fałszowanie dokumentów

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu fałszowanie dokumentów. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące fałszowanie dokumentów.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Wyłudzanie VAT: Nawet 74 mln zł kary i 25 lat więzienia

  Wyłudzanie VAT: Nawet 74 mln zł kary i 25 lat więzienia

  Od 6 miesięcy do 25 lat pozbawienia wolności grozić będzie przestępcom fałszującym faktury VAT.

  czytaj więcej

 • PO oskarża Andrzeja Dudę o "udział w fałszowaniu aktów prawnych"

  PO oskarża Andrzeja Dudę o "udział w fałszowaniu aktów prawnych"

  Akceptowanie i legalizowanie przez prezydenta Andrzeja Dudę bezprawnych decyzji posłów klubu PiS podjętych w dniu 16 grudnia 2016 r. w Sali Kolumnowej jest udziałem w fałszowaniu aktów prawnych - napisał w oświadczeniu przesłanym PAP w sobotę rzecznik PO Jan Grabiec.

  czytaj więcej

 • Benjamin Netanjahu i media. Afera po izraelsku

  Benjamin Netanjahu i media. Afera po izraelsku

  Szef rządu Benjamin Netanjahu raz jeszcze musi się bronić przed zarzutami o korupcję. Śledczy dysponują wielogodzinnym kontrowersyjnym nagraniem rozmów premiera z izraelskim magnatem medialnym

  czytaj więcej

 • Ćwierć wieku w więzieniu za fałszywą fakturę

  Ćwierć wieku w więzieniu za fałszywą fakturę

  Sejmowa komisja – pomimo rekomendacji odrzucenia – przyjęła projekt zakładający nawet 25 lat pozbawienia wolności za posługiwanie się fikcyjnymi dokumentami. Ale niektóre propozycje złagodziła.

  czytaj więcej

 • UOKiK po stronie klientów Volkswagena

  UOKiK po stronie klientów Volkswagena

  Poszkodowani przez koncern domagają się po 30 tys. zł. Wkrótce do sądów trafią indywidualne pozwy. Stowarzyszenie Osób Poszkodowanych przez Spółki Grupy Volkswagen AG – STOP VW od kilku miesięcy współpracuje z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie afery spalinowej.

  czytaj więcej

 • PiS za, opozycja przeciw wprowadzeniu 25 lat więzienia za wyłudzenia VAT

  PiS za, opozycja przeciw wprowadzeniu 25 lat więzienia za wyłudzenia VAT

  Klub PiS poprze nowelę Kodeksu karnego, zakładającą m.in. karę 25 lat więzienia za wyłudzenia VAT, na podstawie fikcyjnych faktur o wartości powyżej 10 mln zł. Opozycja w czwartkowej debacie zapowiedziała głosowanie przeciw, przekonując, że tak drastyczna kara jest nieadekwatna.

  czytaj więcej

 • Sejm mówi tak więzieniu za fałszywe faktury

  Sejm mówi tak więzieniu za fałszywe faktury

  Posłowie przyjęli ustawę, która wprowadzi nawet 25 lat pozbawienia wolności za samo już wystawienie lub posługiwanie się fikcyjnymi fakturami. Teraz rozpatrzą ją senatorowie.

  czytaj więcej

 • Senatorowie za karą 25 lat więzienia za wyłudzenia VAT

  Senatorowie za karą 25 lat więzienia za wyłudzenia VAT

  Senat zaakceptował w środę wieczorem nowelę Kodeksu karnego, zakładającą m.in. karę 25 lat więzienia za fałszowanie faktur VAT, których wartość przekracza 10 mln zł.

  czytaj więcej

 • Z restauracji do sortowni śmieci. Jak wygląda praca Ukraińców w Polsce?

  Z restauracji do sortowni śmieci. Jak wygląda praca Ukraińców w Polsce?

  Piekarnia bierze na próbę kobiety z Ukrainy: jak się sprawdzicie, będzie robota. Po 12-godzinnej zmianie dziękują im. Nie sprawdziły się panie, niestety, do widzenia. Oczywiście nie ma mowy o zapłacie. Na ich miejsce czekają następne, też pełne nadziei.

  czytaj więcej

 • Prezydent podpisał przepisy dotyczące wyłudzenia VAT

  Prezydent podpisał przepisy dotyczące wyłudzenia VAT

  Prezydent podpisał nowelę Kodeksu karnego, która zakłada m.in. 25 lat więzienia za fałszowanie faktur VAT o wartości ponad 10 mln zł. Nowe przepisy mają pomóc w zwalczania procederu wyłudzania z budżetu pieniędzy za naliczony VAT - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta.

  czytaj więcej

 • Warszawska prokuratura bada kolejne zawiadomienie ws. Kijowskiego. Chodzi o fałszowanie faktur

  Warszawska prokuratura bada kolejne zawiadomienie ws. Kijowskiego. Chodzi o fałszowanie faktur

  Prokuratura Okręgowa w Warszawie włączyła do już prowadzonego postępowania sprawdzającego zawiadomienie byłego skarbnika KOD, który twierdzi, że był nakłaniany do fałszowania faktur, mających potwierdzić zwrot pieniędzy przez firmę lidera ugrupowania Mateusza Kijowskiego.

  czytaj więcej

 • 25 lat za kratkami za fałszywe faktury. Sprawdź nowe sankcje w kodeksie karnym

  25 lat za kratkami za fałszywe faktury. Sprawdź nowe sankcje w kodeksie karnym

  1 marca weszła w życie nowelizacja kodeksu karnego, która wprowadziła nowe kategorie przestępstw: wystawianie fikcyjnych faktur, ich podrabianie i przerabianie. Przepisy uzależniają długość pobytu za kratkami od kwoty należności na dokumencie, a nie wartości uszczuplenia podatku, jak to jest w kodeksie karnym skarbowym.

  czytaj więcej

 • Odpowiedzialność karną skarbową i karną ponosi obecnie nie tylko księgowa

  Odpowiedzialność karną skarbową i karną ponosi obecnie nie tylko księgowa

  KOWBUD sp. z o.o. zajmuje się dostawą materiałów budowlanych i drobnego sprzętu budowlanego. W przeszłości padła już raz ofiarą grupy przestępców, którzy, podszywając się pod nią, wprowadzali do obrotu faktury rzekomo wystawione przez tę spółkę. Po długim i dość uciążliwym postępowaniu spółka zdołała wykazać i udowodnić, że ani sama jako podmiot, ani też żaden z jej pracowników nie uczestniczyli w tym procederze. Jednak wspomnienia tego nieprzyjemnego incydentu są cały czas obecne w świadomości zarządu i dużej grupy pracowników (tych, którzy de facto musieli wykazywać swoją niewinność). Stąd od początku 2017 r. daje się wyczuć w firmie pewne podenerwowanie wynikające z faktu, że wprowadzono nowe regulacje, które nie tylko zwiększają sankcje karne skarbowe za błędy w fakturach, ale w kodeksie karnym wprowadziły nowe przestępstwa polegające na wystawianiu fikcyjnych (czyli pustych) faktur, podrabianiu takich dokumentów, przerabianiu ich i posługiwaniu się nimi (używaniu ich jako autentycznych). Zwłaszcza wśród osób fakturujących oraz w księgowości zajmującej się rozliczeniem podatków pojawiły się obawy o to, co się stanie, jeżeli sytuacja taka jak w przeszłości będzie miała miejsce ponownie, a tym razem, z jakichś powodów, nie uda się w sposób jednoznaczny przekonać kontrolujących czy może później organy ścigania o tym, że firma jest ofiarą, a jej zarząd i pracownicy w żaden sposób nie uczestniczyli w nielegalnym procederze. Obawy pracowników księgowości są nawet dalej idące. Rośnie bowiem niepokój o to, czy przypadkiem któraś z licznych faktur zakupowych nie okaże się po jakimś czasie pustym dokumentem i czy nie zaprowadzi to osoby, która ją rozliczała, do więzienia.

  czytaj więcej

 • Nadużycia w VAT, czyli kto teraz pójdzie do więzienia

  Nadużycia w VAT, czyli kto teraz pójdzie do więzienia

  Sankcje za puste faktury spowodowały, że od 2017 r. wzrosło ryzyko podatkowej odpowiedzialności zarządów w spółkach kapitałowych i właścicieli spółek osobowych.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników