europejskiej konfederacji

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu europejskiej konfederacji. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące europejskiej konfederacji.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jak skutecznie i sensownie usprawnić system podatkowy

  Jak skutecznie i sensownie usprawnić system podatkowy

  Najważniejsze elementy planu uszczelniania podatków już działają i przynoszą efekty, ale przedsiębiorcy chcieliby szerszej dyskusji o wprowadzanych kolejnych – to wnioski z debaty „Uszczelnianie podatków – wyzwanie dla Polski, wyzwanie międzynarodowe”. Resort finansów deklaruje otwartość na postulaty biznesu

  czytaj więcej

 • Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości 2017: Pęknięcia w jednolitym rynku

  Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości 2017: Pęknięcia w jednolitym rynku

  Przepisy regulujące funkcjonowanie największej strefy wolnego handlu na świecie determinują sposób działania także polskich przedsiębiorstw. Kierunek, w jakim rozwija się jednolity rynek, ma wpływ na naszą gospodarkę. Przykładem jest chociażby dyrektywa o pracownikach delegowanych, której nowelizacja odbywa się pod hasłem walki z dumpingiem socjalnym, czyli budowaniem przewagi konkurencyjnej w oparciu o mniej hojne przepisy prawa pracy.

  czytaj więcej

 • Rząd kluczy w sprawie gwarancji socjalnych

  Rząd kluczy w sprawie gwarancji socjalnych

  Minister rodziny, pracy i polityki społecznej musi dziś przedstawić stanowisko w sprawie europejskiego filaru praw socjalnych. Od tej decyzji będą zależeć przyszłe uprawnienia zatrudnionych, w tym dotyczące płac i ochrony przed zwolnieniem.

  czytaj więcej

 • Lisicki: Ostateczny kształt dyrektywy o delegowaniu pracowników powstanie w trilogu

  Lisicki: Ostateczny kształt dyrektywy o delegowaniu pracowników powstanie w trilogu

  Dla nas, jako przedstawicieli firm, które na własnej skórze będą testować te przepisy, najważniejsze jest, aby były one precyzyjne i nie pozwalały na dowolność państwom członkowskim - mówi w wywiadzie dla DGP Robert Lisicki, radca prawny, dyrektor departamentu pracy, dialogu i spraw społecznych Konfederacji Lewiatan.

  czytaj więcej

 • NFZ za wyższą składką na zdrowie. Rząd jednak mówi "nie"

  NFZ za wyższą składką na zdrowie. Rząd jednak mówi "nie"

  Z badań opinii społecznej wynika, że pacjenci byliby skłonni płacić więcej w zamian za zmniejszenie kolejek do lekarzy.

  czytaj więcej

 • Luter nie zamierzał stworzyć nowego Kościoła

  Luter nie zamierzał stworzyć nowego Kościoła

  Wystąpienie Lutra nie zmierzało do stworzenia nowego Kościoła czy zbudowania nowego wyznania. Namawiał do powrotu do dawnego chrześcijaństwa, ograniczenia roli papieża i wzmocnienia znaczenia soborów - mówi prof. Jacek Wijaczka z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

  czytaj więcej

 • Jan Doktór: Nie jesteśmy już ziemią obiecaną

  Jan Doktór: Nie jesteśmy już ziemią obiecaną

  Część Żydów przyjęła bardzo krytyczną dla Polski wykładnię przyczyn utraty niepodległości przemieszaną z żalem za utraconym państwem. Mit raju żydowskiego się skończył, a zamiast mistycyzmu pojawił się syjonizm.

  czytaj więcej

 • Hiszpania: Chaos komunikacyjny w Katalonii z powodu strajku generalnego

  Hiszpania: Chaos komunikacyjny w Katalonii z powodu strajku generalnego

  Rozpoczęty po północy w środę 24-godzinny strajk generalny w Katalonii doprowadził do chaosu komunikacyjnego w całym regionie na skutek blokad dróg i linii kolejowych. W kilku przypadkach interweniowała policja.

  czytaj więcej

 • Pięcoletni plan świętowania niepodległości. Na obchody wydamy 200 mln zł

  Pięcoletni plan świętowania niepodległości. Na obchody wydamy 200 mln zł

  Państwowa feta i lokalne uroczystości, pomnikowa kolumnada i internet w każdej szkole. Stulecie odzyskania niepodległości będziemy celebrować przez 5 lat

  czytaj więcej

 • Internet barierą dla zakazu handlu

  Internet barierą dla zakazu handlu

  Sprzedaż za pośrednictwem sieci WWW może być kolejnym sposobem na obchodzenie planowanych ograniczeń. Alternatywą jest odłożenie zmian na co najmniej kilka miesięcy.

  czytaj więcej

 • My po swojemu będziemy walczyć z szarą strefą

  My po swojemu będziemy walczyć z szarą strefą

  MF nie wprowadza certyfikowanego podatnika i z dystansem patrzy na propozycję Komisji Europejskiej. Na początku października KE opublikowała projekt rozporządzenia, które ma być elementem głębokiej reformy systemu VAT w Unii Europejskiej. Po zmianach miałby on być bardziej odporny na wyłudzenia i nadużycia podatkowe, na których dziś według wyliczeń KE kraje Unii tracą ok. 50 mld euro rocznie.

  czytaj więcej

 • Zmiany w akcyzie niezgodne z prawem UE?

  Zmiany w akcyzie niezgodne z prawem UE?

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega, że niektóre przepisy projektu nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym mogą zostać zakwestionowane przez Komisję Europejską. Wcześniej podobne zastrzeżenia zgłosiła m.in. Konfederacja Lewiatan

  czytaj więcej

 • Słowik: Sejm uchwalił Konstytucję biznesu

  Słowik: Sejm uchwalił Konstytucję biznesu

  Polscy przedsiębiorcy zasługują na zaufanie. Administracja publiczna musi im je okazać, a państwo nie może czyhać na każdy najdrobniejszy błąd - mówił niedawno wicepremier Mateusz Morawiecki. Posłowie najwidoczniej się w ten głos wsłuchali i na ostatnim posiedzeniu uchwalili pakiet zmian, który uszczęśliwi rodzimy biznes: wyższe oskładkowanie emerytalne dla najlepszych fachowców, zakaz handlu w niedziele, zwiększenie uprawnień skarbówki do kontroli firmowych kont bankowych, dobicie przemysłu futrzarskiego i kilka innych jakże wyczekiwanych przez przedsiębiorców zmian.

  czytaj więcej

 • Luksusowe marki wygrały spór z zegarmistrzami

  Luksusowe marki wygrały spór z zegarmistrzami

  Producenci luksusowych zegarków – Louis Vuitton, Rolex, Swatch, Patek – mogli odmówić dostaw części zamiennych do nieautoryzowanego serwisu – przesądził Sąd Unii Europejskiej. Tym samym zakończył spór producentów z europejską konfederacją zegarmistrzów, której nie podobało się, że markowe firmy dostarczały części tylko do wybranych zakładów naprawczych. Wcześniej sprawę badała Komisja Europejska i nie dopatrzyła się nieprawidłowości. Stowarzyszenie zegarmistrzów zaskarżyło decyzję KE do Sądu UE. Ten w końcu podzielił stanowisko komisji i uznał, że właściciel znaku towarowego może odmówić dostaw produktów, usług lub części zamiennych opatrzonych znakiem, jeśli ich używanie przez inne podmioty może godzić w jego renomę, np. obniżać prestiż danej marki. Wyrok ma znaczenie dla szerokiego kręgu producentów produktów oznaczonych znakiem towarowym.

  czytaj więcej

 • Polityka to nie zajęcie dla grzecznych dzieci

  Polityka to nie zajęcie dla grzecznych dzieci

  - Dopóki wieszają zdjęcia – co można uznać za manifestację polityczną – wszystko jest w porządku - mówi Maciej Lach.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników