felieton witolda

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu felieton witolda. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące felieton witolda.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Stanisław Janicki: Jestem gawędziarzem, opowiadam o filmach

  Stanisław Janicki: Jestem gawędziarzem, opowiadam o filmach

  Dlaczego kiedyś w Polsce mieliśmy najlepszy repertuar na świecie i jakich perełek z przedwojennego kina nam brakuje – opowiada miłośnik dawnego kina Stanisław Janicki.

  czytaj więcej

 • Najlepsze książki 2013

  Najlepsze książki 2013

  Ranking najlepszych książek 2013 roku przygotowany przez serwis kultura.gazetaprawna.pl.

  czytaj więcej

 • "Król w Nowym Jorku" - niezobowiązująca farsa

  "Król w Nowym Jorku" - niezobowiązująca farsa

  Witold Gombrowicz mawiał: „Nic tak nie odmładza jak najbardziej niedorzeczny kawał”. „ Król w Nowym Jorku” sprawia wrażenie, jakby Charlie Chaplin dobrze rozumiał myśl polskiego pisarza

  czytaj więcej

 • "Z PRL-u do Polski" - jubileuszowy koncert Jana Pietrzaka

  "Z PRL-u do Polski" - jubileuszowy koncert Jana Pietrzaka

  Premier Beata Szydło złożyła życzenia kończącemu 80 lat Janowi Pietrzakowi, podczas jubileuszowego koncertu "Z PRL-u do Polski", który odbył się w środę w studiu radiowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

  czytaj więcej

 • Kazik: W moje życie PiS nie ingeruje bardziej niż ingerowała PO [WYWIAD]

  Kazik: W moje życie PiS nie ingeruje bardziej niż ingerowała PO [WYWIAD]

  Przynależność do wspólnego gniazda kosztuje, płacisz podatki, które ustalają przywódcy. Ale podział obowiązków oznacza, że ja w tym gnieździe zajmuję się kulturą, a kto inny obroną, więc nie muszę ani zamiatać ulic, ani kandydować do Sejmu

  czytaj więcej

 • Wróbel: PiS ułatwił wszystkim życie

  Wróbel: PiS ułatwił wszystkim życie

  Z perspektywy dzisiejszej mizerii humanistycznej trudno uwierzyć, że Henryk Sienkiewicz był pisarzem bardzo poczytnym. To bogactwo mowy polskiej, jej archaizowanie, swobodne przechodzenie od opisu dyskursu politycznego do krotochwili, gry słowne, a jakby było komuś mało, to i łacińskie wtręty sarmackich bohaterów Trylogii.

  czytaj więcej

 • Janusz Zaorski o Głowackim: Prześwietlał swoje pokolenie [WYWIAD]

  Janusz Zaorski o Głowackim: Prześwietlał swoje pokolenie [WYWIAD]

  Janusz Głowacki był człowiekiem szalenie dowcipnym, był świetnym obserwatorem i kronikarzem rzeczywistości, patrzył szerzej niż inni – mówi PAP reżyser Janusz Zaorski. W czwartek przypada 80. rocznica urodzin wybitnego pisarza.

  czytaj więcej

 • Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości: Śpiąca Królewna, czyli polski przemysł obronny

  Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości: Śpiąca Królewna, czyli polski przemysł obronny

  Jeśli naprawdę zależy nam na przekazaniu wartościowych darów nowemu zarządowi PGZ, to powinna być to lista naszych błędów. Aby nowi nie uczyli się na własnych, bo to zawsze najbardziej boli, najdłużej trwa i grozi ukłuciem się wrzecionem.

  czytaj więcej

 • Ryszard Makowski: Miałem propozycję, bym został konsulem generalnym w Los Angeles [WYWIAD RIGAMONTI]

  Ryszard Makowski: Miałem propozycję, bym został konsulem generalnym w Los Angeles [WYWIAD RIGAMONTI]

  Ryszard Makowski w rozmowie z Magdaleną Rigamonti zdradza, że propozycja objęcia konsulatu w Los Angeles padła z ust Witolda Waszczykowskiego. - Nie przyjąłem tego. Nie po to buduję swoją niezależność - odpowiedział.

  czytaj więcej

 • O polityku, który albo jest mitomanem, albo zdradza sekrety państwa

  O polityku, który albo jest mitomanem, albo zdradza sekrety państwa

  Zapytaliśmy osoby związane z dyplomacją i służbami specjalnymi o ocenę książki Radosława Sikorskiego. Wiceszef MSZ odpowiedzialny m.in. za politykę bezpieczeństwa i wschodnią Bartosz Cichocki uznał, że podawanie takich rewelacji jest nieodpowiedzialne. – Tak robi osoba, która żegna się z polityką. Trudno oceniać, gdy ktoś najpierw pisze, a potem myśli o tym, co napisał – powiedział w rozmowie z DGP Cichocki. Proszący o zachowanie anonimowości były pracownik polskich służb specjalnych zapewnia, że konwencja, w której jest utrzymana publikacja, jest co najmniej dziwna. – Miesza się wiele wątków. Bezwartościowe informacje przeplatane są bardzo wrażliwymi danymi – komentuje. – Wiele podawanych faktów jest bardzo prawdopodobnych. Nie oznacza to jednak, że po zaledwie kilku latach od tych wydarzeń należy je ujawniać. To co jest wartościowe dla dziennikarzy, nie musi służyć państwu – dodaje. Były wysokiej rangi polski dyplomata mówi wprost, że Sikorski poszedł za daleko. – Nie wierzyłem, że to się ukazało – komentuje. Z kolei zwolennicy Sikorskiego przekonują, że „taki jest Radek”, a styl odzwierciedla okres, gdy był ministrem. - Był problem z jego nadmierną szczerością – przyznaje jeden z nich.

  czytaj więcej

 • Jesienne nowości książkowe. Co warto przeczytać?

  Jesienne nowości książkowe. Co warto przeczytać?

  Nowe książki Macieja Hena, Pawła Sołtysa, reportaże Witolda Szabłowiskiego i Ziemowita Szczerka, tomiki Adama Zagajewskiego i Urszuli Kozioł - to niektóre nowości wydawnicze przygotowane przez wydawców na jesień.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników