euribor

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu euribor. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące euribor.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Deprecjacja dolara częściowo wymazana

  Deprecjacja dolara częściowo wymazana

  Dynamiczne osłabienie dolara amerykańskiego zostało już w znacznej mierze zniesione jeszcze w piątek – kurs, który maksima ustanawiał poniżej 1,39 powrócił poniżej 1,3750. Bardzo długi cień górny świecy wieńczącej poprzedni tydzień jest poważną przestrogą, że popyt stracił siłę.

  czytaj więcej

 • Przystanek na drodze do dalszych spadków

  Przystanek na drodze do dalszych spadków

  Od wczorajszego popołudnia eurodolar stabilizuje się między 1,3630 a 1,3675. Uważamy jednak, że to zaledwie przystanek na drodze do dalszych spadków. Silniejszego ruchu powinniśmy doczekać się jednak dopiero w przyszłym, obfitującym w ważne wydarzenia tygodniu.

  czytaj więcej

 • Raport z rynku nieruchomości: ceny mieszkań używanych wzrosły

  Raport z rynku nieruchomości: ceny mieszkań używanych wzrosły

  Końcówka 2013 roku upłynęła pod znakiem minimalnych, ale jednak wzrostów średnich cen ofertowych mieszkań wystawionych do sprzedaży na rynku wtórnym w największych polskich miastach. Z wyjątkiem Lublina, w którym stawka spadła o 0,9% i trzech miast, w których ceny utrzymały poziom sprzed miesiąca, aż w 14 spośród 18 analizowanych miast ceny ofertowe wzrosły - wynika z najnowszego raportu przygotowanego przez ekspertów portalu nieruchomości Domy.pl i firmy doradztwa finansowego Open Finance.

  czytaj więcej

 • Co ma w zanadrzu ECB?

  Co ma w zanadrzu ECB?

  Wprawdzie szef Europejskiego Banku Centralnego podczas swoich wystąpień w Davos dawał do zrozumienia, że nie podziela zbytnio obaw Międzynarodowego Funduszu Walutowego, którego zdaniem ECB powinien bardziej aktywnie przeciwdziałać ryzyku zaistnienia deflacji, to jednak jest coś na co warto zwrócić uwagę. W ostatnich tygodniach rynek zastanawiał się nad tym, jakich instrumentów może użyć Europejski Bank Centralny w ramach dalszego luzowania polityki monetarnej.

  czytaj więcej

 • Raport z rynku nieruchomości: Rekordowo niskie oprocentowanie kredytów

  Raport z rynku nieruchomości: Rekordowo niskie oprocentowanie kredytów

  Tylko w dwóch spośród 18 największych miast Polski średnie ceny ofertowe mieszkań wystawionych do sprzedaży w styczniu były niższe niż przed miesiącem. W 12 stawki utrzymały się na poziomie nieznacznie wyższym od grudniowego, a w 5 wzrosły o ponad 1% - wynika z najnowszego raportu przygotowanego przez ekspertów portalu nieruchomości Domy.pl i firmy doradztwa finansowego Open Finance.

  czytaj więcej

 • Raport z rynku nieruchomości: wyższe ceny ofertowe i wciąż niskie oprocentowanie kredytów

  Raport z rynku nieruchomości: wyższe ceny ofertowe i wciąż niskie oprocentowanie kredytów

  Średnie ceny ofertowe mieszkań na rynku wtórnym w największych miastach Polski były w lutym o 0,5% wyższe niż w styczniu br. i niemal o tyle samo – 0,4% - wyższe niż przed rokiem. Największe, ponad 2-procentowe wzrosty stawek w stosunku do lutego 2013 r. nastąpiły w Gdańsku, Gdyni i Katowicach; w Szczecinie i Bydgoszczy w ciągu ostatniego roku ceny spadły o ok. 1,5%, a w Olsztynie o 2,4% - wynika z najnowszej analizy portalu nieruchomości Domy.pl i firmy doradztwa finansowego Open Finance.

  czytaj więcej

 • Złoty trzyma się mocno, euro w potrzasku

  Złoty trzyma się mocno, euro w potrzasku

  Kurs EUR/USD oscyluje pomiędzy 1,3750 i 1,3850 za sprawą „wojny na słowa" między bankami centralnymi w USA i w Europie. Wartość EUR/PLN spada poniżej 4,20, ale może wrócić powyżej tego pułapu, jeśli zwiększy się awersja do ryzyka.

  czytaj więcej

 • EUR/USD coraz niżej

  EUR/USD coraz niżej

  Czwartek przynosi dalsze osłabienie euro względem dolara, a para EURUSD znajduje się już pod poziomem 1,3600. Wszystko w oczekiwaniu na przyszłotygodniową decyzję Europejskiego Banku Centralnego w sprawie stóp procentowych.

  czytaj więcej

 • Czy kredyt w walucie obcej to obecnie dobry pomysł?

  Czy kredyt w walucie obcej to obecnie dobry pomysł?

  Po frankowym „czarnym czwartku” na rynku walutowym wciąż widoczna jest panika. Coraz częściej pojawia się pytanie, czy warto zadłużać się w walucie obcej? Czy kredyt w euro bądź franku to nadal dobre rozwiązanie? Przeczytaj porady ekspertów

  czytaj więcej

 • Eksporterzy coraz chętniej wybierają bezpieczeństwo

  Eksporterzy coraz chętniej wybierają bezpieczeństwo

  Polskie firmy bardziej zdecydowanie nastawiają się na eksport i próbują się zabezpieczyć przed ewentualnymi kłopotami partnerów.

  czytaj więcej

 • Jędrzejewska: Murabaha zamiast swojskiej pożyczki?

  Jędrzejewska: Murabaha zamiast swojskiej pożyczki?

  Wkrótce przekonamy się, jak działa klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania (nowelizacja ordynacji w tym zakresie wejdzie w życie już po upływie 30 dni od ogłoszenia w Dzienniku Ustaw). Doradcy podatkowi od początku patrzą na nią krytycznym okiem. Pomijając subiektywne oceny, trudno nie przyznać, że jej zastosowanie to duża zagadka.

  czytaj więcej

 • Tomaszewski: DNB ma ofertę przewalutowania hipotek

  Tomaszewski: DNB ma ofertę przewalutowania hipotek

  Klienci nie stracili na walucie, więc zachęcanie ich preferencyjnym kursem nie wchodzi w grę. Wybraliśmy obniżenie marży kredytowej - mówi w wywiadzie dla DGP Artur Tomaszewski, prezes DNB Bank Polska.

  czytaj więcej

 • WIBOR do pilnej zmiany

  WIBOR do pilnej zmiany

  „Transakcyjność” naszych stóp procentowych odróżniała je na plus od podatnego na manipulacje LIBOR-u. Tylko że tej transakcyjności nie ma.

  czytaj więcej

 • Zasady wyznaczania kosztów kredytu mają być prostsze

  Zasady wyznaczania kosztów kredytu mają być prostsze

  W przypadku gdy umowa dotyczy kredytu hipotecznego ze zmienną stopą oprocentowania, wskaźniki referencyjne wykorzystywane do jej obliczenia „są zrozumiałe, dostępne, obiektywne i możliwe do zweryfikowania przez strony umowy o kredyt hipoteczny” – to najważniejszy z przepisów przyjętej przez Sejm w ubiegłym roku ustawy o hipotekach, który właśnie zaczął obowiązywać. Nie dotyczy on wszystkich kredytów, ale jedynie tych, które są zaciągane od początku lipca.

  czytaj więcej

 • Autostrada Wielkopolska straciła ponad 1 mld zł. Choć opłaty za przejazd są wysokie, spółka nie zarabia

  Autostrada Wielkopolska straciła ponad 1 mld zł. Choć opłaty za przejazd są wysokie, spółka nie zarabia

  Choć spółka jest na minusie, do akcjonariuszy i powiązanych z nimi firm trafiło 400 mln zł.

  czytaj więcej

 • Jeśli nie WIBOR, co w zamian?

  Jeśli nie WIBOR, co w zamian?

  Na rynku rozpoczyna się gra, od wyniku której zależeć może wysokość comiesięcznych rat kredytowych milionów klientów. Musi się zakończyć do 2020 r.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników