euro power

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu euro power. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące euro power.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Godlewski: Uczmy się od Kremla

  Godlewski: Uczmy się od Kremla

  Polski rząd wymienia ambasadorów i tworzy fundusz promocji. To może jednak nie wystarczyć, by skutecznie lobbować za granicą. Pieniądze są ważne, lecz przede wszystkim potrzeba silnych osobowości, sieci kontaktów, a nieraz także tupetu. Mistrzami międzynarodowego PR są Rosjanie, Amerykanie i papież Franciszek. Ci pierwsi powołali niedawno w Niemczech kolejną instytucję promującą ich punkt widzenia i rosyjskie interesy.

  czytaj więcej

 • Polimex-Mostostal czeka na zastrzyk finansowy

  Polimex-Mostostal czeka na zastrzyk finansowy

  Kontrolowane przez Skarb Państwa spółki energetyczne i Towarzystwo Finansowe Silesia rozważają inwestycję w budownictwie.

  czytaj więcej

 • Putin czerpie z kryzysu elit. Vaissié: Tylko socjaliści są odporni na rosyjską propagandę [WYWIAD]

  Putin czerpie z kryzysu elit. Vaissié: Tylko socjaliści są odporni na rosyjską propagandę [WYWIAD]

  Spośród francuskich partii tylko socjaliści są odporni na rosyjską propagandę - profesor Cécile Vaissié, historyk i politolog z Uniwersytetu w Rennes, autorka książki „Les Réseaux du Kremlin en France” (Sieci Kremla we Francji).

  czytaj więcej

 • Polimex-Mostostal uratowany przed bankructwem

  Polimex-Mostostal uratowany przed bankructwem

  PGE, Enea, Energa i PGNiG objęły akcje spółki za 300 mln zł. Każda z grup kupiła 37,5 mln akcji po 2 zł.

  czytaj więcej

 • Dzień na GPW: Mocno spadła giełdowa wycena banków

  Dzień na GPW: Mocno spadła giełdowa wycena banków

  Indeks WIG 20 zniżkował od początku sesji i dzień zakończył na poziomie 2.065 pkt. Wśród blue chipów mocno spadła giełdowa wycena banków, Cyfrowego Polsatu i Orange Polska. Po publikacji gorszych od oczekiwań wyników za IV kwartał spadły notowania ING Banku Śląskiego.

  czytaj więcej

 • Bachmann: Z Polską jak z Orbanem i Erdoganem - Realpolitik

  Bachmann: Z Polską jak z Orbanem i Erdoganem - Realpolitik

  - Niemiecki rząd ma ważniejsze problemy niż polityka waszego rządu. Przyjął strategię, że wewnętrzne problemy w Polsce to sprawa instytucji UE - mówi Klaus Bachmann.

  czytaj więcej

 • KE: Porozumienie ws. Grecji otwiera drogę do rozmowy o długu Aten

  KE: Porozumienie ws. Grecji otwiera drogę do rozmowy o długu Aten

  Porozumienie Grecji z jej wierzycielami ws. nowych reform oszczędnościowych otwiera drogę do kompromisu dotyczącego zadłużenia Aten. Zdaniem unijnego komisarza ds. gospodarczych Pierre'a Moscoviciego jego wypracowanie jest możliwe w najbliższych tygodniach.

  czytaj więcej

 • Ściągawka dla MSP: Unijne dotacje w drugim półroczu 2017 roku

  Ściągawka dla MSP: Unijne dotacje w drugim półroczu 2017 roku

  Ten rok może być przełomowy dla przedsiębiorców zainteresowanych korzystaniem z funduszy unijnych. Liczba ogłaszanych w ramach krajowych programów operacyjnych konkursów adresowanych do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw zauważalnie rośnie. Obecnie tylko w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój prowadzonych jest aż 11 naborów wniosków. A w planach na III i IV kwartał jest ogłoszenie kolejnych konkursów o unijne dotacje.

  czytaj więcej

 • Czad Festiwal 2017: Wśród gwiazd The Offspring, Bastille, Vavamuffin i KSHMR

  Czad Festiwal 2017: Wśród gwiazd The Offspring, Bastille, Vavamuffin i KSHMR

  MUZYKA | Tegoroczna, 5. edycja zapowiada się na wielką muzyczną fetę. 5 dni, 5 scen i blisko 50 artystów. W line-up'ie imprezy znaleźli się m.in. Bastille, Billy Talent, KSHMR, Steve Aoki oraz The Offspring. Festiwal potrwa od 23 do 27 sierpnia w Arena Parku w Straszęcinie k. Dębicy (Podkarpacie).

  czytaj więcej

 • Cybulski: MF przygotowuje pakiet odbiurokratyzowania administracji skarbowej

  Cybulski: MF przygotowuje pakiet odbiurokratyzowania administracji skarbowej

  Resort finansów przygotowuje kolejny - m.in. po paliwowym i przewozowym - pakiet zmian prawnych oraz organizacyjnych. Tym razem zamierza odbiurokratyzować administrację skarbową - poinformował PAP wiceminister finansów, zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej Paweł Cybulski.

  czytaj więcej

 • Nie tylko o medale chodzi, czyli ile państwa w sporcie

  Nie tylko o medale chodzi, czyli ile państwa w sporcie

  Chcemy, by nasi sportowcy byli najlepsi na świecie. Tylko kto ma płacić za ich pracę na treningach?

  czytaj więcej

 • Prace Sejmu 2017: Wotum zaufania dla rządu i ordynacja

  Prace Sejmu 2017: Wotum zaufania dla rządu i ordynacja

  Podczas 54. posiedzenia Sejm udzielił wotum zaufania rządowi, na czele którego stanął Mateusz Morawiecki. Dotychczasowa premier Beata Szydło została w nim wicepremierem ds. społecznych. Pozostali ministrowie pozostali na swoich stanowiskach. Parlament sfinalizował też prace nad kilkoma ustawami, ważnymi z punktu widzenia parlamentarnej większości. Po całej serii nocnych prac w senackich komisjach - prezydenckie ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa zostały skierowane do podpisu prezydenta. Sejm natomiast uchwalił zmiany w ordynacji wyborczej.

  czytaj więcej

 • Kuź: To będzie rok przesileń na arenie międzynarodowej

  Kuź: To będzie rok przesileń na arenie międzynarodowej

  2018 rok to będzie rok przesileń, dlatego że jest kilka spraw, które się w roku 2017 ciągnęły, tworzyły napięcia na arenie międzynarodowej, a co do których nie wiadomo, w jakim kierunku może pójść ich ewentualne rozwiązanie - powiedział politolog dr Michał Kuź.

  czytaj więcej

 • Sierant: Dong, co ma świecący nos

  Sierant: Dong, co ma świecący nos

   Na początek zagadka. O kim mowa? Był wieloletnim współpracownikiem najważniejszej osoby w Polsce. W uznaniu zasług oraz w dowód największego zaufania został ministrem, a wiele lat później postanowił sprawdzić się w biznesie i został prezesem jednego z największych polskich koncernów. Tam zbudował swój dwór, a właściwie Księstwo Mazowieckie. I rządził nim niepodzielnie, nie oglądając się na swoich partyjnych towarzyszy. Nie sponsorował i nie dokładał się, gdy nie chciał. Pewnego dnia ze Zjednoczenia (Centrali, Ministerstwa, ale nie Resortu) wpłynęło żądanie zbudowania nowej elektrowni. Ten odmawiał, początkowo delikatnie, później coraz bardziej stanowczo. Gdy interesy polityczne przeważyły nad relacjami towarzysko-kombatanckimi, prezes nagle został zwolennikiem inwestycji, ale decyzja już zapadła. Został zdekapitowany, wraz z nim ścięto cały jego dwór.

  czytaj więcej

 • Polska potrzebuje dobrego marketingu. Przekonanie, że prawda się obroni to naiwność

  Polska potrzebuje dobrego marketingu. Przekonanie, że prawda się obroni to naiwność

  Stało się. Nareszcie dotarło do polskiego społeczeństwa, że PR jest nieodzowną częścią budowania wizerunku. Jako naród przez lata żyliśmy w przekonaniu, że prawda się sama obroni. Takie myślenie jest dziś przejawem skrajnego idealizmu, a mówiąc bardziej dosadnie: naiwności.Polska potrzebuje dobrego marketingu. Przekonanie, że prawda się obroni to naiwność

  czytaj więcej

 • Chiny, jak Rosja, testują sposoby wpływania na politykę sąsiadów

  Chiny, jak Rosja, testują sposoby wpływania na politykę sąsiadów

  Dobiegły końca czasy, w których Pekin trzymał się filozofii „robić interesy i nie wtrącać się w wewnętrzne sprawy innych”

  czytaj więcej

 • Zielona energia dla zakładów przemysłowych – tanie i stabilne rozwiązanie na rosnące ceny energii elektrycznej.

  Zielona energia dla zakładów przemysłowych – tanie i stabilne rozwiązanie na rosnące ceny energii elektrycznej.

  Od roku 2007 obowiązuje w Polsce zasada tzw. third party access (pl. dostęp do infrastruktury dla strony trzeciej, inaczej w skrócie TPA). Oznacza ona m.in. to, że możliwe jest zawarcie umowy na dostawę energii elektrycznej pomiędzy podmiotami za pomocą użyczenia istniejącej sieci dystrybucyjnej energii elektrycznej na potrzeby realizacji takiej umowy.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników