financial services

Financial Services Technology Consortium (FSTC) - amerykańska organizacja non-profit, której członkami są banki, agencje rządowe, uniwersytety i firmy zajmujące się zaawansowanymi technikami, zainteresowane rozwojem handlu elektronicznego.


 • TCO, czyli warto liczyć koszty

  TCO, czyli warto liczyć koszty

  Kolor i wyposażenie czy niska cena? Niemal każdy, kto wybierał dla siebie auto, miał ten dylemat. W rzeczywistości nie musi on być jednak wcale dramatyczny. A właściwie da się go wyeliminować.

  czytaj więcej

 • Motoryzacyjny ekosystem mobilności

  Motoryzacyjny ekosystem mobilności

  Jaka będzie przyszłość motoryzacji i mobilności? Pierwsze skojarzenia to samochody elektryczne i autonomiczne. To jednak nie tylko coraz bardziej zaawansowane pod względem technicznym i technologicznym modele aut będą kreować mobilność jutra. Coraz bardziej będą rozwijane usługi wykorzystujące najnowsze technologie i sztuczną inteligencję, co ma uczynić auta jeszcze łatwiejszymi w obsłudze i jeszcze bardziej przyjaznymi dla użytkownika. Połączenie samochodu i jego użytkownika z siecią być może nawet w bardziej spektakularny sposób zmieni nasze postrzeganie mobilności.  Dzieje się to już obecnie za sprawą telematyki oraz e-płatności.

  czytaj więcej

 • Niższa szkodowość to niższe koszty dla firm

  Niższa szkodowość to niższe koszty dla firm

  Firmowe samochody na liście wydatków przedsiębiorców mają wysoką pozycję, często zaraz za kosztami pracowniczymi. To jeden z głównych powodów, dla których tak ważne jest minimalizowanie szkodowości firmowych aut, a tym samym – nakładów na ubezpieczenia komunikacyjne.

  czytaj więcej

 • Firmy z kapitałem zagranicznym zagrażają rodzimym przedsiębiorcom?

  Firmy z kapitałem zagranicznym zagrażają rodzimym przedsiębiorcom?

  Czy w czasach globalizacji i dużej konkurencyjności firm z kapitałem zagranicznym polski produkt może odnieść sukces na rodzimym rynku? Polska stwarza wiele możliwości dla rozwoju biznesu, jednak na przedsiębiorcę może czyhać wiele pułapek, które często tkwią… w nim samym.

  czytaj więcej

 • Warto liczyć koszty

  Warto liczyć koszty

  Pytania o koszty firmowych samochodów zadaje sobie większość przedsiębiorców, którzy mają choć jeden pojazd kupiony „na REGON”. Jak ograniczyć wydatki, a przy tym efektywnie wykorzystywać auta? Zacząć należy od decyzji o wyborze konkretnej marki i modelu, podjętej na podstawie racjonalnej analizy wydatków na samochód. Pomoże w tym na pewno analiza TCO, czyli całkowitego kosztu posiadania (rozumianego też jako „użytkowanie”) samo-chodów.

  czytaj więcej

 • Jak rozliczyć sprzedaż wierzytelności własnej

  Jak rozliczyć sprzedaż wierzytelności własnej

  Y, spółka z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy (podatnik VAT czynny), 15 maja 2018 r. wykonała usługę informatyczną na rzecz bydgoskiej firmy A (podatnik VAT czynny). Usługa została udokumentowana fakturą wystawioną 15 maja 2018 r. na kwotę 3690 zł (w tym VAT 690 zł) z siedmiodniowym terminem płatności, liczonym od dnia doręczenia faktury.

  czytaj więcej

 • Sprzedaż nowych aut na drodze do kolejnego rekordu

  Sprzedaż nowych aut na drodze do kolejnego rekordu

  Leasing z rynkową wartością końcową auta przyczynia się do zmian na rynku finansowania zakupu nowych samochodów. Nowe auto staje się coraz bardziej dostępne, i dla Kowalskiego, i dla przedsiębiorcy.

  czytaj więcej

 • Leasing pojazdów przestał się opłacać? Sprawdzamy, jak firmy zareagowały na zmianę przepisów podatkowych

  Leasing pojazdów przestał się opłacać? Sprawdzamy, jak firmy zareagowały na zmianę przepisów podatkowych

  Branża nadal zachęca do leasingu. Jednocześnie promuje wynajem pojazdów. Sprawdziliśmy u źródła, jak firmy leasingowe zareagowały na zmiany przepisów podatkowych dotyczących samochodów osobowych.

  czytaj więcej

 • Pięć lat niskich rat, czyli jak Polacy kupują samochody?

  Pięć lat niskich rat, czyli jak Polacy kupują samochody?

  2018 rok był rekordowy dla rynku motoryzacyjnego w Polsce. Poziom sprzedaży nowych samochodów był najwyższy w historii i przekroczył liczbę 600 tys. Pięć lat temu, na przełomie 2013 i 2014 roku kondycja polskiego rynku była diametralnie inna, a i zachowania konsumentów kupujących samochody różniły się od obecnych. Jednym z impulsów tej (r)ewolucji było wprowadzenie do ofert produktów z niskimi ratami.

  czytaj więcej

 • Już nie Uber ani Facebook. Teraz modny jest fintech

  Już nie Uber ani Facebook. Teraz modny jest fintech

  W świecie uberów, airbnb i googli łatwo zapomnieć, że nie tylko firmy z Doliny Krzemowej mogą być warte miliardy dolarów – oraz że biznes można robić nie tylko na społecznościówkach, wyszukiwaniu i gospodarce współdzielenia. Inwestorzy na całym świecie zwrócili się w stronę firm działających na styku technologii i finansów. W tym sezonie modny jest fintech.

  czytaj więcej

 • Za wcześnie na panikę po wyroku TSUE. Polski leasing zwrotny nie jest podobny do europejskiego

  Za wcześnie na panikę po wyroku TSUE. Polski leasing zwrotny nie jest podobny do europejskiego

  Polski leasing zwrotny nie jest podobny do europejskiego. Dlatego analizując skutki wyroku unijnego trybunału, trzeba pamiętać, że dotyczy on wyłącznie transakcji, które – same w sobie – są kwalifikowane jako dostawa towaru

  czytaj więcej

 • Samochód ubezpiecz korzystnie

  Samochód ubezpiecz korzystnie

  Ubezpieczenia komunikacyjne stanowią ważną część całkowitych kosztów użytkowania samochodu. To jeden z tych elementów, o których nie należy zapominać, podejmując decyzję o zakupie zarówno auta prywatnego, jak i firmowego.

  czytaj więcej

 • Jaka przyszłość czeka leasing?

  Jaka przyszłość czeka leasing?

  Po 25 latach działania polska branża leasingowa zajmuje wysoką pozycję na rynku europejskim, sprzyja innowacyjności i jest kluczowym źródłem finansowania dla małych i średnich przedsiębiorstw.

  czytaj więcej

 • Oto najlepsi pracodawcy na świecie. Wśród 125 laureatów, 10 firm jest związane z Polską

  Oto najlepsi pracodawcy na świecie. Wśród 125 laureatów, 10 firm jest związane z Polską

  5 czerwca 2019 r. w Sztokholmie Great Place to Work® ogłosił doroczną listę Najlepszych Miejsc Pracy w Europie. W porównaniu z ubiegłym rokiem Polska umocniła swoją pozycję, zdobywając wyróżnienia dla 10 firm, które wcześniej (9 kwietnia b.r.) znalazły się wśród 29 Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce. To duże osiągnięcie, zważywszy, że w europejskiej edycji konkursu uczestniczyło 2 878 firm z 19 krajów zatrudniających łącznie 1,4 miliona pracowników. Pełna lista Best Workplaces in Europe liczy 125 laureatów.

  czytaj więcej

 • Pracownicy Poczty Polskiej i Sygnity zatrzymani przez CBA

  Pracownicy Poczty Polskiej i Sygnity zatrzymani przez CBA

  Sprawa dotyczy nieprawidłowości przy zakupach informatycznych dla Poczty. DGP ustalił tożsamość części zatrzymanych.

  czytaj więcej

 • Leasing z niskimi ratami, czyli skąd się biorą te piękne, nowe auta

  Leasing z niskimi ratami, czyli skąd się biorą te piękne, nowe auta

  Czym jest leasing, wie większość przedsiębiorców. Oferująca tę usługę branża finansowa szybko dostosowuje się do potrzeb klientów, wprowadzając na rynek różnorodne produkty, które są jak najlepiej dopasowywane do potrzeb firm i osób prowadzących działalność gospodarczą. Jednym z takich innowacyjnych rozwiązań jest leasing z rynkową wartością wykupu, zwany także leasingiem z niskimi ratami. Produkt, w którym spłacana jest jedynie utrata wartości auta podczas trwania umowy.

  czytaj więcej

 • Zagórski: We should make every effort to exploit this potential [NPBP]

  Zagórski: We should make every effort to exploit this potential [NPBP]

  Andreas Maierhofer, CEO of T-Mobile interviewing Marek Zagórski, Minister of Digital Affairs

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników