europie drukarki

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu europie drukarki. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące europie drukarki.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jedlak: Zgrzyty w amerykańskim silniku to zła wróżba dla świata

  Jedlak: Zgrzyty w amerykańskim silniku to zła wróżba dla świata

  W opinii wielu ekonomistów globalna gospodarka miała do niedawna poważny problem, bo dobrze funkcjonował tylko jeden jej silnik: USA. Teraz jednak problem może być jeszcze większy – nie jest pewne, czy amerykański silnik pracuje jeszcze miarowo i na dostatecznie wysokich obrotach. A inne wciąż nie działają przecież tak, jak należy. Na tym nie koniec. Przypadek Stanów Zjednoczonych, których gospodarkę postawiła na nogi eksperymentalna terapia, zastosowana potem u innych pacjentów zarażonych kryzysem finansowym, zadłużeniowym i wreszcie gospodarczym, może wskazywać, że – wbrew pozorom – w dłuższym terminie leki nie działają, a choroba wraca jakiś czas po ich odstawieniu. Jeśli tak jest naprawdę, przyszłość należy widzieć w ciemnych barwach.

  czytaj więcej

 • Czy można sprawiedliwie obliczyć opłatę za kopiowanie utworów?

  Czy można sprawiedliwie obliczyć opłatę za kopiowanie utworów?

  Czy twórcom należy się więcej pieniędzy za to, że możemy swobodnie kopiować na własny użytek ich utwory? Jeśli tak, to kto ma za to zapłacić? Producenci smartfonów i tabletów, które mają zostać wciągnięte na listę opłat, czy klienci, którzy za urządzenie będą musieli zapłacić więcej? Gra idzie u duże pieniądze, bo nawet 300 mln zł rocznie do podziału dla artystów

  czytaj więcej

 • Życie w związku zawodowym: Gigantyczne pensje, premie i zagraniczne wojaże

  Życie w związku zawodowym: Gigantyczne pensje, premie i zagraniczne wojaże

  Gigantyczne pensje, premie i zagraniczne wojaże – tak wedle doniesień medialnych ma wyglądać życie działaczy związków zawodowych. Oficjalnie jednak same organizacje są biedne niczym myszy kościelne. Nie mają prawie żadnych nieruchomości ani oszczędności. I niemal wszystkie utrzymują się ze składek

  czytaj więcej

 • Dostęp do broni: W USA debatują, Europa jest przeciwna

  Dostęp do broni: W USA debatują, Europa jest przeciwna

  W USA sprawa jest prosta: demokraci są przeciwnikami broni, zaś republikanie daliby ją każdemu. Stary Kontynent jest pod tym względem bardziej jednomyślny – od 50 lat stara się ograniczać do niej dostęp

  czytaj więcej

 • Wydatki na edukację trzeba dobrze uzasadnić

  Wydatki na edukację trzeba dobrze uzasadnić

  Ostatnio dużo zamieszania wywołuje rozliczanie wydatków na edukację w działalności gospodarczej. Fiskus w wielu przypadkach odmawiał ich uwzględnienia jako kosztów podatkowych. Minister finansów zapowiedział jednak przegląd takich interpretacji i ich ewentualną weryfikację.

  czytaj więcej

 • Oto nowa ideologia: Wszyscy jesteśmy kapitalistami

  Oto nowa ideologia: Wszyscy jesteśmy kapitalistami

  Mówisz „Uber”, myślisz „protesty taksówkarzy”. Słusznie, ale nie do końca. „Uberyzacja” to znacznie szersze zjawisko, które już od dawna rozlewa się na inne branże. Wkrótce zainfekuje także twoją. Czy należy się tego obawiać?

  czytaj więcej

 • Zróbmy sobie innowację

  Zróbmy sobie innowację

  Innowacja stała się magicznym słowem, które niczym klucz otwiera drzwi do unijnego skarbca. Dziś każde wystąpienie musi zawierać ten termin. Bez niego się nie liczy. Wrzucam słowo „innowacja” do wyszukiwarki w swojej skrzynce pocztowej. Dostaję codziennie dziesiątki e-maili z różnych stron – od firm, PR-owców, czytelników etc. Na 8 tys. wiadomości, jakie do mnie spłynęły od początku 2015 roku, ponad 2 tys. zawiera słowo „innowacja”, odmieniane przez wszystkie przypadki. Sporo.

  czytaj więcej

 • Kolej w hiperpętli, czyli pogoń za branżą moto

  Kolej w hiperpętli, czyli pogoń za branżą moto

  Pociągi nie są tak seksowne jak samochody. Większość wynalazków przejeżdża z dróg na tory, a nie odwrotnie. Nawet hyperloop to projekt, który przyszedł spoza świata kolei.

  czytaj więcej

 • Po raz pierwszy, po raz drugi. Allegro

  Po raz pierwszy, po raz drugi. Allegro

  Serwis aukcyjny zmienia właściciela. Koncern Naspers z RPA sprzedał go grupie funduszy private equity za ponad 3,25 mld dol. Pogłoski o tym, że grupa – w której skład wchodzą: serwis aukcyjny Allegro, porównywarka cenowa Ceneo i system płatności sieciowych PayU – jest na sprzedaż, krążyły od jakiegoś czasu. Ostatecznie giganta polskiego handlu elektronicznego nabyło konsorcjum trzech funduszy private equity: Cinven, Permira i Mid Europa. Zgodę na transakcję musi jeszcze wydać UOKiK.

  czytaj więcej

 • Gliński: Monopol informacyjny sprawia, że demokracja nie funkcjonuje [WYWIAD]

  Gliński: Monopol informacyjny sprawia, że demokracja nie funkcjonuje [WYWIAD]

  Monopol informacyjny w demokracji sprawia, że demokracja nie funkcjonuje. Informacja, jest zbyt ważnym elementem demokracji, by mogła być kontrolowana przez jeden ośrodek - powiedział PAP minister kultury prof. Piotr Gliński nt. ustawy dot. regulacji rynku medialnego.

  czytaj więcej

 • Activejet - European Brand

  Activejet - European Brand

  O przepisie na sukces marki rozmawiamy z Rafałem Ornowskim, pełnomocnikiem zarządu ds. marki, ACTION S.A.

  czytaj więcej

 • Kongres 590: Prezydent nagrodził najlepszych przedsiębiorców

  Kongres 590: Prezydent nagrodził najlepszych przedsiębiorców

  Najlepsze polskie firmy wyróżnione przez prezydenta. O Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP walczyło 18 przedsiębiorców, po 3 podmioty w 6 kategoriach. Oto tegoroczni zwycięzcy.

  czytaj więcej

 • Lista nagrodzonych przez prezydenta Andrzeja Dudę podczas Kongresu 590

  Lista nagrodzonych przez prezydenta Andrzeja Dudę podczas Kongresu 590

  W tegorocznej edycji Nagród Gospodarczych Prezydenta RP kapituła wybierała spośród 142 zgłoszeń. Najwięcej – 30 – nadesłano w kategorii Badania i Rozwój. Z tej puli członkowie kapituły konkursowej wybrali 18 nominowanych, po trzech w każdej kategorii. Ostateczną decyzję o nagrodach podejmował prezydent

  czytaj więcej

 • Szumowski: Chcę rzeczywistej debaty o zmianach w systemie ochrony zdrowia [WYWIAD]

  Szumowski: Chcę rzeczywistej debaty o zmianach w systemie ochrony zdrowia [WYWIAD]

  Chciałbym rozpocząć rzeczywistą, szeroką debatę, która przygotuje założenia do zmian w systemie ochrony zdrowia - powiedział PAP minister zdrowia Łukasz Szumowski. Wskazał, że wśród jego priorytetów jest także wprowadzenie koordynacji leczenia i zmniejszenie kolejek.

  czytaj więcej

 • Codziennie kilka tysięcy Polaków kupuje w aptekach fałszywe leki [WYWIAD]

  Codziennie kilka tysięcy Polaków kupuje w aptekach fałszywe leki [WYWIAD]

  Szacuje się, że w Polsce jeden na sto kupionych w aptece specyfików jest podrobiony. To także leki onkologiczne - wynika z rozmowy ze Zbigniewem Fijałkiem, profesorem w Zakładzie Bioanalizy i Analizy Leków, szefem Zespołu ds. Sfałszowanych Leków Wydziału Farmaceutycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, w latach 2005–2015 dyrektor Narodowego Instytutu Leków.

  czytaj więcej

 • Krupiński: Nie przyszedłem do Pekao dla zarobków

  Krupiński: Nie przyszedłem do Pekao dla zarobków

  - Pierwsze zagraniczne biuro zostanie otwarte w trzecim kwartale w Londynie. Analizujemy inne lokalizacje – również poza Europą - mówi Michał Krupiński, prezes Banku Pekao

  czytaj więcej

 • Chcesz mieć u siebie nowoczesne usługi? Zadbaj o edukację, a potencjalnych inwestorów poprowadź za rękę

  Chcesz mieć u siebie nowoczesne usługi? Zadbaj o edukację, a potencjalnych inwestorów poprowadź za rękę

  Dobra koniunktura i popyt na pracę sprawiają, że inwestorzy zaczynają się rozglądać za miejscami bardziej konkurencyjnymi niż Kraków, Poznań czy Warszawa, jeśli chodzi o pozyskanie pracowników i ich oczekiwania płacowe.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników