europejskich parkietach

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu europejskich parkietach. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące europejskich parkietach.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Serce kapitalizmu bije coraz słabiej

  Serce kapitalizmu bije coraz słabiej

  Tylko Sołowow potrafił przyjechać osobiście do redakcji i przekonywać, by złagodzono ton tekstów o jego spółkach. Teraz ostatnią chce zdjąć z GPW.

  czytaj więcej

 • Iwona Sroka w zarzadzie Murapolu

  Iwona Sroka w zarzadzie Murapolu

  Walne zgromadzenie i rada nadzorcza spółki Murapol S.A. w dniu 28 listopada 2017 r. dokonały zmian w składzie jej organów statutowych.

  czytaj więcej

 • Marek Dietl: Ze smokiem trzeba walczyć

  Marek Dietl: Ze smokiem trzeba walczyć

  - Postaram się udowodnić, w pierwszej kolejności sobie, a w drugiej otoczeniu, że się do roli prezesa giełdy nadaję - mówi Marek Dietl.

  czytaj więcej

 • Dwie firmy z jednego Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych

  Dwie firmy z jednego Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych

  Możliwy podział spółki to efekt walki między wicepremierem Morawieckim i prezesem NBP Adamem Glapińskim. Akcjonariuszami KDPW są w równych proporcjach Giełda Papierów Wartościowych, Narodowy Bank Polski oraz Skarb Państwa reprezentowany przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego.

  czytaj więcej

 • Capital Market Forum 2017

  Capital Market Forum 2017

  Globalne ryzyka, ekspansja polskich przedsiębiorstw, perspektywy dla rodzimej giełdy oraz kryptowaluty. Druga edycja Capital Market Forum 2017 już za nami. Gośćmi inwestorzy.tv byli m.in. Zbigniew Jakubas, Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej Multico, Paweł Borys, Prezes Zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju, Michał Cieciórski, Wiceprezes Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, Sławomir Panasiuk, Wiceprezes Zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych w Warszawie.

  czytaj więcej

 • Wszystkie nazwiska nowego premiera: Kogo Morawiecki wprowadzi do rządu?

  Wszystkie nazwiska nowego premiera: Kogo Morawiecki wprowadzi do rządu?

  Polityczny singiel w PiS może wprowadzić do rządu bliskich współpracowników. Nie ma swojej frakcji w partii, ale ma już zaufanych ludzi w spółkach i resortach gospodarczych

  czytaj więcej

 • Wilkowicz: Wielka fuzja na 100-lecie niepodległości? Plusy i minusy

  Wilkowicz: Wielka fuzja na 100-lecie niepodległości? Plusy i minusy

  Bank Pekao informuje, że nie prowadzi rozmów w kwestii połączenia z PKO BP. „Jest to fake news. Skupiamy się na wzroście organicznym i budowaniu wartości dla klientów”. „PKO Bank Polski nie prowadzi żadnych projektów związanych z sugerowaną przez gazetę fuzją. Wbrew zawartym w tekście stwierdzeniom celem na 2018 r. nie jest fuzja obu instytucji”. Kilka dni temu dwa największe banki na naszym rynku szybko zareagowały na artykuł „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” o trwających rozmowach w sprawie połączenia. Można jednak mieć wątpliwości, czy ich oświadczenia zamykają sprawę.

  czytaj więcej

 • Na giełdach Europy przerwa w rajdach. W Fed kończy się czas Yellen

  Na giełdach Europy przerwa w rajdach. W Fed kończy się czas Yellen

  Na giełdowych parkietach w zachodniej Europie na razie przerwa w rajdach. W Fed kończy się czas Janet Yellen - podają maklerzy.

  czytaj więcej

 • Bruksela zajęła się fake newsami. A w Polsce zamiast nowego prawa merytoryczna debata

  Bruksela zajęła się fake newsami. A w Polsce zamiast nowego prawa merytoryczna debata

  Komisja Europejska mierzy się z problemem dezinformacji, ale nie zajmie się nieuczciwą konkurencją. Problem widzi polski rząd, jednak na twarde prawo trzeba będzie poczekać.

  czytaj więcej

 • GPW na 3. miejscu w 2017 r. wśród europejskich parkietów pod względem liczby debiutów

  GPW na 3. miejscu w 2017 r. wśród europejskich parkietów pod względem liczby debiutów

  Warszawska Giełda Papierów Wartościowych w 2017 r. była 3. rynkiem w Europie - ex aequo z hiszpańską giełdą BME - pod względem liczby debiutów - poinformowała w piątek GPW. Dodano, że na warszawskim parkiecie wartość IPO w 2017 r. wyniosła ponad 1,8 mld euro i była najwyższa od 2011 r.

  czytaj więcej

 • GPW: Sesja może przynieść odreagowanie spadków

  GPW: Sesja może przynieść odreagowanie spadków

  Środowa sesja na warszawskiej giełdzie może przynieść odreagowanie wtorkowych silnych spadków, choć utrzymać się może wysoka zmienność - oceniają analitycy. Zdaniem Pawła Małmygi z DM PKO BP indeks WIG 20 może szybko wrócić do poziomu 2.450 pkt., a najbliższy opór to okolice 2.470-2.480 pkt.

  czytaj więcej

 • Niedźwiedź znów skoczył oknem. Na GPW

  Niedźwiedź znów skoczył oknem. Na GPW

  Miesiąc intensywnych spadków kursów zabrał inwestorom zyski z całego roku. W kolejnych kwartałach na warszawskim parkiecie wcale nie musi być lepiej – ostrzegają analitycy. Prezydent USA nie pomaga giełdom.

  czytaj więcej

 • Taryfami celnymi ku katastrofie. I to nie tylko za Trumpa

  Taryfami celnymi ku katastrofie. I to nie tylko za Trumpa

  Wprawdzie wojna celna podczas Wielkiego Kryzysu wysadziła w powietrze światową gospodarkę i zrujnowała Stany Zjednoczone, lecz republikanie mogli przynajmniej powiedzieć, że dotrzymują wyborczych obietnic.

  czytaj więcej

 • Chińska ofensywa na polu płatności internetowych

  Chińska ofensywa na polu płatności internetowych

  Jack Ma wykupi europejskie fintechy? Jego firma rośnie na światowego hegemona płatności mobilnych.

  czytaj więcej

 • Zawirowania we Włoszech ciążą giełdom, GPW nadal wśród najsłabszych parkietów

  Zawirowania we Włoszech ciążą giełdom, GPW nadal wśród najsłabszych parkietów

   Dziś, po dniu przerwy, do gry wracają inwestorzy z USA i Wielkiej Brytanii. Dla zagranicznych parkietów istotne pozostają napięcia polityczne we Włoszech, a także w Hiszpanii. Dla akcji notowanych w Polsce kluczowa jest walka indeksów WIG i WIG20 o utrzymanie wsparć z marca.

  czytaj więcej

 • Włochy wiszą na włosku. Kryzys polityczny zaczyna się przeradzać w ekonomiczny

  Włochy wiszą na włosku. Kryzys polityczny zaczyna się przeradzać w ekonomiczny

   Niewiele wskazuje na to, żeby Włochy zwane „chorym człowiekiem Europy” miały poczuć się lepiej. Wczorajsze zawirowania na rynkach finansowych dowodzą, że niskie koszty obsługi długu, od których zależy stabilność budżetowa, nie są dane na zawsze.

  czytaj więcej

 • Lista grzechów i słabości konającego rynku kapitałowego

  Lista grzechów i słabości konającego rynku kapitałowego

  Zdaniem przedstawicieli zarządu GPW bardzo dobre prognozy gospodarcze, otoczenie makroekonomiczne i rosnąca skłonność do inwestowania to czynniki, które mocno sprzyjają rozwojowi rodzimego rynku kapitałowego. Na dodatek przygotowywana jest strategia, która ma tchnąć w warszawską giełdę nowego ducha – co najmniej na miarę tego, który towarzyszy planom budowy Centralnego Portu Lotniczego. Przypomnę, że za poprzedniej formacji rządzącej budowaliśmy już warszawskie centrum finansowe, które miało obsługiwać kapitałowo nie tylko krajowe, ale też zagraniczne rubieże, wykraczając poza Europę Środkowowschodnią. Nowa strategia ma być gotowa pod koniec 2018 r. Nie wiadomo jednak, czy w chwili, kiedy się ukaże, rynek będzie w stanie zaabsorbować nowe pomysły, czy też jego stan będzie na tyle ciężki, że najlepszym rozwiązaniem będzie jego likwidacja. Jeśli nie napłynie na parkiet kapitał uruchomiony przez pracownicze plany kapitałowe, to – śmiem twierdzić – proces wykrwawiania się naszej giełdy będzie kontynuowany – aż po agonię i śmierć. Dlaczego tak czarno to widzę?

  czytaj więcej

 • Rosnąca siła Netflixa i transatlantycka panika

  Rosnąca siła Netflixa i transatlantycka panika

  Europejscy nadawcy zawiązują porozumienia, a amerykańskie koncerny medialne szykują przejęcia – wszystko po to, by nie dać się pożreć.

  czytaj więcej

 • Gamingowa gorączka złota: Akcje spółek produkujących gry komputerowe rosną na potęgę

  Gamingowa gorączka złota: Akcje spółek produkujących gry komputerowe rosną na potęgę

  Rynek jest rozgrzany, bariery wejścia niskie, a perspektywy sukcesu realne. Ceny akcji spółek produkujących gry komputerowe osiągają rekordowe wyceny, a ich twórcy wymieniają udziały za miliony. Ale to tylko jedna strona. Z drugiej są problemy z finansowaniem i lata morderczej pracy, bo tak powstają niezależne produkcje

  czytaj więcej

 • Pusta jedynka: Tak wydawcy prasy popierają wdrożenie dyrektywy UE

  Pusta jedynka: Tak wydawcy prasy popierają wdrożenie dyrektywy UE

  W związku ze zbliżającym się w Parlamencie Europejskim głosowaniem nad mającym fundamentalne znaczenie dla wydawców prasy projektem dyrektywy w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym, Europejskie Stowarzyszenie Prasy Biznesowej (European Busines Press) wraz z Izbą Wydawców Prasy oraz wydawcami z innych krajów europejskich, zdecydowały się dać wyraz swojemu poparciu wdrożenia dyrektywy w niecodzienny sposób - napisała w oświadczeniu Izba Wydawców Prasy.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników