ewentualne odsetki

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu ewentualne odsetki. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące ewentualne odsetki.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Finał akcji „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości”: Polskie firmy z nagrodami od DGP

  Finał akcji „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości”: Polskie firmy z nagrodami od DGP

  Już po raz czwarty na zakończenie akcji „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości” wręczyliśmy nagrody wyróżniającym się polskim firmom. Finał tegorocznej edycji jak zwykle był okazją do dyskusji na temat przyszłości polskiego biznesu.

  czytaj więcej

 • Pierwokup nawet przy kilku krótkich umowach na użytkowanie wieczyste

  Pierwokup nawet przy kilku krótkich umowach na użytkowanie wieczyste

  Ostatnia nowelizacja ustawy o gospodarce nieruchomościami miała skutecznie naprawić błędnie sformułowane przepisy. Niestety zmiany zrodziły kolejne wątpliwości, z którymi muszą sobie radzić od początku września samorządowcy.

  czytaj więcej

 • Komisja weryfikacyjna uchyliła decyzję władz Warszawy ws. Poznańskiej 14

  Komisja weryfikacyjna uchyliła decyzję władz Warszawy ws. Poznańskiej 14

  Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji uchyliła w poniedziałek decyzję władz Warszawy z 2013 r. w sprawie ul. Poznańskiej 14. Nieruchomość ta została wtedy przekazana w użytkowanie wieczyste spadkobiercy dawnych właścicieli; reprezentował go adwokat Robert N.

  czytaj więcej

 • Obarczanie długami sąsiedniej gminy niedopuszczalne

  Obarczanie długami sąsiedniej gminy niedopuszczalne

  Przerzucenie na jakąkolwiek inną gminę długów Ostrowic jest niedopuszczalne – uważa Związek Miast Polskich. I opowiada się za możliwie szybką restrukturyzacją zadłużenia tej jednostki samorządu.

  czytaj więcej

 • Długa kurdyjska droga do niepodległości

  Długa kurdyjska droga do niepodległości

  Secesja oznaczałaby konfrontację ze wszystkimi. Bardziej prawdopodobne jest, że wyniki referendum zostaną użyte jako środek nacisku na Bagdad.

  czytaj więcej

 • Szeryf Joe, czyli sąd sądem, a sprawiedliwość musi być...

  Szeryf Joe, czyli sąd sądem, a sprawiedliwość musi być...

  Joe Arpaio wygląda jakby żywcem wyjęty z filmu klasy B z lat 80. XX w. – niemłody, na pozór jowialny pan, a w rzeczywistości wszechwładny i bezwzględny szeryf, w którego szpony wpadają główni bohaterowie, najczęściej nastolatkowie trafiający do jego miasteczka przejazdem. Popełniają jakieś tam drobne wykroczenie – źle parkują czy przewracają kosz na śmieci – i lądują w areszcie, gdzie szybko się orientują, że na sprawiedliwość nie mają co liczyć, a próby ucieczki zajmują im następne pięć kwadransów. Niestety podobieństwo Arpaio do tych szwarccharakterów nie jest tylko fizyczne. Były już (dziś 85-letni) szeryf Maricopy w stanie Arizona naprawdę wsadzał ludzi za nic lub za prawie nic. W odróżnieniu od swoich filmowych poprzedników nie musiał sam aresztować podejrzanych ani nie ograniczał się do dwóch, trzech zastraszonych lub bezmyślnych policjantów. Zorganizował cały mikrosystem (mikro, bo działający tylko na podległym mu terenie, ale efekty mogą się okazać makro) ze specjalnymi oddziałami, których funkcjonariusze mieli tylko jedno zadanie: zatrzymać jak najwięcej ludzi. Nie jakichkolwiek jednak.

  czytaj więcej

 • Madryt ostro walczy o Katalonię

  Madryt ostro walczy o Katalonię

  Dążący do niepodległości region stanowi 16 proc. hiszpańskiej populacji, ale odpowiada za jedną czwartą eksportu, 22 proc. ruchu turystycznego i dostarcza jedną czwartą piłkarzy do reprezentacji.

  czytaj więcej

 • Decyzja o podleganiu ubezpieczeniom nieograniczona terminem

  Decyzja o podleganiu ubezpieczeniom nieograniczona terminem

  Prowadzenie pozarolniczej działalności gospodarczej jest tytułem do obowiązkowych ubezpieczeń społecznych – emerytalnego, rentowego i wypadkowego i ubezpieczenia zdrowotnego.

  czytaj więcej

 • Mańka: Hanna Gronkiewicz-Waltz przeżywa poważny wizerunkowy kryzys

  Mańka: Hanna Gronkiewicz-Waltz przeżywa poważny wizerunkowy kryzys

  Hanna Gronkiewicz-Waltz przeżywa poważny wizerunkowy kryzys i nie potrafi sobie z tym poradzić - powiedział PAP pisarz i publicysta Roman Mańka. Jego zdaniem prezydent stolicy popełniła wielki błąd unikając wyjaśnień kulis afery związanej z zarządzaniem nieruchomościami w Warszawie.

  czytaj więcej

 • Barcelona może wywołać efekt domina

  Barcelona może wywołać efekt domina

  Niepodległość Katalonii stanie się zachętą dla innych regionów kraju. Tendencje odśrodkowe występują w niemal każdym z nich. Ewentualna utrata Katalonii może zapoczątkować niemal całkowitą dekonstrukcję kraju.

  czytaj więcej

 • Podatek od nieruchomości: Syn, który jest współwłaścicielem działki odpowiada za dług rodziców

  Podatek od nieruchomości: Syn, który jest współwłaścicielem działki odpowiada za dług rodziców

  PROBLEM: Rodzice podatnika kilka lat temu kupili działkę, a on został jej współwłaścicielem. Sami rozpoczęli prowadzenie działalności. Wzięli kredyt, ale spowodował on, że wpadli w długi. Nie płacili podatku od nieruchomości. Gmina zaczęła ścigać ich syna, żądając spłaty tego podatku. Podatnik na spłatę musiałby wziąć kredyt, ale nie ma takiej możliwości, bo skarbówka weszła mu już na pensję. Czy za dług powstały w wyniku działalności rodziców odpowiada również ich syn, współwłaściciel nieruchomości? Jakie możliwości ma podatnik, aby wyjść na prostą w kwestii podatku od nieruchomości?

  czytaj więcej

 • Jak rozliczyć odwrotne obciążenie VAT w transakcjach międzynarodowych

  Jak rozliczyć odwrotne obciążenie VAT w transakcjach międzynarodowych

  Spółka akcyjna zajmuje się produkcją zaawansowanych urządzeń dla różnych branż produkcyjnych. Z uwagi na specyfikę prowadzonej działalności często nabywa usługi i towary od zagranicznych kontrahentów. W większości przypadków zakupiony towar przyjeżdża z państw Unii Europejskiej. Jeżeli chodzi o usługi, to są one kupowane zarówno w ramach Wspólnoty, jak i z państw trzecich. W poprzednich latach zdarzało się, że księgowość firmy dowiadywała się o nabytych usługach w kilka miesięcy po ich wykonaniu przez zagranicznego kontrahenta. Najczęściej było to tak, że świadczący przesyłał fakturę, jednocześnie upominając się o zapłatę, a pracownik spółki, który obsługiwał z jej strony transakcję, dopiero wówczas przekazywał do księgowości dokument i wraz z nim informację. Niejednokrotnie główna księgowa spółki zwracała się do szefów innych działów z prośbą, aby ci motywowali swoich pracowników do tego, aby niezwłocznie przekazywali informacje o imporcie usług, ale skutek tych próśb był mizerny. Również zarząd był informowany o usprawnieniu przepływu informacji dla wyeliminowania częstych korekt składanych deklaracji VAT, jednak i to nie pomogło. Tłumaczenie pracowników dokonujących zakupu usług od zagranicznych kontrahentów zawsze było takie samo: owszem, nabywają takie świadczenia, ale zagraniczni kontrahenci przekazują faktury z opóźnieniem i dopiero wówczas mogą oni dostarczyć je do księgowości.

  czytaj więcej

 • Ordynacja podatkowa całkiem na nowo. Będzie można wystąpić z wnioskiem o odpłatną kontrolę

  Ordynacja podatkowa całkiem na nowo. Będzie można wystąpić z wnioskiem o odpłatną kontrolę

  Odpłatna kontrola na wniosek podatnika? Współpraca z urzędem skarbowym w sprawie bieżących rozliczeń? Takie możliwości są przewidziane w proponowanych przepisach.

  czytaj więcej

 • Mordasewicz: Zawodu najlepiej się uczyć, pracując

  Mordasewicz: Zawodu najlepiej się uczyć, pracując

  System kształcenia zawodowego w naszym kraju nie odpowiada na potrzeby gospodarki. Hamuje jej rozwój, prowadzi do marnotrawstwa pieniędzy prywatnych i publicznych przeznaczanych na edukację oraz do frustracji absolwentów niemogących znaleźć pracy. Wielu przedsiębiorców i pracowników sektora edukacji z zazdrością patrzy na system kształcenia zawodowego w Niemczech, stawiany za wzór w Unii Europejskiej.

  czytaj więcej

 • Inwentaryzacja to nie tylko spis z natury

  Inwentaryzacja to nie tylko spis z natury

  Najwięcej zaangażowania i pracy wymaga przeprowadzenie spisu z natury, dlatego utożsamiamy tę metodę z całą inwentaryzacją. Tymczasem inne metody – weryfikacja zapisów w księgach i potwierdzenie salda – potrafią sprawiać kłopoty nie tylko księgowym.

  czytaj więcej

 • CBOS: Jak Polacy oceniają stacje radiowe i telewizyjne?

  CBOS: Jak Polacy oceniają stacje radiowe i telewizyjne?

  Telewizja Polsat jest najlepiej postrzegana spośród objętych przez CBOS badaniem stacji telewizyjnych. Pozytywnie wypowiada się o Polsacie 70 proc. ankietowanych. Działalność TVN przychylnie odbiera 65 proc., a TVP - 57 proc.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników