fanów muzyki

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu fanów muzyki. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące fanów muzyki.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Gregory Porter: Rasowy jazzman romansuje z popem

  Gregory Porter: Rasowy jazzman romansuje z popem

  MUZYKA | Na czwartej płycie Porter penetruje rejony r’n’b, gospel i bluesowe. Śpiewa niezwykle rytmicznie, na luzie, bawiąc się swoim przyjaznym wokalem. To bardzo osobista płyta: odwołuje się na niej do swojego syna, zmarłej matki, z którą był bardzo blisko związany.

  czytaj więcej

 • Legendarny zespół Scorpions wraca do Polski. Zagra dwa koncerty

  Legendarny zespół Scorpions wraca do Polski. Zagra dwa koncerty

  Fenomen, którego nikt nie może zdefiniować. Nieśmiertelne przeboje, refreny rozpoznawalne na całym świecie. Niemiecka maszyna, której nikt, nigdy nie zatrzyma. Legendarni Scorpions powrócą do Polski na dwa koncerty. Pierwszy z nich odbędzie się 21 lipca 2019 w Arenie Gliwice, a drugi – dwa dni później w Ergo Arenie na pograniczu Gdańska i Sopotu. Bilety do nabycia już od 21 grudnia 2018.

  czytaj więcej

 • Kukiz: Rezygnuję z polityki jeśli Kukiz'15 znajdzie się po wyborach w opozycji

  Kukiz: Rezygnuję z polityki jeśli Kukiz'15 znajdzie się po wyborach w opozycji

  Jeśli po następnych wyborach Kukiz’15 znajdzie się w opozycji, to zrezygnuję z polityki - zapowiedział lider Kukiz'15 Paweł Kukiz. Jego zdaniem "bycie w opozycji na dłuższą metę nie ma sensu".

  czytaj więcej

 • Dzięki filmowi "Bohemian Rhapsody" Queen znów jest najpopularniejszym zespołem rockowym na świecie

  Dzięki filmowi "Bohemian Rhapsody" Queen znów jest najpopularniejszym zespołem rockowym na świecie

  Obraz o życiu Freddiego Mercury’ego jest najchętniej oglądanym filmem biograficznym w historii, a utwór „Bohemian Rhapsody” okazał najczęściej odtwarzaną piosenką XX-wieczną w serwisach streamingowych w 2018 roku. 27 lat po śmierci swego lidera Queen przeżywa renesans popularności.

  czytaj więcej

 • Sidney Polak: Nie jestem na tyle głupi, żeby się stoczyć

  Sidney Polak: Nie jestem na tyle głupi, żeby się stoczyć

  – Życie muzyka nie jest proste. poziom jest zdecydowanie większy niż kiedyś, instrumenty są bardziej dostępne i łatwiej jest też nauczyć się na nich grać. Kiedyś byłem jednym z trzech właścicieli perkusji na osiedlu Chomiczówka i wszyscy się znaliśmy – z Sidneyem Polakiem rozmawiamy o płycie "3", związkach muzyki z ekonomią, serwisowaniu samego siebie i muzyce, która go inspiruje.

  czytaj więcej

 • Kalendarz muzyczny 2019, czyli koncertowy rozkład roku

  Kalendarz muzyczny 2019, czyli koncertowy rozkład roku

  Jakie gwiazdy ze świata odwiedzą nas w 2019 roku i jakich nowych płyt należy się spodziewać w nadchodzących 12 miesiącach? Oto krótki przewodnik.

  czytaj więcej

 • David Bowie na każdy trend miał swoją odpowiedź

  David Bowie na każdy trend miał swoją odpowiedź

  10 stycznia 2016 r. zmarł Dawid Bowie - muzyk, wokalista, kompozytor i aktor. Po jego śmierci swój żal wyraził ówczesny premier Wielkiej Brytanii David Cameron, nazywając artystę „geniuszem”. Do swojego uwielbienia dla sztuki Bowiego przyznał się nawet arcybiskup Cantenbury.

  czytaj więcej

 • Marzena Dębska o swoim mężu: Był obrońcą życia. To on tak naprawdę był pro life

  Marzena Dębska o swoim mężu: Był obrońcą życia. To on tak naprawdę był pro life

  Dopiero teraz, po śmierci prof. Romualda Dębskiego, dowiaduję się o rzeczach, które zrobił dla innych ludzi. O tym, w jakiej sytuacji uratował życie pacjentki czy dziecka. Na każdym kroku spotykam się z opowieściami, ludzie chcą mówić, że dzięki niemu żyją, że dzięki niemu są rodzicami, a ich dzieci z nimi są - mówi Marzena Dębska w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.

  czytaj więcej

 • Dave Matthews Band: Cały zespół lubi grać dla takiej publiczności jak w Polsce

  Dave Matthews Band: Cały zespół lubi grać dla takiej publiczności jak w Polsce

  Dave Matthews Band powróci do naszego kraju, by zagrać koncert na warszawskim Torwarze. Na półtora miesiąca przed przyjazdem do Polski lider zespołu zdradził, że z wielkim sentymentem wspomina pierwszy występ w naszym kraju przed czterema laty. Bardzo też lubi, jak fani przychodzą z uwagą posłuchać swoich idoli – jak to miało miejsce w Ergo Arenie. Teraz Dave Matthews Band zaprezentuje także zupełnie nowy materiał nagrany na płycie „Come Tomorrow”. Koncert odbędzie się 25 marca.

  czytaj więcej

 • Grammy 2019: Triumf kobiet, rozczarowanie Drake’a

  Grammy 2019: Triumf kobiet, rozczarowanie Drake’a

  Gramy w rozgrywkach, w których kluczowe okazują się opinie, nie fakty – powiedział podczas gali Grammy Drake. Jego wypowiedzi nie wyemitowano w całości. Tegorocznymi tryumfatorami okazali się m.in. Childish Gambino, Lady Gaga oraz Kacey Musgraves.

  czytaj więcej

 • Lukas Meijer i Swedish House Mafia ponownie na Orchestonie

  Lukas Meijer i Swedish House Mafia ponownie na Orchestonie

  Szwedzki wokalista, który podbija polski rynek muzyczny wystąpi ponownie na Orchestonie, tym razem 17 maja w Warszawie. Po genialnym wykonaniu symfonicznej aranżacji „Don’t You Worry Child” Swedish House Mafii i autorskiej piosenki „Light Me Up”, Lukas po raz drugi oczaruje publiczność razem z Gromeem i Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej. Historia muzyki elektronicznej w symfonicznym wykonaniu i gości specjalnych wybrzmi ponownie, tym razem w Warszawie.

  czytaj więcej

 • Lady Pank znowu rusza w Polskę! [LISTA KONCERTÓW]

  Lady Pank znowu rusza w Polskę! [LISTA KONCERTÓW]

  W 2018 roku, legenda polskiego rocka hucznie świętowała jubileusz 35 – lecia wydania debiutanckiego albumu, który okazał się prawdziwą kopalnią przebojów i dzięki któremu Lady Pank zyskał status gwiazdy. Panowie nie zamierzają jednak spocząć na laurach i kontynuują triumfalny podbój największych aren w Polsce.

  czytaj więcej

 • Kontrowersyjny „Leaving Neverland" o Michaelu Jacksonie w HBO GO

  Kontrowersyjny „Leaving Neverland" o Michaelu Jacksonie w HBO GO

  Zwierzenia dwóch mężczyzn, którzy w dzieciństwie poznali króla muzyki pop Michaela Jacksona i utrzymują, że byli przez niego wykorzystywani seksualnie, przedstawia dwuczęściowy dokument "Leaving Neverland" w reż. Dana Reeda. Film można oglądać od piątku w HBO GO.

  czytaj więcej

 • Kurt Cobain bardzo chciał pozostać niezależnym artystą

  Kurt Cobain bardzo chciał pozostać niezależnym artystą

  Był bardzo wrażliwy, kreatywny i chłonął nową muzykę. Godzinami oglądał stację MTV. Bardzo lubił kolegów z Nirvany, ale potrafił też rzucać w nich pizzą podczas spotkań. O liderze Nirvany Kurcie Cobainie we właśnie wydanej biografii pisze były menedżer zespołu.

  czytaj więcej

 • Suwałki Blues Festival 2019. Zagrają Pete Brown i Sari Schorr

  Suwałki Blues Festival 2019. Zagrają Pete Brown i Sari Schorr

  Kenny Wayne Shepherd, Pete Brown czy Sari Schorr – to gwiazdy które zagrają na Suwałki Blues Festival 2019, który odbędzie się od 11 do 14 lipca w Suwałkach. Zagrają też: Maciej Lipina, Magda Piskorczyk i Adam Zalewski Trio.

  czytaj więcej

 • Jaki naprawdę był Charles Bukowski? „Wspomnienia Scarlet"

  Jaki naprawdę był Charles Bukowski? „Wspomnienia Scarlet"

  Warto pamiętać, że Bukowski, wbrew wizerunkowi lesera i abnegata, był niewiarygodnie pracowitym, cierpliwym pisarzem - powiedział PAP krytyk literacki Piotr Kofta. W książce "Wspomnienia Scarlet" Bukowski bywa też czułym, troskliwym, wiecznym chłopcem.

  czytaj więcej

 • 55 lat od debiutu The Rolling Stones. To było wywrotowe, punkowe

  55 lat od debiutu The Rolling Stones. To było wywrotowe, punkowe

  W studio zwróciłem uwagę menedżerowi, że instrumenty nie stroją, że muzycy nie bardzo wiedzą, co mają robić. Ten odpowiedział: genialnie, co?! To było wywrotowe, punkowe podejście - mówił producent z wytwórni Decca, która 16 kwietnia 1964 r. wydała pierwszy album The Rolling Stones.

  czytaj więcej

 • Jim Jarmusch nagrał nową płytę. Gitara to dla niego „generator hałasu"

  Jim Jarmusch nagrał nową płytę. Gitara to dla niego „generator hałasu"

  Jim Jarmusch, którego najnowszy film "The Dead Don’t Die" będzie miał premierę w Cannes nagrał nową płytę. Jak wielu znakomitych filmowców – Woody Allen, Clint Eastwood, Johnny Depp, Scarlett Johansson - z powodzeniem zamienia plan filmowy na muzyczną scenę.

  czytaj więcej

 • Jarocin Festiwal 2019 już w lipcu. Oto lista gwiazd

  Jarocin Festiwal 2019 już w lipcu. Oto lista gwiazd

  Tegoroczny, dwudniowy Jarocin Festiwal, zgodnie z oczekiwaniami zarówno mieszkańców, jak i gości festiwalowych, powróci na ulicę Maratońską w Jarocinie. Jego ważną częścią będzie konkurs dla młodych, obiecujących artystów, mający swoje korzenie jeszcze w latach 70-tych XX wieku. Laureaci Jarocińskich Rytmów Młodych zaprezentują się publiczności pierwszego dnia festiwalu. Zwycięzca wystąpi drugiego dnia podczas koncertu transmitowanego przez ogólnopolską telewizję.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników