Eset

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu Eset. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące Eset.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Czy Polska powtórzy sukces Doliny Krzemowej?

  Czy Polska powtórzy sukces Doliny Krzemowej?

  Polska Dolina Krzemowa? Drugi Izrael? Nowy Singapur? Nie sądzę. Ale to nie znaczy, że nie mamy szansy na sukces. Tylko zamiast się zamykać w granicach kraju, powinniśmy zacząć myśleć regionalnie

  czytaj więcej

 • Kolejne oszustwo na Facebooku. Na celowniku użytkownicy przeglądarki Chrome

  Kolejne oszustwo na Facebooku. Na celowniku użytkownicy przeglądarki Chrome

  Użytkowników Facebook dotknęła kolejna fala oszustw. Tym razem kliknięcie w post łudząco przypominający materiał wideo może prowadzić do pobrania złośliwego pliku. W efekcie dochodzi do zainfekowania przeglądarki Chrome. Ofiarami zagrożenia padli internauci w Polsce, a także Stanach Zjednoczonych, Niemczech czy Australii – informują eksperci z firmy ESET.

  czytaj więcej

 • Kolejna odsłona phishingu. Fałszywe SMS-y o wygaśnięciu konta w Apple

  Kolejna odsłona phishingu. Fałszywe SMS-y o wygaśnięciu konta w Apple

  Graham Cluley, ekspert bezpieczeństwa i współpracownik firmy ESET, ostrzega użytkowników urządzeń firmy Apple przed wymierzonym w nich nowym atakiem. Celem oszustwa jest wyłudzenie danych dostępowych do konta Apple i w konsekwencji kradzież danych osobowych, w tym m.in. adresu zamieszkania czy danych karty kredytowej. Według Grahama Cluleya, twórcy pułapki wzięli na cel właścicieli urządzeń Apple, ponieważ uchodzą oni za zamożnych, co nie umknęło uwadze cyberprzestępców.

  czytaj więcej

 • Nowy sposób wykorzystania znanej luki w Androidzie: Użytkownicy HTC One, LG G3 i Samsung S5 szczególnie narażeni

  Nowy sposób wykorzystania znanej luki w Androidzie: Użytkownicy HTC One, LG G3 i Samsung S5 szczególnie narażeni

  Analitycy z firmy NorthBit zajmującej się cyberbezpieczeństwem, odkryli nowy sposób wykorzystania luki Stagefright w urządzeniach z systemem Android. Luka odkryta w sierpniu ubiegłego roku dotyczyła ponad 95% urządzeń z Androidem. Pozwalała atakującemu na przejęcie kontroli nad urządzeniem i kradzież danych na nim zapisanych. Specjaliści wykazali, że nowy typ exploita, nazwany Metaphor, potrafi w nowy sposób wykorzystać tę lukę, omijając napotkane systemy zabezpieczeń. Szczególnie narażeni na wykorzystanie tej luki są użytkownicy urządzeń HTC One, LG G3 i Samsung S5.

  czytaj więcej

 • ZBP: Nie ma ataku na polskie banki

  ZBP: Nie ma ataku na polskie banki

  W dniu 25 kwietnia 2016 r. pojawiły się w mediach informacje o rzekomym ataku na 17 banków komercyjnych i na ponad 200 banków spółdzielczych. Źródłem informacji jest oficjalny BLOGNiebieski IBM Polska Sp. z o.o.

  czytaj więcej

 • Operacja Groundbait: Ktoś szpieguje ukraińskich separatystów?

  Operacja Groundbait: Ktoś szpieguje ukraińskich separatystów?

  Eksperci z firmy ESET odkryli atak skierowany głównie przeciwko separatystom działającym w samozwańczych republikach na wschodzie Ukrainy – w Donieckiej Republice Ludowej oraz Ługańskiej Republice Ludowej. Celem zagrożenia Prikormka, wykorzystywanego podczas operacji Groundbait, jest szpiegowanie m.in. ukraińskich separatystów i kradzież ich danych. Informacje zebrane przez analityków zagrożeń z firmy ESET wskazują, że atak został prawdopodobnie przeprowadzony z terytorium Ukrainy.

  czytaj więcej

 • Twój szef napisał do ciebie maila? To może być atak hakerów

  Twój szef napisał do ciebie maila? To może być atak hakerów

  Wśród wielu ataków za pośrednictwem ransomware pojawiają się nowe sposoby na zdobycie pieniędzy przez cyberprzestępców.

  czytaj więcej

 • Hakerzy chętnie atakują użytkowników w Polsce

  Hakerzy chętnie atakują użytkowników w Polsce

  - Przypadki przechwytywania białoruskich wniosków o wydanie wizy do naszego kraju nadal są bardzo częste – ostrzegają eksperci.

  czytaj więcej

 • 1300 złotych do zapłaty za prąd? Uwaga na fałszywe faktury, hakerzy wzięli na cel klientów PGE

  1300 złotych do zapłaty za prąd? Uwaga na fałszywe faktury, hakerzy wzięli na cel klientów PGE

  Eksperci z firmy ESET ostrzegają przed nowym atakiem phishingowym – polscy internauci mogą otrzymywać teraz fałszywe maile, których rzekomym nadawcą jest Polska Grupa Energetyczna. To pułapka. Nieostrożne kliknięcie w link znajdujący się w treści wiadomości przenosi do strony WWW, która podszywa się pod witrynę PGE. Próba pobrania faktury ze strony skutkuje infekcją komputera. W rezultacie pliki na zainfekowanym komputerze zostają zaszyfrowane, a za ich odblokowanie trzeba zapłacić okup.

  czytaj więcej

 • Uwaga na oszustów: Bilety na Euro 2016 sprzedawane w sieci mogą być fałszywe

  Uwaga na oszustów: Bilety na Euro 2016 sprzedawane w sieci mogą być fałszywe

  Na kilka godzin przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, cyberprzestępcy próbują zarobić na kibicach, pragnących zobaczyć swoją drużynę na żywo w akcji. Eksperci z firmy ESET ostrzegają, że kupowanie teraz w sieci biletów na mecz może skończyć się… utratą pieniędzy.

  czytaj więcej

 • TSUE: Zagraniczne firmy mogły odzyskiwać VAT w Polsce

  TSUE: Zagraniczne firmy mogły odzyskiwać VAT w Polsce

  TSUE wydał w tej sprawie postanowienie zamiast wyroku, co oznacza, że jej rozstrzygnięcie nie budziło żadnych wątpliwości. Powinno też położyć kres rozbieżnościom w orzecznictwie polskich sądów administracyjnych

  czytaj więcej

 • Kolejny atak phishingowy: Hakerzy wyłudzają dane klientów BZ WBK

  Kolejny atak phishingowy: Hakerzy wyłudzają dane klientów BZ WBK

  ESET ostrzega przed falą wiadomości phishingowych, których celem są klienci Banku Zachodniego WBK. Pułapka ma za zadanie przechwycenie danych potrzebnych do logowania w serwisie bankowości internetowej BZ WBK - Numeru Identyfikacyjnego Klienta i jego hasła.

  czytaj więcej

 • Forum Epic Games zhakowane

  Forum Epic Games zhakowane

  Forum firmy Epic Games – producenta popularnych gier Gears of War czy Unreal – zostało zhakowane. Cyberprzestępcy wykradli dane ponad 800 tysięcy użytkowników, w tym nazwy użytkowników, ich adresy email czy daty urodzenia.

  czytaj więcej

 • Hakerzy uderzają w klientów, a nie banki

  Hakerzy uderzają w klientów, a nie banki

  Notoryczne ataki cyberprzestępców skierowane są przede wszystkim wobec konsumentów, a nie infrastruktury krytycznej poszczególnych firm. Spam, phishing, wyszukiwanie luk w zabezpieczeniach komputerów czy zakup zawirusowanych bannerów reklamowych jest tańszy i bardziej efektywny, niż działania przeciwko dobrze chronionym koncernom.

  czytaj więcej

 • Pobrałeś Minecraft z Google Play? Uwaga na strony wyłudzające dane

  Pobrałeś Minecraft z Google Play? Uwaga na strony wyłudzające dane

  Eksperci z firmy ESET wykryli 87 złośliwych aplikacji w serwisie Google Play, które ukrywały się jako mody do gry Minecraft. Gracze, którzy pobrali zainfekowane aplikacje, byli zasypywanie reklamami lub przekierowywani na strony internetowe wyłudzające dane. Do momentu zgłoszenia zainfekowanych aplikacji do Google Play, blisko milion użytkowników pobrało je na swoje urządzenia mobilne.

  czytaj więcej

 • Prezes YouTube: Kolejna idea, która zmieni świat, może narodzić się gdziekolwiek

  Prezes YouTube: Kolejna idea, która zmieni świat, może narodzić się gdziekolwiek

  Kolejna idea, która zmieni świat, może narodzić się gdziekolwiek - również w Europie Środkowej - niezbędne są jednak warunki, które pozwolą przedsiębiorcom i twórcom rozwijać się i wykorzystać własny potencjał - powiedziała prezes YouTube Susan Wojcicki we wtorek w Warszawie.

  czytaj więcej

 • Industroyer: Ten wirus atakuje elektrownie i wodociągi

  Industroyer: Ten wirus atakuje elektrownie i wodociągi

  Analitycy z firmy ESET zidentyfikowali zaawansowane i bardzo niebezpieczne złośliwe oprogramowanie Industroyer, umożliwiające zakłócanie, a nawet wyłączenie kluczowych procesów przemysłowych, takich jak działanie elektrowni czy przerwanie dostaw wody i gazu. Według ekspertów, Industroyer to kolejny po Stuxnecie wirus, który w niepowołanych rękach może realnie zagrozić stabilności kluczowych dla państwa systemów przemysłowych.

  czytaj więcej

 • Eksperci: W ostatnim cyberataku nie chodzi o pieniądze, chodzi o globalną politykę

  Eksperci: W ostatnim cyberataku nie chodzi o pieniądze, chodzi o globalną politykę

  Według Antona Cherepanova z firmy antywirusowej ESET, ostatni cyberatak był jednym z serii złośliwych działań, precyzyjnie wymierzonych w instytucje i firmy na Ukrainie. Za atakiem stoi tajemnicza grupa hakerów, o której nie wiadomo z jakiego kraju pochodzi i kto wydaje jej polecenia. To na co zwraca wyjątkowo mocno uwagę Cherepanov jest fakt, że działania cyberprzestępców nie są motywowane finansowo. Ich głównym celem jest bowiem całkowita destrukcja obranych celów na Ukrainie.

  czytaj więcej

 • Atak ransomware: Hakerzy kontrolowali komputery swoich ofiar na długo przed zdarzeniem

  Atak ransomware: Hakerzy kontrolowali komputery swoich ofiar na długo przed zdarzeniem

  Wychodzą na jaw kolejne informacje na temat głośnego ostatnio cyberataku na ukraińskie firmy i instytucje, który rykoszetem uderzył w podmioty na całym świecie.

  czytaj więcej

 • Brak sprzedaży krajowej pozwala tylko na zwrot VAT

  Brak sprzedaży krajowej pozwala tylko na zwrot VAT

  Zagraniczna spółka prowadząca w Polsce działalność za pomocą oddziału, który przekazuje jej wszystkie wyniki swoich prac, nie może odliczyć podatku naliczonego. Może jedynie ubiegać się o jego zwrot – orzekł NSA.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników