ustabilizować koszty energii

  Jednym z wyzwań dla przedsiębiorców jest optymalizacja ponoszonych kosztów. Rosnące ceny paliwa oraz certyfikatów emisji CO2 przekładają się na opłaty za prąd, dlatego coraz więcej właścicieli firm decyduje się na technologie, które pozwalają ograniczyć zużycie energii. Jednak samo obniżenie zapotrzebowania może być niewystarczające – dopełnieniem rozważnej polityki energetycznej jest wdrożenie systemu energii odnawialnej, na przykład fotowoltaiki.

  czytaj więcej

 • Erdman: Ciąży na nas odpowiedzialność za losy przyszłych pokoleń [EKG 2019]

  Erdman: Ciąży na nas odpowiedzialność za losy przyszłych pokoleń [EKG 2019]

  - Promujemy wśród pracowników kulturę offową, która jest bardzo skoncentrowana na oszczędzaniu wody, energii czy segregacji śmieci - mówi podczas rozmowy z Markiem Chądzyńskim Joanna Erdman, wiceprezes ING Bank Śląski SA.Dodaje, że promowanie postaw proekologicznych odbywa się także poprzez samą ofertę produktową banku. - Na poziomie klienta detalicznego jest to najczęściej wsparcie w postaci preferencyjnych warunków cenowych. Natomiast w przypadku dużych korporacji polega ono na finansowaniu projektów, które są prośrodowiskowe albo ograniczają zużycie emisji – wskazuje.

  czytaj więcej

 • Zmiana warty w Ostrołęce. Finansowania nadal brak

  Zmiana warty w Ostrołęce. Finansowania nadal brak

  Jarosław Małkowski, były dyrektor finansowy grupy Energa – prezes, Marek Różycki – wiceprezes, Janusz Józef Kotowski (były prezydent Ostrołęki) – członek, Robert Niewierski – członek. To nowy skład zarządu Elektrowni Ostrołęka. Dotychczasowy prezes Edward Siurnicki pytany przez nas o sytuację odpowiedział tylko, że „prezesem się bywa”. Grupa Energa, która jest właścicielem elektrowni, nie odpowiedziała na nasze pytania o przyczyny zmian.

  czytaj więcej

 • Kooperatywy sposobem na mieszkaniówkę

  Kooperatywy sposobem na mieszkaniówkę

  Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju pracuje nad projektem ustawy o kooperatywach mieszkaniowych. Ma on uregulować ten rodzaj działalności i zachęcić ludzi do korzystania z niego.

  czytaj więcej

 • Biedne gminy będą miały mniejsze szanse na środki unijne?

  Biedne gminy będą miały mniejsze szanse na środki unijne?

  Szanse biednych gmin na unijne środki przeznaczone na walkę z suszą oraz recykling odpadów będą jeszcze mniejsze – ostrzegają eksperci.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników