euro pułap

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu euro pułap. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące euro pułap.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Europa się odbiła. Słabną obawy o ryzyka geopolityczne

  Europa się odbiła. Słabną obawy o ryzyka geopolityczne

  Na giełdach w zachodniej Europie wzrosty indeksów i odbicie z najniższych poziomów od 6 miesięcy. Na rynkach słabną obawy o ryzyka polityczne związane z ostatnimi działaniami Korei Północnej - informują maklerzy.

  czytaj więcej

 • Jak wdrożyć rozporządzenie UE o ochronie danych osobowych w samorządach

  Jak wdrożyć rozporządzenie UE o ochronie danych osobowych w samorządach

  Od 25 maja 2018 r. trzeba będzie stosować ogólne rozporządzenie UE o ochronie danych osobowych (RODO) do wszystkich procesów przetwarzania danych. Jest to wyzwanie nie tylko dla sektora prywatnego, lecz także dla administracji publicznej, w tym samorządowej. Częściowe wyjątki to tylko obszary obronności i porządku prawnego. Mimo że o obowiązkach związanych z RODO wiele się mówi i pisze, to materiały dostępne w internecie dotyczące sposobu wdrożenia unijnych obowiązków są bardzo ogólnikowe. Jednak jeszcze gorzej przedstawia się dostępność materiałów informacyjnych dotyczących wdrożenia RODO w administracji publicznej, szczególnie w jednostkach samorządu terytorialnego. Mimo że do wejścia w życie nowych obowiązków jest jeszcze kilka miesięcy, to już trzeba zacząć się przygotowywać, bo sprawa nie jest prosta, a za brak stosowania przepisów będą prawdopodobnie grozić surowe kary.

  czytaj więcej

 • Debata DGP: Rząd będzie mocniej wspierał działania przedsiębiorców

  Debata DGP: Rząd będzie mocniej wspierał działania przedsiębiorców

  Współpraca państwa i biznesu w budowie gospodarki opartej na innowacji i know-how odpowiedzią na wyzwania współczesności – to temat debaty, która odbyła się w Dzienniku Gazecie Prawnej.

  czytaj więcej

 • Kontrowersyjne słowa niemieckiej minister. Poseł PiS: to niedopuszczalne

  Kontrowersyjne słowa niemieckiej minister. Poseł PiS: to niedopuszczalne

  Takie słowa, które padły są niedopuszczalne, na tego rodzaju sytuacje trzeba reagować - w ten sposób wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk z PiS odniósł się do wypowiedzi minister obrony Niemiec Ursuli von der Leyen.

  czytaj więcej

 • 3 największe problemy sprzedawców przy płatności kartą

  3 największe problemy sprzedawców przy płatności kartą

  Transakcje z użyciem kart płatniczych stają się coraz bardziej popularne i coraz bardziej wypierają gotówkowe. Świadczą o tym m.in. dane NBP: w II kwartale 2017 r. liczba kart płatniczych w obiegu była rekordowa – 37,8 mln, o 28 tys. wyższa niż w marcu. Rekordowa była też liczba terminali POS obsługujących płatności – 584 tys., a zainstalowane były łącznie w 430 tys. placówek. Od kwietnia do czerwca przeprowadzono za ich pośrednictwem 955,5 mln transakcji – także najwięcej w historii. Pomimo upowszechnienia kart przepisy związane z korzystaniem z nich nie zawsze są znane sprzedawcom i konsumentom. Świadczą o tym m.in. liczne opisywane w prasie i internecie przypadki sporów, np. w sytuacji odmowy przyjęcia karty od klienta albo gdy sprzedawca prosi o przedstawienie dowodu osobistego przy określonej wysokości transakcji. Jak się okazuje, w tym ostatnim przypadku sprzedawcy często czynią to bezprawnie. Dziś odpowiadamy zatem na wybrane pytania przedsiębiorców.

  czytaj więcej

 • Nastroje w polskiej fabryce Opla zjechały do parteru

  Nastroje w polskiej fabryce Opla zjechały do parteru

  Po efektownej prezentacji planu ratunkowego robotnicy polskiego zakładu czekają na konkrety. Nie wiadomo, czy w Gliwicach będzie produkowany nowy model oraz czy uda się utrzymać system trzyzmianowy.

  czytaj więcej

 • Polska i Rumunia kupują podobny rodzaj uzbrojenia, ale Rumuni robią to szybciej i taniej

  Polska i Rumunia kupują podobny rodzaj uzbrojenia, ale Rumuni robią to szybciej i taniej

  Polska i Rumunia kupują podobny rodzaj uzbrojenia, ale w zupełnie inny sposób. Rumuni robią to szybciej i taniej. Natomiast my zamierzamy budować zdolności przemysłu, co wiąże się z większym ryzykiem.

  czytaj więcej

 • Rynki finansowe: Indeksy na plusach, z wyjątkiem sWIG 80

  Rynki finansowe: Indeksy na plusach, z wyjątkiem sWIG 80

  Wtorkową sesję indeksy zakończyły na plusach, a WIG 20 wzrósł o ponad 1 proc., przekraczając po raz czwarty w tym miesiącu pułap 2.400 pkt. Jedynie sWIG 80 zniżkował.

  czytaj więcej

 • UE da 578 mln euro na połączenie energetyczne między Francją a Hiszpanią

  UE da 578 mln euro na połączenie energetyczne między Francją a Hiszpanią

  UE udzieli rekordowego wsparcia w wysokości 578 mln euro projektowi połączenia energetycznego między Francją a Hiszpanią, dzięki któremu Hiszpania będzie mogła eksportować nadwyżkę energii odnawialnej - podał w czwartek Reuters, powołując się na źródło UE.

  czytaj więcej

 • Unia walczy z przyczynami migracji. Pomoc na miejscu może nie wystarczyć

  Unia walczy z przyczynami migracji. Pomoc na miejscu może nie wystarczyć

  Po zakończeniu kryzysu migracyjnego Unia postanowiła przeznaczyć więcej środków na walkę z „głównymi przyczynami migracji”. Jak jednak wynika z opublikowanego niedawno raportu, to może nie wystarczyć.

  czytaj więcej

 • Wrzucimy do unijnej kasy 1,2 proc. dochodu

  Wrzucimy do unijnej kasy 1,2 proc. dochodu

  Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że Polska może się zgodzić na wzrost składki do budżetu UE z obecnego 1 proc. do 1,2 proc. dochodu narodowego brutto w kolejnej Wieloletniej Perspektywie Finansowej na lata 2021–2027. Polski wsad do budżetu UE miałby więc urosnąć nawet o jedną piątą.

  czytaj więcej

 • Były prezydent Francji Nicolas Sarkozy zatrzymany i przesłuchiwany

  Były prezydent Francji Nicolas Sarkozy zatrzymany i przesłuchiwany

  B. prezydent Francji Nicolas Sarkozy został zatrzymany we wtorek i jest przesłuchiwany przez policję śledczą w Nanterre w związku z podejrzeniem o nielegalne finansowanie kampanii prezydenckiej w 2007 r. z pieniędzy pochodzących od reżimu w Libii - podały media.

  czytaj więcej

 • Stopy w USA wyżej niż w Polsce

  Stopy w USA wyżej niż w Polsce

  To zła wiadomość dla złotego. Nie zmusi ona jednak polskiej Rady Polityki Pieniężnej do podwyżek stóp. Nasza rada czeka na Europejski Bank Centralny.

  czytaj więcej

 • Wieś w przededniu cięć unijnych dotacji

  Wieś w przededniu cięć unijnych dotacji

  Pięcioprocentowe uszczuplenie dopłat bezpośrednich dla rolników po 2020 r. to propozycja wyjściowa Komisji Europejskiej. Oszczędności mogą być większe, ale my być może ich unikniemy.

  czytaj więcej

 • Zawirowania we Włoszech ciążą giełdom, GPW nadal wśród najsłabszych parkietów

  Zawirowania we Włoszech ciążą giełdom, GPW nadal wśród najsłabszych parkietów

   Dziś, po dniu przerwy, do gry wracają inwestorzy z USA i Wielkiej Brytanii. Dla zagranicznych parkietów istotne pozostają napięcia polityczne we Włoszech, a także w Hiszpanii. Dla akcji notowanych w Polsce kluczowa jest walka indeksów WIG i WIG20 o utrzymanie wsparć z marca.

  czytaj więcej

 • Parlament Europejski przeciwko cięciom i "renacjonalizacji" polityki rolnej

  Parlament Europejski przeciwko cięciom i "renacjonalizacji" polityki rolnej

  Na dwa dni przed przedstawieniem przez KE szczegółowych regulacji dotyczących Wspólnej Polityki Rolnej (WPR) po 2020 r. PE odrzucił cięcia w budżecie UE na ten cel. Sprzeciwił się też "renacjonalizacji" polityki rolnej.

  czytaj więcej

 • Wyjaśnienia MF nie po myśli podatników CIT

  Wyjaśnienia MF nie po myśli podatników CIT

  Niektórzy spośród podatników CIT zmuszeni będą stosować roczny limit kosztów uzyskania przychodów jedynie przez część roku podatkowego. Tak niestety wynika z przepisów przejściowych, a potwierdza to także resort finansów.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników