fiat praca

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu fiat praca. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące fiat praca.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Bąk na targach motoryzacyjnych Genewa 2018: Szał blaszanych ciał

  Bąk na targach motoryzacyjnych Genewa 2018: Szał blaszanych ciał

  Akcja #metoo wdarła się na salony. Także te samochodowe. Efekt? Za rok Fiat zrezygnuje z targów w Genewie. I nikt jego nieobecności nawet nie zauważy.

  czytaj więcej

 • BorgWarner Rzeszów – automotive na światowym poziomie

  BorgWarner Rzeszów – automotive na światowym poziomie

  Najwyższa jakość produktu kluczem do sukcesuBorgWarner Rzeszów sp. z o.o., fabryka dostarczająca podzespoły dla branży motoryzacyjnej, jest wytwórcą produktów służących do kontroli i sterowania przekładni automatycznych skrzyń biegów, systemów sprzęgieł jednokierunkowych oraz tarcz ciernych. Klientami spółki są m.in. Volkswagen, Daimler, Fiat, Renault, John Deere, ZF, Magneti Marelli, GM.

  czytaj więcej

 • 45 lat temu uruchomiono produkcję słynnego malucha

  45 lat temu uruchomiono produkcję słynnego malucha

  45 lat temu, 22 lipca 1973 r., w całkiem nowej Fabryce Samochodów Małolitrażowych w Bielsku-Białej oficjalnie uruchomiono produkcję Fiata 126p. I choć bywał przez Polaków nazywany „kaszlakiem” i „toczydełkiem”, to tak naprawdę zmienił w ich życiu bardzo wiele. Dziś zaś maluch jest już legendą.

  czytaj więcej

 • Pracownicy Fiata kontra Cristiano Ronaldo

  Pracownicy Fiata kontra Cristiano Ronaldo

  Piłkarski świat w ostatnim czasie żyje sensacyjnymi doniesieniami. Dopiero co wyłoniony został nowy mistrz świata w postaci młodziutkiej reprezentacji Francji. Niemniej elektryzujący okazał się jednak transfer jednego z najdroższych obecnie zawodników do Juventusu Turyn.

  czytaj więcej

 • Sprawa zderzenia seicento i kolumny BOR trafi na wokandę

  Sprawa zderzenia seicento i kolumny BOR trafi na wokandę

  Sprawa Sebastiana K., podejrzanego o nieumyślne spowodowanie wypadku zimą ub.r., w którym obrażenia odniosła m.in. ówczesna premier Beata Szydło, trafi na rozprawę - zadecydował w czwartek oświęcimski sąd rejonowy. Sąd odrzucił wniosek prokuratury o warunkowe umorzenie sprawy.

  czytaj więcej

 • Niedyskretny urok dyktatorów. Dlaczego demokraci tak łatwo dają się uwodzić?

  Niedyskretny urok dyktatorów. Dlaczego demokraci tak łatwo dają się uwodzić?

  To, jak zachodni politycy odnajdują się w relacjach z dyktatorami, miewa posmak perwersji. Tyrani wchodzą w rolę macho, a przywódcy potężnych demokratycznych krajów sprawiają wrażenie onieśmielonych dziewic.

  czytaj więcej

 • Staniłko: Polskie firmy wciąż myślą, że przetrwają dzięki taniej sile roboczej. Błąd [WYWIAD]

  Staniłko: Polskie firmy wciąż myślą, że przetrwają dzięki taniej sile roboczej. Błąd [WYWIAD]

   - Gdy spotykam się z przedsiębiorcami, publicznie ogłaszają, że nie chcą pomocy, lecz w kuluarach stwierdzają, że gdyby państwo zrobiło dla nich to czy tamto, nie powiedzieliby „nie” - mówi Jan Filip Staniłko.

  czytaj więcej

 • Nowoczesne rozwiązania w hydraulice siłowej

  Nowoczesne rozwiązania w hydraulice siłowej

  Bez hydrauliki siłowej trudno byłoby sobie wyobrazić współczesny świat. To właśnie dzięki niej możliwe jest m.in. sprawne funkcjonowanie wielu układów  maszyn rolniczych, budowlanych czy też różnego typu maszyn przemysłowych. W przypadku urządzeń przemysłowych, górniczych, rolniczych lub budowlanych systemy te ze względu możliwość przenoszenia ogromnych sił nie mają konkurencji w mechanicznych lub elektrycznych ich odpowiednikach.

  czytaj więcej

 • USA: Zmiany w NAFTA nie oddaliły groźby taryf na samochody z UE

  USA: Zmiany w NAFTA nie oddaliły groźby taryf na samochody z UE

  Zmiany w układzie NAFTA wynegocjowane w niedzielę pozwolą Meksykowi i Kanadzie na uniknięcie groźby wyższych amerykańskich taryf celnych na produkty motoryzacyjne. Groźba taka nie zniknęła jednak wobec produktów tego typu eksportowanych do USA z krajów UE.

  czytaj więcej

 • Bąk: W kierunku dna [Jeep Wrangler i Jeep Compass]

  Bąk: W kierunku dna [Jeep Wrangler i Jeep Compass]

  Uwielbiam stare amerykańskie wozy do tego stopnia, że zacząłem zastanawiać się nad kupnem dużego cadillaca, chevroleta albo buicka. Takiego z lat 80. lub 90. Oczywiście nie miałbym odwagi jeździć nim na co dzień, z kilku powodów. Po pierwsze – miasto, w którym mieszkam, nie przypomina Bronxu, po drugie – nie handluję kokainą, a po trzecie – w związku z tym, że nie handluję koką, to nie stać mnie na wlewanie co 100 km do baku 20–25 litrów paliwa. A, i jeszcze w Polsce mamy zakręty, które auta z USA lubią równie bardzo jak weganie żeberka.

  czytaj więcej

 • Porwania ks. Popiełuszki dokonali trzej oficerowie SB z IV Departamentu MSW

  Porwania ks. Popiełuszki dokonali trzej oficerowie SB z IV Departamentu MSW

  34 lata temu, 19 października 1984 r., w pobliżu wioski Górsk koło Torunia funkcjonariusze IV Departamentu MSW, zajmującego się zwalczaniem Kościoła katolickiego, uprowadzili a następnie zamordowali księdza Jerzego Popiełuszkę, duszpasterza ludzi pracy, kapelana Solidarności, organizatora Mszy św. za Ojczyznę odprawianych w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu w Warszawie.

  czytaj więcej

 • Oto najgorsze samochody 2018 roku

  Oto najgorsze samochody 2018 roku

  Z generacji na generację samochody stają się doskonalsze i coraz trudniej znaleźć w nich poważne wady. Na szczęście raz na jakiś czas któremuś z producentów uda się zepsuć coś tak bardzo, że z czystym sumieniem mogę to rozjechać. Oto przegląd modeli, które w mijającym roku rozczarowały mnie najbardziej

  czytaj więcej

 • Filmowcy w PRL-u: Władza chciała propagandy sukcesu, twórcy robili swoje

  Filmowcy w PRL-u: Władza chciała propagandy sukcesu, twórcy robili swoje

  Czasy się zmieniają, a problemy polskich władz z reżyserami wciąż podobne. Jakby się ich nie organizowało, motywowało i opłacało, kiedy zrobią film po myśli rządzących, to nie da się go oglądać, a jeśli na przekór, od razu mają sukces

  czytaj więcej

 • Jaki CIT i VAT przy zakupie paliwa do samochodów osobowych

  Jaki CIT i VAT przy zakupie paliwa do samochodów osobowych

  Y spółka z o.o. (podatnik VAT czynny) zajmuje się wyłącznie sprzedażą opodatkowaną VAT (usługi architektoniczne). Spółka jest właścicielem dwóch samochodów osobowych (w rozumieniu prawa drogowego). Oba auta stanowią środki trwałe spółki. Samochód marki Fiat służy wyłącznie do działalności gospodarczej (co potwierdza stosowny regulamin używania pojazdu), prowadzona jest ewidencja przebiegu pojazdu oraz złożono informację VAT-26 (z samochodu tego korzystają wyłącznie pracownicy do celów służbowych, jest on parkowany na parkingu pod firmą).

  czytaj więcej

 • Babiarz: Europa już nie jest taka sama [WYWIAD Mazurka]

  Babiarz: Europa już nie jest taka sama [WYWIAD Mazurka]

  Na początku lat 90., kiedy jeździłem komentować imprezy na południu, to można było w restauracji o drugiej w nocy coś zjeść. Teraz jest UE, wspólne prawa pracownicze, i w nocy nie zjesz - mówi Przemysław Babiarz, komentator sportowy TVP.

  czytaj więcej

 • 30 lat ochrony konsumenta. Czy w końcu mamy więcej praw niż przedsiębiorcy?

  30 lat ochrony konsumenta. Czy w końcu mamy więcej praw niż przedsiębiorcy?

  By na początku polskiej transformacji zapewnić rozwój konkurencji, chronić podmioty gospodarcze przed monopolami oraz interesy konsumentów powołano Urząd Antymonopolowy. Do tego w ciągu ostatnich 30 lat powstało szereg przepisów umożliwiających skuteczną reklamację produktów i usług oraz poszerzyło dostęp do dóbr nie tylko o rynki krajowe, ale i zagraniczne.

  czytaj więcej

 • Balcerowicz czyli bohater z przypadku?

  Balcerowicz czyli bohater z przypadku?

  Gdyby w 1989 r. George Soros przekonał prezydenta USA do swojego planu reformy polskiej gospodarki, Leszek Balcerowicz nie przeszedłby do historii jako autor terapii szokowej.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników