euro sklep

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu euro sklep. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące euro sklep.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości 2017: Teraz Polska wreszcie zadba o firmy

  Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości 2017: Teraz Polska wreszcie zadba o firmy

  Nowa ulga na złe długi, szybsze rozliczanie straty podatkowej, mniej obowiązków rachunkowych – tak najkrócej można streścić projekt ustawy zaprezentowany w piątek. Rząd zaczyna rozumieć, że przedsiębiorczość jest kołem zamachowym rozwoju.

  czytaj więcej

 • Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości 2017: Pęknięcia w jednolitym rynku

  Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości 2017: Pęknięcia w jednolitym rynku

  Przepisy regulujące funkcjonowanie największej strefy wolnego handlu na świecie determinują sposób działania także polskich przedsiębiorstw. Kierunek, w jakim rozwija się jednolity rynek, ma wpływ na naszą gospodarkę. Przykładem jest chociażby dyrektywa o pracownikach delegowanych, której nowelizacja odbywa się pod hasłem walki z dumpingiem socjalnym, czyli budowaniem przewagi konkurencyjnej w oparciu o mniej hojne przepisy prawa pracy.

  czytaj więcej

 • Nasz biznes ekspansywnie wychodzi poza Stary Kontynent

  Nasz biznes ekspansywnie wychodzi poza Stary Kontynent

  W zeszłym roku krajowe firmy inwestowały w Chile, na Bahamach i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Za to z USA wycofaliśmy 85 mln zł. W 2016 r. polskie bezpośrednie inwestycje zagraniczne wyniosły niemal 32 mld zł. Taka była różnica między sumą przeznaczoną przez zarejestrowane w kraju firmy na zakup udziałów w przedsiębiorstwach w innych krajach, zasilenie ich w kapitał przez reinwestycję zysków czy różnego rodzaju pożyczki i kwotą, którą nasze przedsiębiorstwa ściągnęły do kraju.

  czytaj więcej

 • Youtuberzy sięgają gwiazd TV

  Youtuberzy sięgają gwiazd TV

  Już 26 autorskich kanałów na polskim YouTubie ma ponad milion subskrybentów. Depczą po piętach telewizyjnym gwiazdom nie tylko pod względem rozpoznawalności, lecz także zarobków.

  czytaj więcej

 • Klient już nie taki słaby w sporze z zagranicznym sprzedawcą

  Klient już nie taki słaby w sporze z zagranicznym sprzedawcą

  Sześć na 10 spraw trafiających do Europejskiego Centrum Konsumenckiego załatwianych jest po myśli konsumentów.

  czytaj więcej

 • Patent na ustawę torebkową. Przedsiębiorcy wiedzą, jak obejść przepisy o płatnych reklamówkach

  Patent na ustawę torebkową. Przedsiębiorcy wiedzą, jak obejść przepisy o płatnych reklamówkach

  Przedsiębiorcy już znaleźli sposób na obejście przepisów o płatnych reklamówkach. Wystarczy prosta zmiana na linii produkcyjnej. Od początku 2018 r. jednorazowe torebki będą płatne. Za każdą trzeba będzie zapłacić 20 gr, a pieniądze te trafią do budżetu państwa (dodatkową kwotę może narzucić właściciel sklepu).

  czytaj więcej

 • Allegro faworyzowało własne oferty?

  Allegro faworyzowało własne oferty?

  Zbliża się finał postępowania wyjaśniającego w sprawie faworyzowania przez Allegro własnego sklepu internetowego kosztem innych sprzedawców. Jeszcze za wcześnie, by przesądzać o wynikach, lecz poszkodowani przedsiębiorcy już zacierają ręce. Roszczenia mogą sięgnąć setek milionów złotych.

  czytaj więcej

 • Bruksela uprości VAT firmom działającym w sieci

  Bruksela uprości VAT firmom działającym w sieci

   W 2021 r. unijne sklepy internetowe rozliczą sprzedaż towarów na rzecz konsumenta z innego kraju UE według zagranicznej stawki, ale w kraju swojej siedziby. A przedsiębiorcy, którzy świadczą usługi elektroniczne na rzecz konsumentów z innych krajów UE i nie przekroczą rocznego progu obrotu w wysokości 10 tys. euro, rozliczą sprzedaż według zasad krajowych.

  czytaj więcej

 • 3 największe problemy sprzedawców przy płatności kartą

  3 największe problemy sprzedawców przy płatności kartą

  Transakcje z użyciem kart płatniczych stają się coraz bardziej popularne i coraz bardziej wypierają gotówkowe. Świadczą o tym m.in. dane NBP: w II kwartale 2017 r. liczba kart płatniczych w obiegu była rekordowa – 37,8 mln, o 28 tys. wyższa niż w marcu. Rekordowa była też liczba terminali POS obsługujących płatności – 584 tys., a zainstalowane były łącznie w 430 tys. placówek. Od kwietnia do czerwca przeprowadzono za ich pośrednictwem 955,5 mln transakcji – także najwięcej w historii. Pomimo upowszechnienia kart przepisy związane z korzystaniem z nich nie zawsze są znane sprzedawcom i konsumentom. Świadczą o tym m.in. liczne opisywane w prasie i internecie przypadki sporów, np. w sytuacji odmowy przyjęcia karty od klienta albo gdy sprzedawca prosi o przedstawienie dowodu osobistego przy określonej wysokości transakcji. Jak się okazuje, w tym ostatnim przypadku sprzedawcy często czynią to bezprawnie. Dziś odpowiadamy zatem na wybrane pytania przedsiębiorców.

  czytaj więcej

 • Kongres 590: Polska Wschodnia na fali unijnych pieniędzy

  Kongres 590: Polska Wschodnia na fali unijnych pieniędzy

  Dobrze wykształcone, ambitne, innowacyjne, pracowite kadry. Głównym atutem Polski Wschodniej przyciągającym inwestorów jest kapitał ludzki.

  czytaj więcej

 • Rynki finansowe: Na Wall Street lekkie wzrosty, euro nie wytrzymało presji z Niemiec

  Rynki finansowe: Na Wall Street lekkie wzrosty, euro nie wytrzymało presji z Niemiec

  Indeksy w Nowym Jorku notują symboliczne wzrosty. Euro słabsze po próbach utrzymania się w okolicach 1,18 USD na fali obaw o stabilność polityczną w Niemczech. Ropa traci ponad 1,5 proc. - szczyt OPEC coraz bliżej.

  czytaj więcej

 • Oszczędzamy na świętach? W tym roku wydamy najmniej od 2010 r.

  Oszczędzamy na świętach? W tym roku wydamy najmniej od 2010 r.

  W tym roku polska rodzina zamierza wydać średnio 882 zł – najmniej od co najmniej 2010 r. W poprzednich latach deklarowane budżety świąteczne przekraczały 1 tys.zł – wynika z najnowszego badania firmy doradczej Deloitte.

  czytaj więcej

 • Outlety wypierają tradycyjne galerie

  Outlety wypierają tradycyjne galerie

  Klientów przyciągają niższymi cenami, a najemców atrakcyjnymi stawkami czynszu. Powodem jest nasycenie rynku. W niektórych ośrodkach, takich jak Wrocław czy Poznań, galerii jest tak dużo, że trudno znaleźć chętnych na lokale.

  czytaj więcej

 • Bruksela: Rozliczenia podatkowe e-sklepów na nowych zasadach

  Bruksela: Rozliczenia podatkowe e-sklepów na nowych zasadach

  Za niewiele ponad trzy lata przedsiębiorcy handlujący w sieci rozliczą sprzedaż towarów na rzecz konsumenta z innego państwa UE według zagranicznej stawki, ale w kraju swojej siedziby. Powstanie również wspólna unijna lista rajów podatkowych. Takie zmiany przyjęła wczoraj Rada Unii Europejskiej.

  czytaj więcej

 • Poradnia podatkowa z 11 grudnia

  Poradnia podatkowa z 11 grudnia

  Przychód małego podatnika, VAT na banery reklamowe i odliczenia VAT - takie pytania zadają czytelnicy.

  czytaj więcej

 • Afrykański pomór świń nadal groźny

  Afrykański pomór świń nadal groźny

  Efekty: zakaz eksportu, bankructwo producentów, wzrost cen wieprzowiny w sklepach. NIK ostrzega przed niebezpieczną chorobą.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników