fabryki kabli

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu fabryki kabli. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące fabryki kabli.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jak urządzić mieszkanie w stylu industrialnym?

  Jak urządzić mieszkanie w stylu industrialnym?

  Mieszkania w obiektach poindustrialnych stały się w ostatnich latach bardzo modne i zyskały miano luksusu. Oryginalna architektura, otwarte, utrzymane w surowym stylu przestrzenie z wielkimi oknami są jeszcze dość rzadko spotykane w Polsce i nie każdego na nie stać. Jest jednak rozwiązanie, które pomoże oddać ten unikalny klimat w „zwykłym” mieszkaniu.

  czytaj więcej

 • Inteligentny dom, czyli sposób na teściową

  Inteligentny dom, czyli sposób na teściową

  Żadna nowa firma nie ma co liczyć na wzrost przychodów liczony w setkach procent rocznie. Chyba że nazywa się Fibar Group i wysoko ustawiła poprzeczkę – postanowiła stworzyć inteligentny dom na każdą kieszeń. Dziś „wszczepia mózgi” budynkom w Nowej Zelandii, Dubaju czy Singapurze. Tanio i na masową skalę

  czytaj więcej

 • Indiana Jones spod Garwolina, czyli dobra elektronika w przystępnej cenie

  Indiana Jones spod Garwolina, czyli dobra elektronika w przystępnej cenie

  Zaczęło się 23 lata temu od podróży maluchem po podzespoły elektroniczne do Czechosłowacji. Dziś Lechpol zatrudnia ponad sto osób, a najnowsze dziecko rodzinnej firmy to rozchwytywane na rynku smartfony marki Krüger & Matz.

  czytaj więcej

 • Elektrownia Opole: Alstom uratuje największy infrastrukturalny kontrakt w Polsce?

  Elektrownia Opole: Alstom uratuje największy infrastrukturalny kontrakt w Polsce?

  Chociaż wystąpi w roli podwykonawcy, międzynarodowy koncern wykona prace za ponad połowę wartości kontraktu. Firmę włączono w przedsięwzięcie, żeby ratować największy kontrakt infrastrukturalny w kraju.

  czytaj więcej

 • Zmierzch potęgi: Czy Nokia odejdzie w zapomnienie?

  Zmierzch potęgi: Czy Nokia odejdzie w zapomnienie?

  Jeden z najsłynniejszych fińskich poematów „Kalevala” opowiada o tajemniczym obiekcie wykutym przez kowala Ilmarinena dla bogini świata podziemnego Louhi. Sampo – mityczny „młynek szczęścia” - przynosi swojemu posiadaczowi powodzenie oraz wielkie bogactwo. W każdej legendzie tkwi ziarnko prawdy - przekonali się o tym również sami Finowie, dla których XX-wiecznym urzeczywistnieniem mitycznego Sampo stała się Nokia.

  czytaj więcej

 • IT przezroczyste jak tafla szkła

  IT przezroczyste jak tafla szkła

  Fabryka z dwoma tysiącami pracowników to wyzwanie nie tylko dla menedżerów, ale też dla wykorzystywanego w zakładzie oprogramowania. Przykład Huty Szkła Krosno pokazuje, jak IT może nadążyć za tak dużym biznesem.

  czytaj więcej

 • Hydrozagadka: Auto elektryczne wydaje się najlepszym z możliwych wariantów

  Hydrozagadka: Auto elektryczne wydaje się najlepszym z możliwych wariantów

  Łukasz Bąk położył w ubiegłym tygodniu (DGP 73/2016) krzyżyk na samochodach elektrycznych, a motoryzacyjną technologią przyszłości obwieścił auta napędzane wodorem. Jest tylko jeden problem z tą wizją: jest błędna. Główny argument jego tekstu brzmi mniej więcej tak: koncerny motoryzacyjne bawią się w auta elektryczne tylko dlatego, by spełnić wymogi Komisji Europejskiej. Chodzi konkretnie o wartość średniej emisji spalin dla całej gamy produkowanych modeli. A ze średnią emisją spalin jest trochę jak ze średnią krajową: generalnie poziom wynagrodzeń jest nędzny, ale ponieważ paru prezesów zarabia po kilka baniek rocznie, statystycznie naród się bogaci. 

  czytaj więcej

 • Gaj: Transfer do przyszłości? Tylko przez ultraszybką sieć

  Gaj: Transfer do przyszłości? Tylko przez ultraszybką sieć

  - Bez internetu nie będzie się rozwijała żadna gospodarka. A my? Jeśli nie ma cię na Fejsie, nie istniejesz- mówi Magdalena Gaj w rozmowie z DGP.

  czytaj więcej

 • To jeszcze nie koniec sporów o podatek od sieci przesyłowych [DEBATA DGP]

  To jeszcze nie koniec sporów o podatek od sieci przesyłowych [DEBATA DGP]

  Ostatnie wyroki NSA dają nadzieję na zmianę podejścia sądów do objęcia sieci gazowych podatkiem od nieruchomości. Rok temu zmieniła się też definicja obiektu budowlanego. Mimo to nie widać końca sporów o opodatkowanie tej infranstruktury. Głośna stała się sprawa operatora terminalu gazu LNG w Świnoujściu, który będzie musiał zapłacić daninę od instalacji gazowych. I to w wysokości kilkudziesięciu milionów złotych rocznie.

  czytaj więcej

 • Bąk: Jesteś cudowna, ale cię nie kocham

  Bąk: Jesteś cudowna, ale cię nie kocham

  Zanim koncern motoryzacyjny wypuści na rynek nowy model, przeprowadza zakrojone na szeroką skalę badania, które mają pomóc mu znaleźć odpowiedź na pytanie: czego naprawdę kierowcy oczekują od naszych aut? Innymi słowy, producenci zapewniają, że wsłuchują się w głos ludu. Że ich produkty są projektowane dokładnie tak, jak życzą sobie ich późniejsi użytkownicy. Że starają się uwzględnić wszystkie nasze wskazówki, potrzeby i spostrzeżenia.

  czytaj więcej

 • Ile zostało z największego czebolu III RP

  Ile zostało z największego czebolu III RP

  Inwestorzy znów mają nadzieję na zarobek na akcjach tej firmy. W najgorszym wypadku liczą na zwrot części zamrożonego od niemal dziewięciu lat kapitału.

  czytaj więcej

 • Polskie biura to popłuczyny po Google'u. Jak powinna wyglądać przestrzeń, w której pracujemy?

  Polskie biura to popłuczyny po Google'u. Jak powinna wyglądać przestrzeń, w której pracujemy?

  Kto ma biuro, ten chce oszałamiającego efektu. Tymczasem ostatnie badania pokazują, że w przestrzeni, w której pracujemy, nie powinno chodzić tylko o silenie się na oryginalność.

  czytaj więcej

 • Próchnik znów na krawędzi

  Próchnik znów na krawędzi

  Najdłużej notowana spółka giełdowa złożyła wniosek o rozpoczęcie postępowania sanacyjnego. Zarząd zapewnia, że firma spłaci zobowiązania „w możliwie najwyższym stopniu”

  czytaj więcej

 • Lisiczańsk na Ukrainie: Pustka, morze ruin i nielegalna kopanka

  Lisiczańsk na Ukrainie: Pustka, morze ruin i nielegalna kopanka

  Obwód ługański należy do najbardziej zaniedbanych regionów Ukrainy. Wysoka przestępczość, zapuszczony przemysł, zniszczona infrastruktura to nie wszystko. Region dodatkowo ucierpiał wskutek wojny z Rosją, w wyniku której Ukraina straciła kontrolę nad jedynym większym miastem obwodu, Ługańskiem. Odwiedziliśmy Lisiczańsk, jeden z przemysłowych ośrodków kontrolowanej przez Kijów części regionu.

  czytaj więcej

 • Czarnobyl na Donbasie. Rosyjska okupacja części Zagłębia Donieckiego to katastrofa ekologiczna

  Czarnobyl na Donbasie. Rosyjska okupacja części Zagłębia Donieckiego to katastrofa ekologiczna

  Zagrożenie radioaktywne, zalanie kopalń i wyziewy z zakładów azotowych. Rosyjska okupacja części Zagłębia Donieckiego to także katastrofa ekologiczna.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników