euro pułap

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu euro pułap. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące euro pułap.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • GIODO: Nie zgodzimy się na powszechne stosowanie biometrii

  GIODO: Nie zgodzimy się na powszechne stosowanie biometrii

  Jeśli firma będzie przetwarzać dane bez racjonalnego uzasadnienia i bez podstawy prawnej, to będziemy karać za naruszenie ochrony danych osobowych - mówi w wywiadzie dla DGP  dr Edyta Bielak-Jomaa, generalny inspektor ochrony danych osobowych.

  czytaj więcej

 • Merkel: Rząd podwyższy wydatki na wojsko

  Merkel: Rząd podwyższy wydatki na wojsko

  Kanclerz Angela Merkel zapewniła w poniedziałek po spotkaniu w Berlinie z premierami Czech i Słowacji, Bohuslavem Sobotką i Robertem Fico, że w jej rządzie panuje zgoda co do konieczności podwyższenia wydatków na wojsko. Zaapelowała o solidarność w kwestii imigrantów.

  czytaj więcej

 • GPW: Na otwarciu sesji możliwe delikatne wzrosty

  GPW: Na otwarciu sesji możliwe delikatne wzrosty

  Wtorkowa sesja na GPW może zacząć się od delikatnych wzrostów WIG 20 w granicach 0,2 proc. - oceniają eksperci. Ich zdaniem, dopiero przebicie pułapu 2.300 pkt. może spowodować większe ruchy indeksu blue chipów.

  czytaj więcej

 • Polska zaskarżyła unijną dyrektywę o jakości powietrza

  Polska zaskarżyła unijną dyrektywę o jakości powietrza

  Polska zaskarżyła do Trybunału Sprawiedliwości UE unijną dyrektywę, która ustanawia nowe limity głównych źródeł zanieczyszczeń powietrza dla państw UE - dowiedziała się PAP ze źródeł dyplomatycznych w Brukseli.

  czytaj więcej

 • Podwyżka kwoty wolnej to trochę radości dla biedniejszych

  Podwyżka kwoty wolnej to trochę radości dla biedniejszych

  Na podwyżce kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł skorzysta kilkaset tysięcy podatników.  „Od 2018 roku kwota odliczana od podatku zostanie ponownie podniesiona tak, aby osoby o dochodzie rocznym do 8000 zł nie płaciły podatku” – taka zmiana została zapowiedziana w Wieloletnim Planie Finansów Państwa połączonym z Aktualizacją Planu Konwergencji. We wtorek zajmie się nim rząd.

  czytaj więcej

 • Diesel odjeżdża do historii

  Diesel odjeżdża do historii

  Udział ropniaków w sprzedaży nowych aut spadł do najniższego poziomu od 11 lat. Kilku producentów zapowiedziało, że całkowicie rezygnują z ich produkcji, miasta zaczynają ograniczać im wjazd do centrów, a ekolodzy zwracają uwagę, że szkodzą środowisku znacznie bardziej niż np. hybrydy.

  czytaj więcej

 • MSZ: W 2016 r. Polska przeznaczyła 46 mln zł na pomoc humanitarną dla ofiar kryzysu syryjskiego

  MSZ: W 2016 r. Polska przeznaczyła 46 mln zł na pomoc humanitarną dla ofiar kryzysu syryjskiego

  W 2016 r. Polska przeznaczyła 46 mln zł na pomoc humanitarną dla ofiar kryzysu syryjskiego; w tym roku kwota ta ma być podobna - poinformowała w środę wiceszefowa MSZ Joanna Wronecka.

  czytaj więcej

 • Europejski mainstream wypycha Polskę z Unii

  Europejski mainstream wypycha Polskę z Unii

  Po raz pierwszy od przystąpienia do UE mamy do czynienia z tak wyraźną sprzecznością interesów między Polską a starą Europą.

  czytaj więcej

 • Francja: Jak rozbić polityczny układ zamknięty

  Francja: Jak rozbić polityczny układ zamknięty

  FRANCJA | Macron chce powołać państwowy fundusz lub bank finansujący partie polityczne

  czytaj więcej

 • Le Pen vs Le Pen. Kłótnia w rodzinie

  Le Pen vs Le Pen. Kłótnia w rodzinie

  Po porażce Frontu Narodowego w wyborach rozpoczęła się bezpardonowa walka o linię polityczną ultraprawicy.

  czytaj więcej

 • Debiut na giełdzie już wkrótce będzie łatwiejszy

  Debiut na giełdzie już wkrótce będzie łatwiejszy

   Wiele małych i średnich firm zainteresowanych wejściem na giełdę nie będzie już musiało sporządzać kosztownych prospektów emisyjnych. To najważniejsza zmiana, jaką wprowadza nowe unijne rozporządzenie (2017/1129) opublikowane właśnie w Dzienniku Urzędowym UE. Zastępuje ono obowiązującą od 2003 r. dyrektywę w sprawie prospektu emisyjnego. W praktyce pociągnie to także za sobą uchylenie wdrażających ją przepisów ustawy o ofercie publicznej (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 1639) (w przeciwieństwie do dyrektywy rozporządzenie jest stosowane bezpośrednio).

  czytaj więcej

 • Wakacje za granicą. Jakie ubezpieczenie NNW, OC lub AC warto mieć?

  Wakacje za granicą. Jakie ubezpieczenie NNW, OC lub AC warto mieć?

  WAKACJE | Zasłużony i długo wyczekiwany urlop nareszcie nadchodzi. Ryzyko niespodziewanych zdarzeń zawsze istnieje - czy to na greckiej plaży czy francuskim wybrzeżu. Jakie zatem ubezpieczenie NNW, OC czy AC/ASS warto mieć, by nieoczekiwane przygody nie zrujnowały domowego budżetu?

  czytaj więcej

 • Jesienią nowe rozdanie w telewizji

  Jesienią nowe rozdanie w telewizji

  Największe stacje w lipcu straciły część rynku. Ale zdaniem ekspertów mają szansę się odegrać po wprowadzeniu nowych ramówek.

  czytaj więcej

 • Eksport, czyli nasz narodowy bohater. Powiedzmy jasno: To kolos na glinianych nogach

  Eksport, czyli nasz narodowy bohater. Powiedzmy jasno: To kolos na glinianych nogach

  Tylko w 2016 r. świat nabył towary znad Wisły o wartości 176 mld euro. Odkąd prowadzone są statystyki, nie mieliśmy takiego wyniku. Cieszą się wszyscy. Biznes, bo zarabia. Ludzie, bo mają pracę. Zanim jednak popadniemy w samozachwyt, warto się zastanowić, czy nasz narodowy bohater faktycznie daje takie powody do zadowolenia. Bo duża wartość eksportu nie świadczy jeszcze o gospodarczej sile. Oprócz tego, ile sprzedajemy, liczy się również to, co produkujemy nad Wisłą, a potem wysyłamy za granicę. A jeśli się temu przyjrzymy, to już nie wygląda tak dobrze.

  czytaj więcej

 • Lewandowski: Fundusze UE – lepiej już było

  Lewandowski: Fundusze UE – lepiej już było

  Rozpoczęły się przymiarki do Wieloletnich Ram Finansowych (WRF) UE po roku 2020. Proces uzgadniania budżetu uważany jest za prowokujący ostre napięcia między krajami członkowskimi. A potrzebna jest ich jednomyślność oraz zgoda Parlamentu Europejskiego. Na ile pomoże rząd PiS, dziś na wojennej ścieżce z Brukselą?

  czytaj więcej

 • Europa się odbiła. Słabną obawy o ryzyka geopolityczne

  Europa się odbiła. Słabną obawy o ryzyka geopolityczne

  Na giełdach w zachodniej Europie wzrosty indeksów i odbicie z najniższych poziomów od 6 miesięcy. Na rynkach słabną obawy o ryzyka polityczne związane z ostatnimi działaniami Korei Północnej - informują maklerzy.

  czytaj więcej

 • Jak wdrożyć rozporządzenie UE o ochronie danych osobowych w samorządach

  Jak wdrożyć rozporządzenie UE o ochronie danych osobowych w samorządach

  Od 25 maja 2018 r. trzeba będzie stosować ogólne rozporządzenie UE o ochronie danych osobowych (RODO) do wszystkich procesów przetwarzania danych. Jest to wyzwanie nie tylko dla sektora prywatnego, lecz także dla administracji publicznej, w tym samorządowej. Częściowe wyjątki to tylko obszary obronności i porządku prawnego. Mimo że o obowiązkach związanych z RODO wiele się mówi i pisze, to materiały dostępne w internecie dotyczące sposobu wdrożenia unijnych obowiązków są bardzo ogólnikowe. Jednak jeszcze gorzej przedstawia się dostępność materiałów informacyjnych dotyczących wdrożenia RODO w administracji publicznej, szczególnie w jednostkach samorządu terytorialnego. Mimo że do wejścia w życie nowych obowiązków jest jeszcze kilka miesięcy, to już trzeba zacząć się przygotowywać, bo sprawa nie jest prosta, a za brak stosowania przepisów będą prawdopodobnie grozić surowe kary.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników