Famur

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu Famur. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące Famur.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Kopalnie zabijają podwykonawców

  Kopalnie zabijają podwykonawców

  Wielomiesięczne terminy płatności faktur przez spółki węglowe doprowadzają prywatne firmy z górniczego zaplecza na skraj bankructwa. Są pierwsze upadłości.

  czytaj więcej

 • Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości: Oni decydują o sile naszej gospodarki

  Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości: Oni decydują o sile naszej gospodarki

  Coroczną akcję „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości”, w ramach której piszemy o perspektywach polskiego biznesu, zakończyliśmy wczoraj galą, na której ogłosiliśmy wyniki konkursu dla firm w szczególny sposób przyczyniających się do naszego rozwoju

  czytaj więcej

 • Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości 2017: Wyróżniliśmy firmy budujące potencjał naszej gospodarki

  Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości 2017: Wyróżniliśmy firmy budujące potencjał naszej gospodarki

  Każda edycja „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości” kończy się wręczeniem nagród dla wyróżniających się polskich przedsiębiorstw. W tym roku są to PKN Orlen, Famur, Selena oraz Polpharma.

  czytaj więcej

 • Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości: Wszystkie puzzle już są. Teraz trzeba je tylko sprawnie połączyć

  Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości: Wszystkie puzzle już są. Teraz trzeba je tylko sprawnie połączyć

  Polski biznes jest dobrze przygotowany do podboju świata. Dorobił się kadry fachowców, zdobył nowoczesne know-how, zadbał o odpowiednią jakość swoich wyrobów i usług. Wszystkie te elementy muszą jednak ze sobą doskonale współgrać.

  czytaj więcej

 • Prezes Famuru: Nie chcemy konkurować ze swoimi klientami

  Prezes Famuru: Nie chcemy konkurować ze swoimi klientami

  Nie planujemy, by Famur zajmował się działalnością wydobywczą. Ale projekt Przeciszów może stanowić wsparcie strategii energetycznej kraju - mówi w wywiadzie dla DGP Mirosław Bendzera, prezes Famuru, trzeciego co do wielkości na świecie producenta maszyn górniczych.

  czytaj więcej

 • Nie widać końca żonglerki węglem. JSW odkupi kopalnię od Australijczyków?

  Nie widać końca żonglerki węglem. JSW odkupi kopalnię od Australijczyków?

  Jastrzębska Spółka Węglowa może odkupić od Australijczyków koncesję na nieczynną kopalnię Dębieńsko. W tym tygodniu odbyły się rozmowy na ten temat – ustalił DGP.

  czytaj więcej

 • Dyrektor finansowy dziś – ale co jutro?

  Dyrektor finansowy dziś – ale co jutro?

  Jubileuszowy cykl kongresów dyrektorów finansowych zapowiada się być przełomowym. Po raz pierwszy profesjonaliści zarządzający finansami przedsiębiorstw spotkają się w Gdańsku i Lublinie, by następnie po 5 latach powrócić do Krakowa. Zwieńczeniem wiosennych spotkań będzie Poznań, a wielki finał wraz z uroczystą galą i rozstrzygnięciem XIII edycji konkursu Dyrektor Finansowy Roku odbędą się jesienią w Warszawie. Ponadto, na każdym z pięciu kongresów organizatorzy będą przyznawać po raz pierwszy wyróżnienie Digital Finance Award, honorujące implementację innowacyjnych rozwiązań w proces zarządzania finansami.

  czytaj więcej

 • Najlepsi dyrektorzy finansowi w Polsce zostaną nagrodzeni

  Najlepsi dyrektorzy finansowi w Polsce zostaną nagrodzeni

  Od 3 kwietnia 2018 r. finansiści mogą aplikować do XIII. edycji prestiżowego konkursu Dyrektor Finansowy Roku. Główną ideą plebiscytu jest wyłonienie najlepszych CFO zarządzających finansami firm w Polsce. Podczas tegorocznej edycji, po raz pierwszy w historii konkursu zostanie przyznane specjalne wyróżnienie dla dyrektorów finansowych ze spółek notowanych na warszawskiej GPW. Udział w konkursie jest bezpłatny i nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami ze strony uczestników.

  czytaj więcej

 • Kopciuszek na płuczce i zarządzanie (pozornym) chaosem. Witamy w kopalni

  Kopciuszek na płuczce i zarządzanie (pozornym) chaosem. Witamy w kopalni

  Ciemno, brudno i gorąco – to najpowszechniejsze wyobrażenie dotyczące kopalni węgla kamiennego. Jest w tym sporo racji, ale kopalnia to coś więcej - żywy organizm i system naczyń połączonych. Zarządzanie tym pozornym chaosem i jego zrozumienie to jedna z najtrudniejszych sztuk, a wszystko po to, by wydobyć „czarne złoto”. Czasem dla energetyki, czasem będące bazą do produkcji stali. Oba rodzaje węgla produkuje się w Polsce tak samo, wydobywając coraz głębiej, a potem przerabiając już na powierzchni. Czy wiecie, jak ten proces wygląda? Jeśli nie, to zapraszamy do kopalni. Tym razem do KWK Knurów-Szczygłowice, ruch (część) Knurów, niedaleko Gliwic.

  czytaj więcej

 • Związkowcy na razie obronili prezesa JSW

  Związkowcy na razie obronili prezesa JSW

  Dzisiejsze posiedzenie rady nadzorczej, na którym miał zostać odwołany Daniel Ozon, nie odbędzie się. Ale wojna o jego głowę wciąż trwa.

  czytaj więcej

 • Szefowe finansów Cyfrowego Polsatu oraz Parker Poland z tytułami Dyrektor Finansowy Roku

  Szefowe finansów Cyfrowego Polsatu oraz Parker Poland z tytułami Dyrektor Finansowy Roku

  Wybitni CFO już po raz trzynasty otrzymali prestiżowe nagrody branży finansowej – tytuł Dyrektor Finansowy Roku. Laureatką Konkursu w kategorii dużych przedsiębiorstw została Katarzyna Ostap-Tomann – Członkini Zarządu ds. finansowych w Cyfrowym Polsacie. W kategorii małych i średnich firm, zwyciężyła natomiast Beata Tomaszewska – Dyrektor Finansowa Parker Poland. W obu kategoriach Kapituła przyznała również wyróżnienia.

  czytaj więcej

 • PAIH: Polskie firmy ruszają na podbój Kazachstanu

  PAIH: Polskie firmy ruszają na podbój Kazachstanu

  Od początku roku obsłużyliśmy ok. 300 polskich firm, które wyraziły chęć ekspansji na rynek kazachstański – mówi PAP Julia Horodecka kierownik zagranicznego biura handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) w Astanie. Dodała, że obecnie najbardziej widoczne na lokalnym rynku są nasze firmy z branży farmaceutycznej, kosmetycznej, budowlanej oraz producenci urządzeń górniczych.

  czytaj więcej

 • Trwa wyścig o surowce. Z sukcesami polskich firm

  Trwa wyścig o surowce. Z sukcesami polskich firm

  Rozwijająca się światowa gospodarka potrzebuje coraz więcej nie tylko gazu i ropy. W wyścigu o kolejne złoża biorą udział także polskie firmy. Często odnoszą na tym polu sukcesy.

  czytaj więcej

 • Ekspansja zagraniczna polskich firm rodzinnych

  Ekspansja zagraniczna polskich firm rodzinnych

  Jakie są szanse polskich firm rodzinnych na ekspansję zagraniczną? Jakie warunki trzeba spełnić, by w ogóle się do niej przymierzać? W inaugurującej 11. Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych U-RODZINY 2018 debacie na ten temat swoimi doświadczeniami w budowaniu marki za granicą podzielili się przedstawiciele firm rodzinnych, które osiągnęły sukces na globalnych rynkach.

  czytaj więcej

 • Sprawdzają kolejne transakcje JSW

  Sprawdzają kolejne transakcje JSW

  Służby zainteresował zakup Przedsiębiorstwa Budowy Szybów za ponad 200 mln zł – wynika z informacji DGP.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników