fiatem

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu fiatem. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące fiatem.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Wypadek kolumny BOR z Szydło: Kierowca fiata seicento nie przyznaje się do winy

  Wypadek kolumny BOR z Szydło: Kierowca fiata seicento nie przyznaje się do winy

  Proces Sebastiana K., kierowcy fiata seicento, oskarżonego o nieumyślne spowodowanie wypadku z udziałem kolumny BOR, w którym poszkodowana została m.in. Beata Szydło, rozpoczął się we wtorek w Sądzie Rejonowym w Oświęcimiu. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

  czytaj więcej

 • Bąk: W kierunku dna [Jeep Wrangler i Jeep Compass]

  Bąk: W kierunku dna [Jeep Wrangler i Jeep Compass]

  Uwielbiam stare amerykańskie wozy do tego stopnia, że zacząłem zastanawiać się nad kupnem dużego cadillaca, chevroleta albo buicka. Takiego z lat 80. lub 90. Oczywiście nie miałbym odwagi jeździć nim na co dzień, z kilku powodów. Po pierwsze – miasto, w którym mieszkam, nie przypomina Bronxu, po drugie – nie handluję kokainą, a po trzecie – w związku z tym, że nie handluję koką, to nie stać mnie na wlewanie co 100 km do baku 20–25 litrów paliwa. A, i jeszcze w Polsce mamy zakręty, które auta z USA lubią równie bardzo jak weganie żeberka.

  czytaj więcej

 • Porwania ks. Popiełuszki dokonali trzej oficerowie SB z IV Departamentu MSW

  Porwania ks. Popiełuszki dokonali trzej oficerowie SB z IV Departamentu MSW

  34 lata temu, 19 października 1984 r., w pobliżu wioski Górsk koło Torunia funkcjonariusze IV Departamentu MSW, zajmującego się zwalczaniem Kościoła katolickiego, uprowadzili a następnie zamordowali księdza Jerzego Popiełuszkę, duszpasterza ludzi pracy, kapelana Solidarności, organizatora Mszy św. za Ojczyznę odprawianych w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu w Warszawie.

  czytaj więcej

 • Przed SO w Krakowie rozprawa ws. wypadku Beaty Szydło w Oświęcimiu

  Przed Sądem Okręgowym w Krakowie rozpoczęła się w środę druga rozprawa w procesie Sebastiana Kościelnika, kierowcy fiata seicento, oskarżonego o nieumyślne spowodowanie wypadku z udziałem kolumny BOR, w którym poszkodowana została ówczesna premier Beata Szydło. Jeden ze świadków nie stawił się, wobec tego zarządzono przerwę do godz. 11.15.

  czytaj więcej

 • Wypadek w Oświęcimiu: Beata Szydło nie stawiła się na rozprawie, zeznawał funkcjonariusz BOR

  Wypadek w Oświęcimiu: Beata Szydło nie stawiła się na rozprawie, zeznawał funkcjonariusz BOR

  Wicepremier Beata Szydło nie stawiła się w środę przed Sądem Okręgowym w Krakowie, gdzie odbyła się druga rozprawa w procesie Sebastiana Kościelnika - kierowcy fiata seicento, oskarżonego o nieumyślne spowodowanie wypadku z udziałem kolumny BOR w Oświęcimiu. Zeznania składał funkcjonariusz BOR.

  czytaj więcej

 • Bąk: Kocham cię, Stilfser Joch vierblättriges Kleeblatt

  Bąk: Kocham cię, Stilfser Joch vierblättriges Kleeblatt

  Chciałbym poznać ludzi, którzy wymyślają nazwy samochodów i paru z nich zapytać, jakie środki psychotropowe zażywają. Dotyczy to m.in. mercedesa, którego gama składa się z ok. 170 modeli. Nic dziwnego, że jakiś czas temu Niemcy stanęli przed koniecznością uporządkowania ich nazewnictwa. Polegało to na tym, że ktoś wrzucił wszystkie litery alfabetu, znane ludzkości cyfry i znaki do jednego worka, porządnie nim wstrząsnął, następnie wysypał na stół i resztę pozostawił ślepemu losowi. Raz ułożyły się tak: Mercedes-AMG GT 63 S 4matic+ 4doors Coupe.

  czytaj więcej

 • Kolejna rozprawa ws. wypadku w Oświęcimiu z udziałem Beaty Szydło

  Kolejna rozprawa ws. wypadku w Oświęcimiu z udziałem Beaty Szydło

  We wtorek przed Sądem Okręgowym w Krakowie odbywa się piąta rozprawa w procesie Sebastiana Kościelnika - kierowcy fiata seicento, oskarżonego o nieumyślne spowodowanie wypadku z udziałem kolumny BOR w Oświęcimiu. W rządowym samochodzie podróżowała premier Beata Szydło.

  czytaj więcej

 • Oto najgorsze samochody 2018 roku

  Oto najgorsze samochody 2018 roku

  Z generacji na generację samochody stają się doskonalsze i coraz trudniej znaleźć w nich poważne wady. Na szczęście raz na jakiś czas któremuś z producentów uda się zepsuć coś tak bardzo, że z czystym sumieniem mogę to rozjechać. Oto przegląd modeli, które w mijającym roku rozczarowały mnie najbardziej

  czytaj więcej

 • NIKE mogą czekać podatkowe kłopoty

  NIKE mogą czekać podatkowe kłopoty

  Komisja Europejska rozpoczęła dziś śledztwo w celu zbadania, czy Holandia nie przyznała w latach 2006-2015 niedozwolonej pomocy publicznej koncernowi NIKE.

  czytaj więcej

 • Filmowcy w PRL-u: Władza chciała propagandy sukcesu, twórcy robili swoje

  Filmowcy w PRL-u: Władza chciała propagandy sukcesu, twórcy robili swoje

  Czasy się zmieniają, a problemy polskich władz z reżyserami wciąż podobne. Jakby się ich nie organizowało, motywowało i opłacało, kiedy zrobią film po myśli rządzących, to nie da się go oglądać, a jeśli na przekór, od razu mają sukces

  czytaj więcej

 • Przetarg na patriotyzm: Koreański Hyundai czy polska PESA?

  Przetarg na patriotyzm: Koreański Hyundai czy polska PESA?

  Czy polski rząd i samorządy powinny kupować produkty polskich firm? A co w sytuacji, gdy są one znacznie droższe od zagranicznych?

  czytaj więcej

 • Impreza w Genewie coraz mniej przypomina salon motoryzacyjny

  Impreza w Genewie coraz mniej przypomina salon motoryzacyjny

  Szwajcarska impreza coraz mniej przypomina salon motoryzacyjny, a coraz bardziej targi sprzętu elektrycznego. A jednocześnie oddział szpitala psychiatrycznego, na którym ulokowano pacjentów myślących, że są nieślubnym dzieckiem Ferdynanda Porsche'a i Carla Benza

  czytaj więcej

 • Podatek cyfrowy: Jeżeli nie będzie konsensusu, państwa UE będą decydować same

  Podatek cyfrowy: Jeżeli nie będzie konsensusu, państwa UE będą decydować same

  Jeśli chodzi o wprowadzenie podatku cyfrowego, chcemy to zrobić razem z wszystkimi państwami UE, ale jeżeli nie będzie konsensusu, to państwa członkowskie będą musiały podejmować te decyzje samodzielnie - podkreślił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

  czytaj więcej

 • Czekając na bilion w eksporcie. Wzrost osiągamy dzięki producentom maszyn i urządzeń

  Czekając na bilion w eksporcie. Wzrost osiągamy dzięki producentom maszyn i urządzeń

  Nasza sprzedaż za granicę nie zależy od jednej branży. To pomaga osiągać dobre wyniki nawet przy słabszej koniunkturze u najważniejszych odbiorców.

  czytaj więcej

 • Już nie Uber ani Facebook. Teraz modny jest fintech

  Już nie Uber ani Facebook. Teraz modny jest fintech

  W świecie uberów, airbnb i googli łatwo zapomnieć, że nie tylko firmy z Doliny Krzemowej mogą być warte miliardy dolarów – oraz że biznes można robić nie tylko na społecznościówkach, wyszukiwaniu i gospodarce współdzielenia. Inwestorzy na całym świecie zwrócili się w stronę firm działających na styku technologii i finansów. W tym sezonie modny jest fintech.

  czytaj więcej

 • Jaki CIT i VAT przy zakupie paliwa do samochodów osobowych

  Jaki CIT i VAT przy zakupie paliwa do samochodów osobowych

  Y spółka z o.o. (podatnik VAT czynny) zajmuje się wyłącznie sprzedażą opodatkowaną VAT (usługi architektoniczne). Spółka jest właścicielem dwóch samochodów osobowych (w rozumieniu prawa drogowego). Oba auta stanowią środki trwałe spółki. Samochód marki Fiat służy wyłącznie do działalności gospodarczej (co potwierdza stosowny regulamin używania pojazdu), prowadzona jest ewidencja przebiegu pojazdu oraz złożono informację VAT-26 (z samochodu tego korzystają wyłącznie pracownicy do celów służbowych, jest on parkowany na parkingu pod firmą).

  czytaj więcej

 • Babiarz: Europa już nie jest taka sama [WYWIAD Mazurka]

  Babiarz: Europa już nie jest taka sama [WYWIAD Mazurka]

  Na początku lat 90., kiedy jeździłem komentować imprezy na południu, to można było w restauracji o drugiej w nocy coś zjeść. Teraz jest UE, wspólne prawa pracownicze, i w nocy nie zjesz - mówi Przemysław Babiarz, komentator sportowy TVP.

  czytaj więcej

 • 30 lat ochrony konsumenta. Czy w końcu mamy więcej praw niż przedsiębiorcy?

  30 lat ochrony konsumenta. Czy w końcu mamy więcej praw niż przedsiębiorcy?

  By na początku polskiej transformacji zapewnić rozwój konkurencji, chronić podmioty gospodarcze przed monopolami oraz interesy konsumentów powołano Urząd Antymonopolowy. Do tego w ciągu ostatnich 30 lat powstało szereg przepisów umożliwiających skuteczną reklamację produktów i usług oraz poszerzyło dostęp do dóbr nie tylko o rynki krajowe, ale i zagraniczne.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników