euler hermes

Euler Hermes to grupa ubezpieczeniowo-finansowa, powstała w wyniku fuzji niemieckiego ubezpieczyciela kredytu Hermes Kreditversicherungs AG z międzynarodową grupą Euler, w której dominującą pozycję zajmuje francuski ubezpieczyciel Euler SFAC.


 • Brexit: Reemigracji na razie nie będzie

  Brexit: Reemigracji na razie nie będzie

  Polscy mieszkańcy Wysp czekają na konkretne rozstrzygnięcia ich losu po brexicie. Wystąpienie premier Zjednoczonego Królestwa ich nie przyniosło.

  czytaj więcej

 • Restrukturyzacja – komu szkodzą postępowania naprawcze

  Restrukturyzacja – komu szkodzą postępowania naprawcze

  Polskie prawo restrukturyzacyjne chroni firmę w kłopotach finansowych, ale dla wierzycieli postępowanie naprawcze nie zawsze jest korzystne.

  czytaj więcej

 • Zagranica prześwietla polskie firmy

  Zagranica prześwietla polskie firmy

  W ubiegłym roku kontrahenci naszych przedsiębiorców kupili o ponad połowę więcej raportów o nich. M.in. z powodu problemów ze ściąganiem należności.

  czytaj więcej

 • Długi, stagnacja i brak reform. Zaniedbana Francja czeka na nowego prezydenta

  Długi, stagnacja i brak reform. Zaniedbana Francja czeka na nowego prezydenta

  Zaniedbane reformy, rachityczny wzrost gospodarczy, rosnąca góra długów, wyzwania na arenie międzynarodowej. Nowy prezydent będzie miał co robić

  czytaj więcej

 • Co decyduje o (niskiej) wydajności budownictwa?

  Co decyduje o (niskiej) wydajności budownictwa?

  To sektor z najniższym wzrostem wydajności w ciągu ostatnich 20 lat na całym świecie. Konsekwencją tego jest potrzeba zwiększenia zatrudnienia lub nadgodzin ludzi, których praca i tak jest ze swej natury ciężka. Wzrost produktywności w tej branży pomógłby tak pracownikom, jak i pracodawcom: szybszym terminom realizacji inwestycji budowlanych towarzyszyłby wyższy wzrost płac. Czy jest to możliwie, biorąc pod uwagę realia przemysłu budowlanego?

  czytaj więcej

 • Jak zapobiec katastrofie w branży budowlanej

  Jak zapobiec katastrofie w branży budowlanej

  Rząd zaczyna dostrzegać rosnące problemy budowlanki, ale na razie nie potrafi zaproponować rozwiązań, które pozwoliłyby uchronić branżę przed powtórką z kryzysu, który wybuchł przed Euro 2012.

  czytaj więcej

 • Zmienia się moda na zakupy, firmy upadają

  Zmienia się moda na zakupy, firmy upadają

  Tak źle nie było od co najmniej ośmiu lat. W minionym roku upadło ponad 200 firm – głównie hurtowników.

  czytaj więcej

 • Raport: W 2017 roku ogłoszono niewypłacalność 900 firm w Polsce

  Raport: W 2017 roku ogłoszono niewypłacalność 900 firm w Polsce

  W minionym roku ogłoszono 900 przypadków niewypłacalności przedsiębiorstw, co oznacza wzrost o 12 proc. w stosunku do roku 2016 - wynika z raportu firmy Euler Hermes. Wysoki wzrost niewypłacalności odnotowano m.in. w firmach transportowych.

  czytaj więcej

 • Dyrektor finansowy dziś – ale co jutro?

  Dyrektor finansowy dziś – ale co jutro?

  Jubileuszowy cykl kongresów dyrektorów finansowych zapowiada się być przełomowym. Po raz pierwszy profesjonaliści zarządzający finansami przedsiębiorstw spotkają się w Gdańsku i Lublinie, by następnie po 5 latach powrócić do Krakowa. Zwieńczeniem wiosennych spotkań będzie Poznań, a wielki finał wraz z uroczystą galą i rozstrzygnięciem XIII edycji konkursu Dyrektor Finansowy Roku odbędą się jesienią w Warszawie. Ponadto, na każdym z pięciu kongresów organizatorzy będą przyznawać po raz pierwszy wyróżnienie Digital Finance Award, honorujące implementację innowacyjnych rozwiązań w proces zarządzania finansami.

  czytaj więcej

 • Najlepsi dyrektorzy finansowi w Polsce zostaną nagrodzeni

  Najlepsi dyrektorzy finansowi w Polsce zostaną nagrodzeni

  Od 3 kwietnia 2018 r. finansiści mogą aplikować do XIII. edycji prestiżowego konkursu Dyrektor Finansowy Roku. Główną ideą plebiscytu jest wyłonienie najlepszych CFO zarządzających finansami firm w Polsce. Podczas tegorocznej edycji, po raz pierwszy w historii konkursu zostanie przyznane specjalne wyróżnienie dla dyrektorów finansowych ze spółek notowanych na warszawskiej GPW. Udział w konkursie jest bezpłatny i nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami ze strony uczestników.

  czytaj więcej

 • Druga edycja konferencji Credit Risk

  Druga edycja konferencji Credit Risk

  Druga edycja konferencji Credit Risk poświęcona będzie ryzykom w międzynarodowych i krajowych transakcjach handlowych i wspieraniu bezpiecznego rozwoju i eksportu polskich przedsiębiorstw.

  czytaj więcej

 • „Zatory płatnicze – problem, z którym można coś zrobić”

  „Zatory płatnicze – problem, z którym można coś zrobić”

  Patrząc na najważniejsze wskaźniki makroekonomiczne, gospodarka Polski ma się znakomicie. 5-cio procentowy wzrost PKB to efekt między innymi bardzo dobrej koniunktury gospodarczej, przede wszystkim w strefie euro, ale też i na świecie. To z kolei jest wyczekiwanym efektem rekordowo niskich stóp procentowych utrzymywanych przez, najważniejszy dla naszej gospodarki, Europejski Bank Centralny. Wreszcie ruszyły inwestycje infrastrukturalne współfinansowane z funduszy unijnych, których brak w poprzednich miesiącach wpływał negatywnie na ocenę rozwoju gospodarczego Polski.

  czytaj więcej

 • Digital Finance Award dla Małopolskiego Centrum Biotechniki oraz ZWSE Rzeszów

  Digital Finance Award dla Małopolskiego Centrum Biotechniki oraz ZWSE Rzeszów

  Wyróżnienie Digital Finance Award, honorujące firmy, które w procesie zarządzania finansami stawiają na innowacyjność i wykorzystanie technologicznych rozwiązań, otrzymały Małopolskie Centrum Biotechniki oraz ZWSE Rzeszów.

  czytaj więcej

 • Wyzwania dla dyrektorów finansowych w Polsce

  Wyzwania dla dyrektorów finansowych w Polsce

  Split payment, czyli mechanizm podzielonej płatności oraz rola dyrektora finansowego w procesach rekrutacyjnych pracowników były jednymi z głównych tematów pierwszych kongresów kolejnego XIII ogólnopolskiego cyklu spotkań Dyrektorów Finansowych.

  czytaj więcej

 • Niechlubny marzec: Najwięcej niewypłacalnych firm od dekady

  Niechlubny marzec: Najwięcej niewypłacalnych firm od dekady

  Opublikowano informacje o 260 przypadkach niewypłacalności przedsiębiorstw wobec 224 w I kw. 2017 r (wzrost o 16%), co było najwyższą liczbą w skali ostatniego dziesięciolecia, wynika z analizy Euler Hermes. W samym zaś marcu opublikowano informacje o niewypłacalności 102 polskich przedsiębiorstw – po raz pierwszy przekroczona została bariera 100 niewypłacalności w skali miesiąca, wobec 78 w marcu ubiegłego roku (wzrost o 31%).

  czytaj więcej

 • Przybywa firm budowlanych niepłacących bankom i kontrahentom; zaległości wynoszą już 4,57 mld zł

  Przybywa firm budowlanych niepłacących bankom i kontrahentom; zaległości wynoszą już 4,57 mld zł

  Suma budowlanych zaległości doszła do 4,57 mld zł – wynika z danych BIG InfoMonitor oraz BIK. W ciągu sześciu miesięcy liczba niesolidnych dłużników z sektora budowlanego zwiększyła się o 7,5 tys. przedsiębiorstw.

  czytaj więcej

 • Dyrektor finansowy filarem firmy

  Dyrektor finansowy filarem firmy

  Rola dyrektora finansowego w obecnych czasach w firmie nie ogranicza się wyłącznie do pilnowania budżetu. Musi on brać pod uwagę wiele czynników wpływających na rozwój przedsiębiorstwa – wśród nich uwarunkowania makroekonomiczne oraz zmiany demograficzne. Między innymi te kwestie były poruszane na kongresie w Krakowie w ramach ogólnopolskiego, X cyklu spotkań Dyrektorów Finansowych.

  czytaj więcej

 • Digital Finance Award w Poznaniu dla ELSEN i Open Nexus

  Digital Finance Award w Poznaniu dla ELSEN i Open Nexus

  Nagrody Digital Finance Award, honorujące firmy implementujące technologiczne rozwiązania w proces zarządczy, otrzymały ELSEN S.A. oraz Open Nexus Sp. z o.o. Wyróżnienia wręczono w trakcie kongresu Dyrektorów Finansowych w Poznaniu, gdzie finansiści dyskutowali nad tegorocznymi wyzwaniami z zakresu rachunkowości firm. 

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników