euro pomocy

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu euro pomocy. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące euro pomocy.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Zmiana przepisów może znacząco wpłynąć na koszty używania samochodów w firmie?

  Zmiana przepisów może znacząco wpłynąć na koszty używania samochodów w firmie?

  Zarząd spółki za zgodą właścicieli podjął decyzję o zakupie samochodów służbowych dla członków zarządu oraz przedstawicieli wyższej oraz średniej kadry kierowniczej. W tej sprawie została podjęta stosowna uchwała zarządu. Jednocześnie członkowie zarządu zadecydowali, że dyrektor finansowy Jacek Dąbrowolski przygotuje plan rzeczowo-finansowy, w którym uwzględni nie tylko potrzeby spółki, ale również to, by zakup był jak najbardziej optymalny podatkowo.

  czytaj więcej

 • Zmiany w leasingu dotyczą też umów najmu

  Zmiany w leasingu dotyczą też umów najmu

  Od 1 stycznia 2019 r. nowy MSSF 16 będzie obowiązywał spółki sporządzające sprawozdania finansowe według międzynarodowych standardów. Muszą go też zastosować spółki z grup kapitałowych w przygotowywanych pakietach konsolidacyjnych zgodnych z MSSF

  czytaj więcej

 • Znane nazwisko nie zawsze da się zarejestrować

  Znane nazwisko nie zawsze da się zarejestrować

  Zasadniczo nazwisko można zastrzec jako znak towarowy, o ile oczywiście spełnione są przy tym prawne kryteria rejestracji - identyczne jak dla innych rodzajów znaków. Problem pojawia się jednak często, kiedy próbuje się objąć ochroną prawa nazwisko znane, np. należące do celebryty, polityka, lub nazwisko łudząco podobne. Wówczas najczęściej uznaje się, że znak został zgłoszony w złej wierze. Takich sporów jest ostatnio coraz więcej.

  czytaj więcej

 • PE zatwierdził ponad 34 mln euro pomocy dla Grecji, Polski, Litwy i Bułgarii

  PE zatwierdził ponad 34 mln euro pomocy dla Grecji, Polski, Litwy i Bułgarii

  Parlament Europejski zatwierdził we wtorek pomoc w wysokości 34 mln euro z Funduszu Solidarności UE na usunięcie szkód po powodziach w Bułgarii i na Litwie, trzęsieniach ziemi w Grecji i huraganach w Polsce z 2017 roku.

  czytaj więcej

 • Mniejsze fundusze strukturalne mogą oznaczać cięcia urzędniczych etatów

  Mniejsze fundusze strukturalne mogą oznaczać cięcia urzędniczych etatów

  Komisja Europejska założyła, że rozmowy o unijnym budżecie po 2020 r. uda się sfinalizować jeszcze przed wyborami europejskimi w maju przyszłego roku. Czasu zostało niewiele. Tymczasem projekt w obecnym kształcie nie jest dla Polski łaskawy – otrzymamy 64,4 mld euro. To o ponad 23 proc. mniej w stosunku do blisko 84 mld euro, które polskie regiony mają do dyspozycji w obecnej perspektywie. Co samorządy mogą zrobić, by w kolejnych latach wydać pieniądze bardziej efektywnie? Według Tomasza Dorożyńskiego z Uniwersytetu Łódzkiego przydałoby się lepsze zarządzanie i ograniczenie biurokracji. Nieuniknione będą też cięcia etatów wśród urzędników zajmujących się unijnymi środkami. Urzędy marszałkowskie na razie nie chcą o niczym przesądzać.

  czytaj więcej

 • Kijów w energetycznych szponach Moskwy

  Kijów w energetycznych szponach Moskwy

  Bezpieczeństwo energetyczne Ukrainy przypomina kwadraturę koła. Kraj bije rekordy energochłonności. Nawet gdy zużycie błękitnego paliwa spadnie, szanse na dywersyfikację źródeł energii i prawdziwe uniezależnienie się od Rosji będą marne.

  czytaj więcej

 • 10 lat po upadku Lehman Brothers obawy budzi ponowna deregulacja banków

  10 lat po upadku Lehman Brothers obawy budzi ponowna deregulacja banków

  10 lat po upadku Lehman Brothers obawy ekspertów w Ameryce budzi ponowna deregulacja sektora finansowego przez administrację Donalda Trumpa - pisze "USA Today". Były szef banku centralnego Szwajcarii Philipp Hildebrand uważa, że zagrożeniem jest dług publiczny.

  czytaj więcej

 • Deweloperzy pod ścianą. Mogą zapłacić dwa razy tyle za tę samą działkę

  Deweloperzy pod ścianą. Mogą zapłacić dwa razy tyle za tę samą działkę

  Przez niejasny przepis w ustawie uwłaszczeniowej firmy, które zaczną wystawiać mieszkania do sprzedaży w przyszłym roku, mogą zapłacić prawie dwa razy tyle za tę samą działkę

  czytaj więcej

 • Inwestycje stop, bo jest janosikowe. Czy Warszawę stać na realizację wyborczych obietnic?

  Inwestycje stop, bo jest janosikowe. Czy Warszawę stać na realizację wyborczych obietnic?

  W 2023 r. Warszawa wpłaci na rzecz biedniejszych samorządów aż 12 razy większą kwotę od tej, którą dostanie z funduszy unijnych. A główni kandydaci składają kolejne, kosztowne obietnice.

  czytaj więcej

 • Europejscy przywódcy chcą inwestować w Afryce. Bo boją się migracji

  Europejscy przywódcy chcą inwestować w Afryce. Bo boją się migracji

  Europejscy przywódcy prześcigają się w zapowiedziach dużych inwestycji. Boją się migracji i szukają nowych partnerów do interesów.

  czytaj więcej

 • Szefowa SBB: Wszyscy jesteśmy frankowiczami. Pozew jest o zasady

  Szefowa SBB: Wszyscy jesteśmy frankowiczami. Pozew jest o zasady

  Skarżymy Skarb Państwa, bo od lat słyszymy, że w sprawie frankowiczów nic nie da się zrobić - mówi Barbara Husiew, szefowa stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu (SBB).

  czytaj więcej

 • Szykują się kolejne reformy. Przegląd zmian w podatkach w 2019 roku

  Szykują się kolejne reformy. Przegląd zmian w podatkach w 2019 roku

  Od przyszłego roku zmienią się przepisy dotyczące już znanych nam podatków. Na zasobność portfeli wpłyną też nowe opłaty – exit tax i danina solidarnościowa. Przedsiębiorcy muszą też przygotować się na wymianę kas fiskalnych, obowiązkowy split payment i nową strukturę JPK.

  czytaj więcej

 • Schaboszczak kontra podwójna irlandzka kanapka. Dlaczego przedsiębiorcy płacą niższy CIT?

  Schaboszczak kontra podwójna irlandzka kanapka. Dlaczego przedsiębiorcy płacą niższy CIT?

  I wśród polityków, i w mediach debata o podatkach od działalności firm zdominowana jest opowieściami o „podwójnej irlandzkiej kanapce” i innych magicznych sposobach wykorzystywanych przez globalne, znane korporacje, by unikać płacenia podatku od zysków. Kłopot w tym, że i u nas wśród małych i średnich rodzimych przedsiębiorstw pokaźna grupa także nie płaci podatków od zysków. Rok w rok. Na „podwójną kanapkę” mamy swojego „schaboszczaka”.

  czytaj więcej

 • Szef URE zapłaci głową za podwyżki?

  Szef URE zapłaci głową za podwyżki?

  Będzie wojna na linii resort energii – Urząd Regulacji Energetyki. Prąd dla gospodarstw domowych ma nie drożeć , choć jego cena hurtowa poraża.

  czytaj więcej

 • Motoryzacyjny ekosystem mobilności

  Motoryzacyjny ekosystem mobilności

  Jaka będzie przyszłość motoryzacji i mobilności? Pierwsze skojarzenia to samochody elektryczne i autonomiczne. To jednak nie tylko coraz bardziej zaawansowane pod względem technicznym i technologicznym modele aut będą kreować mobilność jutra. Coraz bardziej będą rozwijane usługi wykorzystujące najnowsze technologie i sztuczną inteligencję, co ma uczynić auta jeszcze łatwiejszymi w obsłudze i jeszcze bardziej przyjaznymi dla użytkownika. Połączenie samochodu i jego użytkownika z siecią być może nawet w bardziej spektakularny sposób zmieni nasze postrzeganie mobilności.  Dzieje się to już obecnie za sprawą telematyki oraz e-płatności.

  czytaj więcej

 • Rząd we wtorek m.in. o budżecie, zmianach w podatkach oraz uproszczeniach dla firm

  Rząd we wtorek m.in. o budżecie, zmianach w podatkach oraz uproszczeniach dla firm

  Podczas wtorkowego posiedzenia rząd zajmie się m.in. ostatecznym projektem budżetu na 2019 rok; tzw. exit tax od firm i osób fizycznych, które chcą się wynieść z Polski oraz opodatkowaniem obrotu kryptowalutami. Ministrowie omówią też projekt uproszczeń dla firm w prawie podatkowym i gospodarczym.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników