europejskiego zapotrzebowania

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu europejskiego zapotrzebowania. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące europejskiego zapotrzebowania.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Producenci prądu i ich elektryzujące wyniki finansowe. Nie wszyscy zwiększyli przychody

  Producenci prądu i ich elektryzujące wyniki finansowe. Nie wszyscy zwiększyli przychody

  Nie wszyscy z wielkiej czwórki zwiększyli przychody. Za to zarobki netto wszystkich spółek z tego sektora są po dziewięciu miesiącach znacznie większe niż rok wcześniej.

  czytaj więcej

 • Ekosystem dla start-upów

  Ekosystem dla start-upów

  Innowacyjność ma poprawić jakość polskiej gospodarki. Na rozwój ok. półtora tysiąca projektów przeznaczone zostały 3 mld zł. Wsparcie przewidziane jest na każdym etapie – od pomysłu aż do uruchomienia produkcji masowej oraz wejścia na rynek krajowy i międzynarodowy

  czytaj więcej

 • Dwa w jednym

  Dwa w jednym

  Wysokosprawna technologia pozwala wytwarzać energię w sposób bardziej przyjazny dla środowiska niż tradycyjne metody, jednak nie jest tania. Wysokie koszty rekompensują w części unijne dotacje.

  czytaj więcej

 • Na RODO warto patrzeć jak na szansę, a nie irytujący obowiązek

  Na RODO warto patrzeć jak na szansę, a nie irytujący obowiązek

  Unijne rozporządzenie o ochronie danych osobowych może , zwłaszcza w początkowym okresie, utrudnić życie polskim przedsiębiorcom. Potrzebują oni wytycznych, jak się do niego przygotować. Najtrudniejsze zadanie czeka jednak regulatora – uznali uczestnicy spotkania zorganizowanego w redakcji DGP.

  czytaj więcej

 • Niemcy buksują. Zmiany w Unii zamrożone

  Niemcy buksują. Zmiany w Unii zamrożone

  Problemy związane z powołaniem nowego rządu w Berlinie nie pozostaną bez wpływu na Wspólnotę. Zyskać na tym może Emmanuel Macron.

  czytaj więcej

 • Kongres 590: Biznes napisze programy nauczania

  Kongres 590: Biznes napisze programy nauczania

  Jak uczyć, żeby wyniesiona ze szkoły wiedza nie okazywała się nieaktualna już na starcie w życie zawodowe? Jak zapobiegać exodusowi fachowców? Dlaczego brakuje pracowników, a absolwenci szkół zawodowych meldują się w urzędach pracy? O tym rozmawiali goście panelu DGP „Perspektywy współpracy szkolnictwa zawodowego z pracodawcami – szanse i możliwości” na Kongresie 590 w Rzeszowie.

  czytaj więcej

 • Elastyczna praca nie tylko dla pokolenia Y

  Elastyczna praca nie tylko dla pokolenia Y

  Już w 2025 r. 4 na 10 Polaków będzie miało ponad 50 lat. Z kolei w 2050 r. 1/3 społeczeństwa będzie mieć więcej niż 65 lat. W dobie starzenia się populacji, seniorzy, nazywani także pokoleniem Silver będą stanowić ważną grupę zawodową. Wymusza to na pracodawcach obowiązek zadbania o potrzeby starszej generacji pracowników, a te nie są mniejsze niż potrzeby Millenialsów czy Zetek. Zachowanie work-life balance, by móc łączyć pracę z rozwijaniem nowych zainteresowań, podnoszeniem kompetencji, opieką nad wnukami czy chęć pracy według elastycznego grafiku to coraz częściej wymieniane przez pracowników 50+ potrzeby. Praca w modelu elastycznym – tak zdaniem Mikomax Smart Office w przyszłości może wyglądać zawodowa rzeczywistość seniorów, jeżeli pracodawcy stworzą pod nią odpowiedni grunt. Jak? Poprzez wdrożenie strategii smart workingu.

  czytaj więcej

 • Budżet piąty miesiąc z rzędu na plusie, ale plan wydatków niezrealizowany

  Budżet piąty miesiąc z rzędu na plusie, ale plan wydatków niezrealizowany

  Nadwyżka w kasie państwa to z ekonomicznego punktu widzenia bardzo dobra wiadomość. Ale politycznie bardzo niewygodna dla MF.

  czytaj więcej

 • Wild: Dzielnica rządowa w miejsce Okęcia [WYWIAD]

  Wild: Dzielnica rządowa w miejsce Okęcia [WYWIAD]

  Mikołaj Wild: Znamy harmonogram budowy wielkiego lotniska koło Grodziska Mazowieckiego – do marca 2018 r. ma być specustawa, która ułatwi wykup gruntów; pierwsza łopata wbita na budowie w 2021 r., pierwszy samolot w 2027 r.

  czytaj więcej

 • Coraz lepsza Barbórka: Wysokie ceny węgla, mniejsze wydobycie

  Coraz lepsza Barbórka: Wysokie ceny węgla, mniejsze wydobycie

  Górnictwo węgla kamiennego zamknie 2017 rok zyskiem, po czterech latach generowania strat. Dzięki wyższym cenom węgla, restrukturyzacji oraz porozumieniom z wierzycielami branża złapała oddech i planuje inwestycje, bez których nie udałoby się zahamować spadku wydobycia i rosnącego importu węgla.

  czytaj więcej

 • Niemiecka Realpolitik i pomysł na migrację

  Niemiecka Realpolitik i pomysł na migrację

  Berlin działa dwutorowo: otwiera granice i pomaga państwom afrykańskim na miejscu. Zapewniając przy tym okazje inwestycyjne dla swoich firm.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników