fiat punto

Fiat Punto – model samochodu osobowego klasy niższej-średniej marki Fiat, produkowany od 1993 roku.


 • Samochody, którymi zdawaliśmy egzamin na prawo jazdy

  Samochody, którymi zdawaliśmy egzamin na prawo jazdy

  Popularny "Maluch", Fiat Punto, a może Toyota Yaris. Pokolenia Polaków zdawały egzaminy na prawo jazdy na całej gamie pojazdów mechanicznych, polskich i zagranicznych, łatwych do zdawania i trudnych. Zobacz galerię zdjęć aut, które wielu zapamięta przez całe życie.

  czytaj więcej

 • Egzamin na prawo jazdy w ośrodku szkolenia kierowców? Firmy domagają się uniezależnienia od WORD-ów

  Egzamin na prawo jazdy w ośrodku szkolenia kierowców? Firmy domagają się uniezależnienia od WORD-ów

  WORD wynajmuje samochód za jeden grosz miesięcznie, a przedsiębiorcy szkolący kierowców – za ponad tysiąc złotych. Firmy domagają się uniezależnienia ich od wojewódzkich ośrodków

  czytaj więcej

 • Fiat zainwestuje w produkcję nowego modelu samochodu w Tychach

  Fiat zainwestuje w produkcję nowego modelu samochodu w Tychach

  Fiat Auto Poland chce rozpocząć produkcję nowego modelu samochodu osobowego segmentu B w Tychach. W tym celu przeprowadzi inwestycje warte 2,36 mld zł, dowiedział się "Puls Biznesu". W zakładzie i jego otoczeniu powstanie ponad 1900 nowych miejsc pracy.

  czytaj więcej

 • Jak walczyć z ubezpieczycielami, którzy zaniżają odszkodowania

  Jak walczyć z ubezpieczycielami, którzy zaniżają odszkodowania

  Większość właścicieli czterech kółek, którzy wykupili polisę, jest przekonana, że może spać spokojnie. W ich ocenie gdy dojdzie do szkody, np. kradzieży pojazdu lub jego uszkodzenia, zakład ubezpieczeń pokryje straty i wypłaci odszkodowanie zgodnie z wariantem umowy i kwotą tam podaną. W praktyce tak nie jest. Najczęściej wypłata jest mniejsza, a zdarzają się przypadki, że ubezpieczyciel w ogóle jej odmówi.

  czytaj więcej

 • Motoryzacja: W fabrykach wakacje się skończyły

  Motoryzacja: W fabrykach wakacje się skończyły

  Do tej pory sierpień w branży motoryzacyjnej oznaczał przestoje i przymusowe wolne. W tym roku jest inaczej. Bo dopisuje popyt.

  czytaj więcej

 • Dilerzy aut szykują świąteczne promocje. Sprawdź ranking kredytów samochodowych

  Dilerzy aut szykują świąteczne promocje. Sprawdź ranking kredytów samochodowych

  W świecie finansów zawsze warto być na bieżąco. Dlaczego? Ponieważ poszczególne oferty banków potrafią naprawdę mocno się od siebie różnić. Najlepszym tego przykładem są poniższe propozycje kredytów samochodowych – różnica kosztów finansowania dla takich samych warunków wynosi ponad 16,4 tys. zł. Która z ofert jest najkorzystniejsza?

  czytaj więcej

 • Najlepsze kredyty na zakup auta – październik 2015

  Najlepsze kredyty na zakup auta – październik 2015

  Planujesz zakup nowych bądź używanych „czterech kółek” lecz nie posiadasz wystarczającej gotówki? Sprawdź aktualne oferty banków. Analizując poszczególne kredyty, możesz zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych!

  czytaj więcej

 • Bąk: Zielony listek na 477 koni

  Bąk: Zielony listek na 477 koni

  Czytam właśnie, że kto zda egzamin na prawo jazdy po 4 stycznia, ten przez osiem miesięcy nie będzie mógł przekroczyć 50 km/h w mieście (nawet jeśli znaki mówią inaczej), 80 km/h w obszarze niezabudowanym i 100 km/h na autostradzie. Nie wiem, kto wpadł na taki pomysł, ale powinno się umieścić go w zakładzie dla obłąkanych, odebrać mu dzieci, a jego zdjęcia przyklejać na strzelnicach zamiast tradycyjnych tarcz. Albo nie...

  czytaj więcej

 • Nowy sedan Fiata wyprzedał się na pniu

  Nowy sedan Fiata wyprzedał się na pniu

  Włoski producent nie przewidział, że w kraju niskich zarobków tanie auto może zrobić furorę. Nowy sedan wyprzedał się na pniu

  czytaj więcej

 • Bąk: Hej, Bradley! Pakuj się i wynocha

  Bąk: Hej, Bradley! Pakuj się i wynocha

  Opisując w tym miejscu samochody, niezwykle rzadko poruszam kwestię ich ceny. Po prostu wychodzę z założenia, że nie ma to najmniejszego sensu. Bo albo czytacie moje wypociny dla czystej rozrywki i kompletnie nie interesuje was to, czym akurat jeździłem i ile to kosztuje, albo przeciwnie: jaracie się motoryzacją, jesteście ciekawi, co reprezentują sobą nowe modele, a ich dane techniczne znacie na pamięć. Innymi słowy – wiecie o nich więcej niż ja, łącznie z tym, ile trzeba dopłacić w salonie za welurowe dywaniki z waszymi inicjałami i chromowane nakrętki na wentyle.

  czytaj więcej

 • Bąk: Pokaż, że masz charakter, kup sobie VW

  Bąk: Pokaż, że masz charakter, kup sobie VW

  Moja praca polega na tym, że biorę samochód, jeżdżę nim kilka dni, wyrabiam sobie na jego temat mniej lub bardziej niesprawiedliwe zdanie, opisuję go, oddaję kluczyki, jadę po następny, sprawdzam go przez kilka dni itd., itd. Na początku czułem mrowienie na samą myśl o tym, że w środę wsiądę do fiata punto, a w kolejny wtorek do opla corsy. Jarałem się samochodami jak trzylatek Kinder Niespodzianką.

  czytaj więcej

 • Sergio Marchionne: Człowiek, który uratował Fiata

  Sergio Marchionne: Człowiek, który uratował Fiata

  Sergio Marchionne zmarł wczoraj w wieku 66 lat. Rządził włoskim koncernem przez ostatnie 14 lat. Z funkcji dyrektora generalnego zrezygnował ze względu na ciężki stan zdrowia zaledwie kilka dni temu – 21 lipca

  czytaj więcej

 • Ks. Janocha: Księża nie są z Księżyca. Homoseksualizm jest problemem wśród kapłanów

  Ks. Janocha: Księża nie są z Księżyca. Homoseksualizm jest problemem wśród kapłanów

  Zadaje pan pytanie, na które nie umiem odpowiedzieć. To pytanie o grzechy ludzi Kościoła, które są popełniane od dwóch tysięcy lat. Tak było i obawiam się, że tak będzie, a w każdym człowieku jest naturalna chęć ukrywania grzechów swoich i ludzi mu bliskich – mówi bp Michał Janocha.

  czytaj więcej

 • Bąk: Kocham cię, Stilfser Joch vierblättriges Kleeblatt

  Bąk: Kocham cię, Stilfser Joch vierblättriges Kleeblatt

  Chciałbym poznać ludzi, którzy wymyślają nazwy samochodów i paru z nich zapytać, jakie środki psychotropowe zażywają. Dotyczy to m.in. mercedesa, którego gama składa się z ok. 170 modeli. Nic dziwnego, że jakiś czas temu Niemcy stanęli przed koniecznością uporządkowania ich nazewnictwa. Polegało to na tym, że ktoś wrzucił wszystkie litery alfabetu, znane ludzkości cyfry i znaki do jednego worka, porządnie nim wstrząsnął, następnie wysypał na stół i resztę pozostawił ślepemu losowi. Raz ułożyły się tak: Mercedes-AMG GT 63 S 4matic+ 4doors Coupe.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników