figurą jest wskaźnik

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu figurą jest wskaźnik. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące figurą jest wskaźnik.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Sugestie z RPP powinny złagodzić presję na umocnienie złotego

  Sugestie z RPP powinny złagodzić presję na umocnienie złotego

  Wczoraj Rada Polityki Pieniężnej (RPP) otworzyła sobie ponownie drzwi do obniżki stóp procentowych w przyszłości. Taka należy interpretować słowa prof. Marka Belki na konferencji prasowej po posiedzeniu Rady, że obniżki stóp procentowych jeszcze w tym roku nie są wykluczone, a obecnie cięcie stóp procentowych byłoby mniejszym grzechem niż jeszcze do niedawna mogło się wydawać. Nie oznacza to jednak, że przez te otwarte czy uchylone drzwi Rada przejdzie i zredukuje stopy w Polsce. W naszej opinii słowa, które wczoraj padły to nie wstęp do obniżki, ale bardziej szybka odpowiedź na dość niekomfortową sytuację, w jakiej znalazła się Rada po tym, gdy inflacja w kraju jest wyraźnie niższa od oczekiwań (miesiące letnie najprawdopodobniej przyniosą przejściową deflację), a Europejski Bank Centralny (ECB) najpewniej już jutro zdecyduje się poluzować politykę monetarną.

  czytaj więcej

 • Słabsze dane zaszkodziły złotemu

  Słabsze dane zaszkodziły złotemu

  Czwartkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań po wczorajszej lekkiej zniżce wyceny. Polska waluta wyceniana jest następująco: 4,1495 PLN za euro, 3,0460 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4142 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wzrosły z 3,393% do 3,464% w przypadku obligacji 10-letnich.

  czytaj więcej

 • Dane w cieniu czwartku

  Dane w cieniu czwartku

  Dzisiaj poznamy wiele figur makroekonomicznych. Mogą mieć one jednak dość ograniczony wpływ, ze względu na fakt, że rynek wydaje się oczekiwać na czwartkowe posiedzenie EBC oraz dane z amerykańskiego rynku pracy.

  czytaj więcej

 • Na ratowanie Unii Europa wydała już 2,5 biliona euro

  Na ratowanie Unii Europa wydała już 2,5 biliona euro

  10,3 bln euro to szacowany koszt łącznie z utraconymi korzyściami. Do tego polityczne tsunami. Jak do tej pory w co najmniej 11 państwach Unii rządzący politycy stracili stanowiska z powodu wydarzeń związanych z kryzysem.

  czytaj więcej

 • Co dalej z funtem?

  Co dalej z funtem?

  Eurodolar w godzinach porannych znajduje się na poziomie około 1,3465. Od rana osłabia się polski złoty. Kurs USD/PLN zmierza w kierunku 3,08, a EUR/PLN zwyżkuje ponad 4,1450. Dziś poznamy ważny odczyt dla dalszych losów funta szterlinga.

  czytaj więcej

 • Dane PMI nieco w cieniu

  Dane PMI nieco w cieniu

  Eurodolar po wczorajszej publikacji zapisków z posiedzenia Fed zniżkował w okolice 1,3260, dziś w nocy pod wpływem słabych danych z Chin zszedł jeszcze niżej do poziomu 1,3245. Jednakże od godz. 8:00 zwyżkuje on już o około 20 pipsów.

  czytaj więcej

 • Złoty nadal słabnie dziś rano, polskie obligacje tanieją

  Złoty nadal słabnie dziś rano, polskie obligacje tanieją

  Środowy poranek przynosi lekkie osłabienie złotego w relacji do głównych walut, po tym jak wczoraj w sposób zdecydowany stracił on na wartości. O godzinie 08:05 kurs EUR/PLN testował poziom 4,2031 zł, USD/PLN 3,2517 zł, CHF/PLN 3,4819 zł, a GBP/PLN 5,2429 zł.

  czytaj więcej

 • Złoty słabnie, polski dług tanieje

  Złoty słabnie, polski dług tanieje

  Słabe zachowanie walut emerging markets i silna realizacja zysków na globalnych rynkach długu może w środę ponownie pociągnąć w dół złotego.

  czytaj więcej

 • Minutes tylko na chwilę pomogły Australijczykowi

  Minutes tylko na chwilę pomogły Australijczykowi

  Dzisiejszy poranek na rynku walutowym przynosi znaczne osłabienie dolara australijskiego, który traci po wystąpieniu Christophera Kenta, przedstawiciela RBA. W ciągu dnia poznamy także odczyty dotyczące inflacji w Wielkiej Brytanii oraz niemiecki indeks ZEW, który w ostatnim miesiącu bardzo negatywnie zaskakiwał inwestorów.

  czytaj więcej

 • Złoty czeka na dane z Polski

  Złoty czeka na dane z Polski

  Wydarzeniem czwartku na krajowym rynku walutowym będzie publikacja danych o inflacji i saldzie rachunku bieżącego. Będą one analizowane przez pryzmat przyszłych decyzji RPP.

  czytaj więcej

 • Kluczowe dane dla funta

  Kluczowe dane dla funta

  Ostatnie miesiące upływały pod znakiem spekulacji dotyczących terminu rozpoczęcia zacieśniania polityki monetarnej nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także w Wielkiej Brytanii. Po bardzo dobrym pierwszym półroczu obecnie dane rozczarowują , a spodziewana podwyżka stóp procentowych została odsunięta w czasie. Jak bardzo, pokażą m.in. dzisiejsze dane o inflacji.

  czytaj więcej

 • Prekartyści na artyzolu: Jakie zmiany czekają kapitalizm?

  Prekartyści na artyzolu: Jakie zmiany czekają kapitalizm?

  Niemal wszyscy uważają, że to, co robią ludzie sztuki, jest dla nich na tyle ważne, że mogą się tym zajmować, nie dostając za to wynagrodzenia. Naszymi rozmówcami są Dr hab. Jan Sowa socjolog i kulturoznawca, eseista (pracuje w Katedrze Antropologii Literatury i Badań Kulturowych Uniwersytetu Jagiellońskiego) i Dr Michał Kozłowski, adiunkt w Zakładzie Filozofii Nowożytnej Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego.

  czytaj więcej

 • Państwowe odchudzanie: Mniej wydamy na leczenie i pomoże nam zespół dietetyków i psychologów

  Państwowe odchudzanie: Mniej wydamy na leczenie i pomoże nam zespół dietetyków i psychologów

  W odzyskaniu figury na koszt państwa pomoże zespół dietetyków, rehabilitantów, lekarzy i psychologów.

  czytaj więcej

 • Brzuch wynajmę. Jak radzą sobie surogatki?

  Brzuch wynajmę. Jak radzą sobie surogatki?

  Własne dziecko. Tyle że bez ciąży, tycia, lękania się o poród. Olga wie, jak to zrobić. Do jej brzucha czeka kolejka marzących o rodzicielstwie. Nie wszystkim starczy odwagi i pieniędzy, by z jej usługi skorzystać

  czytaj więcej

 • PiS: Wniosek o wotum nieufności to zabawa kosztem Polski

  PiS: Wniosek o wotum nieufności to zabawa kosztem Polski

  Jacek Sasin (PiS) ocenił, że wniosek PO o wotum nieufności dla rządu, to "zabawa kosztem Polski", w której chodzi o rywalizację, kto będzie liderem opozycji. Rafał Grupiński (PO) podkreślił, że wniosek jest potrzebny, by przeprowadzić debatę o stanie państwa za rządów PiS.

  czytaj więcej

 • Domestic noir, czyli damsko-męska gra w zemstę

  Domestic noir, czyli damsko-męska gra w zemstę

  W świecie literatury z gatunku domestic noir małżeństwo jest polem bitwy, na którym nie gra się uczciwie – wszystkie chwyty są dozwolone

  czytaj więcej

 • Kobiety w zastępstwie państwa. Płeć ma znaczenie także w ekonomii [WYWIAD]

  Kobiety w zastępstwie państwa. Płeć ma znaczenie także w ekonomii [WYWIAD]

  Kiedy instytucje przestają działać, lukę po nich zapełniają kobiety, w ten sposób zapewniając przetrwanie rodzinom i całemu społeczeństwu. Z Anną Zachorowską-Mazurkiewicz rozmawia Kacper Leśniewicz.

  czytaj więcej

 • Różowa pigułka. Żeby uzdrowić seks, należałoby przewrócić Bliski Wschód do góry nogami

  Różowa pigułka. Żeby uzdrowić seks, należałoby przewrócić Bliski Wschód do góry nogami

  Codziennie przychodzi do mnie około dziesięciu osób, które chcą kupić tę różową pigułkę. To w większości mężczyźni, bo kobiety są jednak zbyt nieśmiałe, by o nią pytać – mówi Murad Sadiq, aptekarz z północnych przedmieść Kairu. Ta „różowa pigułka” to flibanserin, który został okrzyknięty nad Nilem „viagrą dla kobiet”. – Zawsze im wyjaśniam, że po zażyciu leku mogą u ich partnerek wystąpić efekty uboczne, ale to ich nie zniechęca – dorzuca.

  czytaj więcej

 • Czym jest w końcu populizm. Przyczyną czy symptomem zdezorientowania Zachodu?

  Czym jest w końcu populizm. Przyczyną czy symptomem zdezorientowania Zachodu?

  Mało jest terminów mających równie polemiczny charakter. A jednak każdy liberał intuicyjnie wyczuwa, że mowa o przypadłości, którą trzeba tropić, piętnować i zwalczać.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników