euro segmenty

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu euro segmenty. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące euro segmenty.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Pozycja Polski coraz silniejsza w światowej gospodarce: Made in Poland? Kupuję!

  Pozycja Polski coraz silniejsza w światowej gospodarce: Made in Poland? Kupuję!

  W ciągu ostatnich kilkunastu lat nastąpiło zdecydowane umocnienie pozycji Polski w gospodarce światowej, w tym m.in. poprzez udział w międzynarodowej wymianie handlowej.

  czytaj więcej

 • Zmiany w refundacji wyrobów medycznych są niezbędne

  Zmiany w refundacji wyrobów medycznych są niezbędne

  Co sądzą o planowanych nowych przepisach o refundacji pacjenci, szefowie placówek ochrony zdrowia, przedstawiciele wytwórców sprzętu i opozycji? Tego dowiedzieliśmy się podczas debaty redakcyjnej Dziennika Gazety Prawnej

  czytaj więcej

 • Rozmowy z beneficjentami

  Rozmowy z beneficjentami

  Firm projektujących urządzenia czy oprogramowanie jest dużo na polskim rynku. W związku z czym ceny tych usług są stosunkowo niskie. Natomiast firm produkujących patenty i nowatorskie rozwiązania praktycznie w Polsce nie ma. Znaleźliśmy taką właśnie niszę i wydaje nam się ona bardzo perspektywiczna, i zyskowna. Sam proces pracy nad nowatorskim rozwiązaniem technicznym i uzyskanie patentu jest co prawda kosztowny i czasochłonny, ale jeżeli zakończy się sukcesem, wówczas można uzyskać bardzo dobrą cenę. Chcemy „produkować” wynalazki, patentować je i sprzedawać na całym świecie. Rocznie jesteśmy w stanie składać 25-30 zgłoszeń do Europejskim Urzędzie Patentowym i Światowej Organizacji Patentowej.

  czytaj więcej

 • ZBP: Coraz więcej Polaków korzysta z bankowości elektronicznej

  ZBP: Coraz więcej Polaków korzysta z bankowości elektronicznej

  W pierwszym kwartale br. zwiększyła się liczba aktywnych uczestników bankowości elektronicznej, a także liczba Polaków korzystających z kart płatniczych - wynika z cyklicznego raportu NetBank, przedstawionego w czwartek na konferencji Związku Banków Polskich.

  czytaj więcej

 • Raport: Polska wśród państw o najwyższym średnim zysku za wynajem mieszkania

  Raport: Polska wśród państw o najwyższym średnim zysku za wynajem mieszkania

  Polska znalazła się w grupie państw, w których wynajmowanie mieszkania przynosi najwyższy średni zysk – wynika z 6. edycji raportu „Property Index. Overview of European Residential Markets” firmy doradczej Deloitte.

  czytaj więcej

 • Eksport, czyli nasz narodowy bohater. Powiedzmy jasno: To kolos na glinianych nogach

  Eksport, czyli nasz narodowy bohater. Powiedzmy jasno: To kolos na glinianych nogach

  Tylko w 2016 r. świat nabył towary znad Wisły o wartości 176 mld euro. Odkąd prowadzone są statystyki, nie mieliśmy takiego wyniku. Cieszą się wszyscy. Biznes, bo zarabia. Ludzie, bo mają pracę. Zanim jednak popadniemy w samozachwyt, warto się zastanowić, czy nasz narodowy bohater faktycznie daje takie powody do zadowolenia. Bo duża wartość eksportu nie świadczy jeszcze o gospodarczej sile. Oprócz tego, ile sprzedajemy, liczy się również to, co produkujemy nad Wisłą, a potem wysyłamy za granicę. A jeśli się temu przyjrzymy, to już nie wygląda tak dobrze.

  czytaj więcej

 • W nieruchomościach boom, ale bezpieczny

  W nieruchomościach boom, ale bezpieczny

  Wymogi banków i doświadczenia z załamania hossy w ubiegłej dekadzie mają uchronić rozgrzany rynek nieruchomości komercyjnych przed kolejnym upadkiem.

  czytaj więcej

 • PZU zaraził podwyżkami polis komunikacyjnych państwa bałtyckie

  PZU zaraził podwyżkami polis komunikacyjnych państwa bałtyckie

  Powody wzrostu cen polis komunikacyjnych są takie same jak w Polsce. Na Łotwie to spółka PZU rozpoczęła falę zwyżek stawek.

  czytaj więcej

 • Polskie auto elektryczne powstanie w Siedlcach

  Polskie auto elektryczne powstanie w Siedlcach

  Fabryka samochodów elektrycznych może powstać w Siedlcach – dowiedział się DGP. Oczywiście pod warunkiem, że rząd porozumie się z Chińczykami w sprawie elektrowni atomowej.

  czytaj więcej

 • Prof. Załoga: Utrata rynków międzynarodowych to zagrożenie dla polskich armatorów śródlądowych

  Prof. Załoga: Utrata rynków międzynarodowych to zagrożenie dla polskich armatorów śródlądowych

  Utrata rynków przewozów międzynarodowych może być największym zagrożeniem dla polskich armatorów śródlądowych – powiedziała w rozmowie z PAP prof. dr hab. Elżbieta Załoga w Uniwersytetu Szczecińskiego.

  czytaj więcej

 • Piekarz: Baza danych o sprzedaży detalicznej to dobry pomysł

  Piekarz: Baza danych o sprzedaży detalicznej to dobry pomysł

  Baza danych o sprzedaży detalicznej ułatwiłaby wykrywanie tzw. szarej strefy, czyli niewystawianie paragonów - mówi PAP Radosław Piekarz z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. Przewiduje też, że MF nie wprowadzi centralnej bazy faktur, bo wystarczy mu JPK i baza sprzedaży detalicznej.

  czytaj więcej

 • Rynki finansowe: Na Wall Street lekkie wzrosty. Mieszane dane makro z USA

  Rynki finansowe: Na Wall Street lekkie wzrosty. Mieszane dane makro z USA

  Główne indeksy amerykańskiej giełdy pozostają w okolicach historycznych szczytów, ustanowionych ostatnio. Uwagę zwracają niższe od oczekiwań dane makro, na które wpływ miał jednak huragan Harvey. Kolejne jastrzębie sygnały z Banku Anglii umacniają funta szterlinga i wzmacniają oczekiwania na podwyżki stóp proc. w UK.

  czytaj więcej

 • Spór o akcyzę na e-papierosy

  Spór o akcyzę na e-papierosy

  Ministerstwo Finansów proponuje regulację, która ma uporządkować sferę opodatkowania e-papierosów. Przedsiębiorcy apelują o złagodzenie propozycji, która ich zdaniem grozi nawet upadkiem branży. Debata nad przyczynami i skutkami odbyła się w redakcji Dziennika Gazety Prawnej

  czytaj więcej

 • Nieruchomości szukają leku na brak REIT-ów

  Nieruchomości szukają leku na brak REIT-ów

  Branża nieruchomości zaczyna oswajać się z decyzją Ministerstwa Finansów o ograniczeniu możliwości inwestycyjnych specjalnych spółek zarabiających na wynajmie. Resort kilka dni temu zaskoczył rynek informacją, że w pierwszej fazie pozwoli na tworzenie REIT-ów (ang. real estate investment truts) zarabiających wyłącznie na mieszkaniach. Wcześniej planował, że tego rodzaju spółki, korzystające ze zwolnień podatkowych, będą zarabiać też na obiektach komercyjnych, czyli biurach, centrach handlowych czy magazynach. MF nowy projekt ustawy o spółkach rynku wynajmu przedstawi w najbliższych miesiącach, a same przepisy zaczną działać w 2018 r.

  czytaj więcej

 • Start-upy ożywiają rynek przejęć

  Start-upy ożywiają rynek przejęć

  Inwestorzy przechodzą do porządku dziennego nad politycznymi oraz prawnymi zawirowaniami i wkraczają na nasz rynek.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników