fałszywe antywirusy

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu fałszywe antywirusy. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące fałszywe antywirusy.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jeden na pięć komputerów Mac zainfekowany złośliwym oprogramowaniem

  Jeden na pięć komputerów Mac zainfekowany złośliwym oprogramowaniem

  Nowe badanie opublikowane przez Sophos ujawnia niepokojąco wysoki poziom malware na komputerach Mac - zarówno na platformę Mac OS X, jak i na Windowsa.

  czytaj więcej

 • Windows XP odchodzi. Jakie zagrożenia czekają na tych, którzy nie zmienią systemu?

  Windows XP odchodzi. Jakie zagrożenia czekają na tych, którzy nie zmienią systemu?

  Microsoft oficjalnie zakończył wsparcie techniczne dla Windowsa XP. Oznacza to, że system ten zostanie pozbawiony aktualizacji i „łatek”, które chroniłyby jego użytkowników przed wirusami oraz atakami ze strony cyberprzestępców. O tym, jak poważne jest to zagrożenie, opowiada nam Aleksander Łapiński, Sales Engineer z Firmy Trend Micro.

  czytaj więcej

 • Na co trzeba uważać robiąc zakupy w sieci

  Na co trzeba uważać robiąc zakupy w sieci

  Wprowadzenie w życie prostych, ale ważnych zasad dotyczących bezpieczeństwa w Internecie przez e-konsumentów, może korzystnie wpłynąć na bezpieczeństwo transakcji w sieci. W związku z tym, że zbliża się okres wakacji i podróży a my korzystamy z coraz większej liczby urządzeń, warto pamiętać o absolutnych podstawach jeśli chodzi o bezpieczeństwo transakcji dokonywanych online. Źródło: PayU.

  czytaj więcej

 • 10 zasad bezpiecznego korzystania ze smartfonów i tabletów

  10 zasad bezpiecznego korzystania ze smartfonów i tabletów

  Konsekwentne zwiększanie mocy obliczeniowej i rozwój nowych technologii  sprawia, że możliwości smartfonów i tabletów stają są coraz większe. Wszytko wskazuje na to, że użytkownicy coraz częściej będą używać urządzeń przenośnych kosztem laptopów i  PC-tów - szacuje się, że do roku 2017 nastąpi trzynastokrotny wzrost popularności mobilnych gadżetów. Oczywiście cyberprzestępcy również dostrzegli ten trend i aktywnie działają na nowym rynku. W obliczu tego zagrożenia użytkownicy muszą być szczególnie uważni i czujni, podczas używania przenośnych urządzeń. W chronieniu swoich danych na pewno pomoże 10 sprawdzonych sposobów zapewnienia sobie mobilnego bezpieczeństwa.

  czytaj więcej

 • Najgroźniejsze aplikacje mobilne do wyłudzania pieniędzy. Nie daj się złapać w pułapkę

  Najgroźniejsze aplikacje mobilne do wyłudzania pieniędzy. Nie daj się złapać w pułapkę

  Złośliwe oprogramowanie typu Ransomware, dotychczas tworzone z myślą o wyłudzaniu pieniędzy od użytkowników komputerów osobistych, coraz śmielej wkracza na rynek urządzeń mobilnych. W 2013 roku pojawiły się pierwsze takie zagrożenia zarówno dla systemu iOS, jak i Android. Specjaliści z laboratorium FortiGuard Labs firmy FORTINET przygotowali zestawienie najpopularniejszych programów typu Ransomware na smartfony i tablety, radząc, jak wykryć oszustwo i nie dać się złapać w pułapkę.

  czytaj więcej

 • Haker na etacie: W sieci trwa nieustanna wojna dobra ze złem

  Haker na etacie: W sieci trwa nieustanna wojna dobra ze złem

  W sieci trwa nieustanna walka. Niczym na Dzikim Zachodzie dobre „białe kapelusze” walczą ze złymi „czarnymi kapeluszami”. Im bardziej pomysłowe ataki, tym lepszych metod obrony się szuka. Im bardziej doświadczeni krakerzy, tym bardziej profesjonalnych hakerów trzeba im przeciwstawić.

  czytaj więcej

 • Spam to nie tylko denerwujące maile. Może być bardzo groźny dla użytkowników sieci

  Spam to nie tylko denerwujące maile. Może być bardzo groźny dla użytkowników sieci

  Niezliczone miliardy wiadomości wysyłanych do internautów. Anonimowych, niechcianych, masowych - to właśnie spam. Choć na pozór to tylko denerwujące maile, które zapychają nasze prywatne jak i służbowe skrzynki, mogą okazać się niezwykle groźne. Jak chronić się przed niebezpiecznym spamem? Na jakie rodzaje spamu należy uważać? Źródło: Kaspersky Lab, Sophos, własne.

  czytaj więcej

 • W testach wszyscy oszukują, niezależnie od branży. Volkswagen miał pecha

  W testach wszyscy oszukują, niezależnie od branży. Volkswagen miał pecha

  Oszukiwanie podczas testów jest równie stare jak same testy. Nie potrafi mu się oprzeć żadna branża. Szefowie Volkswagena mogą mówić po prostu o wyjątkowym pechu.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników