etyka w biznesie

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu etyka w biznesie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące etyka w biznesie.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Kto stoi za twoimi butami? Realia pracy w Indiach

  Kto stoi za twoimi butami? Realia pracy w Indiach

  - Kiedy w kwietniu 2013 r. zawalił się budynek Rana Plaza i zginęło ponad 1000 osób, zidentyfikowanie firm zlecających produkcję w tamtejszych fabrykach miało kluczowe znaczenie w ustaleniu odpowiedzialności, a następnie zapewnieniu odszkodowań ofiarom. Jedynym sposobem identyfikacji tych europejskich firm było szukanie metek na gruzach Rana Plaza. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Dlatego potrzebna jest jawność łańcuchów dostaw – mówi Joanna Szabuńko z Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie.

  czytaj więcej

 • Koniec z dorabianiem przez nauczycieli. MEN wprowadza nakaz zatrudniana na etacie

  Koniec z dorabianiem przez nauczycieli. MEN wprowadza nakaz zatrudniana na etacie

  Koniec swobodnego dorabiania w niepublicznych szkołach i przedszkolach. Nakaz zatrudniania na etacie nauczycieli pozbawi ich dodatkowych pieniędzy. Zdaniem MEN nie będzie też możliwe przechodzenie na samozatrudnienie.

  czytaj więcej

 • Ivanka Trump - kobieta, która robi politykę za swojego ojca

  Ivanka Trump - kobieta, która robi politykę za swojego ojca

  Główny doradca. Lojalny i wierny zausznik. Obrońca i tłumacz. Córka Donalda Trumpa. Ivanka Trump – wiceprezes firmy Trump Organization, właścicielka linii ubrań i dodatków dla kobiet oraz członek zarządu eksluzywnego związku 100 Women in Hedge Funds – od kilku tygodni może się przedstawiać jako główny doradca w Białym Domu. Choć krytycy jej ojca twierdzą, że tak naprawdę to stała się wiceprezydentem.

  czytaj więcej

 • Szkoła Prawa Uniwersytetu SWPS

  Szkoła Prawa Uniwersytetu SWPS

  W Polsce uczy się prawa w ten sam sposób od dziesiątek lat – rzetelnie, ale czy skutecznie? Doświadczenie skłania do odpowiedzi: nie – twierdzą autorzy Szkoły Prawa Uniwersytetu SWPS. – Dobry prawnik umie rozmawiać z ludźmi, objaśniać zawiłe sytuacje prawne i analizować rzeczywistość, aby przewidywać kierunek zmian w prawie. Prawo trzeba przede wszystkim rozumieć. Nasze studia uczą analitycznego i strategicznego myślenia prawniczego. Nie uczymy przepisów, a ich interpretacji. – wyjaśnia dr hab. Monika Lewandowicz-Machnikowska, dziekan Wydziału Prawa i Komunikacji Społecznej wrocławskiej filii Uniwersytetu SWPS.

  czytaj więcej

 • Z myślą o nowoczesnym rolnictwie

  Z myślą o nowoczesnym rolnictwie

  O tym, w jaki sposób SAATBAU utrzymuje najnowocześniejsze standardy rozmawiamy z Zygmuntem Królem, prezesem zarządu SAATBAU POLSKA Sp. z o.o.

  czytaj więcej

 • Polowanie na pasożyta: Zastanów się zanim uwierzysz reklamie preparatu na odrobaczanie ludzi

  Polowanie na pasożyta: Zastanów się zanim uwierzysz reklamie preparatu na odrobaczanie ludzi

  Ta reklama od razu przykuła moją uwagę. Bo jak tu nie zareagować na takie zdjęcia: pasożyty w ludzkim mózgu wywołujące raka, robaki w sercu, które spowodowały zawał. Zgroza. Łatwiej byłoby je zignorować, gdyby nie to, że fotografie były ilustracją do rozmowy z doktorem Michałem Pietruszewskim, przewodniczącym Krajowego Instytutu Chorób Pasożytniczych. Z krótkiej informacji przy nazwisku wynikało, że doktor ma za sobą 21 lat doświadczenia i opublikował ponad 60 artykułów na temat parazytologii molekularnej. Przekonująca rekomendacja. Zacząłem czytać.

  czytaj więcej

 • Pośrednicy nie zarobią na notariuszach

  Pośrednicy nie zarobią na notariuszach

  Już kilka serwisów internetowych specjalizuje się w wyszukiwaniu najtańszych notariuszy. Tymczasem Krajowa Rada Notarialna krytykuje taką formę współpracy.

  czytaj więcej

 • NBP nie dyskryminuje wszechpolaków. Piotr Głowacki został szefem jednego z głównych departamentów

  NBP nie dyskryminuje wszechpolaków. Piotr Głowacki został szefem jednego z głównych departamentów

  Szefem kluczowego departamentu banku centralnego został jeden z liderów Młodzieży Wszechpolskiej – wynika z naszych informacji.

  czytaj więcej

 • Mieszkanie plus jeszcze nie działa, pośrednicy już tak

  Mieszkanie plus jeszcze nie działa, pośrednicy już tak

  W sieci pojawiły się portale zawierające wątpliwe informacje o rządowym programie. Zbierane za ich pomocą dane trafiają do pośredników kredytowych

  czytaj więcej

 • Wpadki wizerunkowe polskich firm czyli sklejanie zepsutej reputacji

  Wpadki wizerunkowe polskich firm czyli sklejanie zepsutej reputacji

  Dyskryminują, nie szanują symboli narodowych i religijnych. Nad Wisłą rośnie liczba firm, które muszą sobie radzić z kryzysem wizerunkowym. I to takim, które same wywołały. Tak jak Maspex z Tigerem.

  czytaj więcej

 • Dembinski ewangelizuje banki

  Dembinski ewangelizuje banki

  Paul H. Dembinski od lat stara się budzić sumienia bankierów. Czy skutecznie? Tego dowiemy się przy okazji następnego kryzysu finansowego.

  czytaj więcej

 • Udział Grzegorza M. w aferze reprywatyzacyjnej solą w oku adwokatury

  Udział Grzegorza M. w aferze reprywatyzacyjnej solą w oku adwokatury

  Wrocławska prokuratura stawia zarzuty korupcyjne w aferze reprywatyzacyjnej Grzegorzowi M., byłemu dziekanowi warszawskiej palestry. Adwokaci przypominają o domniemaniu niewinności, choć przyznają też, że palestra nie mogła już gorzej rozegrać tej sprawy.

  czytaj więcej

 • Ochrona sygnalistów: Przepisy nie przysłużą się ani pracownikom ani pracodawcom

  Ochrona sygnalistów: Przepisy nie przysłużą się ani pracownikom ani pracodawcom

  Chodzi o regulacje zawarte w ustawie o jawności życia publicznego, firmowanej przez ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego i jego zastępcę Macieja Wąsika. Wprowadzają one do polskiego porządku prawnego mechanizmy dotyczące ochrony sygnalistów, czyli ludzi informujących o nieprawidłowościach w firmie. Zdaniem organizacji pozarządowych i przedstawicieli biznesu przepisy nie są satysfakcjonujące.

  czytaj więcej

 • Kampania Mysłowic przeciw dopalaczom etycznie wątpliwa, ale prawnie dopuszczalna

  Kampania Mysłowic przeciw dopalaczom etycznie wątpliwa, ale prawnie dopuszczalna

  PROBLEM: Miasta od lat walczą z niedozwolonymi substancjami psychoaktywnymi na swoim terenie. Na nietypowy pomysł wpadły Mysłowice, które wraz z miejscowymi zakładami pogrzebowymi przeprowadziły kampanię społeczną w szkołach. Grabarze, którzy zdecydowali się wziąć udział w programie, oferują 50 proc. zniżki na pogrzeb temu, kto bierze dopalacze. W środowisku lokalnym kampania znalazła akceptację wśród większości pedagogów i młodzieży. Wywołała też oczekiwane przez samorząd dyskusje na temat skutków zażywania dopalaczy. Pojawiło się jednak pytanie, czy takie działania są w ogóle zgodne z prawem. I czy są etyczne.

  czytaj więcej

 • Jak zrobić dobry biznes? Liczy się nie tylko zysk

  Jak zrobić dobry biznes? Liczy się nie tylko zysk

  Wskaźnik maksymalnego zysku jako główny wyznacznik rozwoju musimy odłożyć na półkę. Równie ważna musi być droga, którą przedsiębiorstwo do niego kroczy.

  czytaj więcej

 • Paduszyński: Może lepiej będzie zapłacić sygnaliście?

  Paduszyński: Może lepiej będzie zapłacić sygnaliście?

  czytaj więcej

 • Ustawa o jawności życia publicznego zagraża i prywatności obywateli i biznesowi

  Ustawa o jawności życia publicznego zagraża i prywatności obywateli i biznesowi

  Dziś odbędzie się druga tura konsultacji społecznych w sprawie projektu ustawy o jawności życia publicznego firmowanej przez ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego. Nawet propozycje reform sądownictwa nie sprowokowały takiej aktywności obywateli i organizacji społecznych w procesie legislacyjnym, jak pierwsza próba kompleksowego uregulowania kwestii związanych z przejrzystością władzy oraz przeciwdziałaniem praktykom korupcyjnym.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników