ewidencję pojazdów

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu ewidencję pojazdów. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące ewidencję pojazdów.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Rząd reformuje dokumenty: Do zmiany dowody osobiste i paszporty

  Rząd reformuje dokumenty: Do zmiany dowody osobiste i paszporty

  Nowe dowody osobiste, paszporty, ustalenie, kto będzie je produkował – rząd przyspiesza z legislacją reformującą najważniejsze w kraju dokumenty publiczne.

  czytaj więcej

 • Poradnia rachunkowa: Jak rozliczać wydatki w gminie?

  Poradnia rachunkowa: Jak rozliczać wydatki w gminie?

  Na jakim koncie zaksięgować diety członków komisji? Jak ujmuje się tantiemy w ewidencji księgowej jednostki budżetowej? Co klasyfikujemy w par. 605?

  czytaj więcej

 • Zabytkowe auto korzysta ze specjalnych warunków rejestracji, badań i ubezpieczenia

  Zabytkowe auto korzysta ze specjalnych warunków rejestracji, badań i ubezpieczenia

  Pojazd zabytkowy (historyczny) to nie tylko wyróżniające żółte tablice, ale także szereg specjalnych przepisów dotyczących badania stanu technicznego, rejestracji, ochrony zabytku ruchomego oraz ubezpieczenia OC na czas użytkowania. Właściciel takiego auta musi najpierw uzyskać opinię rzeczoznawcy techniki samochodowej oraz wpis pojazdu do rejestru zabytków. Po przejściu badania technicznego pojazd może być zarejestrowany w miejscowym wydziale komunikacji.

  czytaj więcej

 • Służbowe auto do jazdy prywatnej? W koszty 75 proc. wydatków

  Służbowe auto do jazdy prywatnej? W koszty 75 proc. wydatków

  Przedsiębiorcy odliczą trzy czwarte wydatków, jeżeli samochód firmowy jest używany nie tylko do celów biznesowych. Wcześniej Ministerstwo Finansów planowało, że będzie to tylko 50 proc.

  czytaj więcej

 • Laweta nie uchroni auta przed kontrolą: Policja sprawdzi wszystkie samochody wwożone do Polski

  Laweta nie uchroni auta przed kontrolą: Policja sprawdzi wszystkie samochody wwożone do Polski

  Policja i inne służby będą mogły sprawdzać stan liczników także w samochodach, które są do Polski wwożone. Cel słuszny, ale z wykonaniem może być kłopot

  czytaj więcej

 • Fotoradarów będzie więcej? Lada dzień decyzja o unijnej dotacji

  Fotoradarów będzie więcej? Lada dzień decyzja o unijnej dotacji

  Do końca sierpnia nadzorująca sieć rejestratorów inspekcja transportu drogowego (ITD) może otrzymać zielone światło dla rozbudowy systemu. Ale pierwsze nowe urządzenia pojawią się dopiero w 2020 r.

  czytaj więcej

 • Jak prawidłowo rozliczyć krajową delegację pracownika

  Jak prawidłowo rozliczyć krajową delegację pracownika

  Zatrudniony na etacie, zarabiający 4700 zł miesięcznie, odbył podróż służbową w celu zrealizowania obowiązkowego szkolenia. 1 sierpnia o godzinie 6.30 wyjechał swoim samochodem (stawka 1 zł za km) za zgodą pracodawcy, podróż trwała 2,5 godziny. Na miejscu, w ośrodku szkoleniowym, był o 9.00. Szkolenie trwało od 9.30 do 18.30 z przerwą na obiad. Powrót nastąpił 3 sierpnia o 21.45. Pracownik był zakwaterowany w hotelu i okazał rachunek – 300 zł. Hotel zapewniał śniadania, przy czym pierwszego dnia pracownik tego posiłku nie skonsumował. Jak rozliczyć jego czas pracy, biorąc po uwagę, że od poniedziałku do piątku pracuje on od 8.00 do 16.00? Czy wystąpiły nadgodziny? Jak rozliczyć diety, jeżeli pracodawca w regulaminie wynagradzania ustanowił pełną dietę za dobę rodzimej podróży – 40 zł, a za dobę niepełną, ale rozpoczętą, trwającą do 8 godzin – w wysokości 20 zł, zastrzegając, że nie są one pomniejszane o zapewnione w hotelach posiłki.

  czytaj więcej

 • Baza Danych o Odpadach: Branża odpadowa umiarkowanie zadowolona

  Baza Danych o Odpadach: Branża odpadowa umiarkowanie zadowolona

  Nowy projekt zmian w przepisach dotyczących Bazy Danych o Odpadach (BDO) ma szanse spełnić swoje zadanie, ale wiele zawartych w nim rozwiązań wymaga doprecyzowania. Tak w skrócie można podsumować reakcję przedsiębiorców na propozycje Ministerstwa Środowiska.

  czytaj więcej

 • Poradnia podatkowa z 20 sierpnia 2018

  Poradnia podatkowa z 20 sierpnia 2018

  Jak rozliczyć import usług pośrednictwa w rezerwacji noclegów u podatnika niezarejestrowanego? Jaką stawkę VAT zastosować do opłat pobieranych od uczestników maratonów rowerowych? Czy do paragonu zawierającego numer NIP nabywcy do wartości 450 zł wystawiamy fakturę na żądanie nabywcy? W jaki sposób odliczyć VAT od wydatków na quada? Do której grupy podatkowej zalicza się osobę dziedziczącą po zmarłym wnuczku siostry mamy?

  czytaj więcej

 • Auto w firmie: Zamiast kilometrówki będą limity 50 proc. i 20 proc.

  Auto w firmie: Zamiast kilometrówki będą limity 50 proc. i 20 proc.

  Kto korzysta ze służbowych aut do celów firmowych i prywatnych, odliczy od przychodu tylko połowę wydatków, a użytkujący pojazdy prywatne – jedynie jedną piątą.

  czytaj więcej

 • Czym się zajmuje samorząd terytorialny

  Czym się zajmuje samorząd terytorialny

  Zbliżające się wielkimi krokami wybory samorządowe nasuwają pytanie - jak wygląda struktura samorządu terytorialnego. Zrozumienie sensu jego podziału na kolejne, stopniowo większe jednostki (gmina, powiat, województwo) może pomóc w podjęciu decyzji o wyborze najlepszego kandydata. Nie każdy przedstawiciel społeczeństwa musi być odpowiedni do konkretnych zadań, np. do działań na rzecz mniejszej społeczności jaką jest gmina.

  czytaj więcej

 • Czerwińska o wprowadzeniu exit tax: Zyski wypracowane w kraju powinny być tu opodatkowane

  Czerwińska o wprowadzeniu exit tax: Zyski wypracowane w kraju powinny być tu opodatkowane

  Wprowadzając tzw. exit tax chcemy wyrównać warunki gry i powiedzieć: zyski, które zostały wypracowane w kraju, powinny być tutaj opodatkowane - mówi w rozmowie z PAP minister finansów Teresa Czerwińska o jednym z elementów kolejnej zmiany w podatkach, proponowanej przez jej resort.

  czytaj więcej

 • Co ma się zmienić w PIT i CIT od 2019 roku

  Co ma się zmienić w PIT i CIT od 2019 roku

  Ministerstwo Finansów przedstawiło projekt dużej nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ordynacji podatkowej, które przewidują wiele kontrowersyjnych rozwiązań dla podatników. Projekt nowych regulacji ma przejść szybką ścieżkę legislacyjną i wejść w życie już za niecałe cztery miesiące. Przedstawiamy zestawienie najważniejszych zmian, z jakimi podatnicy i ich doradcy będą musieli zmierzyć się już niedługo.

  czytaj więcej

 • Licencja wspólnotowa w transporcie. Kiedy potrzebna i jak uzyskać?

  Licencja wspólnotowa w transporcie. Kiedy potrzebna i jak uzyskać?

  Podjęcie i wykonywanie międzynarodowego zarobkowego transportu drogowego wymaga uzyskania odpowiedniej licencji wspólnotowej. Przedsiębiorca składa komplet wymaganych dokumentów do Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

  czytaj więcej

 • Uwaga na oszustwa metodą na mandat z Niemiec

  Uwaga na oszustwa metodą na mandat z Niemiec

  Firmy transportowe stały się celem złodziei. Wysyłają oni fałszywe wezwania do zapłaty za rzekome wykroczenia zarejestrowane przez europejskie fotoradary.

  czytaj więcej

 • Podatki lokalne w 2018 roku: Czas na zapłatę kolejnej raty

  Podatki lokalne w 2018 roku: Czas na zapłatę kolejnej raty

  Do 15 września należy uiścić kolejną ratę opłat lokalnych. Z tego obowiązku muszą wywiązać się m.in podatnicy podatku od nieruchomości i od środków transportowych.

  czytaj więcej

 • Zmiana przepisów może znacząco wpłynąć na koszty używania samochodów w firmie?

  Zmiana przepisów może znacząco wpłynąć na koszty używania samochodów w firmie?

  Zarząd spółki za zgodą właścicieli podjął decyzję o zakupie samochodów służbowych dla członków zarządu oraz przedstawicieli wyższej oraz średniej kadry kierowniczej. W tej sprawie została podjęta stosowna uchwała zarządu. Jednocześnie członkowie zarządu zadecydowali, że dyrektor finansowy Jacek Dąbrowolski przygotuje plan rzeczowo-finansowy, w którym uwzględni nie tylko potrzeby spółki, ale również to, by zakup był jak najbardziej optymalny podatkowo.

  czytaj więcej

 • Będą kary za cofanie liczników w autach. Rząd przyjął projekt ustawy

  Będą kary za cofanie liczników w autach. Rząd przyjął projekt ustawy

  Rada Ministrów zaakceptowała we wtorek przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości propozycje zmian w prawie, które pozwolą ukrócić "przekręcanie" liczników w używanych samochodach - poinformowało Biuro Komunikacji i Promocji Ministerstwa Sprawiedliwości.

  czytaj więcej

 • Pięć lat za przekręcanie liczników

  Pięć lat za przekręcanie liczników

   Rząd zatwierdził projekt nowelizacji ustawy – Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1260 ze zm.) wprowadzający sankcje karne za fałszowanie wskazań samochodowych liczników.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników