euro notowania

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu euro notowania. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące euro notowania.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Pozycja Polski coraz silniejsza w światowej gospodarce: Made in Poland? Kupuję!

  Pozycja Polski coraz silniejsza w światowej gospodarce: Made in Poland? Kupuję!

  W ciągu ostatnich kilkunastu lat nastąpiło zdecydowane umocnienie pozycji Polski w gospodarce światowej, w tym m.in. poprzez udział w międzynarodowej wymianie handlowej.

  czytaj więcej

 • Jędrzejewska: Nie dało się zarobić na arabach, może da się na znajomości karuzel

  Jędrzejewska: Nie dało się zarobić na arabach, może da się na znajomości karuzel

  VAT jest jak demokracja – ma mnóstwo wad, ale nikt nie wymyślił lepszego systemu. Skoro więc go już przetestowaliśmy i wiemy, jak walczyć z oszustwami, może zrobilibyśmy z tego większy użytek?

  czytaj więcej

 • Poprawa nastrojów na rynkach globalnych powinna wspierać złotego

  Poprawa nastrojów na rynkach globalnych powinna wspierać złotego

  Warszawa, 12.09.2017 (ISBnews/ FxCuffs) - Wtorek może przynieść umocnienie złotego w relacji do głównych walut. Zwłaszcza do szwajcarskiego franka. Sprzyjać temu będzie poprawa klimatu inwestycyjnego na świecie i związany z tym wzrost apetytu na ryzyko, co doskonale obrazują wczorajsze bardzo mocne wzrosty na Wall Street, dzisiejsze wzrosty na giełdzie w Tokio, a także obserwowane w tym tygodniu spadki notowań złota, jena i franka, czyli aktywów tradycyjnie uznawanych za tzw. bezpieczne przystanie.

  czytaj więcej

 • Morawiecki: Pułapka średniego dochodu jedną z głównych w polskiej gospodarce

  Morawiecki: Pułapka średniego dochodu jedną z głównych w polskiej gospodarce

  Jedna z głównych zidentyfikowanych pułapek w polskiej gospodarce to pułapka średniego dochodu - powiedział w czwartek podczas posiedzenia Sejmowej Komisji Gospodarki wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

  czytaj więcej

 • Rynki finansowe: Na Wall Street lekkie wzrosty. Mieszane dane makro z USA

  Rynki finansowe: Na Wall Street lekkie wzrosty. Mieszane dane makro z USA

  Główne indeksy amerykańskiej giełdy pozostają w okolicach historycznych szczytów, ustanowionych ostatnio. Uwagę zwracają niższe od oczekiwań dane makro, na które wpływ miał jednak huragan Harvey. Kolejne jastrzębie sygnały z Banku Anglii umacniają funta szterlinga i wzmacniają oczekiwania na podwyżki stóp proc. w UK.

  czytaj więcej

 • Na rynkach w zachodniej Europie optymizm i zwyżki giełdowych indeksów

  Na rynkach w zachodniej Europie optymizm i zwyżki giełdowych indeksów

  Na rynkach w zachodniej Europie optymizm i zwyżki giełdowych indeksów, a te osiągają najwyższe poziomy od 6 tygodni. Wszyscy czekają już na środę, gdy zakończy się posiedzenie amerykańskiej Rezerwy Federalnej - informują maklerzy.

  czytaj więcej

 • Fed zostawia otwartą furtkę - jeszcze będzie podwyżka w tym roku, więc Europa rośnie

  Fed zostawia otwartą furtkę - jeszcze będzie podwyżka w tym roku, więc Europa rośnie

  Na rynkach w zachodniej Europie zwyżki indeksów po sugestii amerykańskiej Rezerwy Federalnej, że w tym roku ponownie wzrosną stopy procentowe - informują maklerzy.

  czytaj więcej

 • Niemcy: Merkel idzie po czwarte zwycięstwo. Z kim utworzy rząd?

  Niemcy: Merkel idzie po czwarte zwycięstwo. Z kim utworzy rząd?

  W niedzielnych wyborach do Bundestagu Angela Merkel może być pewna zwycięstwa, ale jej polityczny blok CDU/CSU nie ma szans na bezwzględną większość w parlamencie. Kto zostanie koalicjantem chadeków: SPD, FDP czy Zieloni? I jak silna będzie antyislamska AfD?

  czytaj więcej

 • Sierant: Nauka wyniesiona z dogrywek

  Sierant: Nauka wyniesiona z dogrywek

  To było tak. Był czas dogrywek na giełdzie. Kto młody, ten nie wie, czym dogrywka była. A kto wie, ten niemłody. Raz na jakiś czas, zwłaszcza gdy na rynku się coś działo, udawałem się do pobliskiego biura maklerskiego. Raz w czasie dogrywki okazało się, że notowania spółki Espebepe spadły przy nadwyżce sprzedaży. Była to spółka budowlana ze Szczecina, o której mało kto teraz pamięta, ponieważ zbankrutowała w 2003 r. I kiedy się zastanawialiśmy z kolegą (działanie w porozumieniu?), czy kupić ich akcje, bo poprzedniego dnia informowali o wygranym przetargu na budowę mostu, ktoś z tyłu szepnął do mnie: „Niech pan tego nie robi”. Po dogrywce usłyszałem: „Pracuję w jednym z Mostostali. Też chcieliśmy budować ten most. Ale Espebepe nas przebiło. Dowiedzieliśmy się, jaką zaproponowali cenę. Tego nie da się za tyle zbudować”.

  czytaj więcej

 • Nieruchomości szukają leku na brak REIT-ów

  Nieruchomości szukają leku na brak REIT-ów

  Branża nieruchomości zaczyna oswajać się z decyzją Ministerstwa Finansów o ograniczeniu możliwości inwestycyjnych specjalnych spółek zarabiających na wynajmie. Resort kilka dni temu zaskoczył rynek informacją, że w pierwszej fazie pozwoli na tworzenie REIT-ów (ang. real estate investment truts) zarabiających wyłącznie na mieszkaniach. Wcześniej planował, że tego rodzaju spółki, korzystające ze zwolnień podatkowych, będą zarabiać też na obiektach komercyjnych, czyli biurach, centrach handlowych czy magazynach. MF nowy projekt ustawy o spółkach rynku wynajmu przedstawi w najbliższych miesiącach, a same przepisy zaczną działać w 2018 r.

  czytaj więcej

 • Zwyżki na europejskich giełdach

  Zwyżki na europejskich giełdach

  Na giełdach w zachodniej Europie zwyżki. W środę prezydent USA Donald Trump zaprezentuje plan reformy podatkowej. Za to szefowa Fed Janet Yellen musi jeszcze mocniej przekonać rynek co do grudniowej podwyżki stóp procentowych - informują maklerzy.

  czytaj więcej

 • Już nie będziemy prymusem Europy: Polski budżet z deficytem 2,7 proc. PKB

  Już nie będziemy prymusem Europy: Polski budżet z deficytem 2,7 proc. PKB

  Polski deficyt finansów publicznych w przyszłym roku ma wynieść 2,7 proc. PKB. Większy w całej Unii będą miały tylko Rumunia i Francja

  czytaj więcej

 • Sierant: Obejmowanie ze zrozumieniem

  Sierant: Obejmowanie ze zrozumieniem

  Znajoma nauczycielka opowiadała mi kiedyś o młodych ludziach, którzy podczas lekcji wstają z ławki, okręcają się dookoła i zaczynają klaskać. Przyczyną nie są sygnały z Marsa przekazywane im przez kosmitów za pomocą smartfonów.

  czytaj więcej

 • Sprawcy stłuczek unikają ubezpieczycieli

  Sprawcy stłuczek unikają ubezpieczycieli

  Po gwałtownych wzrostach ceny polis komunikacyjnych OC są stabilniejsze. Nie wiadomo, czy na długo.

  czytaj więcej

 • Nasz biznes ekspansywnie wychodzi poza Stary Kontynent

  Nasz biznes ekspansywnie wychodzi poza Stary Kontynent

  W zeszłym roku krajowe firmy inwestowały w Chile, na Bahamach i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Za to z USA wycofaliśmy 85 mln zł. W 2016 r. polskie bezpośrednie inwestycje zagraniczne wyniosły niemal 32 mld zł. Taka była różnica między sumą przeznaczoną przez zarejestrowane w kraju firmy na zakup udziałów w przedsiębiorstwach w innych krajach, zasilenie ich w kapitał przez reinwestycję zysków czy różnego rodzaju pożyczki i kwotą, którą nasze przedsiębiorstwa ściągnęły do kraju.

  czytaj więcej

 • Na giełdach próby odbicia. Inwestorzy czekają na nowy katalizator

  Na giełdach próby odbicia. Inwestorzy czekają na nowy katalizator

  Na giełdach w zachodniej Europie próby odbicia indeksów po spadkach w środę. Inwestorzy czekają na nowy katalizator, który pociągnąłby indeksy do góry. W Hiszpanii kryzys, ale wskaźnik giełdy w Madrycie rośnie o 0,4 proc. - podają maklerzy.

  czytaj więcej

 • Hiszpania: Co oznacza przenoszenie siedziby firm poza Katalonię?

  Hiszpania: Co oznacza przenoszenie siedziby firm poza Katalonię?

  Co najmniej kilka dużych przedsiębiorstw ogłosiło w piątek, że przeniesie swe oficjalne siedziby z planującej ogłosić niepodległość Katalonii do innych regionów Hiszpanii. Pozwala na to dekret uchwalony przez rząd Hiszpanii. Co to oznacza w praktyce?

  czytaj więcej

 • TFI opływają w dostatki

  TFI opływają w dostatki

  Pół miliarda zysku do podziału co rok, wysoka stopa zwrotu i stałe przychody – tak wygląda branża zarządzania aktywami. Mimo to chętnych do prowadzenia biznesu na własny rachunek nie ma wielu.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników