export samochodów

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu export samochodów. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące export samochodów.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Nowa fala emigracji: Polacy szukają lepszego życia w Holandii

  Nowa fala emigracji: Polacy szukają lepszego życia w Holandii

  Zamiast starych samochodów storczyki w plastikowych doniczkach. Zamiast głodowej pensji oszczędności w euro. Mamy nową falę emigracji osiedlającej się w Niderlandach. A w kolejnych latach może jeszcze przybierać na sile

  czytaj więcej

 • Wielki biznes nie musi dbać o klientów. Za straty zapłacą podatnicy

  Wielki biznes nie musi dbać o klientów. Za straty zapłacą podatnicy

  Wielki biznes jest wielki, bo służy ludziom. Nawet największy koncern straci władzę i wpływy, gdy straci klientów – zakładał w 1957 r. guru klasycznego liberalizmu Ludwig von Mises. Nazbyt optymistycznie. Nie przewidział, że w ciągu kolejnego półwiecza wielki biznes nauczy się, że odpływ klientów nie jest problemem, bo wynikłe z niego straty mogą pokrywać podatnicy.

  czytaj więcej

 • Unijny Kodeks Celny. Mnożą się problemy i niepokoją zmiany w polskim prawie

  Unijny Kodeks Celny. Mnożą się problemy i niepokoją zmiany w polskim prawie

  W związku z wejściem w życie 1 maja 2016 r. Unijnego Kodeksu Celnego zastępującego Wspólnotowy Kodeks Celny i przygotowaniem przez ministra finansów projektu nowelizacji prawa celnego i innych ustaw pojawiły się liczne problemy, które mogą mocno utrudnić prowadzenie działalności przez polskich przedsiębiorców.● Wyższe koszty i podwyższać koszt importu. Przykładowo przepis UKC dotyczący procedury wpisu do rejestru zgłaszającego (dawniej „pozwolenie na procedurę w miejscu”) jest wykładany w sposób, który bardzo komplikuje jego zastosowanie. Zdaniem MF procedura wpisu do rejestru zgłaszającego może być realizowana wyłącznie przez samego przedsiębiorcę (we własnym imieniu i na własną rzecz) lub ewentualnie we własnym imieniu na rzecz innej osoby, tj. w ramach przedstawicielstwa pośredniego. W ten sposób przedstawiciel bezpośredni, który nie jest zgłaszającym, nie będzie mógł odprawiać towarów swoich klientów, wykorzystując swoje pozwolenie na procedurę uproszczoną, co było do tej pory popularnym rozwiązaniem. Zmienia się również podejście do stosowania uproszczeń celnych. Organy mają weryfikować, by ten sam podmiot stosujący uproszczenie miał pozwolenie na procedurę specjalną (w przypadku jej zastosowania). Rozwiązanie takie również może prowadzić do utrudnień w prowadzonej działalności.

  czytaj więcej

 • Jiangxi Special Electric Motor wjedzie do Polski. Pod Warszawą powstanie fabryka samochodów?

  Jiangxi Special Electric Motor wjedzie do Polski. Pod Warszawą powstanie fabryka samochodów?

  Planowana na Mazowszu inwestycja koncernu Jiangxi Special Electric Motor wpisuje się w rządową strategię rozwoju Polski i otwarcie na współpracę z krajami Azji.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników