euro pułap

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu euro pułap. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące euro pułap.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Le Pen vs Le Pen. Kłótnia w rodzinie

  Le Pen vs Le Pen. Kłótnia w rodzinie

  Po porażce Frontu Narodowego w wyborach rozpoczęła się bezpardonowa walka o linię polityczną ultraprawicy.

  czytaj więcej

 • Debiut na giełdzie już wkrótce będzie łatwiejszy

  Debiut na giełdzie już wkrótce będzie łatwiejszy

   Wiele małych i średnich firm zainteresowanych wejściem na giełdę nie będzie już musiało sporządzać kosztownych prospektów emisyjnych. To najważniejsza zmiana, jaką wprowadza nowe unijne rozporządzenie (2017/1129) opublikowane właśnie w Dzienniku Urzędowym UE. Zastępuje ono obowiązującą od 2003 r. dyrektywę w sprawie prospektu emisyjnego. W praktyce pociągnie to także za sobą uchylenie wdrażających ją przepisów ustawy o ofercie publicznej (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 1639) (w przeciwieństwie do dyrektywy rozporządzenie jest stosowane bezpośrednio).

  czytaj więcej

 • Wakacje za granicą. Jakie ubezpieczenie NNW, OC lub AC warto mieć?

  Wakacje za granicą. Jakie ubezpieczenie NNW, OC lub AC warto mieć?

  WAKACJE | Zasłużony i długo wyczekiwany urlop nareszcie nadchodzi. Ryzyko niespodziewanych zdarzeń zawsze istnieje - czy to na greckiej plaży czy francuskim wybrzeżu. Jakie zatem ubezpieczenie NNW, OC czy AC/ASS warto mieć, by nieoczekiwane przygody nie zrujnowały domowego budżetu?

  czytaj więcej

 • Jesienią nowe rozdanie w telewizji

  Jesienią nowe rozdanie w telewizji

  Największe stacje w lipcu straciły część rynku. Ale zdaniem ekspertów mają szansę się odegrać po wprowadzeniu nowych ramówek.

  czytaj więcej

 • Eksport, czyli nasz narodowy bohater. Powiedzmy jasno: To kolos na glinianych nogach

  Eksport, czyli nasz narodowy bohater. Powiedzmy jasno: To kolos na glinianych nogach

  Tylko w 2016 r. świat nabył towary znad Wisły o wartości 176 mld euro. Odkąd prowadzone są statystyki, nie mieliśmy takiego wyniku. Cieszą się wszyscy. Biznes, bo zarabia. Ludzie, bo mają pracę. Zanim jednak popadniemy w samozachwyt, warto się zastanowić, czy nasz narodowy bohater faktycznie daje takie powody do zadowolenia. Bo duża wartość eksportu nie świadczy jeszcze o gospodarczej sile. Oprócz tego, ile sprzedajemy, liczy się również to, co produkujemy nad Wisłą, a potem wysyłamy za granicę. A jeśli się temu przyjrzymy, to już nie wygląda tak dobrze.

  czytaj więcej

 • Lewandowski: Fundusze UE – lepiej już było

  Lewandowski: Fundusze UE – lepiej już było

  Rozpoczęły się przymiarki do Wieloletnich Ram Finansowych (WRF) UE po roku 2020. Proces uzgadniania budżetu uważany jest za prowokujący ostre napięcia między krajami członkowskimi. A potrzebna jest ich jednomyślność oraz zgoda Parlamentu Europejskiego. Na ile pomoże rząd PiS, dziś na wojennej ścieżce z Brukselą?

  czytaj więcej

 • Europa się odbiła. Słabną obawy o ryzyka geopolityczne

  Europa się odbiła. Słabną obawy o ryzyka geopolityczne

  Na giełdach w zachodniej Europie wzrosty indeksów i odbicie z najniższych poziomów od 6 miesięcy. Na rynkach słabną obawy o ryzyka polityczne związane z ostatnimi działaniami Korei Północnej - informują maklerzy.

  czytaj więcej

 • Jak wdrożyć rozporządzenie UE o ochronie danych osobowych w samorządach

  Jak wdrożyć rozporządzenie UE o ochronie danych osobowych w samorządach

  Od 25 maja 2018 r. trzeba będzie stosować ogólne rozporządzenie UE o ochronie danych osobowych (RODO) do wszystkich procesów przetwarzania danych. Jest to wyzwanie nie tylko dla sektora prywatnego, lecz także dla administracji publicznej, w tym samorządowej. Częściowe wyjątki to tylko obszary obronności i porządku prawnego. Mimo że o obowiązkach związanych z RODO wiele się mówi i pisze, to materiały dostępne w internecie dotyczące sposobu wdrożenia unijnych obowiązków są bardzo ogólnikowe. Jednak jeszcze gorzej przedstawia się dostępność materiałów informacyjnych dotyczących wdrożenia RODO w administracji publicznej, szczególnie w jednostkach samorządu terytorialnego. Mimo że do wejścia w życie nowych obowiązków jest jeszcze kilka miesięcy, to już trzeba zacząć się przygotowywać, bo sprawa nie jest prosta, a za brak stosowania przepisów będą prawdopodobnie grozić surowe kary.

  czytaj więcej

 • Debata DGP: Rząd będzie mocniej wspierał działania przedsiębiorców

  Debata DGP: Rząd będzie mocniej wspierał działania przedsiębiorców

  Współpraca państwa i biznesu w budowie gospodarki opartej na innowacji i know-how odpowiedzią na wyzwania współczesności – to temat debaty, która odbyła się w Dzienniku Gazecie Prawnej.

  czytaj więcej

 • Kontrowersyjne słowa niemieckiej minister. Poseł PiS: to niedopuszczalne

  Kontrowersyjne słowa niemieckiej minister. Poseł PiS: to niedopuszczalne

  Takie słowa, które padły są niedopuszczalne, na tego rodzaju sytuacje trzeba reagować - w ten sposób wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk z PiS odniósł się do wypowiedzi minister obrony Niemiec Ursuli von der Leyen.

  czytaj więcej

 • 3 największe problemy sprzedawców przy płatności kartą

  3 największe problemy sprzedawców przy płatności kartą

  Transakcje z użyciem kart płatniczych stają się coraz bardziej popularne i coraz bardziej wypierają gotówkowe. Świadczą o tym m.in. dane NBP: w II kwartale 2017 r. liczba kart płatniczych w obiegu była rekordowa – 37,8 mln, o 28 tys. wyższa niż w marcu. Rekordowa była też liczba terminali POS obsługujących płatności – 584 tys., a zainstalowane były łącznie w 430 tys. placówek. Od kwietnia do czerwca przeprowadzono za ich pośrednictwem 955,5 mln transakcji – także najwięcej w historii. Pomimo upowszechnienia kart przepisy związane z korzystaniem z nich nie zawsze są znane sprzedawcom i konsumentom. Świadczą o tym m.in. liczne opisywane w prasie i internecie przypadki sporów, np. w sytuacji odmowy przyjęcia karty od klienta albo gdy sprzedawca prosi o przedstawienie dowodu osobistego przy określonej wysokości transakcji. Jak się okazuje, w tym ostatnim przypadku sprzedawcy często czynią to bezprawnie. Dziś odpowiadamy zatem na wybrane pytania przedsiębiorców.

  czytaj więcej

 • Nastroje w polskiej fabryce Opla zjechały do parteru

  Nastroje w polskiej fabryce Opla zjechały do parteru

  Po efektownej prezentacji planu ratunkowego robotnicy polskiego zakładu czekają na konkrety. Nie wiadomo, czy w Gliwicach będzie produkowany nowy model oraz czy uda się utrzymać system trzyzmianowy.

  czytaj więcej

 • Polska i Rumunia kupują podobny rodzaj uzbrojenia, ale Rumuni robią to szybciej i taniej

  Polska i Rumunia kupują podobny rodzaj uzbrojenia, ale Rumuni robią to szybciej i taniej

  Polska i Rumunia kupują podobny rodzaj uzbrojenia, ale w zupełnie inny sposób. Rumuni robią to szybciej i taniej. Natomiast my zamierzamy budować zdolności przemysłu, co wiąże się z większym ryzykiem.

  czytaj więcej

 • Rynki finansowe: Indeksy na plusach, z wyjątkiem sWIG 80

  Rynki finansowe: Indeksy na plusach, z wyjątkiem sWIG 80

  Wtorkową sesję indeksy zakończyły na plusach, a WIG 20 wzrósł o ponad 1 proc., przekraczając po raz czwarty w tym miesiącu pułap 2.400 pkt. Jedynie sWIG 80 zniżkował.

  czytaj więcej

 • UE da 578 mln euro na połączenie energetyczne między Francją a Hiszpanią

  UE da 578 mln euro na połączenie energetyczne między Francją a Hiszpanią

  UE udzieli rekordowego wsparcia w wysokości 578 mln euro projektowi połączenia energetycznego między Francją a Hiszpanią, dzięki któremu Hiszpania będzie mogła eksportować nadwyżkę energii odnawialnej - podał w czwartek Reuters, powołując się na źródło UE.

  czytaj więcej

 • Unia walczy z przyczynami migracji. Pomoc na miejscu może nie wystarczyć

  Unia walczy z przyczynami migracji. Pomoc na miejscu może nie wystarczyć

  Po zakończeniu kryzysu migracyjnego Unia postanowiła przeznaczyć więcej środków na walkę z „głównymi przyczynami migracji”. Jak jednak wynika z opublikowanego niedawno raportu, to może nie wystarczyć.

  czytaj więcej

 • Wrzucimy do unijnej kasy 1,2 proc. dochodu

  Wrzucimy do unijnej kasy 1,2 proc. dochodu

  Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że Polska może się zgodzić na wzrost składki do budżetu UE z obecnego 1 proc. do 1,2 proc. dochodu narodowego brutto w kolejnej Wieloletniej Perspektywie Finansowej na lata 2021–2027. Polski wsad do budżetu UE miałby więc urosnąć nawet o jedną piątą.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników