euro zloty

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu euro zloty. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące euro zloty.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Chiny na ścieżce spowolnienia

  Chiny na ścieżce spowolnienia

  Od początku tygodnia w notowaniach eurodolara w zasadzie nic się nie zmienia. Kurs EUR/USD stabilizuje się w okolicach 1,24. Wczoraj euro osłabiło się maksymalnie do 1,2330, jednak notowania szybko wróciły pod 1,24. Wybicie z przedziału 1,2330 – 1,2440 wyznaczy kierunek notowań na najbliższe dni. Nad ranem poznaliśmy kolejną porcję danych z gospodarek Azji i Pacyfiku.

  czytaj więcej

 • Złoty odrabia najgorszy spadek od 8 miesięcy - dzięki „atrakcyjnej” wycenie

  Złoty odrabia najgorszy spadek od 8 miesięcy - dzięki „atrakcyjnej” wycenie

  Złoty awansował po raz pierwszy od czterech dni na fali spekulacji, że spadek polskiej waluty do poziomu pięciotygodniowego minimum był zbyt przesadny.

  czytaj więcej

 • Bernanke rozczarował

  Bernanke rozczarował

  W trakcie wystąpienia Bena Bernanke kurs EUR/USD osiągnął maksimum na 1,2630. Tym samym notowania dotarły do oporu wyznaczonego przez 50 proc. zniesienie Fibonacciego ruchu spadkowego rozpoczętego w maju oraz linię trendu spadkowego poprowadzoną przez szczyty z ubiegłego i bieżącego roku. W połączeniu z dywergencją z oscylatorem stochastycznym oraz RSI (na interwale 1d) jest to dobry moment do odwrócenia trendu.

  czytaj więcej

 • Złoty umacnia się po aukcji obligacji

  Złoty umacnia się po aukcji obligacji

  Złoty zyskał wobec euro po zmianie rekomendacji dla polskiej waluty przez JPMorgan Chase z pozycji niedoszacowanej do neutralnej. Była to reakcji banku poniedziałkową aukcję polskich obligacji, sprzedanych najmniejszym kosztem w relacji do amerykańskich Treasuries od 2005 roku.

  czytaj więcej

 • Złoty umacnia się po wzroście produkcji przemysłowej

  Złoty umacnia się po wzroście produkcji przemysłowej

  Złoty wzmocnił się wobec euro do najwyższego poziomu od dwóch tygodni w reakcji na znacznie szybszy niż zakładano wzrost produkcji przemysłowej w Polsce w zeszłym miesiącu.

  czytaj więcej

 • Bernanke może rozczarować

  Bernanke może rozczarować

  Inwestorzy są przekonani, że Fed zwiększy skup obligacji. Będący tego konsekwencją wtorkowy optymizm może jednak okazać się przedwczesny.

  czytaj więcej

 • Złoty traci trzeci dzień z rzędu, także dzięki Piechocińskiemu

  Złoty traci trzeci dzień z rzędu, także dzięki Piechocińskiemu

  Złoty traci trzeci dzień z rzędu po tym, jak minister gospodarki Janusz Piechociński oświadczył, że słabsza waluta byłaby dobra dla polskich eksporterów.

  czytaj więcej

 • Zloty słabszy, Cypr i FED w centrum uwagi

  Zloty słabszy, Cypr i FED w centrum uwagi

  Środowy, poranny handel na rynku złotego przebiega w spokojnej atmosferze. Polska waluta stabilizuje się po wczorajszym mocnym osłabieniu (2 gr wobec dolara oraz 3 gr względem franka szwajcarskiego). Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1620 PLN za euro, 3,2329 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4112 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu pozostają względnie stabilne oscylując blisko poziomu 3,84% w przypadku obligacji 10-letnich.

  czytaj więcej

 • Gospodarka USA przyspiesza

  Gospodarka USA przyspiesza

  Przed rozpoczęciem sesji europejskiej wspólna waluta lekko traci wobec amerykańskiego dolara. Obecnie kurs EUR/USD znajduje się na poziomie 1,3020. Nieznacznie osłabia się również polski zloty. Kurs EUR/PLN wzrasta do 4,1550, a USD/PLN do 3,19. Dziś najważniejszą uwagę powinna przykuć wstępna publikacja dynamiki PKB w USA za pierwszy kwartał bieżącego roku (14:30).

  czytaj więcej

 • Słabe dane ciążą złotemu

  Słabe dane ciążą złotemu

  Miniony tydzień przyniósł wyraźne osłabienie złotego wobec głównych walut. Polskiej waluty nie wspierały czynniki fundamentalne. Sprzedaż detaliczna spada wyraźnie w relacji rocznej a GUS zrewidował wzrost PKB za 2012r. Dodatkowo niepokój budzą dane płynące z gospodarki naszego zachodniego sąsiada.

  czytaj więcej

 • Marazm na krajowym rynku walutowym

  Marazm na krajowym rynku walutowym

  Sytuacja na rodzimym rynku walutowym pozostaje stabilna. Od kilku dni zloty waha się w podobnym przedziale do euro i dolara. Być może dzisiejszy protokół FOMC zakończy ten marazm.

  czytaj więcej

 • Światowe Dni Młodzieży w Polsce: Grozi nam telekomunikacyjna porażka

  Światowe Dni Młodzieży w Polsce: Grozi nam telekomunikacyjna porażka

  Na Światowe Dni Młodzieży w lipcu ma przyjechać 2,5 mln ludzi z całego świata. Grozi nam telekomunikacyjna porażka.

  czytaj więcej

 • Zloty może zyskiwać. Dla rynku długu kluczowa aukcja

  Zloty może zyskiwać. Dla rynku długu kluczowa aukcja

  "Gdyby sytuacja na rynkach surowców i akcji ulegała systematycznej poprawie, nie możemy wykluczyć dalszego umocnienia złotego względem euro. Ze względu na podwyższoną zmienność na rynkach finansowych przedział wahań EUR-PLN może być szeroki (4,42-4,48/EUR) w tym tygodniu" - piszą analitycy Pekao SA.

  czytaj więcej

 • Ułatwienia w przetargach i ostrzejsze wymogi epidemiologiczne na ŚDM

  Ułatwienia w przetargach i ostrzejsze wymogi epidemiologiczne na ŚDM

  Do zamówień na prace realizowane w związku z organizacją Światowych Dni Młodzieży, których wartość nie będzie przekraczała 135 tys. euro (dla dostaw i usług) lub 5 225 tys. euro (dla robót budowlanych), nie trzeba będzie stosować przepisów ustawy – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 2164 – dalej: p.z.p.). Tak wynika z projektu specustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z organizacją wizyty Jego Świątobliwości Papieża Franciszka w RP oraz Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016.

  czytaj więcej

 • Złote zęby, sztabki złota, złoty deszcz, Bogactwo od soboty w Zachęcie

  Złote zęby, sztabki złota, złoty deszcz, Bogactwo od soboty w Zachęcie

  Złote zęby, płonące sztabki złota, złoty deszcz funtów i dolarów, zdjęcia pustych sejfów amerykańskich banków - to niektóre z prac składających się na wystawę "Bogactwo” w Galerii Zachęta w Warszawie. Będzie dostępna dla publiczności od soboty.

  czytaj więcej

 • Rozmontowywanie jednolitego rynku, trumponomika, odwrót od globalizacji. To hasła wyborcze w UE

  Rozmontowywanie jednolitego rynku, trumponomika, odwrót od globalizacji. To hasła wyborcze w UE

  Rozmontowywanie jednolitego rynku, trumponomika, odwrót od globalizacji. To hasła wyborcze w UE.

  czytaj więcej

 • Andrysiak: Gdy demokrata modli się o dyktaturę

  Andrysiak: Gdy demokrata modli się o dyktaturę

  Artyści się na rządzących wypięli, prezydent Opola także, Telewizja Polska dostała po łapach, a tu wciąż wołania, że demokracja zagrożona. Przecież jest zupełnie odwrotnie. Jaka dyktatura pozwoliłaby się tak zapędzić do narożnika? Jaka tak rozstawiać po kątach? Erdogan? Putin? Łukaszenka?

  czytaj więcej

 • Finlandia: Policja przygotowana na wyższy poziom zagrożenia

  Finlandia: Policja przygotowana na wyższy poziom zagrożenia

  Fińska policja jest w pełni przygotowana na wyższy poziom zagrożenia – zapewniła minister spraw wewnętrznych Paula Risikko, odnosząc się do ogłoszonej w środę w Finlandii decyzji o podniesieniu stopnia zagrożenia atakami terrorystycznymi.

  czytaj więcej

 • Impreza w Genewie coraz mniej przypomina salon motoryzacyjny

  Impreza w Genewie coraz mniej przypomina salon motoryzacyjny

  Szwajcarska impreza coraz mniej przypomina salon motoryzacyjny, a coraz bardziej targi sprzętu elektrycznego. A jednocześnie oddział szpitala psychiatrycznego, na którym ulokowano pacjentów myślących, że są nieślubnym dzieckiem Ferdynanda Porsche'a i Carla Benza

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników