etapu zakupu

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu etapu zakupu. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące etapu zakupu.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • MF pomoże 1,5 mln firm w składaniu Jednolitego Pliku Kontrolnego

  MF pomoże 1,5 mln firm w składaniu Jednolitego Pliku Kontrolnego

  W lutym 2018 r. 1,5 mln najmniejszych firm będzie musiało złożyć informacje o transakcjach VAT w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego; w przyszłym tygodniu MF i KAS rozpoczną dużą kampanię informującą o nowych obowiązkach - poinformował PAP Zbigniew Wiliński z MF.

  czytaj więcej

 • Uproszczenia dla podatników już w 2018 roku

  Uproszczenia dla podatników już w 2018 roku

  Będzie ulga na złe długi w PIT i CIT. Prędzej będzie można rozliczyć stratę, a od przychodu da się odliczyć wynagrodzenia małżonka i małoletnich dzieci.

  czytaj więcej

 • Jak skutecznie i sensownie usprawnić system podatkowy

  Jak skutecznie i sensownie usprawnić system podatkowy

  Najważniejsze elementy planu uszczelniania podatków już działają i przynoszą efekty, ale przedsiębiorcy chcieliby szerszej dyskusji o wprowadzanych kolejnych – to wnioski z debaty „Uszczelnianie podatków – wyzwanie dla Polski, wyzwanie międzynarodowe”. Resort finansów deklaruje otwartość na postulaty biznesu

  czytaj więcej

 • PFRON: Część firm straci prawo do udzielania ulg

  PFRON: Część firm straci prawo do udzielania ulg

  Pracodawcy, którzy będą chcieli dalej przyznawać klientom obniżenia we wpłatach na PFRON, będą musieli zwiększyć z 30 proc. do 50 proc. wskaźnik zatrudnienia osób ze znaczną lub umiarkowaną dysfunkcją zdrowotną.

  czytaj więcej

 • Rząd za poważnymi zmianami w PIT, CIT i w ryczałcie

  Rząd za poważnymi zmianami w PIT, CIT i w ryczałcie

  Twórcy będą korzystać z dwukrotnie wyższego limitu 50-proc. kosztów uzyskania przychodów, a podatnicy o najniższych zarobkach nie zapłacą PIT od dochodu do 8 tys. zł.

  czytaj więcej

 • Paragon z NIP: Przed zakupem trzeba będzie spytać o kasę

  Paragon z NIP: Przed zakupem trzeba będzie spytać o kasę

  Przedsiębiorcy będą musieli we własnym interesie pytać sprzedawcy, czy jego kasa drukuje paragony z numerem NIP kupującego. Jeśli okaże się, że nie, to lepiej będzie od razu poprosić o fakturę.

  czytaj więcej

 • O zakupach decydują emocje

  O zakupach decydują emocje

  Grając na uczuciach odbiorców, można zwiększyć skuteczność kampanii reklamowej. Efekt jest tym silniejszy, im dalej odchodzi się od bezpiecznych szablonów.

  czytaj więcej

 • Rynek mieszkaniowy: Między hossą a cenową bańką

  Rynek mieszkaniowy: Między hossą a cenową bańką

  Popyt na nowe mieszkania wciąż jest rekordowy. Rosnąca sprzedaż zaostrza apetyt spółek mieszkaniowych na wyższe zyski.

  czytaj więcej

 • Nasz biznes ekspansywnie wychodzi poza Stary Kontynent

  Nasz biznes ekspansywnie wychodzi poza Stary Kontynent

  W zeszłym roku krajowe firmy inwestowały w Chile, na Bahamach i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Za to z USA wycofaliśmy 85 mln zł. W 2016 r. polskie bezpośrednie inwestycje zagraniczne wyniosły niemal 32 mld zł. Taka była różnica między sumą przeznaczoną przez zarejestrowane w kraju firmy na zakup udziałów w przedsiębiorstwach w innych krajach, zasilenie ich w kapitał przez reinwestycję zysków czy różnego rodzaju pożyczki i kwotą, którą nasze przedsiębiorstwa ściągnęły do kraju.

  czytaj więcej

 • Jak rozliczyć odwrotne obciążenie VAT w transakcjach międzynarodowych

  Jak rozliczyć odwrotne obciążenie VAT w transakcjach międzynarodowych

  Spółka akcyjna zajmuje się produkcją zaawansowanych urządzeń dla różnych branż produkcyjnych. Z uwagi na specyfikę prowadzonej działalności często nabywa usługi i towary od zagranicznych kontrahentów. W większości przypadków zakupiony towar przyjeżdża z państw Unii Europejskiej. Jeżeli chodzi o usługi, to są one kupowane zarówno w ramach Wspólnoty, jak i z państw trzecich. W poprzednich latach zdarzało się, że księgowość firmy dowiadywała się o nabytych usługach w kilka miesięcy po ich wykonaniu przez zagranicznego kontrahenta. Najczęściej było to tak, że świadczący przesyłał fakturę, jednocześnie upominając się o zapłatę, a pracownik spółki, który obsługiwał z jej strony transakcję, dopiero wówczas przekazywał do księgowości dokument i wraz z nim informację. Niejednokrotnie główna księgowa spółki zwracała się do szefów innych działów z prośbą, aby ci motywowali swoich pracowników do tego, aby niezwłocznie przekazywali informacje o imporcie usług, ale skutek tych próśb był mizerny. Również zarząd był informowany o usprawnieniu przepływu informacji dla wyeliminowania częstych korekt składanych deklaracji VAT, jednak i to nie pomogło. Tłumaczenie pracowników dokonujących zakupu usług od zagranicznych kontrahentów zawsze było takie samo: owszem, nabywają takie świadczenia, ale zagraniczni kontrahenci przekazują faktury z opóźnieniem i dopiero wówczas mogą oni dostarczyć je do księgowości.

  czytaj więcej

 • Węgiel z Doniecka pod Jasną Górą

  Węgiel z Doniecka pod Jasną Górą

  Antracyt z DRL przynajmniej do zimy 2017 r. dostarczała firma Uglesort Andrija Bohdanowa, podejrzewanego o finansowanie terroryzmu.

  czytaj więcej

 • PiS chce ściągnąć Polaków ze Wschodu

  PiS chce ściągnąć Polaków ze Wschodu

  Repatrianci, którzy chcą osiedlić się w Polsce, będą mogli starać się o dodatkowe 25 tys. zł na zakup mieszkania. Tak zakłada projekt ustawy o repatriacji, który przygotowali posłowie PiS.

  czytaj więcej

 • Debata DGP: Wspomagana rewolucja cywilizacyjna

  Debata DGP: Wspomagana rewolucja cywilizacyjna

  Nie ma możliwości zbudowania nowoczesnej gospodarki bez aktywnej polityki państwowej – to wniosek z redakcyjnej debaty pt. „Wspomagana rewolucja – polska przedsiębiorczość wobec wyzwań współczesności”.

  czytaj więcej

 • Reklamówki tańsze niż przypuszczano

  Reklamówki tańsze niż przypuszczano

  20 gr – tyle od stycznia 2018 r. zapłacimy w sklepie za torbę foliową. Choć Ministerstwo Środowiska nie ukrywa, że wolałoby, aby ludzie w ogóle ich nie wykorzystywali.

  czytaj więcej

 • Jak daleko nam do cyfrowej szkoły? Plebańska: Najmniejszą wagę przykłada się do cyfrowych kompetencji nauczycieli

  Jak daleko nam do cyfrowej szkoły? Plebańska: Najmniejszą wagę przykłada się do cyfrowych kompetencji nauczycieli

  - Edukacja z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi zwiększa efektywność nauczania, wspiera kreatywność indywidualną, a jednocześnie uczy odpowiedzialności i współpracy w grupie - mówi prof. Marlena Plebańska.

  czytaj więcej

 • Należyta staranność w VAT przed ETPC. Krawczyk: Wyczerpałem już wszystkie możliwości obrony

  Należyta staranność w VAT przed ETPC. Krawczyk: Wyczerpałem już wszystkie możliwości obrony

  Może jest to bardzo uproszczone spojrzenie, ale głęboko wierzę, że jeżeli państwo chce czegoś od obywatela, to musi mu to napisać. Nie w formie np. listy przesłanek należytej staranności, tylko ustawy - mówi w wywiadzie dla DGP Ireneusz Krawczyk, radca prawny.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników