euro pln

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu euro pln. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące euro pln.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Rynki finansowe: Złoty notował nieznaczne spadki

  Rynki finansowe: Złoty notował nieznaczne spadki

  We wtorek złoty notował lekkie spadki względem głównych walut. Ok. godz. 16.30 za euro trzeba było zapłacić 4,31 zł, za dolara 4,06 zł, za franka 4,05 zł, a za funta 5,06 zł.

  czytaj więcej

 • Analitycy: Notowania złotego prezentowały się dość dobrze

  Analitycy: Notowania złotego prezentowały się dość dobrze

  Złoty w środę nie stracił tyle wobec dolara, co inne waluty regionu, a wobec euro nawet się umocnił - zwracają uwagę analitycy. Ok. godz. 17 za euro trzeba było zapłacić 4,29 zł, za dolara 4,06 zł, za franka 4,03 zł, a za funta 5,00 zł.

  czytaj więcej

 • Złoty słabnie wobec głównych walut

  Złoty słabnie wobec głównych walut

  Podczas czwartkowej sesji złoty osłabił się wobec głównych walut, co analitycy tłumaczą m.in. umacnianiem się dolara. Przed godz. 17 za euro trzeba było zapłacić 4,30 zł, za dolara 4,08 zł, za franka 4,04 zł, a za funta 5,01 zł.

  czytaj więcej

 • Dla rynku walutowego najważniejsze będzie głosowanie ws. Obamacare

  Dla rynku walutowego najważniejsze będzie głosowanie ws. Obamacare

  Umiarkowanie ciekawy kalendarz danych makro zostanie dziś zepchnięty na plan dalszy. Stanie się tak za sprawą testu dla polityki prezydenta Donalda Trumpa. Tak bowiem inwestorzy traktują dzisiejsze głosowanie w Izbie Reprezentantów nad odwołaniem Obamacare. Wynik głosowania pozostaje otwarty, głównie za sprawą braku konsensusu wśród samych republikanów. Poranne notowania złotego nie wróżą na razie zmienności jakie zapewne obserwować będziemy wieczorem. Głosowanie planowane jest pomiędzy godziną 19-ą a 21-ą.

  czytaj więcej

 • Złoty pozostaje silny, umacniany dobrymi perspektywami dla polskiej gospodarki

  Złoty pozostaje silny, umacniany dobrymi perspektywami dla polskiej gospodarki

  Mimo możliwego, pozytywnego efektu reformy podatkowej w USA, jej ogłoszenie nie wpłynęło na umocnienie dolara. Dziś po południu uwaga inwestorów walutowych zwróci się w stronę EBC, który może wpływać na wycenę euro. Złoty pozostaje silny, umacniany dobrymi perspektywami dla polskiej gospodarki.

  czytaj więcej

 • Analitycy: Spadek notowań złotego

  Analitycy: Spadek notowań złotego

  Początek nowego tygodnia przyniósł lekkie spadki na wycenie polskiej waluty - ocenili w poniedziałek analitycy. Ok. godz. 17 za euro trzeba było zapłacić 4,21 zł, dolar kosztował 3,85 zł, funt 4,98 zł, a frank szwajcarski - 3,86.

  czytaj więcej

 • Eksperci: Jeśli złotówka będzie się nadal umacniać, będzie znikać problem frankowiczów

  Eksperci: Jeśli złotówka będzie się nadal umacniać, będzie znikać problem frankowiczów

  Złotówka we wtorek przed południem była szczególnie mocna wobec najważniejszych walut, co zdaniem ekspertów jest kolejnym potwierdzeniem pozytywnych tendencji w gospodarce. Eksperci przyznają, że jeżeli złoty nadal będzie się umacniać, problem frankowych kredytów mieszkaniowych będzie coraz bliższy rozwiązania.

  czytaj więcej

 • Złoty mocniejszy na koniec tygodnia

  Złoty mocniejszy na koniec tygodnia

  Złoty kończy tydzień umocnieniem, co analitycy tłumaczą poprawą nastrojów wobec ryzykownych rynków, a także wynikami wyborów w Wielkiej Brytanii. Ok. 17 za euro trzeba było zapłacić 4,18 zł, za dolara 3,74 zł, za franka 3,85 zł, a za funta 4,76 zł.

  czytaj więcej

 • FX/FI: Mniejsze wahania walut, posiedzenie RPP i rewizja ratingu

  FX/FI: Mniejsze wahania walut, posiedzenie RPP i rewizja ratingu

  Skrócona sesja w USA w poniedziałek i jej brak we wtorek przełoży się na mniejszą aktywność inwestorów - oceniają eksperci. Notowania złotego będą determinowane przez czynniki globalne. Zdaniem analityków, obligacje mogą odrobić część strat w razie stabilizacji wycen na rynkach bazowych. W nadchodzącym tygodniu zbierze się RPP. Nastąpi także rewizja ratingu Polski przez agencję Fitch.

  czytaj więcej

 • Złoty umacnia się do dolara. Rynek czeka na decyzję EBC

  Złoty umacnia się do dolara. Rynek czeka na decyzję EBC

  Złoty we wtorek wyraźnie umacnia się wobec dolara, a w mniejszym stopniu także do euro. Krajowe dane o wyższej od oczekiwań dynamice wynagrodzeń nie wywołały reakcji polskiej waluty ani długu, a zdaniem analityków rynki czekają na czwartkowe posiedzenie EBC.

  czytaj więcej

 • Frank najtańszy od lat. Czy to się zmieni?

  Frank najtańszy od lat. Czy to się zmieni?

  Ostatni tydzień lipca przyniósł znaczący spadek notowań franka, którego średnia wartość na koniec miesiąca pokazała 3,74 PLN. Tak mało za szwajcarską walutę Polacy płacili przed pamiętnym “czarnym czwartkiem”. Jest to pewne odciążenie dla kredytobiorców. Dla nich jednak ważniejsze pozostają perspektywy kursu franka - mówi analityk walutowy Ekantor.pl.

  czytaj więcej

 • Polska wciąż szacuje skalę ludzkich i materialnych strat po II wojnie

  Polska wciąż szacuje skalę ludzkich i materialnych strat po II wojnie

  Ponad 70 lat od zakończenia II wojny światowej Polska wciąż próbuje oszacować skalę ludzkich i materialnych strat oraz należnych odszkodowań wojennych.

  czytaj więcej

 • Jak złoty reaguje na rządy PiS?

  Jak złoty reaguje na rządy PiS?

  W październiku 2015 partia Prawo i Sprawiedliwość uzyskała większość w wyborach parlamentarnych. Od tego czasu w Polsce wiele się zmieniło, a polityka prowadzona przez rząd niejednokrotnie przypomniała o sobie zagranicznym mediom. Niepewna sytuacja w kraju, demonstracje i nasilający się konflikt z UE w teorii powinny osłabiać pozycję polskiej waluty, tymczasem złoty dawno nie był tak silny. Czynnik polityczny potrafi silnie wpłynąć na wycenę waluty. Przekonuje się o tym obecnie dolar, którego spadki związane są m.in. z problemami administracji nowego prezydenta. Złoty tymczasem zdaje się nie przejmować sytuacją na “krajowym podwórku”. Czy decyzje PiS mają jakiekolwiek znaczenie dla PLN? - zapytaliśmy o to analityka walutowego Ekantor.pl, Katarzynę Orawczak.

  czytaj więcej

 • Nadchodzi jesień - czy również dla złotego?

  Nadchodzi jesień - czy również dla złotego?

  W atmosferze za oknem można wyczuć nadchodzącą jesień, jednak czy zbliża się ona również dla polskiego złotego? - odpowiada analityk walutowy Ekantor.pl.

  czytaj więcej

 • Co ze złotym po zapowiedzi Dudy o potrzebie zmian w konstytucji

  Co ze złotym po zapowiedzi Dudy o potrzebie zmian w konstytucji

  Andrzej Duda w trakcie dzisiejszego wystąpienia przedstawił swoją propozycję ustawy o Sądach Najwyższych oraz nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. - W pierwszej reakcji na słowa prezydenta złoty zyskał, jednak informacja o konieczności wprowadzenia zmian w konstytucji może wywoływać kolejne niepewności wokół polskiej waluty - mówi analityk walutowy Ekantor.pl.

  czytaj więcej

 • Złoty powinien wyhamować spadki. Presja na zniżki rentowności może się utrzymać

  Złoty powinien wyhamować spadki. Presja na zniżki rentowności może się utrzymać

  Mocno aprecjujący na początku bieżącego tygodnia PLN w relacji do euro jest narażony na korektę - oceniają eksperci. Ich zdaniem, wyceny obligacji na rynku dłużnym wciąż mają potencjał do umiarkowanych wzrostów.

  czytaj więcej

 • Złoty lekko się umacnia. Rentowności w górę. Dane GUS neutralne dla rynku

  Złoty lekko się umacnia. Rentowności w górę. Dane GUS neutralne dla rynku

  Złoty lekko się umacnia do euro i dolara, zaś rentowność obligacji rośnie. Dane o produkcji i sprzedaży w Polsce potwierdziły prognozy silnego wzrostu w III kwartale, ale nie wpłynęły na rynek, a dla polskich aktywów ważniejsze są wydarzenia globalne - oceniają analitycy.

  czytaj więcej

 • Złoty odporny na krajowe dane, rentowności zależne od rynków bazowych

  Złoty odporny na krajowe dane, rentowności zależne od rynków bazowych

  Gołębie stanowisko RPP ws. stóp proc. powoduje, że dobre dane z kraju nie wystarczają do umocnienia złotego w relacji do euro - oceniają eksperci. Ich zdaniem, SPW ze środka i długiego końca krzywej będą podążać za rynkami bazowymi, natomiast wycena dwuletnich obligacji będzie stabilna.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników