EURES

EURES - skrót od (ang.) European Employment Services, czyli Europejskie Służby Zatrudnienia.


 • Jak szukać pracy w XXI wieku?

  Jak szukać pracy w XXI wieku?

  Przysłowie radzi, by szukać takiej pracy, którą się kocha – wtedy człowiek nie przepracuje ani dnia w życiu. Jak zabrać się do szukania takiej pracy?

  czytaj więcej

 • Szukasz pracy wakacyjnej za granicą? O tym musisz pamiętać

  Szukasz pracy wakacyjnej za granicą? O tym musisz pamiętać

  Im więcej godzin spędzisz na przygotowaniach do podjęcia wakacyjnej pracy za granicą, tym lepiej zabezpieczysz się przed przykrymi niespodziankami. Zobacz, o czym warto pamiętać.

  czytaj więcej

 • Jak szukać pracy w Niemczech?

  Jak szukać pracy w Niemczech?

  Niemiecki rynek pracy od dawna kusi Polaków wysokimi zarobkami. W maju 2011 roku Niemcy zniosły ograniczenia w dostępie do swojego rynku pracy dla Polaków. Spodziewanego zalewu niemieckiego rynku tanią siłą roboczą z Polski to jednak nie wywołało. Główną barierą, która powstrzymuje Polaków przed wyjazdem do Niemiec, jest brak znajomości języka niemieckiego.

  czytaj więcej

 • Szukasz pracy za granicą? Skorzystaj z tych rad

  Szukasz pracy za granicą? Skorzystaj z tych rad

  Polacy wyjeżdżający do pracy za granicą coraz rzadziej „emigrują” w ciemno – pracodawcę starają się zazwyczaj znaleźć jeszcze przed wyjazdem z Polski. Ponadto zarobkowi emigranci z Polski coraz częściej wyjeżdżają jedynie wtedy, gdy uda im się znaleźć pracę w swoim zawodzie. 

  czytaj więcej

 • Centralna Baza Ofert Pracy ułatwi znalezienie stażu

  Centralna Baza Ofert Pracy ułatwi znalezienie stażu

  Osoby wchodzące na rynek pracy będą mogły łatwiej odnaleźć ofertę stażu, praktyk lub kursu zawodowego dzięki zmianom, jakie Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej wprowadziło do oficjalnego rządowego serwisu internetowego z ogłoszeniami o pracę.

  czytaj więcej

 • Niższe wynagrodzenie dla nowych pracowników OHP

  Niższe wynagrodzenie dla nowych pracowników OHP

  Maksymalna stawka wynagrodzenia doradcy Europejskich Służb Zatrudnienia (EURES) w ochotniczych hufcach pracy będzie niższa o 400 zł od tej, którą początkowo planował resort pracy. Wynika to z nowelizacji rozporządzenia w sprawie warunków wynagradzania za pracę (...) w niektórych państwowych jednostkach budżetowych (Dz.U. z 2014 r. poz. 1939).

  czytaj więcej

 • Kiedy cudzoziemiec może pracować bez zezwolenia na pracę?

  Kiedy cudzoziemiec może pracować bez zezwolenia na pracę?

  Pozwolenie na pracę obcokrajowca nie zawsze jest konieczne. M.in. naukowcy oraz obywatele zza wschodniej granicy mogą pracować bez uzyskania tego dokumentu, ale pod pewnymi warunkami

  czytaj więcej

 • Partnerstwo lokalne pomaga w walce z bezrobociem

  Partnerstwo lokalne pomaga w walce z bezrobociem

  Rozpoznajemy oczekiwania pracodawców i stosujemy wsparcie dopasowane do ich potrzeb: staże, szkolenia, subsydiowanie zatrudnienia - mówi w wywiadzie dla DGP Iwona Rataj, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kępnie.

  czytaj więcej

 • 4 strony www, na których warto umieścić swoje CV

  4 strony www, na których warto umieścić swoje CV

  W internecie działają dziesiątki serwisów karierowych, które zachęcają, by dodać swoje CV do ich bazy. Którym warto poświęcić swój czas i dodać informacje o sobie? Oto 4 propozycje.

  czytaj więcej

 • Jak znaleźć pracę na wakacje w Niemczech?

  Jak znaleźć pracę na wakacje w Niemczech?

  Praca w rolnictwie, hotelarstwie i gastronomii, na produkcji, w handlu czy opieka nad seniorami to najbardziej typowe oferty pracy sezonowej w niemieckich landach.

  czytaj więcej

 • Zobacz, ile zarabiają Polacy w Irlandii

  Zobacz, ile zarabiają Polacy w Irlandii

  Irlandia kilka lat temu przestała być „ekonomiczną Zieloną Wyspą”. Kryzys z 2008 roku uderzył praktycznie we wszystkie wskaźniki makroekonomiczne. W najbardziej dotkliwym 2009 roku, gospodarka irlandzka skurczyła się aż o 6,4%. Pomimo tego Polacy nie zrezygnowali z emigracji. Co prawda w ostatnich latach liczba polskich pracowników mieszkających w Irlandii z roku na rok malała, jednak kraj ten w 2013 roku nadal pozostawał trzecim najpopularniejszym kierunkiem polskiej emigracji po Wielkiej Brytanii i Niemczech.

  czytaj więcej

 • Agencje pracy tymczasowej. Wybawca czy zło wcielone?

  Agencje pracy tymczasowej. Wybawca czy zło wcielone?

  Wybawca czy zło wcielone? Po prawie 12 latach funkcjonowania agencji pracy tymczasowej nikt nie domaga się już ich likwidacji. Ale o ucywilizowanie zasad ich działalności apelują wszyscy

  czytaj więcej

 • Polacy już nie chcą emigrować za pracą

  Polacy już nie chcą emigrować za pracą

  Bardziej niż o połowę skurczyła się liczba Polaków zainteresowanych podjęciem pracy poza naszym krajem. To efekt spadku bezrobocia i wzrostu wynagrodzeń.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników