fałszowanie dokumentów

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu fałszowanie dokumentów. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące fałszowanie dokumentów.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Warszawska prokuratura bada kolejne zawiadomienie ws. Kijowskiego. Chodzi o fałszowanie faktur

  Warszawska prokuratura bada kolejne zawiadomienie ws. Kijowskiego. Chodzi o fałszowanie faktur

  Prokuratura Okręgowa w Warszawie włączyła do już prowadzonego postępowania sprawdzającego zawiadomienie byłego skarbnika KOD, który twierdzi, że był nakłaniany do fałszowania faktur, mających potwierdzić zwrot pieniędzy przez firmę lidera ugrupowania Mateusza Kijowskiego.

  czytaj więcej

 • 25 lat za kratkami za fałszywe faktury. Sprawdź nowe sankcje w kodeksie karnym

  25 lat za kratkami za fałszywe faktury. Sprawdź nowe sankcje w kodeksie karnym

  1 marca weszła w życie nowelizacja kodeksu karnego, która wprowadziła nowe kategorie przestępstw: wystawianie fikcyjnych faktur, ich podrabianie i przerabianie. Przepisy uzależniają długość pobytu za kratkami od kwoty należności na dokumencie, a nie wartości uszczuplenia podatku, jak to jest w kodeksie karnym skarbowym.

  czytaj więcej

 • Odpowiedzialność karną skarbową i karną ponosi obecnie nie tylko księgowa

  Odpowiedzialność karną skarbową i karną ponosi obecnie nie tylko księgowa

  KOWBUD sp. z o.o. zajmuje się dostawą materiałów budowlanych i drobnego sprzętu budowlanego. W przeszłości padła już raz ofiarą grupy przestępców, którzy, podszywając się pod nią, wprowadzali do obrotu faktury rzekomo wystawione przez tę spółkę. Po długim i dość uciążliwym postępowaniu spółka zdołała wykazać i udowodnić, że ani sama jako podmiot, ani też żaden z jej pracowników nie uczestniczyli w tym procederze. Jednak wspomnienia tego nieprzyjemnego incydentu są cały czas obecne w świadomości zarządu i dużej grupy pracowników (tych, którzy de facto musieli wykazywać swoją niewinność). Stąd od początku 2017 r. daje się wyczuć w firmie pewne podenerwowanie wynikające z faktu, że wprowadzono nowe regulacje, które nie tylko zwiększają sankcje karne skarbowe za błędy w fakturach, ale w kodeksie karnym wprowadziły nowe przestępstwa polegające na wystawianiu fikcyjnych (czyli pustych) faktur, podrabianiu takich dokumentów, przerabianiu ich i posługiwaniu się nimi (używaniu ich jako autentycznych). Zwłaszcza wśród osób fakturujących oraz w księgowości zajmującej się rozliczeniem podatków pojawiły się obawy o to, co się stanie, jeżeli sytuacja taka jak w przeszłości będzie miała miejsce ponownie, a tym razem, z jakichś powodów, nie uda się w sposób jednoznaczny przekonać kontrolujących czy może później organy ścigania o tym, że firma jest ofiarą, a jej zarząd i pracownicy w żaden sposób nie uczestniczyli w nielegalnym procederze. Obawy pracowników księgowości są nawet dalej idące. Rośnie bowiem niepokój o to, czy przypadkiem któraś z licznych faktur zakupowych nie okaże się po jakimś czasie pustym dokumentem i czy nie zaprowadzi to osoby, która ją rozliczała, do więzienia.

  czytaj więcej

 • Nadużycia w VAT, czyli kto teraz pójdzie do więzienia

  Nadużycia w VAT, czyli kto teraz pójdzie do więzienia

  Sankcje za puste faktury spowodowały, że od 2017 r. wzrosło ryzyko podatkowej odpowiedzialności zarządów w spółkach kapitałowych i właścicieli spółek osobowych.

  czytaj więcej

 • Poroszenko o zabójstwie rosyjskiego polityka: To terroryzm Rosji

  Poroszenko o zabójstwie rosyjskiego polityka: To terroryzm Rosji

  Zabicie w Kijowie b. deputowanego do rosyjskiej Dumy Państwowej Denisa Woronienkowa jest „aktem terroryzmu państwowego ze strony Rosji” – oświadczył w czwartek prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.

  czytaj więcej

 • Fillon: Rosja nie ingeruje w wybory prezydenckie we Francji

  Fillon: Rosja nie ingeruje w wybory prezydenckie we Francji

  Kandydat prawicy w wyborach prezydenta Francji Francois Fillon określił w piątek jako "fantazje" wyrażane obawy, że Rosja może ingerować w proces wyborczy. Tak twierdzi np. szef komisji wywiadu Senatu USA, która bada mieszanie się Rosji w amerykańskie wybory.

  czytaj więcej

 • Ustawa powołująca komisję weryfikacyjną ds. reprywatyzacji podpisana. Jakie będą efekty?

  Ustawa powołująca komisję weryfikacyjną ds. reprywatyzacji podpisana. Jakie będą efekty?

  Prezydent Andrzej Duda podpisał w piątek ustawę, która przewiduje powołanie komisji weryfikacyjnej ds. warszawskiej reprywatyzacji.

  czytaj więcej

 • Urzędnik nie poprosi o oryginały. Przedsiębiorcy będą mogli składać kopie dokumentów?

  Urzędnik nie poprosi o oryginały. Przedsiębiorcy będą mogli składać kopie dokumentów?

  Nie ma powodu, by państwo nie ufało przedsiębiorcom. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by składali oni w urzędach kopie dokumentów.

  czytaj więcej

 • Kijowski: Racją istnienia KOD-u jest to, co zrobi dla Polski

  Kijowski: Racją istnienia KOD-u jest to, co zrobi dla Polski

  Racją istnienia KOD-u jest to, co zrobi dla Polski - mówił w czwartek lider Komitetu Obrony Demokracji Mateusz Kijowski, prezentując swój program w wyborach na szefa ruchu. Jego hasło to "Polska przyszłości to państwo społeczne" zakłada odejście od podziału na Polskę socjalną i liberalną.

  czytaj więcej

 • Prokuratorzy IPN: Za zamachem na Jana Pawła II stał wywiad bułgarski

  Prokuratorzy IPN: Za zamachem na Jana Pawła II stał wywiad bułgarski

  Za zamachem na papieża Jana Pawła II, do którego doszło 13 maja 1981 r. w Rzymie, stał wywiad bułgarski - przypominają prokuratorzy Instytutu Pamięci Narodowej. Mehmet Ali Agca nie działał sam, był tylko cynglem, wykonującym zlecenie służb - zapewniają.

  czytaj więcej

 • Zbiorowy pozew przeciw Biedronce: Byli pracownicy żądają odszkodowań

  Zbiorowy pozew przeciw Biedronce: Byli pracownicy żądają odszkodowań

  Osoby w przeszłości zatrudnione w firmie łączą siły i chcą walczyć o odszkodowanie od sieci za naruszanie ich praw do bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. Pozew jest już na ukończeniu.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników